Зранку, 1 липня, на вулицях Ковеля, який у той день відзначав свій "день народження", було не надто багатолюдно. Пожвавлення відчувалося лише в комплексній дитячо-юнацькій спортивній школі імені Євгена Кондратовича, на волейбольному і футбольному майданчиках, що розміщені на міській набережній, а також поблизу ЗОШ № 7, де відбувалися змагання з різних видів спорту. В парку культури і відпочинку імені Лесі Українки стартував фізкультурно-оздоровчий фестиваль серед людей з особливими потребами "Перемагай себе".
Об 11-й годині в оновленому залі Народного дому "Просвіта" розпочалася урочиста академія, присвячена Дню міста і 500-річчю надання йому Магдебурзького права. Символічно, що в заході взяла участь багаточисельна делегація представників ряду європейських держав.
Зокрема, прибули гості з Республіки Польща (Холм, Бжег Дольни, Ленчна, гміна Бабошево), Литви (Утена), Німеччини (Барзінгхаузен, Вальсроде), Білорусі (Пінськ).
Як завжди, завітали до Ковеля посланці українських міст-побратимів – Бучі (Київщина), Нікольського (Донеччина), Луцька, Володимира-Волинського, Нововолинська. В залі присутні Генеральний консул Республіки Польща в Луцьку Вєслав Мазур, очільники Ковельської міської ради, її депутати, члени міськвиконкому, голова РДА, депутат обласної ради Віктор Козак, голова райради Андрій Броїло, міські голови попередніх каденцій Анатолій Семенюк, Володимир Бойко, Микола Вельма, Сергій Кошарук, декан міського деканату УПЦ КП протоієрей Анатолій Александрук, представники трудових колективів, громадських організацій.
Урочистість розпочалася не зовсім традиційно: учасники самодіяльного театру "10 ряд 10 місце" (керівник Альона Малюга-Мельникова) презентували виставу, яку назвали "історичним перформансом у середньовічному стилі". Перед глядачами ніби ожили події далекого 1518 року, коли польський король Сигізмунд І своєю Грамотою дозволив князю Василю Сангушку утворити із поселення Ковле місто з наданням йому Магдебурзького права. Відтоді тут почали регулярно відбуватися торги і ярмарки, стало формуватися місцеве самоврядування на основі тогочасних європейських традицій.
Вітальне слово з нагоди свята виголосив Ковельський міський голова Олег Кіндер. Подякувавши всім, хто прибув до нашого міста, щоб разом із ковельчанами відзначити "день народження" його, Олег Олексійович нагадав, що триває неоголошена війна на Сході України, в якій загинули і продовжують гинути кращі сини нашої Батьківщини, і запропонував вшанувати їх світлу пам'ять хвилиною мовчання, що й було зроблено. Квіти поклали від імені учасників академії до меморіальної стели на честь загиблих героїв АТО.
Мер міста вручив Подяки органу місцевої влади цілому ряду представників трудових колективів. Серед нагороджених – відомі у Ковелі люди Сергій Шворак, Юхим Коц, Ігор Пець та інші. Кожного з них присутні обдаровували щирими оплесками, висловлюючи цим свою повагу і шану.
Поздоровлення міській владі, громаді Ковеля висловили запрошені на свято гості. Головний лейтмотив їх виступів – побажання нових успіхів у подальшому соціально-економічному розвитку міста, мирного неба над головою його мешканцям, зміцнення співпраці з містами-
побратимами.
На завершення ведучі запросили всіх присутніх до активної участі у святкових заходах, які відбулися у той день.
Володимир ПЕТРУК.
НА ЗНІМКАХ: під час урочистої академії, присвяченої Дню міста і 500-річчю надання йому Магдебурзького права, у Народному домі "Просвіта".
Фото з архіву відділу внутрішньої політики, організаційної роботи і зв'язків з громадськістю міськвиконкому.
хх
Вшанували пам'ять колег
1 липня ц. р. колишні міські голови Ковеля Анатолій Семенюк, Володимир Бойко, Микола Вельма, Сергій Кошарук поклали квіти до могил своїх колег-попередників Романа Герасимова і Євгена Поліщука, вшанували їх пам'ять хвилиною мовчання.
Наш кор.
Залишити коментар