4 жовтня 1939 року в Ковелі легкокрилою ластівкою вилетів перший номер місцевої газети “Прапор Леніна” як орган тимчасового управління Ковельського повіту.
І ось уже вісімдесят років місцевий часопис є літописцем життя Ковеля та району, успіхів та здобутків, радісних та сумних подій, щоденних трудових подвигів працьовитих ковельчан. В центрі уваги газетярів завжди знаходилися люди – з їх клопотами, хвилюваннями, проблемами. Вони – головні герої кореспонденцій, репортажів, заміток і нарисів.
За 1939 рік було випущено 26 номерів газети із дворазовим виходом в тиждень. На жаль, вони до наших днів не збереглись. Цікавим є факт, що до початку війни вийшло 253 номери міськрайонної газети. Останній номер, який зберігся, датований 20 червня 1941 року.
У роки війни газета не виходила. Замість неї у Ковелі з’явилися “Ковельські вісті”, які видавалися за сприяння окупаційної влади. Випуск газети було відновлено після визволення Волині від німецько-фашистських загарбників.
В різний час редакторами газети “Прапор Леніна” працювали О. Гаврик, М. Стешенко, Є. Шандибін, М. Карпенко, О. Малишев, Г. Ольхович, О. Панчешний, В. Усенко, В. Бородчук.
У серпні 1991 року рішенням міської і районної рад, трудового колективу редакції газету було перейменовано на “Вісті Ковельщини”. Вона стала громадсько-політичним виданням, а до її співзасновництва долучився і журналістський колектив. Співзасновниками газети були Ковельська міська рада, Ковельська районна рада, райдержадміністрація та трудовий колектив редакції. З 2017 року газета змінила форму власності і тепер це ТзОВ "Редакція газети "Вісті Ковельщини".
З 1986 року журналістський колектив впевнено веде в бурхливому інформаційному просторі сучасності Заслужений журналіст України Микола Григорович Вельма, який розпочав працювати у газеті відразу після закінчення школи.
“Вісті Ковельщини” стали колискою таланту для багатьох українських письменників та публіцистів із газетою торували тут свій творчий шлях відомий письменник і публіцист Полікарп Шафета, Заслужений журналіст України, поет, головний редактор газети “Віче-інформ” Василь Простопчук, письменник-фантаст Леонід Панасенко, журналіст Леонід Павлючик, науковець Валерій Сидорук, письменниця Маргарита Малиновська. У свій час тут працювали головний редактор незалежної громадсько-політичної газети “Волинь-нова”, Заслужений журналіст України Степан Сачук, власні кореспонденти газет “Сільські вісті” Петро Горщарук, “Волинь” – Ярослав Гаврилюк та інші.
Газету творять не лише журналісти. Традиційно міцним залишається зв’язок із читачами. Сьогодні приємно говорити, що за роки свого існування “Вісті Ковельщини” видрукували сотні, а то й тисячі листів своїх дописувачів. Серед найактивніших читачі впізнають прізвища Анатолія Володимировича Семенюка, Якова Яковича Лавренка, Лідії Володимирівни Гарлінської, Валентини Іванівни Січкар, Віталія Лихобицького, Ігоря Вижовця та багатьох, багатьох інших.
Впевнені, що редакційний колектив, читачі впишуть ще не одну сторінку у розвиток “Вістей Ковельщини”, і кожна буде світлою, барвистою, радісною, наповненою глибоким змістом та нестримною творчою енергією.