Раді вітати Вас!
  • Головна
  • Контакти
  • Реклама
Весь архів випусків
  • Головна
  • Категорії
    • Повідомлення в номер
    • Місцева влада
    • Репортаж
    • Політика
    • Погода
    • Редакційна пошта
    • Духовність
    • Закон і ми
    • Благодійність
    • Пам’ять
    • Спорт, природа і здоров’я
    • Всяка всячина
    • Реклама і оголошення
    • З неопублікованого
  • Галерея
  • Про нас
  • Відгуки читачів
  • Передплата
  • Контакти
  • Четвер, 15 травня 2025 року №21 (12977)

Місцева влада / Ковельська громада:виклики, люди, рішення

30.05.2022

М1 Ковельська  громада:виклики, люди, рішення

Ковельщина – частинка Європи

З першого дня війни Ковель підтримали наші закордонні друзі. Стали надходити дзвінки від мерів міст-партнерів, які запитували, яка потрібна допомога. Кожна розмова завершувалась відправленням благодійних вантажів. А ще вони взялись прихистити наших людей. Це той момент, коли довіра – не просто слова, а конкретні дії.
Уже 27 лютого перша група ковельчан поїхала у литовську Утену. Далі були  Ленчна, Легіоново, Бжег Дольний, Бабошево у Польщі. Теплий прийом організували німецькі міста Барзінгхаузен і Вальсроде.
Кожне місто відправляло автобуси до наших найближчих сусідів у Холм, де працівники їх міської ради організовували зустріч, короткий відпочинок. А далі – знову в дорогу.
Скільки добрих слів, скільки важливих фраз підтримки: ми з вами, ми віримо у вас, тримайтесь, Україна переможе.
На знак солідарності з нами синьо-жовті прапори з’явились на муніципалітетах у Бжегу Дольному, Ленчні, Бабошево. Утена облаштувала сквер на честь українських Героїв. Доброчинні акції, збір коштів, сесії присвячували Україні і нашому Ковелю.
Як це було зворушливо, коли депутати міської ради німецького Барзінгхаузена левову частку свого засідання обговорювали, чим вони можуть нам допомогти. Хвилиною мовчання тут вшанували пам’ять захисників, які віддали життя за нашу Незалежність. І зустріч вони завершували словами: “Слава Україні”!
Мер цього містечка Хеннінг Шуенгоф неодноразово спілкувався з міським головою Ігорем Чайкою. І у Ковель приїхали п’ять фур з важливими речами: спальні мішки, ковдри, одяг, предмети особистої гігієни, продукти харчування.
А як сильно вони підтримали наших рятувальників! Два пожежних автомобілі та чимало спорядження передали місцевій частині.
Згодом ще один такий автомобіль ми отримали від німецького міста Вальсроде. Крім того, звідти був надійшов багатотонний вантаж.
Про все це подбав голова благодійного товариства Міхаель Хааке, заручившись підтримкою бургоміста Гельми Шпьоринг. До слова, Міхаель планує найближчим часом приїхати у Ковель.
До перемоги України кожен долучається, як може. Мер Щучина Артур Кучинскі особисто доставляв на кордон замовлене Ковелем.
Мер Ленчни Лєшек Влодарскі у перші дні війни віддав генератор, який слугував їх міській раді. Згодом вони закупили для Ковеля ще один такий агрегат. Та й зібрано було чимало цим містом іншої допомоги.
У завантаженні бусів на Ковель бере участь бургомістр Бжега Дольного, завжди цікавиться ситуацією у місті, країні. Готель, який знаходиться у спортивному комплексі, віддали для потреб наших людей. У місцевій гімназії відкрили спеціальний клас для українських дітей.
Мер Утени Альвідас Катінас разом з депутатами проголосували за надання Ковелю коштів у сумі 48 тисяч євро.
За підтримки Президента Холма Якуба Банашека постійно на гуманітарні пункти збору Ковеля їхали буси з продуктами, ліками та іншими необхідними речами.
А керівник Легіоново Роман Смогожевскі вирішив одразу допомогти нашому українському місту-партнеру Бучі. І вантаж з-під Варшави помандрував у напрямку української столиці.
Маленька польська гміна Бабошево, а як багато зроблено! Саме туди вуйт Богдан Пєтрушевскі запросив найбільше людей – майже 100 жінок і дітей ми відправили до них. Чимало допомоги теж надійшло від їх громади.
«21 травня – День Європи. Завдяки таким партнерам, які є у нас, ми відчуваємо себе частиною великої європейської родини. Україна переможе! І на цю величну подію ми запросимо друзів з усього світу, які у такий складний час стали міцним плечем для нас», – наголошує міський голова Ігор Чайка.

Відкрили виставку вишиванок

Прибудинкову територію відремонтують

Додаткових витрат не буде

Квіти – до пам’ятника Тарасу Шевченку

Дитсадки запрацюють у червні

 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 309
Читати далі

Місцева влада / Ковельська громада: виклики, люди, рішення

24.05.2022

М3Ковельська  громада: виклики, люди, рішення

Благодійний ярмарок у Ковелі

У центрі міста нещодавно було досить людно. Ковельчани прийшли на благодійний ярмарок зі збору коштів на потреби ЗСУ. Його організували волонтери, меценати, митці за підтримки міського голови Ігоря Чайки.
Розпочали із Державного Гімну України. Він прозвучав дуже велично і чуттєво у виконанні Ярини Солоненко. Дівчина, яка була учасницею “Голосу країни”, й відкрила творчу частину програми. Для присутніх також зіграли мелодії на саксофоні та акордеоні Влад Скрипін і Михайло Тарасов.
Міський голова Ігор Чайка подякував усім ковельчанам за єдність: “Ковель є надійним тилом нашої держави. Ви всі знаєте, як працюють наші волонтерські центри. Я вам дуже вдячний за це. Велике спасибі організаторам цього ярмарку за таку гарну ідею. Тут представлено багато цікавих лотів. Всі ці кошти допоможуть наблизити нашу перемогу”.
Цього дня усі охочі могли придбати для себе творчі вироби: вишиванки, рушники, картини, прикраси. Купити можна було й смаколики, які приготували колективи закладів освіти, громадських організацій, релігійних громад.
Усіх захопив аукціон. На ньому ковельчанам пропонували сертифікати на різноманітні послуги, вишиті речі. Загалом було розіграно 33 лоти.
Микола Пірожик придбав один з трьох рушників, які передала на торги Олена Долінко. Жінка каже, що їх вишивала мама. Для них стало честю долучитись до благодійності та зробити свій маленький внесок у перемогу.
Яскравим доповненням до ярмарку стали “живі” фотозони. Тут гарно спрацювали актори театру-студії “10 ряд 10 місце”.
Зі слів керівниці Альони Малюги-Мельникової, вони з великою радістю відгукнулись на пропозицію директора центру соціальних служб Інни Третяк. Їх колектив став учасником програми та допоміг реалізувати ідею і додати до неї мистецького присмаку.
“Наш актор Михайло Бразінський зараз знаходиться на передовій. Воюють й інші колеги. Ми разом з Інною та іншими волонтерами передавали їм неодноразово допомогу, а сьогодні знову разом, щоб підтримати українських військових”, – розповіла вона.
Успіху ярмарку, безперечно, сприяла хороша погода та чудова програма. Акція тривала дві години. За цей час зібрали 65 тисяч 555 гривень.
«Дуже радію, що вдалося об’єднати зусилля і організувати таку гарну справу. Наші воїни зараз на фронті, а ми повинні їх підтримувати в тилу. Дякую волонтерам, що допомогли в організації ярмарку та долучилися! Також спасибі усім небайдужим людям, які купували вироби. Разом ми – сила!» — ділиться враженнями координаторка заходу Інна Третяк.
Все буде Україна!

Акція “Розмалюй своє місто”

Ветеранам – грошову допомогу
Теплий прийом
Гостинці для  дітей
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 369
Читати далі

Місцева влада / Квіти пам’яті і шани

13.05.2022

Л1Квіти пам’яті і шани

8 і 9 травня – День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
На жаль, нині наша держава зустрічає ці дати в умовах повномасштабної військової агресії Росії, яка посягає на нашу незалежність і територіальну цілісність, на саме існування українців, намагається зруйнувати міжнародну систему безпеки і загрожує миру у всій Європі.
Тоді, під час Другої світової, як і нині, Україна опинилася в епіцентрі воєнних дій, просто кажучи, – в самому пеклі.
Ніхто не міг навіть уявити, що через 77 років знову будуть падати бомби на наші мирні міста і села, гинутимуть люди, українців вивозитимуть зі своїх домівок.
Понад 70 днів ми зі зброєю в руках боронимо свою державу, її суверенітет та територіальну цілісність.
8 травня ц. р. представники міської і районної влади, громадськості, духовенства прийшли до монумента жертвам Другої світової війни, аби віддати данину шани усім, хто наближав Перемогу у 1945 році, віддав своє життя, захищаючи Україну сьогодні.
Звертаючись до присутніх, міський голова Ігор Чайка зазначив: «Для нас перемога у Другій світовій – привід згадати кожного, хто поліг у тій найкривавішій війні, кожного, хто наближав перемогу. Ми повинні в першу чергу говорити про пам’ять, ще не на часі говорити про примирення, коли гинуть тисячі людей. Ми точно знаємо, що життя переможе смерть. Наша спрага і потяг до волі, свободи переможуть усі негаразди». 
Про те, якою непростою є дорога до порозуміння, йшлося у виступі директора ліцею №13 Ігоря Ткачука.
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих за Україну, згадали усіх, хто ціною свого життя захистив право українців жити на своїй землі. Панахиду відслужили священники ПЦУ. 
До підніжжя пам’ятника, а потому до Братської могили, що на кладовищі, лягли квіти вдячності і шани.
Єдності нам, віри та миру!
Слава Україні!

Наші жінки – наша гордість

Подякували матерям громади

 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 326
Читати далі

Місцева влада / Ковельська громада:виклики, люди, рішення

26.04.2022

Б1

Ковельська  громада:виклики, люди, рішення

Гуманітарний вантаж у Бучу

Заступник міського голови Віктор Жигаревич та керуючий справами Іван Чуліпа нещодавно особисто доставили допомогу у місто-партнер. У Бучу помандрували й зворушливі дитячі малюнки зі словами підтримки.
Міський голова Ігор Чайка написав на своїй сторінці у Фейсбук, що відправили сто ящиків хліба, які надав Ковельський хлібокомбінат. Крім продуктів та засобів гігієни, тепер життєво необхідні там бензинові генератори та пальне для їхньої роботи, багато інструментів, з допомогою яких можна прибирати, чистити та звільняти місто від руйнувань: шліфувальні машини, шабельні пилки і навіть кувалди.
“Дякую колегам з бюджетної сфери, бо саме на ваші добровільні пожертви ми змогли оперативно закупити ці необхідні для постраждалого міста потреби”, – зазначив мер.
У гуманітарному штабі, що діє на базі Бучанської української гімназії, де розвантажували бус, тільки такі генератори наразі – єдине джерело світла.
Втім, життя повертається в Бучу. І міста-партнери допомагають цьому.
У Ковелі також організували перевантаження гуманітарної допомоги для Бучі, яка надійшла від їхнього польського міста-побратима Тушина.
“У такий спосіб зараз щодня для десятків українських міст створюється справжній маршрут допомоги, кінцевою станцією якого буде лише наша Перемога”, – пише Ігор Чайка.

Рятувальникам – пожежний автомобіль

Продовжують висаджувати сакури

Тривають роботи з благоустрою

Формують реєстр приміщень

Дитяча бібліотека чекає читачів

Благодійний турнір

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 743
Читати далі

Місцева влада / Ковельська громада:виклики, люди, рішення

13.04.2022

В1Ковельська  громада:виклики, люди, рішення

У  волонтерів вихідних  немає

З перших днів у Ковелі запрацювали центри збору та надання гуманітарної допомоги.
Понад 70 сімей, які змушені були покинути свої домівки, нещодавно скористались послугами одного з них. Тут вони отримали продукти харчування, засоби гігієни та змогли вибрати необхідний одяг.
Як розповідає координатор Андрій Мигуля, з початку березня вони зустріли уже понад 700 родин, десь понад 50 – щодня. Роботу тут організували і налагодили працівники закладів культури і спорту, інші небайдужі ковельчани.
Дівчата кажуть, що довелось освоювати нову професію консультанта. І якщо раніше вони шукали костюми для виступів, то тепер теж використовують ці вміння і пропонують речі гостям, які б пасували, і підхід до кожного у них індивідуальний.
А ті, хто приходять у центр, отримують не лише допомогу, але й заряджаються позитивом та хорошим настроєм. Бо тут їх розрадять, підбадьорять.
Якось кілька тижнів тому сюди завітав Святослав, який приїхав з Києва, і уже й тут залишився, бо зачарували його ковельчани своєю щирістю і відкритістю. І тепер він є частинкою дружнього колективу.
Центр – це безкінечний потік людей, які приходять зі своїми проблемами, проханнями. Це – люди, яким як ніколи потрібні тепло і хороше ставлення.
Тут приймають гуманітарні вантажі, які приходять з різних країн Європи, приносять сюди речі і ковельчани.
А днями гостями осередку добрих справ стали двоє німців Вальдемар Кароль та Мартін Броекман. Вони приїхали у Ковель та привезли зі свого містечка Камп-Лінтфорт продукти харчування, ліки. Збирали усією громадою, аби допомогти українцям у цей складний час.
Мартін показує, що тепер на його будинку у Німеччині майорить синьо-жовтий стяг. Він усім серцем вболіває за Україну. І за кілька днів перебування у Ковелі, вони уже багато де побували, поспілкувались з людьми. Допомогу передали місцевій теробороні, медичним закладам. А зараз вивчають, що необхідно привезти наступного разу, бо кажуть, що неодмінно повернуться сюди. Хочуть своїм друзям, сусідам розповісти все те, що побачили на власні очі. Тож кожна зустріч, спілкування для них є важливими.
А тим часом у центрі планують відправлення вантажів у гарячі точки України. Уже чимало бусів з речами першої необхідності та харчами поїхали в Харків, Чернігів, Київ,  Бучу, Ірпінь, Охтирку та інші міста, які постраждали від російської окупації.
"Всього у нас працює майже 30 людей. Хтось займається розвантаженням, пакуванням, сортуванням, видачею речей та продуктів харчування. А також у нас волонтери плетуть сітки, які ми передаємо на фронт. Приходимо щодня і знаємо, що кожен день нас наближає до Перемоги і в ній буде й наша часточка.
Щиро дякую усім, хто допомагає у роботі. В єдності – наша сила!", – каже Андрій Мигуля.

Екскурсії для переселенців

Завжди до послуг людей

Призупинено батьківську плату
  • Діти малюють Перемогу
За підтримку дякують військові
Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю міськвиконкому.
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 301
Читати далі

Місцева влада / Чий бізнес-проект найкращий

27.09.2018 Зінчук Вікторія Петрівна

бізнес-проектЧий бізнес-проект найкращий?

На початку чергового засідання виконавчого комітету Ковельської міської ради відбулося нагородження переможців конкурсу "Кращий бізнес-проект", який був проведений Ковельським міськрайонним центром зайнятості спільно з міською радою з метою стимулювання підприємницьких ініціатив серед підприємців Ковеля й подальшого розвитку малого та середнього бізнесу.
Директор Ковельського центру зайнятості Ігор Приймак зазначив, що конкурс тривав півтора місяця, протягом якого надійшло чимало заявок від учасників. Однак до фіналу потрапило 6 конкурсантів, з числа яких 29 серпня було визначено двох переможців, котрі за рішенням конкурсної комісії стали авторами найперспективніших бізнес-проектів.
Ігор Приймак подякував за співпрацю та розуміння міському голові Олегу Кіндеру, депутатському корпусу міської ради, позаяк кошти призового фонду, який склав 30 тисяч гривень, були виділені з міського бюджету.
Отож, того дня вітання на свою адресу приймала підприємець Наталія Шевченко з бізнес-проектом на тему: "Барбершоп – перукарня для чоловіків", котра за зайняте друге місце на розвиток своєї справи отримала сертифікат на суму 10 тисяч гривень.
Перше місце з призовим фондом 20 тисяч гривень заслужила підприємець Олена Шилік з роботою на тему: "Реставрація виробів з деревини".
Вручаючи нагороди, міський голова Олег Кіндер привітав переможниць і побажав, аби їхні проекти успішно втілювалися в життя, справа була  прибутковою, а послуги – затребуваними.
l
В ході своєї роботи члени виконавчого комітету розглянули низку питань та ухвалили відповідні рішення. Серед них – "Про організацію харчування дітей у закладах загальної середньої освіти міста у 2018 – 2019 навчальному році".
З метою удосконалення системи харчування школярів рішенням виконкому встановлено безкоштовне харчування учнів та затверджено грошові норми видатків на його організацію для окремих категорій дітей.
Таким чином на харчування учнів 1 – 4 класів з міського бюджету передбачено 6 гривень в день на одну дитину плюс дві гривні за рахунок батьківських коштів. 
На забезпечення гарячого харчування – вісім гривень в день з бюджету міста виділено учням 1-4 класів із малозабезпечених сімей; сиротам та дітям, позбавленим батьківської опіки; дітям, батьки яких загинули при виконанні службових обов'язків; дітям з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах ЗОШ № 8; дітям, батьки яких загинули в зоні АТО, а також батьки яких є учасниками антитерористичної операції та які постраждали під час участі у масових акціях громадського протесту в період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року.
Звільнено на 50% від оплати за харчування дітей батьків, переселених з Автономної Республіки Крим, Луганської та Донецької областей на тимчасове проживання.
Члени виконкому затвердили розмір плати за навчання у школах естетичного виховання, вартість якого за місяць відтепер складатиме від 125 до 340 гривень. Безкоштовно матимуть можливість навчатися  в Ковельській школі мистецтв та художній школі імені Андроника Лазарчука діти з багатодітних та малозабезпечених сімей; діти-інваліди; діти-сироти і діти, які позбавлені батьківського піклування; діти, які знаходяться під опікою; особливо обдаровані діти; діти з сімей загиблих військовослужбовців, які перебували в зоні дії АТО.
Виконком взяв до відома інформації про підготовку міського господарства, закладів культури  та спортивних закладів міста до роботи в осінньо-зимовий період 2018 –2019 років, про роботу територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Ковеля за 2018 рік. 
На засіданні було внесено зміни до рішення виконкому від 14. 12. 2017 року, № 406 "Про проект міського бюджету на 2018 рік". Як повідомила начальник фінансового управління міськвиконкому Валентина Романчук, місто отримало субвенцію з Державного бюджету на суму 1,2 млн. грн. на придбання житла окремим категоріям громадян та півмільона – на программу "Доступні ліки".
Із резервного фонду міста спрямують 769 тисяч на поточний ремонт доріг та ще 250 тисяч на інші роботи із благоустрою міста. Також додаткових 400 тисяч виділять закладам охорони здоров'я, які необхідні для ремонту хірургічного відділення, облаштування приміщення, де буде функціонувати ангіограф та на придбання медичного обладнання.  
Виконком розглянув та прийняв відповідні рішення з питань, що входять до компетенції служби у справах дітей, відділів обліку розподілу та приватизації житла, містобудування та архітектури, сектору з питань праці, інших відділів та управлінь міськвиконкому.
Вікторія ЗІНЧУК.
На початку чергового засідання виконавчого комітету Ковельської міської ради відбулося нагородження переможців конкурсу "Кращий бізнес-проект", який був проведений Ковельським міськрайонним центром зайнятості спільно з міською радою з метою стимулювання підприємницьких ініціатив серед підприємців Ковеля й подальшого розвитку малого та середнього бізнесу.
Директор Ковельського центру зайнятості Ігор Приймак зазначив, що конкурс тривав півтора місяця, протягом якого надійшло чимало заявок від учасників. Однак до фіналу потрапило 6 конкурсантів, з числа яких 29 серпня було визначено двох переможців, котрі за рішенням конкурсної комісії стали авторами найперспективніших бізнес-проектів.
Вікторія ЗІНЧУК.
Коментарів до новини: 2
Переглядів новини: 769
Читати далі

Місцева влада / Сесія районної ради

11.06.2018 Троцюк Світлана Дмитрівна

IMG_3283Сесія районної ради

В центральній районній бібліотеці відбулася двадцята сесія Ковельської  районної ради сьомого скликання. Головував на засіданні очільник районної ради Андрій Броїло. В роботі пленарного засідання, окрім 22 депутатів районної ради, взяли участь голова райдержадміністрації Віктор Козак, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, працівники виконавчого апарату районної ради, представники громадськості, сільські та селищні голови, представники ЗМІ.
На початку пленарного засідання голова районної ради Андрій Броїло від імені усіх присутніх привітав депутатів, які у міжсесійний період відзначили дні народження, а також повідомив про кадрові зміни, котрі  відбулися в місцевих органах влади.
У час, відведений для оголошення депутатських запитів, таким правом скористався депутат Дмитро Матвіюк, котрий оголосив запит, що стосувався відсутності балонного газу для населення Ковельського району.  
У ході роботи сесії розглянуто ряд питань,що стосувалися життєдіяльності району, які були детально опрацьовані під час засідань постійних депутатських комісій районної ради. Всього на розгляд сесії винесено 16 питань, до яких включено 5 додаткових.
За пропозицією голови районної ради одним з перших депутати підтримали Звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія щодо надання Томосу про автокефалію Православної церкви в Україні.
Військовий комісар Ковельського об'єднаного міського військового комісаріату Сергій Гладун звернувся до депутатів з проханням підтримати зміни до Програми організації та проведення на території району заходів приписки, призову юнаків на військову службу, мобілізаційної підготовки, мобілізації і матеріально-технічного забезпечення військової частини А-1547, загонів територіальної оборони, інших військових формувань, утворених відповідно до чинного законодавства, військовослужбовців, працівників правоохоронних органів, добровольців в Ковельському районі, затвердженої рішенням районної ради від 25.12.2015 року, №2/29.
Як зазначив військовий комісар, зміни вносяться в зв'язку з тим, що  Програмою не було передбачено кошти на перевезення військовослужбовців, що йдуть на строкову службу, а також коштів на зміцнення матеріально-технічної бази  в/ч А-1547.
Майже одноголосно народні обранці підтримали внесені зміни до Програми розвитку культури, мистецтва, охорони культурної спадщини та туризму в районі на 2016-2020 роки.
Під час сесійного засідання депутати після нетривалого обговорення підтримали внесення змін і доповнень до Комплексної програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру у Ковельському районі на 2016-2020 роки. 
На цьому пленарному засіданні депутатами внесено зміни до районного бюджету на 2018 рік.
Як зауважила доповідач з цього питання, начальник управління фінансів райдержадміністрації Світлана Карпюк, під час підготовки Проекту рішення були враховані пропозиції усіх головних розпорядників коштів районного бюджету та депутатів районної ради.
Зазначені пропозиції заздалегідь були розглянуті на засіданнях усіх постійних комісій районної ради.
Однак бюджетна комісія райради незадовго до сесійного засідання внесла свої зміни до Проекту рішення з цього питання, які також були прийняті більшістю депутатів.
Окрім цього, народні обранці підтримали пропозицію депутатів районної ради Миколи Чуля та Володимира Андросюка щодо виділення коштів на облаштування санвузла в ЗОШ І ст. с. Ворони.
Ряд питань порядку денного було зосереджено на діяльності закладів охорони здоров'я Ковельщини. Зокрема, головний лікар Ковельського МТМО Олег Самчук вніс кандидатуру Олега Кубая на посаду головного лікаря Центру ПМСД Ковельського МТМО, що знайшло одностайну підтримку депутатського корпусу. 
Наступне питання стосувалося реорганізації Ковельського МТМО. Заслухавши всі "за" і "проти" щодо реформи медицини та у зв'язку із змінами у чинному законодавстві, депутати погодились із думкою про необхідність виходу Ковельської районної ради зі складу засновників МТМО, ухваливши в результаті необхідне рішення.
З багатьох питань порядку денного сесійного засідання інформував консультант голови районної ради з питань юридичного забезпечення Володимир Клімчук. Зокрема, про надання дозволу до списання майна спільної власності територіальних громад, сіл, селищ  району; про передачу майна спільної комунальної власності територіальних громад, сіл, селищ району у комунальну власність сільських, селищних рад; про внесення змін до рішення районної ради від 22.02.2018 року, № 19/36 "Про передачу в оперативне управління та визначення балансоутримувачів  майна спільної власності територіальних громад сіл і селищ району"; про призначення директора комунального підприємства Ковельської районної ради "Ковельрайкомунсервіс"; про затвердження технічних документацій з нормативної грошової оцінки земельних ділянок; про внесення змін до списку присяжних Ковельського міськрайонного суду, затвердженого рішенням районної ради від 23 лютого 2017 року, № 11/12 та ін.
На жаль, вкотре депутати не підтримали кандидатуру Анатолія Корнійчука для його роботи в бюджетній комісії.
Депутати заслухали  звіт начальника міськрайонного управління у Ковельському районі та м. Ковелі Головного управління Держгеокадастру у Волинській області Андрія Олексюка, що стосувався виконання Програми розвитку земельних відносин, використання та охорони земель у Ковельському районі на 2013-2017 роки, затвердженої рішенням районної ради від 09.07.2013 року, № 25/4. Однак цей звіт депутати не схвалили, відправивши його на доопрацювання та розгляд на наступному сесійному засіданні.
Активну участь в роботі сесії взяли Анатолій Корнійчук, Володимир Андросюк, Володимир Хомік, Микола Чуль, Аркадій Степанюк та інші народні обранці.
В результаті обговорення з усіх питань були ухвалені відповідні рішення. Згідно з чинним законодавством усі результати поіменного голосування депутатів розміщені на офіційному веб-сайті районної ради.
Світлана ТРОЦЮК.
В центральній районній бібліотеці відбулася двадцята сесія Ковельської  районної ради сьомого скликання. Головував на засіданні очільник районної ради Андрій Броїло. В роботі пленарного засідання, окрім 22 депутатів районної ради, взяли участь голова райдержадміністрації Віктор Козак, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, працівники виконавчого апарату районної ради, представники громадськості, сільські та селищні голови, представники ЗМІ.
Світлана ТРОЦЮК.
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 853
Читати далі

Місцева влада / Не гасла, а конкретні справи

11.01.2018

кіндер1Не гасла, а конкретні справи
Звіт Ковельського міського голови Олега Кіндера про роботу за 2017 рік

Аналізуючи підсумки зробленого у 2017 році, бачимо: попри всі задачі, які він перед нами ставив, форс-мажорні обставини, які виникали, ми чимало зробили для розвитку нашого міста. І тим приємніше говорити про успіхи, чим важчим був до них шлях.
Працюючи на посаді міського голови сьомий рік, я зрозумів, що не буває легких часів, завжди бракує грошей, але разом з тим, прогрес є. Взяти, до прикладу, бюджет нашого Ковеля. 
За підсумками 2017 року до загального фонду міського бюджету отримали власних доходів 257 мільйонів гривень, що на 54 мільйони більше, ніж торік. 
Основним джерелом залишається податок на доходи фізичних осіб – це майже половина, або ж 120 мільйонів гривень. Приріст до відповідного показника 2016 року становить близько 40 мільйонів, або 47 відсотків, що свідчить про суттєвий ріст заробітної плати як у господарській, так і у бюджетній сферах.
Збільшення власних доходів загального фонду бюджету досягнуто також за рахунок сплати єдиного податку від суб’єктів малого підприємництва. Цього платежу надійшло 28 з половиною мільйонів, що більше, ніж у 2016  році, на 9 мільйонів, або у півтора раза. 
Порівняно з 2016 роком суттєво, майже на три мільйони, зросли надходження земельного податку та орендної плати за землю. 
Від оренди та продажу комунального майна отримано понад два мільйони гривень.
Забудовниками були сплачені до міського бюджету кошти на розвиток інфраструктури в сумі 970 тисяч гривень.
Все це виглядає досить оптимістично, але разом з тим зрозуміло, що на все фінансового ресурсу не вистачає.
Адже сьогодні на місцеве самоврядування покладено стільки завдань, що це інколи видається непосильною ношею. Але, маючи хорошу команду, мудрих помічників, всі завдання вирішуємо. Знаходимо вихід, на перший погляд, з тупикових ситуацій, не здаємось, боремось за кожну копійку, що має належати місту.
l
Важлива ділянка нашої роботи – житлово–комунальна галузь. Тому саме сюди депутати та виконком скеровують чималі кошти.
Мені, як міському голові, особливо хотілося б якнайшвидше привести дороги до такого рівня, як ми бачимо у наших сусідів, зокрема поляків. Але не все так просто. І роботи тут, як кажуть, непочатий край. А традиційним «каменем спотикання» є знову ж та нестача грошей. 
Зокрема, у 2017  році завершено капітальний ремонт вулиці Ярослава Мудрого, яка давно перебувала в аварійному стані. І, звичайно, радує, що на сьогодні   повністю зроблено проїжджу частину, сучасне освітлення, якого, до речі, там ніколи не було. Не все встигли, не на все знову ж таки вистачило фінансів, але уже можна бачити результат.
Загалом використано 5 мільйонів 800 тисяч гривень. Левова частка, а це – п’ять мільйонів сто тисяч – кошти міського бюджету і 690 тисяч гривень отримали з обласного.
Попередньо ж була домовленість з Волинською ОДА, що ці роботи мали виконувати на умовах співфінансування 50/50. Про це говорили ще при формуванні кошторису на 2017 рік, адже через цю вулицю пролягає траса міжнародного значення.
Але обласна державна адміністрація не виконала взятих на себе зобов’язань, і нам довелось шукати додатково ще 1 мільйон 800 тисяч, аби розрахуватись з підрядником. Як не прикро, але чимало робіт, що планували здійснити з облаштування інших доріг міста, благоустрою, змушені були відкласти на “потім”.
Варто сказати, що у 2017  році проведено капітальний ремонт доріг на відрізках вулиць – 40 років Перемоги, Грушевського, Симоненка, Старицьких, Достоєвського, Незалежності.
Всі роботи вартували місту майже 11 мільйонів гривень. Загалом на шляхове будівництво витратили 21 мільйон.
Окремо хочу сказати про будівництво під’їзної дороги від вул. 40 років Перемоги до набережної. Ми тут використали білощебеневе покриття. Облаштували стоянку для автомобілів.
Ковельчанам тепер зручно дістатись до набережної на автотранспорті, велосипеді або пішки. Поряд з дорогою прокладено тротуар.
Набережна прикрасила Ковель. Важко навіть уявити, що рік тому там були чагарники, стихійні сміттєзвалища. Сьогодні – це улюблене місце відпочинку мешканців міста. Цей проект вдалося реалізувати завдяки співпраці з народним депутатом України Степаном Івахівим та його благодійним фондом «Патріоти Волині». Тепер тут любителі спорту можуть пограти у пляжний футбол та волейбол. Для цього облаштовані спеціальні майданчики. Дітворі є де бавитись – гірки, гойдалки та інші розваги передбачені для нашої малечі. По-особливому виглядає набережна ввечері, коли вмикають ліхтарі. Звичайно, ще є там над чим працювати.
Будемо укріплювати береги, висаджувати кущі і дерева. Щоправда, є велике прохання до усіх: давайте все це берегти, цінувати і демонструвати свою культуру у ставленні до рідного міста. 
Продовжили ми у нинішньому році і ремонт дворових територій, виділивши на це 2,5 мільйона гривень. За ці кошти впорядкували 40 років Перемоги, 15, Грушевського, 5 та Володимира Кияна, 74. Але перевиконання дохідної частини бюджету дозволило доповнити цей список. Понад півмільйона з місцевої казни використано на встановлення нових бордюр, викладання бруківкою пішохідних доріжок, облаштування стоянки для автомобілів на Заводській, 7. 
Потреба в заміні асфальтового покриття у ковельських дворах дуже велика. Подекуди вони не ремонтувалися з часів зведення будинків.
Охопити все місто відразу неможливо, але щороку плануємо здавати хоча б кілька об’єктів.
У центральній частині Ковеля триває реконструкція тротуарів. Часто люди нарікають, що роботи не на часі. Але мушу вам сказати, що це далеко не наша вина. У червні були внесені зміни в законодавство, які призупинили будівництво не тільки в Ковелі, а й загалом в Україні. Тож довелось знову пройти усі процедурні моменти, які забрали дуже багато часу.
На реконструкцію тротуару на вулиці Незалежності з міського бюджету спрямовано 1 мільйон 450 тисяч гривень. 
Такі ж роботи виконано на вулицях Міцкевича та Липинського.
Хочу ще пояснити, чому вулиця Олени Пчілки перебуває зараз в такому доволі непривабливому стані. Там здійснено реконструкцію мереж водопостачання та водовідведення на відрізку від Незалежності до Богомольця. 1 мільйон 400 тисяч гривень наших коштів на це використано. Підрядник – Ковельський водоканал.
Будемо навесні розширювати проїжджу частину цієї вулиці, проведемо капітальний ремонт дороги та облаштуємо стоянку біля лікарні.
Також у 2017 році прокладено інженерні мережі на вулиці Павлова. На водопостачання та каналізацію ми використали 745 тисяч гривень. 
Новим водопроводом тепер користуються мешканці вулиці Сагайдачного. Він вартував місту понад 800 тисяч гривень. 
Аби ковельчани мали хорошу воду і вона подавалась безперебійно, потрібно підтримувати у належному стані усю систему водозабезпечення. Тому  ми виділили суттєву суму для нашого водоканалу – це майже п’ять мільйонів гривень на диспетчеризацію водозабірних свердловин.
З року в рік Ковель потерпає від підтоплень. Щоб цьому зарадити, постійно здійснюємо капітальний ремонт водовідвідних каналів. Нині завершено ці роботи на Зерова і розпочали – в районі вулиць Данила Галицького, Холмської, Черняховського. На це пішло майже півтора мільйона гривень. 
Міська влада стратегічно підійшла й до питання теплопостачання. Уже встановлено десять котлів на альтернативному паливі. Всю систему теплопостачання закільцьовано. Якщо виходить з ладу одна з котелень, її навантаження розприділяється на інші. 
Разом з тим, постійно проводимо модернізацію котелень. Зокрема у 2017 році вони відремонтовані на вулицях Сагайдачного, 7, Драгоманова, 22, а ще збудувано ряд допоміжних приміщень для котельні на Заводській, 27-а. На що освоєно понад три мільйони гривень.
Щороку плануємо і проводимо заходи з реконструкції й утримання мереж вуличного освітлення. У цьому плані питання енергоефективності на сьогодні є пріоритетним, адже тепер за цю послугу місто платить за повним тарифом. 
Зокрема,   завершено реконструкцію вуличного освітлення з влаштуванням світлодіодних, енергоефективних світильників на вулицях Незалежності та Брестській – це нам обійшлось у два з половиною мільйони гривень. 
Дещо поновили ми в цьому році і автопарк наших комунальних підприємств. Через нагальну виробничу потребу для КП «Добробут» придбали бульдозер Т-170. На це з міського бюджету виділено 1 мільйон 300 тисяч гривень. Машина після повного капремонту. Нова така спецтехніка є дуже дорогою. Провели чимало консультацій, порадились з спеціалістами і обрали, на нашу думку, найоптимальніший варіант.
Чимало клопотів і проблем для міста створив сумнозвісний ветсанзавод. Для ліквідації цього лиха були задіяні і людські ресурси, і місто понесло значні фінансові витрати, бо спочатку ми були залишені з цією проблемою сам на сам. Хоча ви всі знаєте, що підприємство є державним.
Довго ми стукали в усі двері, аби нас почули, били на сполох і мешканці цього мікрорайону. І нам таки з Державного бюджету виділили 17 мільйонів гривень на ліквідацію наслідків екологічного лиха, а головне було прийнято рішення закрити це підприємство.
Більшість цієї суми   спрямовано на будівництво водогону в санітарній зоні. Ми охопили дев’ять вулиць. Кошти використали на підготовку резервуарів, куди уже і відвезені відходи, та на будівництво до них під’їзної дороги.
А в 2018 році плануємо добудувати магістральні мережі з вулиці Кияна до вулиць, прилеглих до території заводу. Окрім цього, будемо продовжувати прокладати мережі водопостачання на вулицях, що входять до санітарно-захисної зони. Кошти на це передбачені у бюджеті міста 2018 року – це понад десять мільйонів гривень.
Також майже 170 ковельчан, які мешкають неподалік підприємства, в основному це – діти, мали змогу влітку оздоровитись на морі. Відпочинок їм було профінансовано з міського бюджету,  і допоміг також благодійний фонд Степана Івахіва «Патріоти Волині».
l
Приємний подарунок під ялинку ми підготували сім’ям, які ще у 2007 році стали учасниками молодіжного будівництва. Забудовник «накивав п’ятами», і місто взяло на себе зобов’язання Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву, а відтак допомогло тридцяти родинам. Тільки в 2017  році на цей проект спрямовано понад 4 мільйони гривень.
Завдяки порозумінню з депутатським корпусом, наполегливій роботі відповідних структурних підрозділів виконкому, впродовж останніх років вдалося цю справу зрушити з місця і уже дуже скоро люди отримають ордери на житло по вулиці Володимира Кияна, 70-б, які вони чекали довгих десять років.
Впродож останнього часу у Ковелі значні бюджетні асигнування виділяються на освіту. 2017 рік позначився якісними змінами для дошкільних закладів міста. Акцент зроблено на термомодернізації. Завершені роботи з утеплення приміщення дитсадка №5. Вони проводились за кошти субвенції з Державного бюджету. Це – майже півтора мільйона гривень. До того ж, депутати з міського бюджету на облаштування входів у дошкільний заклад виділили ще 200 тисяч гривень. 
До слова,  Ковель завдяки народному депутату Степану Івахіву отримав понад 2 мільйони 269 тисяч гривень субвенції з Державного бюджету на соціально-економічний розвиток. Крім проведених робіт у названому садку, це дало змогу завершити заміну вікон на енергоощадні в дошкільних установах №№ 1, 4, 8 та 9.
Ще один дошкільний навчальний заклад кардинально змінився впродовж цього літа. Мова йде про дитсадок №3. Для його оновлення кошти були виділені з міського бюджету – 1 мільйон 320 тисяч гривень. Починаючи з літа, на об’єкті працювали будівельники. Найперше вони завершили заміну вікон на енергоощадні. 
Приміщення, згідно з сучасними, європейськими технологіями та вимогами, утеплили екологічно чистими матеріалами, пофарбували. 
Цьому садку у центрі міста – 53 роки, поглянувши сьогодні на нього, видається, ніби щойно збудований. Він став окрасою мікрорайону, де розташований. 
Також ми замінили всі вікна у десятому, одиннадцятому та тринадцятому садках.
2017 року на поточні та капітальні ремонти закладів з бюджету розвитку міста використано майже 6 мільйонів гривень. За ці гроші також у НВК №11-ліцеї полагоджено водопровідну та каналізаційну системи, проведено реконструкцію санвузлів. 
У сьомій школі капітально відремонтовано приміщення їдальні та харчоблоку.
А ще для того, аби підкреслити досягнення наших педагогів, не на словах, а на ділі – ми запровадили таку своєрідну місцеву “Нобелівську премію” для освітян – «Успішний педагог». Нагорода вручається за внесок у професію вчителя, а призовий фонд становив 210 тисяч гривень. Ми віримо, що конкурс стане дієвим інструментом популяризації наших прогресивних педагогів, які йдуть у ногу з часом і впроваджують новітні практики. Адже освіта — це найперпективніша інвестиція у суспільство. 
Заохочуємо ми і наших талановитих учнів. Для найуспішніших переможців олімпіад та конкурсів є у нас стипендії. Такі ж винагороди отримують і спортсмени Ковеля.
За останні роки, не без допомоги міської влади, в Ковельському МТМО оновили та модернізували матеріально-технічну базу. Понад 7 млн. гривень асигнувань міського бюджету спрямовано цього року.
Нещодавно у Ковелі перебував народний депутат України Олег Березюк, який зауважив, що він багато подорожує Україною, але подібного матеріально-технічного рівня лікарні у таких невеликих містах не зустрічав. Схвальні відгуки я чув і від Олександри Кужель та заступника міністра охорони здоров’я Павла Ковтонюка.
Це означає, що ми на правильному шляху і це додає натхнення для подальшої роботи. Приємно констатувати, що у нас надзвичайно тісна і конструктивна співпраця з головним лікарем Олегом Самчуком. Він – молодий, прогресивний. У нього є стратегія розвитку закладу. А міська влада допомагає фінансовим забезпеченням. У 2016  році відремонтовані хірургічне, отоларингологічне та приймальне відділення. На це з міського бюджету використано понад 3 млн. гривень.
У 2017  році уже відкрили оновлене інфекційне, терапевтичне відділення, зроблено ремонт і в кардіологічному. Відремонтовано біохімічну лабораторію. 
Придбано кисневу станцію і бронхоскоп, сучасну рентгенівську хірургічну систему на базі електронно-оптичного перетворювача. 
Думаю, ви знаєте, що Ковель буде центром одного із госпітальних округів,  і ми одними з перших почали працювати у цьому напрямку.
Досить багато в місті зроблено для поліпшення функціонування медичних установ, і тепер справа за персоналом, який повинен щодня своїми справами додавати авторитету ковельській медицині. А щоб йти в ногу з часом, без навчання не обійтись. І тут свою допомогу запропонувала благодійна фундація з Каліфорнії. Завдяки цьому наші спеціалісти зможуть пройти стажування у кращих клініках Польщі, Німеччини, США.
Для підтримки пільгових категорій населення міста, які потребують постійного лікування, а також для профілактики певних видів захворювань діє 6 медичних програм. Серед них – одна, яку ми запровадили у 2017 році  – це допомога онкохворим. Виділяємо кошти хворим на туберкульоз, діткам, які мають рідкісні захворювання.
Аналізуючи підсумки зробленого у 2017 році, бачимо: попри всі задачі, які він перед нами ставив, форс-мажорні обставини, які виникали, ми чимало зробили для розвитку нашого міста. І тим приємніше говорити про успіхи, чим важчим був до них шлях.
Працюючи на посаді міського голови сьомий рік, я зрозумів, що не буває легких часів, завжди бракує грошей, але разом з тим, прогрес є. Взяти, до прикладу, бюджет нашого Ковеля. 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 897
Читати далі

Місцева влада / Олег Кіндер звітував про зроблене в оновленій "Просвіті"

04.01.2018

DSC_0424Олег Кіндер звітував про зроблене в оновленій "Просвіті"

Виступаючи із звітом про роботу в 2016 році у Палаці учнівської молоді імені Івана Франка, міський голова Олег Кіндер привселюдно пообіцяв наступного 2017 року звітувати вже в оновленому Народному домі "Просвіта".
Сказаному мером хотілося дуже вірити, бо згаданий заклад культури, справді, потребував капітального ремонту не один рік, однак усвідомлення того, який величезний обсяг робіт  доведеться виконати за порівняно короткий строк, породжував у декого сумнів у реальності здійснення обіцяного.
На щастя, ці сумніви не підтвердилися: 28 грудня оновлена "Просвіта" гостинно прийняла всіх, хто виявив бажання послухати звіт міського голови. А таких було чимало, адже завітали у той день сюди  виборці, серед яких – керівники ряду підприємств, установ, організацій, члени їх трудових колективів, депутати міської ради, представники громадських організацій, засобів масової інформації.
Присутні були  приємно вражені змінами, які сталися в Народному домі "Просвіта", адже він тепер нагадує заклад культури справді європейського зразка. Око милують інтер'єри фойє і глядацької зали, святкове вбрання сцени,  зручні м'які крісла. Сяє чистотою підлога, а також зі смаком оформлені стіни. Гарного настрою додало навіть те, що після тривалої перерви запрацював гардероб, де переважна більшість присутніх мала змогу залишити верхній одяг.
Сам звіт Олега Кіндера не був надто тривалим: мер міста вклався у регламент, оголошений при відкритті зустрічі із ковельчанами його заступником Ігорем Прокопівим. Це дало можливість пізніше більше часу й уваги приділити відповідям на запитання, які цікавили ковельчан.
Олег Олексійович у доповіді охопив великий спектр проблем, над розв'язанням яких працює міська влада, одночасно наголосивши, що можна було б зробити більше, однак взнаки дається не завжди достатній обсяг коштів. І все ж впродовж 2017 року у Ковелі сталися великі зміни на краще у комунальному господарстві, благоустрої, соціальній сфері, охороні здоров'я, культурі, освіті, спорті та ін. Про це ви детально зможете прочитати у звіті міського голови, який редакція "Вістей Ковельщини" планує повністю опублікувати в наступному номері  газети 11 січня ц. р.
Олег Кіндер  подякував за розуміння і дієву співпрацю народному депутату України Степану Івахіву, депутатам міськради, членам виконавчого комітету та його апарату, громаді Ковеля, завдяки яким місто впевнено рухається шляхом позитивних змін. За активну участь в організації ремонтно-будівельних робіт в приміщенні "Просвіти" слова персональної подяки пролунали на адресу заступника міського голови Ігоря Прокопіва, начальника відділу культури Вікторії Савчук. Було відзначено великий внесок у розвиток охорони здоров'я, поліпшення медичного обслуговування ковельчан,  зміцнення матеріально-технічної бази МТМО головного лікаря Олега Самчука.
Після звіту було чимало запитань, пропозицій, зауважень, з приводу яких Олег Кіндер дав обґрунтовані відповіді і коментарі. В кінці він закликав усіх любити рідне місто, робити все можливе, щоб воно з кожним роком розквітало і гарнішало.
На завершення присутні в залі одностайно проголосували за схвалення звіту міського голови Олега Кіндера про роботу в 2017 році.
Наш кор.
НА ЗНІМКАХ: міський голова Олег Кіндер звітує про роботу в 2017 році у міському Народному домі "Просвіта".
Фото з архіву відділу внутрішньої політики,
організаційної роботи і зв'язків з громадськістю
міськвиконкому.
Виступаючи із звітом про роботу в 2016 році у Палаці учнівської молоді імені Івана Франка, міський голова Олег Кіндер привселюдно пообіцяв наступного 2017 року звітувати вже в оновленому Народному домі "Просвіта".
Сказаному мером хотілося дуже вірити, бо згаданий заклад культури, справді, потребував капітального ремонту не один рік, однак усвідомлення того, який величезний обсяг робіт  доведеться виконати за порівняно короткий строк, породжував у декого сумнів у реальності здійснення обіцяного.
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 815
Читати далі

Місцева влада / Компромісу вдалось досягти

04.01.2018 Зінчук Вікторія Петрівна

яремчукКомпромісу вдалось   досягти

Друге пленарне засідання позачергової тридцять другої сесії Ковельської міської ради, що відбулося 28 грудня 2017 року, тривало в присутності чималої кількості ковельчан – мешканців постраждалих від підтоплень вулиці Назарія Яремчука та провулку Лермонтова (мікрорайон Ковель-ІІ). Тож перша  частина засідання була аж надто емоційною, словесні баталії його учасників ледве не переросли у колотнечу. Щоб стримати її, в конфлікт втрутились правоохоронці.
Вже на самому початку сесії, під час оголошень депутатських запитів та звернень, люди, котрі вже вдруге прийшли до сесійного залу, аби заручитися підтримкою міських депутатів у вирішенні їхньої проблеми, що, з їхніх слів, турбує роками, не змогли порозумітися з представниками влади й спокійно та без суперечок досягти якогось компромісу.
Нагадала про проблему жителів вул. Назарія Яремчука та провулку Лермонтова депутат Галина Стасюк, котра на минулому сесійному засіданні оголосила запит, який з'явився на підставі колективного звернення мешканців вище зазначених вулиць, які просили створити комісію, що сприяла б ліквідації підтоплень їхніх присадибних ділянок і споруд. Однак тоді депутати не підтримали запит колеги.
Тому того дня Галина Стасюк озвучила наступний запит з вимогою для попередження можливих катастрофічних наслідків підтоплення вище зазначених вулиць доручити відповідним структурним підрозділам виконавчого комітету міської ради замовити проектно-кошторисну документацію та передбачити в бюджеті кошти на 2018 рік для проведення робіт з водовідведення та ліквідації наслідків підтоплення цих вулиць. Даний запит депутат попросила поставити на голосування.     
Коли ж сподівання людей на підтримку депутатського корпусу не підтвердились, адже за даний запит голосів народних обранців знову не вистачило, зал "вибухнув" обуренням. Прибулі обступили президію й вже на підвищених тонах, не стримуючися у висловах, вимагали в міського голови усе ж знайти потрібні кошти на ліквідацію підтоплень на їхніх вулицях. В декого врешті обірвався терпець, й свою правоту кинулися відстоювати кулаками. Тож розбороняти тих, хто кинувся у бійку, довелося поліцейським, яких покликали до зали.
І хоч дещо "знизилася" напруга, полеміка в залі не припинялась. Слово було надано одному з мешканців підтоплених вулиць Олександру Присаді, який, звертаючись до представників влади, говорив про невиконані нею обіцянки стосовно вирішення їхньої проблеми, згадав і про кошти, які, на його думку, потрібно було б на це використати.
Звертаючись до громади, міський голова Олег Кіндер, зокрема, зазначив, що є доручення розробити проектно-кошторисну документацію, на що передбачено відповідні кошти в бюджеті на 2018 рік, після чого й стане відомо, скільки потрібно закласти коштів для проведення водовідведення на зазначених вулицях, які будуть виділені вже в цьому році.
Однак присутні не бажали слухати жодних пояснень й, натомість, вимагали в мера Ковеля, депутатів міськради негайно їхати з ними разом на підтоплені вулиці, аби вони на власні очі переконались, в яких нестерпних умовах їм доводиться жити. 
Зрештою, міський голова Олег Кіндер доручив своєму заступнику Андрію Товстизі та начальнику управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства міськвиконкому Андрію Стернічуку, не зволікаючи, виїхати на місце події, аби вирішити, чим уже сьогодні можна зарадити людям. 
Але й після цього громада розходитись не поспішала, тому, не маючи можливості далі проводити сесію, Олег Олексійович оголосив перерву й разом з депутатами поїхав на підтоплені вулиці (на знімках).
Також із делегацією з ради прибули й комунальники, які взялися відкачувати воду навколо підтоплених будинків, – йдеться на сайті ПроКовель. Мешканці жалілися, що в таких нелюдських умовах вони жити не можуть, що їхні діти стали частіше хворіти, в сараях топиться худоба і птиця. А ще – руйнуються хати, вода проникла в середину господарських споруд та будинків, поряд пройти без гумових чобіт просто неможливо. Все це побачив і почув міський голова.
В присутності постраждалих було погоджено, що протягом найближчих днів триватиме відкачування води, всі сторони погодилися на тому, що в даному мікрорайоні необхідно прокладати хоча б мережу зливової каналізації.
l
Після перерви депутати продовжили свою роботу. Слово було надано учаснику бойових дій Михайлу Сидоренку, котрий поцікавився в народних обранців, чому декілька сесій поспіль не підтримується проект рішення "Про внесення змін до рішень міської ради", на яке півроку чекають ковельчани. При тому, що до нього не було жодних зауважень і пропозицій на постійній земельній комісії, під час сесійних засідань.
Згодом повернувшись до розгляду цього питання, депутати прийняли цей проект рішення. 
В ході сесії внесено зміни до рішення міської ради від 22. 12. 2016 р., № 18/3 "Про міський бюджет на 2017 рік". Таким чином збільшено доходи загального фонду на 180 тис. грн. за рахунок медичної субвенції з Державного бюджету міському. Ці кошти спрямовуються на лікування хворих на цукровий і нецукровий діабет.  
У "Різному" виступила заступник голови ГО "Підприємці та працівники приватного сектора міста Ковеля" Людмила Васковець, котра від імені підприємців, що здійснюють свою підприємницьку діяльність на центральному та привокзальному ринках, звернулась з проханням до міського голови, депутатів міської ради вплинути на дирекцію Ковельського госпрозрахункового ринку, яка з 1 січня планує суттєво й, на їхню думку, необґрунтовано підвищити орендну плату, яка становитиме 70 гривень за квадратний метр.
Міський голова Олег Кіндер доручив депутату Ігорю Пінісу, який очолює тимчасову контрольну комісію міської ради з вивчення проблемних питань підприємців, підготувати звернення стосовно необхідних для роботи матеріалів, які має надати адміністрація ринку. Першому заступнику міського голови Михайлу Гетьману – посприяти в їх отриманні для подальшого розгляду на комісії.
Громадський активіст Ігор Верчук озвучив проблему жителів вул. Черняховського, котрі звертаються до міської влади з проханням посприяти у ліквідації своєрідного ставу, який утворився на перехресті вулиць Черняховського та Відродження, а також провести там поточний ремонт. 
На сесії були прийняті рішення й з ряду інших питань порядку денного.
Вікторія ЗІНЧУК.
Фото Наталії УСТИМУК. 
Друге пленарне засідання позачергової тридцять другої сесії Ковельської міської ради, що відбулося 28 грудня 2017 року, тривало в присутності чималої кількості ковельчан – мешканців постраждалих від підтоплень вулиці Назарія Яремчука та провулку Лермонтова (мікрорайон Ковель-ІІ). Тож перша  частина засідання була аж надто емоційною, словесні баталії його учасників ледве не переросли у колотнечу. Щоб стримати її, в конфлікт втрутились правоохоронці.
Вже на самому початку сесії, під час оголошень депутатських запитів та звернень, люди, котрі вже вдруге прийшли до сесійного залу, аби заручитися підтримкою міських депутатів у вирішенні їхньої проблеми, що, з їхніх слів, турбує роками, не змогли порозумітися з представниками влади й спокійно та без суперечок досягти якогось компромісу.
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 748
Читати далі
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ВІСТІ КОВЕЛЬЩИНИ

  • Редактор
    Вельма Микола Григорович
  • Перший заступник редактора
    Ляшук Світлана Олександрівна
  • Головний бухгалтер
    Шостацька Ірина Іванівна

Громадсько-політична газета "Вісті Ковельщини" 2012-2025