Ще з 2012 року благодійний фонд Степана Івахіва “Патріоти Волині” бере активну участь в організації та святкуванні днів сіл та селищ на території виборчого округу народного депутата. Добра традиція збереглась і донині:
6 травня, у день пам’яті святого Великомученика Георгія Переможця, свято селища відзначили в Голобах.
Ще у 1783-му році тодішній власник Голоб чернігівський воєвода Людвіг Вільга спорудив у селі Георгіївську церкву. Пам’ятка архітектури і донині охороняється державою та слугує людям.
– Георгіївська церква — друга історична пам’ятка серед культових споруд в Голобах після римо-католицького костелу, – зауважує настоятель храму архімандрит Ніфонт. – Важко навіть уявити, якою була історія храму за цих 235 років, скільки всього відбулося в Голобах за майже півтисячолітню історію селища! Важливо відчувати цей зв’язок поколінь, тому наше духовне свято поєднується зі святом громади. Сьогодні Голоби — це ми, і кожен з нас бере на себе відповідальність за продовження славної історії селища...
Саме від воріт Свято-Георгіївського храму почали шикуватися учасники символічної акції “Рушник єдності”. З вишитими рушниками вийшли всі — від малого до старого (на знімку – учасники акції “Рушник єдності”).
– На цю символічну акцію виходять всі голобчани: з родинами, з дітками, – розповідає вчителька місцевої школи-гімназії Світлана
Бондарчук. – І це символізує єдність всієї нашої громади та зв’язок поколінь...
Рік тому на престольний празник в Голобах відкрили Центр сімейної культури. Нині це – один із цікавих арт-майданчиків свята селища. Тут розмістили спеціальну фотозону, де можна було зробити яскраве фото. На імпровізованій сцені глядачів розважали самодіяльні артисти. А на великій саморобній мапі Голоб кожен з охочих міг позначити і свою оселю. На честь свята в Голобах запустили навіть кінне таксі: його пасажири могли помилуватися краєвидами селища під стукіт копит (на знімку – екіпаж кінного таксі під час екскурсії по Голобах).
– Голобчани зустрічають день селища з гарним настроєм, – каже селищний голова Сергій Гарбарук. – Минулого року ми зробили капітальний ремонт вулиці Лесі Українки, відремонтували концертну залу Будинку мистецтв. За кошти Державного фонду регіонального розвитку при співфінансуванні селищної ради завершили третій етап реконструкції стадіону “Дружба”. Гордимося тим, що на базі НВК “Школа-гімназія” селища Голоби створили опорний освітній заклад нашої ОТГ, а в оновлення його матеріально-технічної бази уже вклали більш як 3 млн. гривень. Селищна рада запровадила стипендії обдарованим учням та їхнім наставникам. Нам вдалося реалізувати і проект з утеплення нашого опорного освітнього закладу, і сьогодні школа-гімназія набула гарного вигляду. За рік, що минув, ми довели, що Голобська ОТГ – міцна і згуртована громада, здатна навести лад у своїй домівці та долати виклики сьогодення.
Сергій Гарбарук вручив подяки селищної ради кращим представникам трудових та творчих колективів, громадським активістам. А серед тих, хто допоміг в організації та проведенні свята, відзначив і благодійний фонд “Патріоти Волині” та особисто народного депутата України Степана Івахіва.
– Дуже приємно бути на сьогоднішньому святі, – ділиться враженнями помічник Степана Івахіва Павло Самолюк. – Бо Степан Петрович і його команда дотримуються такої думки: доки живуть наші свята, наші традиції та обряди — доти житиме й Україна! Тому ми не лише приїхали сьогодні привітати голобчан, а й долучилися до організації свята...
Павло Самолюк зачитав текст вітальної телеграми від народного депутата України Степана Івахіва громаді селища Голоби. А гарним доповненням до побажань миру, добра і процвітання стали цінні призи для святкової лотереї від благодійного фонду “Патріоти Волині”: холодильник, телевізор, мікрохвильова піч та інші, потрібні в домашньому побуті речі. Розіграш призів викликав справжній ажіотаж у голобчан. Особливий привід порадіти був у переможців лотереї (на знімку – Оксана Кухарчук, яка виграла телевізор).
А посмішки на обличчях дітей та гарний настрій дорослих, з якими ми спілкувалися в Голобах, — найкращий доказ того, що свято вдалося...
Олексій Тіщенко.
Фото з архіву автора.
Залишити коментар