Мій отчий краю!
Тебе глибоко я кохаю,
Куточок рідної землі –
Найцінніший у моїм житті!
Галина ГРИЦЮК, жителька Голоб, ветеран педагогічної праці.
Щороку у різнобарв’ї травневого розмаю голобчани поспішають на свято свого селища, яке відзначають в день народження нашої святині – Свято-Георгіївського храму, який ось уже 235 років є окрасою селища. Образом святого Георгія (Юрія) Переможця був освячений він колись.
Цьогоріч, як і раніше, храм був переповнений людьми. Свято розпочалось зі святкової вечірньої служби, на яку приїхали священики Голобського благочиння, а також вихідці з селища.
На ранок рясно заквітчаним чекало гостей та жителів селища подвір’я храму. Святково, в різнобарв’ї квітів, виглядав і сам храм. Більше 10 священиків на чолі зі старшим благочинним Ковельської округи протоієреєм Володимиром Ровінським проводили святкову службу Божу, і, як завжди, перші звернення до Господа були за мир, за тих, хто його сьогодні відстоює на Сході України.
Урочисто звучали голоси трьох церковних хорів. А коли і дитячий, і молодіжний, і дорослий зливались воєдино, то це було ще більш вражаюче: ніби з’єдналось все — і земля, і небо, аби захистити наш край, захистити народ, дати нам мирне, спокійне, щасливе життя.
ххх
Програма святкування річниці храму, як і селища, була насиченою й цікавою. Після служби Божої одні пригощались смачними пасками, короваєм, смакували бутербродами, приготовленими самими прихожанами. Інші уже традиційно створювали “Рушник єдності”. За короткий час розцвіли центр селища і вулиці різнобарв’ям старовинної та сучасної вишивки, яку цінують і люблять чи не в кожній родині. Діти з танцювального колективу «Сонечко» (керівник – Руслана Тарасовська) із жовтими кульками влаштували флешмоб «Хай завжди буде Сонце!».
День селища завжди проходить гарно, змістовно, зустрічає велелюдністю, і з року в рік стає ще кращим. Організатори свята подбали про нові цікаві розважальні заходи. Здається, де й взялася фантазія так зацікавити дітей, дорослих. На території Центру сімейної культури чого тільки не було! Шашлики, щойно з мангалів, запашна картопля фрі, а також випічка, яку приготували прихожани храму, різні смаколики – тістечка, солодка вата, морозиво. Дііти малювали своє бачення «обличчя» селища. На великому панно «Голоби закохують» діти відтворювали свою уяву про нього. Працювали фонтан, гойдалки, гірки. І все це – на фоні виставок виробів старовини.
Одяг, рушники, вишиванки, речі домашнього вжитку милували око. Можна було покрутити колишній патефон або пограти на гармошці. А між цим на відкритій, прибраній квітами сцені, в холодку йшла вистава “Три куми у кума”. Майстерності та творчій фантазії акторів – Федора Вишневського з Великого Порська, Ірини Наумчик з Дарівки та голобчанок Зінаїди Куницької і Людмили Кочубей не було меж.
На вулицях вирувала торгівля. Дитячий щасливий сміх лунав звідусіль. Всіх приємно здивувала гарно прикрашена, запряжена кіньми карета, якою вправно керував кучер в національному вбранні. Господиня Тетяна Рубік могла розпорядитись, щоб доставити того чи іншого додому або показати гостям селища історичні місця, проїхатись впорядкованими вулицями.
ххх
Селище вирувало. Одні насолоджувались грою духового оркестру, інші – пригощались смачним кулішем. Так повелось, що голобчани вміють не тільки добре працювати, а й гарно відпочивати. Кожен присутній відчув себе частинкою великої голобської родини.
Голобська громада об’єднала 4 сільських і одну селищну ради (23 населених пункти). Це — немало. На святкування з’їхалися представники старостинських округів на чолі із виконувачами обов’язків старост Голобської ОТГ Дмитром Ковганом, Віталієм Мартинцем, Олександром Вісиним, Наталією Гоголюк, які виступили з привітаннями і найкращими побажаннями. Їх щирі зичення продовжили творчі колективи. Відбувся своєрідний переспів сіл громади. Уперше в цьому співочому сузір’ї були представники з Радошина, щойно приєднаного до ОТГ. На площі перед Будинком мистецтв цвіло різнобарв’я українських національних костюмів і народних талантів. Тон у творчому змаганні задав народний аматорський колектив ветеранів «Червона калина».
До речі, хористи тільки-но приїхали із обласного фестивалю ветеранської пісні, де їх нагородили Подякою обласного управління культури.
В цьому пісенному розмаї взяли участь і менші села – Свидники, Погіньки, Майдан. Так, не вмирає українська пісня, вона вічно жива, збираючи навколо себе все нові і нові аудиторії.
Дитячі веселощі продовжувались. Духовий оркестр додав азарту, і багато гостей під забуту музику пішли у танок. Вабила виставка вишитих бісером ікон учасника АТО Андрія Слюсарчука, у фойє наче переселились експонати шкільного музею народознавства. Тим часом вже запрошували до концертної зали Будинку мистецтв селища. А хіба він міг вмістити всіх охочих побувати на урочистостях? Люди стояли навіть у проходах.
ххх
У своєму виступі голова Голобської ОТГ Сергій Гарбарук з теплотою, щирими словами вітань звернувся до гостей та жителів селища. Він наголосив, що всі досягнення і напрацювання, якими багаті Голоби, складаються з щоденної, можливо, на перший погляд, непомітної, але такої важливої праці, знань і талантів його жителів.
Очільник громади висловив занепокоєння, що сьогодення України і надалі овіяне тривогою. Прожитий рік пройшов під знаком неоголошеної війни. Уже третій рік поспіль лягають квіти на могилу учасника АТО Станіслава Максимчука. Хвилиною мовчання присутні вшанували його пам’ять і пам’ять усіх захисників України, які відійшли у Вічність.
«День народження селища – це дата, котра спонукає нас згадати досягнення, почерпнути уроки і зробити висновки, а також це черговий старт для реалізації нових планів та завдань», – наголосив Сергій Володимирович.
За минулий рік голобчани довели, що вони – громада, міцна єдністю, яка може давати лад у своїй домівці та долати ті виклики, які ставить перед нами сьогодення. Відкрито Центр надання соціальних послуг, Трудовий архів, Центр розвитку та творчості дітей, юнацтва, Голобську публічну бібліотеку. Більше року успішно працює Центр надання адміністративних послуг. На даний час проводяться налаштування станції для виготовлення вітчизняних і закордонних ID-паспортів.
Серед позитивних здобутків минулого року – капітальний ремонт вул. Лесі Українки з асфальто-бетонним покриттям протяжністю 850 метрів. Досягненням є також капітальний ремонт кіноконцертної зали Будинку мистецтв. До речі, він уже замалий для такої громади. Об’ємні роботи проведені з реконструкції стадіону «Дружба», де встановлено тренажерне обладнання, збудований майданчик із штучним покриттям, проведено благоустрій території. Це дає можливість проводити спортивні змагання з різних видів спорту як районні, так і обласні.
Гордістю селища є опорний освітній заклад “Навчально-виховний комплекс “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія” смт Голоби”. Минулий рік ознаменувався реалізацією ще одного проекту за кошти ДФРР та місцевого бюджетів. Це – утеплення приміщення даної школи. Голобчани можуть нею гордитися, бо гімназія увійшла в десятку закладів освіти Волині, які отримали гранд на реалізацію проекту з екології.
Низку добрих справ можна перелічувати й перелічувати. Активізувалась робота закладів культури, з’явився новий хоровий колектив «Сузір’я» при Будинку мистецтв, закуплено сценічні костюми для хору ветеранів.
Керівник територіальної громади висловив щиру вдячність усім, хто бере активну участь у розбудові селища, завдяки чому вдається досягати гарних і плідних результатів, працювати на перспективу. А як же не згадати квіткове господарство “Лілі-Лайн”, яке нарекли «Волинською Голландією»?
Чимало голобчан не забувають малої батьківщини, своєю працею та досягненнями прославляють селище далеко за його межами.
Серед них – Почесний громадянин Голоб, голова Федерації хокею України Анатолій Брезвін. Так, Голоби шанують людей, які роками зігрівали їх своєю любов’ю, розбудовували сумлінною працею, творили його красу і славу в сузір’ї сіл і міст тієї благословенної землі, що зветься Україною.
Саме таких нагородили подяками та цінними подарунками. Адже примножують славу громади у Голобах Зінаїда Куницька, культорганізатор Голобського психоневрологічного інтернату, активна учасниця художньої самодіяльності; у Великому Порську – мами-вихователі прийомних сімей Лариса Воробей та Лариса Біліч; в обласному центрі – керівник ФГ “Лілі-Лайн” Олександр Подзізей; далеко за межами області – в Івано-Франківську – Микола Петрук, старший тренер юнацької збірної команди України з пожежно-прикладного спорту, Заслужений працівник фізичної культури і спорту.
У виступі голови Сергія Гарбарука також прозвучала вдячність усім, хто долучився до проведення свята, допоміг зробити його змістовним, цікавим, насиченим, радісним, веселим.
На свято до голобчан завітав голова обласної державної адміністрації Олександр Савченко. Губернатор висловив слова щирої втіхи від успіхів ОТГ, зауважив, що це візит до людей, які дійсно щасливі, а такий досвід треба розповсюджувати, аби інші теж прагнули доброго рівня життя, та вручив корисний подарунок – мобільний ЦНАП. Не забуває Голоби, підтримує починання краян та відвідує всі важливі заходи об’єднаної громади голова райдержадміністрації, депутат обласної ради Віктор Козак. Громада вдячно йому аплодувала. Керівники області і району вітали «іменинників», бажали здоров’я, щастя і миру кожній родині та подальшого процвітання селищу.
Плідною є співпраця громади з присутнім у той день на святі керівником Волинського обласного центру зайнятості Романом Романюком, який висловив слова вдячності очільнику громади й адресував найкращі вітання жителям селища та громади.
І як завжди – директор благодійного фонду «Патріоти Волині» Павло Самолюк не тільки поздоровив гарними словами, а й передав цінні подарунки для розіграшу лотереї.
Теплі слова вітань, добрих побажань співпраці висловили голови об’єднаних громад Велицької – Віктор Ковальчук, Колодяжненської – Віталій Кашик.
З увагою присутні приймали вітання і настанови від благочинного Голобської округи архімандрита Ніфонта.
ххх
Урочиста частина закінчилась, але зал не розходився, усіх чекали сюрпризи, подарунки, лотерейні виграші і, звичайно, святковий концерт за участю гостей з області. Народний аматорський жіночий колектив «Нота-Нео» та чоловічий квартет «Luciano» зачарували присутніх неповторними українськими народними піснями у прекрасному професійному виконанні. Нагородили дітей за цікаву фотовиставку.
На вулиці тривали ігри, розваги, конкурси і веселий дитячий сміх. Хочеться, щоб так було вічно, а це залежить від кожного з нас. Тож примножуймо славу Голоб, не забуваймо історію селища і тих, хто її творив!
А молодь чекала на дискотеку. Свято вдалося на славу. Організатори змогли задіяти усіх: і дорослих, і малечу. За це їм – велика вдячність!
Валентина СІЧКАР.
НА ЗНІМКАХ: під час святкування Дня селища у Голобах.
Фото автора.
Залишити коментар