Раді вітати Вас!
  • Головна
  • Контакти
  • Реклама
Весь архів випусків
  • Головна
  • Категорії
    • Повідомлення в номер
    • Місцева влада
    • Репортаж
    • Політика
    • Погода
    • Редакційна пошта
    • Духовність
    • Закон і ми
    • Благодійність
    • Пам’ять
    • Спорт, природа і здоров’я
    • Всяка всячина
    • Реклама і оголошення
    • З неопублікованого
  • Галерея
  • Про нас
  • Відгуки читачів
  • Передплата
  • Контакти
  • Четвер, 3 липня 2025 року № 28 (12984)

Повідомлення в номер / Погода в Ковелі 3–9 липня

03.07.2025
Четвер. Ясно. Температура: 32оС. Вітер північно-західний помірно сильний.
В ніч на п’ятницю. Ясно. Температура: 20оС. Вітер північний  помірний.
П’ятниця. Мінлива хмарність, по обіді –  дощ. Температура: 28оС. Вітер  північний сильний.
В ніч на суботу.  Мінлива хмарність. Температура: 15оС. Вітер північний слабкий.
Субота. Мінлива хмарність.  Температура: 22оС. Вітер північний помірний.
В ніч на неділю. Ясно. Температура: 15оС. Вітер східний слабкий.
Неділя. Мінлива хмарність. Температура: 250С. Вітер східний помірний.
В ніч на понеділок. Мінлива хмарність. Температура: 17оС. Вітер  південно-східний  слабкий.
Понеділок. Мінлива хмарність.  Температура: 27оС. Вітер південний сильний.
В ніч на вівторок. Мінлива хмарність. Температура: 16оС. Вітер західний помірний.
Вівторок. Мінлива хмарність.  Температура: 24оС. Вітер західний сильний.   
В ніч на середу.  Мінлива хмарність.  Температура: 17оС. Вітер західний помірний.
Середа. Мінлива хмарність, можливий дощ. Температура: 21оС. Вітер західний помірно сильний.

чорниця Четвер. Ясно. Температура: 32оС. Вітер північно-західний помірно сильний.

В ніч на п’ятницю. Ясно. Температура: 20оС. Вітер північний  помірний.

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 26
Читати далі

Повідомлення в номер / Передплата триває

03.07.2025
Шановні читачі!
Дякуємо всім, хто поновив передплату нашої газети на ІІ півріччя 2025 року. Завдяки Вам “Вісті Ковельщини” продовжать свій вихід, тримаючи “вахту” на інформаційному фронті.
Хочемо нагадати тим, хто з якихось причин не зміг чи не встиг оформити підписку: ПЕРЕДПЛАТА ТРИВАЄ. Правда, тепер уже на 5 місяців ц. р., тобто з 1 серпня по 31 грудня.
Передплатна ціна не змінилася і становить: 
1 місяць – 77 грн.  
5 місяців – 305 грн. 
Передплату можна оформити і безпосердньо в редакції. Вартість її – 55 грн. на місяць.
Читайте і передплачуйте “Вісті Ковельщини” – газету для Вас і про Вас!
Редакція.  

газета Шановні читачі!

Дякуємо всім, хто поновив передплату нашої газети на ІІ півріччя 2025 року. Завдяки Вам “Вісті Ковельщини” продовжать свій вихід, тримаючи “вахту” на інформаційному фронті.

Хочемо нагадати тим, хто з якихось причин не зміг чи не встиг оформити підписку: ПЕРЕДПЛАТА ТРИВАЄ. Правда, тепер уже на 5 місяців ц. р., тобто з 1 серпня по 31 грудня.

Редакція.  

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 17
Читати далі

Повідомлення в номер / Донатьмо!

03.07.2025
На фронті важко. Пекельно важко. І не тільки тому, що докучає літня спека. Вогнем від бомб, куль, снарядів палає весь «нуль», де наші Герої обороняють державу від озвірілого ворога. Про складну ситуацію інформують щоденні ранкові повідомлення Генштабу.
Ось одне з них. Протягом минулої доби (29 червня) на фронті відбулося 137 зіткнень з російськими військовими. Найгарячішою точкою залишився Покровський напрямок, – там українські захисники відбили 37 (!) атак противника. На Північно-Слобожанському і Курському напрямках відбито 16 атак загарбників. Також ворог завдав 11 авіаційних ударів, застосувавши при цьому 29 КАБів, здійснив 352 обстріли, вісім з  яких – із реактивних систем залпового вогню. 
Складно на Південно-Слобожанському, Куп’янському, Лиманському, Сіверському, Краматорському, Торецькому,    Новопавлівському, Гуляйпільському, Оріхівському, Придніпровському напрямках.
Нам, людям, що перебувають в умовному «тилу», навіть важко уявити те страхіття, яке коїться на фронті, що простягнувся на сотні кілометрів. І кожна його ділянка щоденно піддається обстрілам, бомбардуванням.
Нашим хлопцям – батькам, синам, братам, онукам дуже непросто тримати оборону. Тим більше, що не завжди і не скрізь вистачає озброєння, потрібної техніки, боєприпасів. Соціальні мережі переповнені проханнями воїнів, волонтерів до всіх небайдужих українців. Вони просять одного – донатів. Ситуація вимагає допомоги не завтра чи післязавтра, а негайно – сьогодні, в цю ж мить.
Чи завжди ми чуємо голоси з «нуля»? Чи завжди розуміємо важливість пожертви у 10, 50, 100 або більше гривень? На жаль, не завжди. І це в той час, коли в боях гинуть, зазнаючи важких поранень, Герої, завдяки яким маємо можливість працювати, навчатися, відпочивати, а декому навіть не думати про війну.
Схаменімось! Ворог хай повільно, але неухильно  наступає. Ніхто  не знає, коли і де він зупиниться. Тож пам’ятаймо про майбутнє своєї сім’ї, родини, допомагаймо ЗСУ. Не будьмо байдужими! 
Сьогодні це ще можна зробити. Завтра може бути пізно.  

donat На фронті важко. Пекельно важко. І не тільки тому, що докучає літня спека. Вогнем від бомб, куль, снарядів палає весь «нуль», де наші Герої обороняють державу від озвірілого ворога. Про складну ситуацію інформують щоденні ранкові повідомлення Генштабу.

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 17
Читати далі

Повідомлення в номер / Військова кухня

03.07.2025
На фронті готують борщі, ліплять голубці, печуть сирники, смажать рибу. Бійці 100-ої окремої механізованої бригади 54-го батальйону варять їжу не лише для себе, а й для чотирилапих «гостей» – собак, лисиць, їжаків і навіть ласок. 
   Війна – це не лише бої, вибухи й окопи. Це ще й повсякденне життя, яке триває навіть на фронті. Одним із таких аспектів є приготування їжі. І хоч звучить буденно, насправді в польових умовах кожна страва – це результат винахідливості та злагодженої роботи кухарів. Більшість військових готують на «квартирах», польових кухнях або просто неба. Іноді щось купують, щось привозять волонтери, а дещо «позичають» у покинутих будівлях. 
Раціон наших захисників – це не тільки консерви та сухпайки. Вони стараються приготувати справжню домашню їжу. «Ліпили голубці – спершу величезні, бо не мали досвіду, згодом навчились скручувати майстерніше. А ще – ліпили пельмені, смажили чебуреки. В сезон сушили гриби та спійману рибу. Завжди мав бути суп або борщ, але найбільше любили зелений», – розповідає військовий ЗСУ Володимир з Турійщини. 
«Навіть на передовій намагалися готувати. Брали плиту з невеликим газовим балоном, аби щось зготувати нашвидкуруч. Часто в меню була каша консервована з м’ясом», – додає він.
Свята на війні – теж свята. На Різдво – кутя, на Великдень – фарбовані яйця, а на день народження – справжній торт. «Їжі, яку привозили волонтери, іноді бувало забагато, особливо в святкові дні. Тоді возили стільки продуктів, що ми й не встигали все з’їдати», – зізнається чоловік.
Особливе місце в житті наших воїнів займають тварини, тож і готують там  не лише для себе. Володимир розповів, що часто підгодовували собак, їжаків, лисиць, білок, які навідувались до них.  Курйозний випадок трапився з ласкою – вона крала ковбасу в наших військових. А ще якось, окрім підгодівлі, взялись лікувати голуба.
Після зарплати всі у підрозділі складалися грішми в спільну «касу». За ці кошти купували необхідне. Так формувався не лише запас продуктів, а й дух підтримки та єдності.
Звісно, були й важкі моменти. Інколи доводилося їсти, що трапиться під руками. У Торецьку, наприклад, з побратимами жували сухий, згорілий виноград, бо хотілося їсти, а нічого було.
Все це не просто спогади про кухню. Їжа на фронті – це більше, ніж їжа. Це спогади про затишок дому і щирі розмови на кухні з рідними. Це – підтримка, турбота, згуртованість. Це – про людей, які в найважчих умовах не втратили людяності, гумору і здатності триматися разом.
Дарина Хільчук,
студентка Львівського національного університету 
імені Івана Франка.

IMG_4918 На фронті готують борщі, ліплять голубці, печуть сирники, смажать рибу. Бійці 100-ої окремої механізованої бригади 54-го батальйону варять їжу не лише для себе, а й для чотирилапих «гостей» – собак, лисиць, їжаків і навіть ласок. 

Дарина Хільчук,

студентка Львівського національного університету імені Івана Франка.

 

 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 20
Читати далі

Повідомлення в номер / Так ліс рубати не годиться – люди, зупиніться!

03.07.2025
Сьогодні боляче і страшно дивитися у передачах всеукраїнських та волинських телеканалів «Аверс», «Конкурент»,  читати у місцевих газетах про те, як нищівно вирізають наші ліси. 
За останні пів століття, особливо двадцятиліття, таким згубним акціям немає ніякого спротиву. Пилорами ростуть, як гриби. Спритники вирізають столітні дуби та сосни, підробляють документи, щоб прикрити самовільну рубку лісових угідь. На жаль, більшості горе-лісорубам усе сходить з рук: хто більше вирізав і вкрав, той отримав більшу вигоду або й вищу посаду.
Пригадую, як у серпні 1969 року я вперше їхав у село Рудню тодішнього Старовижівського району вчителювати після закінчення Луцького педагогічного інституту. Дорогою із села Сьомаки до Рудні по обидва боки дороги росли столітні, а, може, й старші, дуби. Неповторна краса величних цих красенів, а також струнких сосен, вільх, осин зачаровувала душу. Вона також панувала у лісах між Руднею, Новою Вижвою, Галиною Волею, Лісняками, особливо в урочищі Циганка. 
Пройшло небагато часу,  і все це багатство, яке виплекали наші діді і прадіди сто і більше років тому, пустили під сокиру та пилку під надуманим приводом, що дерева нібито хворі, а деревину продали за кордон. Тим, у кого душа, як трухлявий пеньок, байдуже, що нищиться довкілля, руйнується екологічний баланс Полісся, яке поетично називали зеленою перлиною України. 
Але якщо нині їм ще такі злочини проти природи сходять з рук, то настане час,  і кара впаде на їхню долю. Бо природа і Господь Бог не прощають глуму над собою. 

ліс Сьогодні боляче і страшно дивитися у передачах всеукраїнських та волинських телеканалів «Аверс», «Конкурент»,  читати у місцевих газетах про те, як нищівно вирізають наші ліси. 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 21
Читати далі

Повідомлення в номер / Впевненим курсом – в ім’я здоров’я людини!

03.07.2025 Семенюк Анатолій Володимирович
Переконався на власному досвіді: чим більше тобі літ, тим більше цікавишся медициною, роботою медзакладів. 
Із тієї цікавості роблю висновок, що Ковельське МТМО – це «Титанік» в океані охорони здоров’я нашого краю, а, може, й усієї України. 
Він  впевнено йде визначеним курсом крізь тумани морські, долає буруни і хвилі сучасних реформ і по праву несе естафету лідера. На «капітанському містку» – досвідчений управлінець Валентин Вітер із командою професіоналів. Вони міцно тримають штурвал корабля медицини. Курс незмінний: лікувальний, діагностичний і профілактичний процеси мають відповідати кращим зразкам передових країн Європи.
В силу різних причин останнім часом мені довелося декілька разів звертатися за допомогою до ковельських цілителів в білих халатах. Скажу відверто: тішить око естетика, дизайн палат та діагностичних кабінетів, які відповідають європейському  рівню. Приємно вражає розмаїття найсучаснішої апаратури, що забезпечує  можливість якісно лікувати та діагностувати всі види хворостей. Більше того, сучасна апаратура дозволяє робити пересадку серця, про що не раз писала наша газета. І найголовніше – медперсонал, цей «золотий» фонд нації і «Титаніка» проходить лікарську практику в кращих клініках Європи. У цих процесах набуває досвіду молоде, творче покоління. 
Не є секретом, що здорова людина згадує лікарів, коли в боку щось заколе і серце заболить. Ось тут і бачиш внутрішній світ лікаря, його людяність, відповідальність. Так сталося, що моїй дружині, яка за свій вік нажила кілька хворостей і відпрацювала в рентгенкабінеті лікарні більше десяти років, довелося звернутися за невідкладною лікарською допомогою у вихідний день. Супроводжуючи хвору, я разом із тим побачив чітку роботу приймального відділення. На мою суб’єктивну думку, тут все продумано і зручно для хворих пацієнтів.
Поруч із реєстратурою розташована палата для обстеження на кілька ліжок. У той день за допомогою звернулося четверо хворих. Приємно було бачити, як біля кожного пацієнта «ворожить» лікар, асистенти та медсестри. Все без затримки, з увагою і повагою. 
У кожного пацієнта – своя проблема. Тому для більш якісного обстеження запрошується лікар з того чи іншого профільного відділення. Через  відносно недовгий період часу біля дружини з’явився невропатолог, а потому – хірург. Тестуючий лікар оперативно вник в історію хвороби, порадив, як діяти  в перші хвилини і години кризи та призначив відповідні ліки. Разом із тим медсестрички взяли на аналіз кров, відправили до лабораторії. 
Через одну-дві години прийняли рішення по кожному пацієнту. Сусіда по ліжку із явними симптомами інсульту направили до реанімаційного відділення, незважаючи на його прохання відпустити додому, щоб… дополоти буряки на власному городі. Дружині дозволили повертатися додому, попередньо полегшивши стан уколом і настановами з підтримки здоров’я в домашніх умовах. Заодно виписали рецепт на придбання необхідних ліків в аптеках, що поруч. Ми щиросердечно подякували за уважність і людяність медперсоналу лікарні.
В автівці згадався  телесеріал «Медики Чикаго». Порівнявши те, що показують у кіно і те, що бачу в МТМО, констатую, що в нас багато спільного з американцями. І це не тільки оснащення лікувального процесу (в нас багато найсучаснішої апаратури), а те, що відрізняє лікаря від представників інших професій: любов до фаху, любов і повага до пацієнта, відповідальність за життя іншої людини.
Ковельська медицина за останні роки зробила вагомий крок вперед. Згадалося, коли у свій час постало питання створення на базі Ковельської міської лікарні МТМО. Тоді, будучи міським головою, попри заперечення окремих чиновників, я рішуче відстоював цю реформу. Практика показала правильність прийнятого тоді рішення.
Час невпинно летить в майбуття. І не треба бути пророком, щоб сказати, що на його крилах будуть і віруси, і пандемії, і різноликі хворості. Беззаперечно одне: добро, милосердя і здоров’я перемагатимуть. 
Чим більше літ, тим більше подорожей  до лікаря, – зазначив я. І скільки б не зверталися до медперсоналу, відчували доброзичливість та увагу до наших болючих проблем. Тож ми з дружиною висловлюємо щиросердечну подяку нашим цілителям і найперше  – очільнику МТМО Валентину Вітру з побажаннями миру, добра, благословення Божого. Прямуйте і далі визначеним курсом в ім’я здоров’я людини!
Анатолій СЕМЕНЮК,
Почесний громадянин 
міста Ковеля, колишній 
міський голова. 

МТМО Переконався на власному досвіді: чим більше тобі літ, тим більше цікавишся медициною, роботою медзакладів. 

Із тієї цікавості роблю висновок, що Ковельське МТМО – це корабель-Титан в океані охорони здоров’я нашого краю, а, може, й усієї України. 

Анатолій СЕМЕНЮК,

Почесний громадянин міста Ковеля, колишній міський голова. 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 25
Читати далі

Повідомлення в номер / ГОРОСКОП з 7 по 13 липня

03.07.2025
ОВЕН. Старання на роботi починають приносити плоди, настав час отримання нагороди. Авторитет на високому рiвнi, до вас прислухатимуться, але не зазнавайтеся. Бажано рацiонально витрачати сили i дозувати навантаження. 
ТЕЛЕЦЬ. Варто проявити активнiсть, але не розкривати всi плани i не слухати порад. Власна думка може виявитися кориснiшою. Зiрки нагадують, що близькi чекають вiд вас уваги i теплоти. П’ятниця може стати днем реалiзацiї i втiлення iдей.
БЛИЗНЮКИ. Можете досягти багато  чого, якщо визначите черговiсть справ за їх значимістю для вас. Можливi цiкавi дiловi пропозицiї, на якi варто звернути особливу увагу. 
РАК. Очікуйте багато контактiв, зв’язкiв, спiлкування iз знайомими i новими людьми. Необхiдно обговорити з начальством всi питання, які непокоять. Можливi позитивнi змiни на роботi i кар’єрне зростання. Суперечок краще уникати.
ЛЕВ. Бажано на початку тижня не намагатися щось змiнювати, а оцiнити ситуацію, що склалася. У четвер знадобляться рiшучiсть, упевненiсть у власних силах. Дiловi стосунки з партнерами багато в чому залежатимуть вiд витримки i дипломатичностi. 
ДIВА. Якщо на початку тижня щось не вдаватиметься, не розчаровуйтеся, займiться iншим. Не ухиляйтеся вiд роботи, але i не берiть на себе багато зобов’язань. Майже всi завдання зможете виконати вчасно.
ТЕРЕЗИ. Вас чекатиме багато справ, що вимагають посиленої уваги. В середу ваше везіння може викликати у когось роздратування, але не бiйтеся заздрiсникiв, вони не зможуть перешкодити. Ближче до вихiдних варто завершити всi справи. 
СКОРПIОН. Зможете легко справитися зi всiма справами i одержати солiдний прибуток. Виникне можливiсть переглянути свiй статус i ще раз обговорити це з потрiбними людьми. Можливi цiкавi фiнансовi пропозицiї.
СТРIЛЕЦЬ. Ситуацiя на роботi змiниться до ліпшого, тiльки не перестарайтеся з оригiнальнiстю. Наведiть, нарештi, лад i позбавте будинок вiд непотребу. У вiвторок вдалi поїздки, початок подорожей. В середу краще не планувати нiчого серйозного.
КОЗЕРIГ. Постарайтеся виправити помилки в особистому життi, буде така можливiсть. Успiх на роботi залежатиме вiд вашої активностi i iнiцiативи. Важливо зберiгати внутрiшню рiвновагу i контролювати емоцiї. 
ВОДОЛIЙ. На початку тижня вiрогiднi труднощi в спiлкуваннi з родичами або сусiдами, вас не почують. Просто уникніть конфлiкту.  Грошовi питання можуть опинитися в центрi уваги. Діти потішать досягненнями.
РИБИ. Зустрiч iз старими друзями в першiй половинi тижня вiдкриє новi перспективи. У четвер i п`ятницю краще не робити кардинальних крокiв, все важливе починайте з суботи. Вихідні присвятіть близьким людям.
Степан ЗОРЕПАД.
 

гороскоп ОВЕН. Старання на роботi починають приносити плоди, настав час отримання нагороди. Авторитет на високому рiвнi, до вас прислухатимуться, але не зазнавайтеся. Бажано рацiонально витрачати сили i дозувати навантаження. 

Степан ЗОРЕПАД.

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 25
Читати далі

Повідомлення в номер / Погода в Ковелі 26 червня–3 липня

26.06.2025
Четвер. Мінлива хмарність. Температура: 24оС. Вітер північно-західний помірно сильний.
В ніч на п’ятницю: Мінлива хмарність. Температура: 15оС. Вітер південний слабкий.
П’ятниця. Мінлива хмарність, дощ, гроза. Температура: 21оС. Вітер західний помірно сильний.
В ніч на суботу.  Мінлива хмарність. Температура: 16оС. Вітер західний слабкий.
Субота. Мінлива хмарність.  Температура: 22оС. Вітер північно-західний сильний.
В ніч на неділю. Мінлива хмарність. Температура: 17оС. Вітер західний помірний.
Неділя. Мінлива хмарність. Температура: 240С. Вітер північно-західний помірно сильний.
В ніч на понеділок. Ясно. Температура: 17оС. Вітер  південно-західний  слабкий.
Понеділок. Мінлива хмарність.   Температура: 25оС. Вітер північно-західний  помірно сильний.
В ніч на вівторок. Мінлива хмарність. Температура: 15оС. Вітер північний слабкий.
Вівторок. Переважно сонячно.  Температура: 26оС. Вітер північний помірний.   
В ніч на середу. Ясно.  Температура: 17оС. Вітер південно-східний помірний.
Середа. Мінлива хмарність. Температура: 26оС. Вітер південний помірно сильний.
черешніЧетвер. Мінлива хмарність. Температура: 24оС. Вітер північно-західний помірно сильний.
В ніч на п’ятницю: Мінлива хмарність. Температура: 15оС. Вітер південний слабкий.
П’ятниця. Мінлива хмарність, дощ, гроза. Температура: 21оС. Вітер західний помірно сильний.
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 35
Читати далі

Повідомлення в номер / «Молодіжний простір» запрошує і навчає

26.06.2025 Романюк Аліна Петрівна
«Лекції? В червні? Ти серйозно?» – такими словами розпочиналось промо-відео до курсу лекцій «Молоді від молоді», що відбулись у КЗ “Публічна бібліотека” Ковельської територіальної громади. 
Ініціатором та організатором такого заходу стала Мар’яна Місяць, яка згуртувала чудову команду молодих людей, що створили простір, де можна отримати цінні різнотематичні знання, нові знайомства, а головне – надихнутися історіями людей, які поділилися власним досвідом шляху до успіху. 
Протягом 5 насичених днів відбулось 14 лекцій і зустрічі з десятьма спікерами.  Література, тактична медицина, бізнес, підприємництво та реальні кейси, театр і акторство, гранти й участь у проєктах, міжнародні можливості. Ці та багато інших цікавих тем опрацьовано на курсі   молоддю, яка хоче навчатися, шукає можливості для розвитку та перспективи в майбутньому (на світлині ліворуч).
Відвідавши деякі лекції, я була приємно вражена такою ініціативою, здивована, що в сучасному світі є молодь, яка так натхненно і глибоко говорить, зацікавлено вивчає літературну сторінку «Розстріляне Відродження». Адже так важливо пам’ятати про митців цього періоду, жорстоко знищених радянською владою, а головне, – продовжувати боротьбу за свободу та культурний розвиток України. Що й роблять юні ковельчани, збираючись разом у колі однодумців літературного клубу, учасниками якого вони є.
Ініціаторкою такого осередку в Ковелі, як я зазначила, є Мар’яна Місяць – молода, енергійна, освічена ковельчанка, організатор курсів англійської мови, небайдужа до майбутнього своїх вихованців. «Окрім викладання іноземної мови, ми багато працюємо на загальний розвиток учнів. Проводимо літературні вечори, організовуємо зустрічі з письменниками, різноманітні інтелектуальні ігри. Наші діти дуже розумні, кмітливі та креативні, тож і хочеться їм дати більше», – говорить пані Мар’яна та ділиться радістю від того, що цьогоріч вдалось реалізувати такий масштабний проєкт завдяки співпраці з КЗ “Публічна бібліотека” (директор Ольга Пірожик), з власниками бізнесу, з представниками різних професій і, звісно, завдяки  креативній і талановитій молоді.
l
Щодо бізнес-проєктів, то відбулося знайомство із власницею магазину «Сирний». У нашому місті його добре знають і охоче їдуть на вул. Володимирську, де він знаходиться, з усього міста. Адже тут – завжди свіжа молочна продукція на будь-який смак – як традиційна, так і крафтові сири для справжніх гурманів та різні смаколики до них. 
Цікавий та непростий шлях пройшла 25-ти річна Дана Стасюк, аби відкрити та розвинути власну справу. Перша бізнес-спроба без досвіду, але з великим бажанням та вірою в свою ідею принесла хороший результат завдяки наполегливості дівчини. 
Дана мріяла про такий магазин у нашому місті, і відкрила його. Одного разу дівчина просто побачила рекламу в Інтернеті грантової програми «Власна Справа», що дає можливість отримати від держави від 50 до 250 тис. грн. на розвиток бізнесу. Кошти гранту можна витратити на придбання обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення. 
Як з’ясувалось, отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду. Тож Дана відразу загорілась справою. Опис проєкту, підрахунки, особливості діяльності ФОП, знайомства з відповідними службами, пошук обладнання, підбір продукції –  було непросто, тож на зустрічі йшлося й про труднощі та шляхи їх подолання. Тут девізом стала фраза: «Не бійтесь помилятись – бійтесь не розвиватись». А ще говорили про те, як «вижити» бізнесу в сучасних умовах, зокрема, йшлося про фінансову грамотність, знання законодавства, вміння прораховувати кроки наперед, щоб убезпечити себе від небажаних втрат. 
Вже рік, як магазин завоював авторитет серед мешканців, радує покупців сирним різноманіттям та великим асортиментом супутніх товарів. У цьому заслуга злагодженої роботи колективу (на світлині ліворуч), вміння працювати з клієнтом та чути його запити, а також, що важливо сьогодні, – активно комунікувати зі споживачем у соцмережах.
По завершенню лекції  на присутніх чекала вікторина (за правильні відповіді переможниця отримала подарунковий сертифікат на 500 гривень у магазині «Сирний») і смачна дегустація сирної продукції.
l
І хто б подумав, що навчання може бути таким цікавим і захопливим? Як приємно бачити креативну та  ініціативну молодь, закохану в свою справу. Бажаю й надалі учням та спікерам жити так натхненно і цілеспрямовано. Безперечно, ви – приклад та мотивація для інших.
Аліна РОМАНЮК.
4b0cb66d-1a76-467d-be9a-22f918b869cb«Лекції? В червні? Ти серйозно?» – такими словами розпочиналось промо-відео до курсу лекцій «Молоді від молоді», що відбулись у КЗ “Публічна бібліотека” Ковельської територіальної громади. 
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 32
Читати далі

Повідомлення в номер / Демократія Забудьте!

26.06.2025
Світ поступово занурюється в багнюку  тоталітаризму. Нагадаю, що тоталітаризм – це політичний режим, при якому держава має абсолютний контроль над усіма сферами життя громадян —  від економіки до культури, релігії та виховання. Цей контроль є цілковитим і не визнає автономії будь-яких сфер діяльності від  держави.
Схоже на те, що слово «демократія», яке означає «влада народу», невдовзі зникне з людського лексикону. Залишки її ще живуть у деяких країнах Західної Європи, хоча і там не все так просто з народовладдям.
Добре це чи погано? Важко відповісти однозначно. Історія вчить, що крах наймогутніших держав та імперій розпочинався тоді, коли починалися свобода слова, право вибору, демократія і гласність. Найяскравіші приклади з минулого – Римська, Австро-Угорська, російська та деякі інші імперії. Сюди з  певними  обмовками можна віднести розпад радянського союзу, хоча процес цей не завершився і загрожує рецидивами.
Що ж свідчить про початок епохи тоталітаризму? Стрімке розширення кола країн, де  до влади прийшли або готові прийти політичні сили, далекі від демократії і захисту прав людини. Не буду називати Китай, де диктатура і однопартійна система ввійшла в плоть і кров суспільства, зробили його слухняними і покірним перед владою, однак досить успішним в питаннях науково-технічного прогресу, зміцнення фінансової системи, оборонної потуги. 
Однак дивує, що тоталітарну систему намагається вибудувати новообраний президент США Дональд Трамп, котрий, здавалося б, має бути взірцем для решти  світу у розбудові та зміцненні  демократії в державі, яка завжди у цих питаннях вела перед,  жорстко втихомирювала диктаторські режими в різних регіонах планети. 
Саме завдяки Штатам безславно закінчилась кар’єра Каддафі, Мілошевича, Чаушеску,  Януковича, багатьох інших одіозних осіб, які уявили себе небожителями і володарями Всесвіту. Та й радянський союз, як  і весь так званий «соцтабір», наказав довго жити не без допомоги  тодішньої адміністрації Білого дому.
То чому ж сьогодні Дональд Трамп так захопився побудовою владної вертикалі, заточеної під нього, коханого, і так  різко змінив антиросійський курс Джо Байдена на відверто пропутінський? Причин на те багато, і не всі вони нам відомі.
Але відомо інше: Трамп та його команда однодумців всерйоз взялась за руйнацію демократичних засад злагодженого  державного механізму однієї з найпотужніших країн світу. Що з того вийде, не знаю. Але гірше стане ТОЧНО. 
Це «гірше» ми бачимо на прикладі  ставлення до України і припинення їй військової допомоги, плазування перед путіним та загравання з ним, порушення  рівноваги у складних міжнародних стосунках, що все частіше призводить до серйозних військових конфліктів. Словом, триває, образно кажучи, гра з вогнем.
Гіршими стали стосунки Білого дому із лідерами європейських (та й не тільки) країн. Чого тільки варта зарозуміла, зверхня поведінка Трампа під час останнього саміту 67 в Канаді, де він шокував усіх заявою про те, що росія напала на Україну, бо не була членом... G8, звідки її виключили після анексії Криму. 
Приклад «старшого брата-ковбоя» намагаються наслідувати угорський лідер Орбан, словацький дивак Фіцо та деякі інші. Ухил «вправо» все помітніший  в настроях і діях європейського електорату. Навіть у сусідній Польщі перемогу на президентських виборах здобув висуванець ПІСу  («Права і справедливості») Навроцький, який сповідує відверто націоналістичні погляди і не приховує свого якщо не ворожого, то далеко не дружнього ставлення до України.   Зокрема, він наголосив, що не бачить Україну в ЄС і НАТО, якщо Україна не  відповість за так звану “Волинську трагедію”.
Таке «поправіння» цілого ряду країн на чолі з США вимагає серйозної корекції зовнішньо-політичного курсу України. Нашій владі і дипломатичному корпусу слід зрозуміти: в нових умовах  вони  мають мислити і працювати по-новому. Час  замилування    Україною та українцями минув, табір безкорисливих їх заступників меншає. Це потрібно враховувати і Офісу президента, і Кабінету Міністрів, і Міністерству закордонних справ, й іншим інституціям.
Війна вимагає мобілізації зусиль не  лише військових, суспільства, бізнесу, а й  тих, в чиїх руках доля держави. Не треба забувати, що політика – це мистецтво можливого, де потрібні не гасла і гучні заяви, а копітка, наполеглива робота, яка вимагає знань, досвіду, готовності йти на компроміси в разі потреби задля порятунку держави.
Світ змінився, демократія, образно кажучи, програє. Отож,  змінитися маємо і ми.
Михайло  КУЗЬМУК.
історіяСвіт поступово занурюється в багнюку  тоталітаризму. Нагадаю, що тоталітаризм – це політичний режим, при якому держава має абсолютний контроль над усіма сферами життя громадян —  від економіки до культури, релігії та виховання. Цей контроль є цілковитим і не визнає автономії будь-яких сфер діяльності від  держави.
Схоже на те, що слово «демократія», яке означає «влада народу», невдовзі зникне з людського лексикону. Залишки її ще живуть у деяких країнах Західної Європи, хоча і там не все так просто з народовладдям.
Добре це чи погано?  
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 30
Читати далі
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ВІСТІ КОВЕЛЬЩИНИ

  • Редактор
    Вельма Микола Григорович
  • Перший заступник редактора
    Ляшук Світлана Олександрівна
  • Головний бухгалтер
    Шостацька Ірина Іванівна

Громадсько-політична газета "Вісті Ковельщини" 2012-2025