Святе, як хліб, моє рідне село
Ми всі любимо місце, де народилися, де вперше побачили цей прекрасний білий світ. Але, мабуть, найміцніший зв’язок зі своєю землею — саме у селян. Адже вони — найближче до Матінки-природи, живуть за її законами, вирощують найцінніший і найпотрібніший продукт у світі — хліб, а, отже, знають йому ціну. І коли чуєш з їхніх уст слова: «Святе, як хліб, моє рідне село», то до щему в серці віриш — так воно і є.
Традиційно, цьогоріч вшосте, найрідніше і найближче свято – День села відзначили 12 серпня, мешканці, уродженці та гості Білашева, Перкович, Грушівки та Іванівки.
Тематикою цьогорічного свята стали патріотична любов до клаптика рідної землі, де ти народився і виріс, повага до батька-матері, пам’ять про предків, шанування рідної мови, історії, усвідомлення себе кров’ю і плоттю свого народу, того, що людина приходить у цей світ, щоб залишити по собі якісь корисні сліди, бажання передати його духовні надбання у спадок наступним поколінням.
А передувала цьому велика підготовча робота. Воно й не дивно, бо сама програма святкування була дуже насиченою: від ранкового богослужіння в храмі до спортивних змагань, колоритних виставок виробів декоративно-ужиткового мистецтва, креативної фотозони, дитячих розваг, насиченої концертної програми, частування кулінарними шедеврами (духмяним короваєм, пловом), розіграшу лотереї та дискотеки.
За результатами змагань із армреслінгу і дартсу найвправніші чоловіки та жінки Тетяна Симонік (Сидлярук), Вадим Гладишук (армреслінг), Андрій Грисюк (дартс) отримали грамоти та подарунки.
Головне ж дійство свята розпочалося на території будинку культури. Святкове, у національних кольорах і символах, оформлення сцени і вулиці, традиційна, але через свою автентичність і яскравість кольорів, цікава й неповторна виставка старовинних і сучасних вишивок, домотканих ряден «із бабусиної скрині» створили піднесено-урочисту атмосферу. І розгорнулося святкове дійство яскравою веселкою!
Скільки прекрасних, щирих, сердечних слів про рідний край та його людей було сказано ведучими свята Тетяною Мартинюк та Олександром Масловським! Розпочалися урочистості зі звернення до жителів та гостей територіальної громади Білашівського сільського голови, учасника АТО Віктора Денищука, який сердечно вітав присутніх, бажав їм мирного неба, усього найкращого у житті, дякував за сумлінну працю на благо рідного дому, ім’я якого – Україна.
Присутні хвилиною мовчання вшанували загиблих борців за волю і незалежність України, а до Обеліска та Пам’ятного хреста лягли, як символ вічної і світлої пам’яті про односельчан, багряні грона калини, квіти рідної землі, було запалено свічки пам’яті. А ще скорботна сльоза з’явилась на обличчях під час виконання солістом будинку культури с. Любитова (є така добра традиція між закладами культури) Сергієм Поліщуком пісні «Біля тополі». Не забули і про односельчан, які проходять строкову військову службу, службу за контрактом в українському війську, боронили і боронять нашу Батьківщину на Сході України та побажали їм довгоочікуваного повернення додому із звісткою про завершення військової агресії.
Традиційно почесним гостям, що прибули на свято, – голові райдержадміністрації, депутату обласної ради Віктору Козаку, помічнику народного депутата України Степана Івахіва Наталії Маленицькій – запашні короваї на вишитих білокрилих рушниках.
«Від щирого серця та з великим задоволенням вітаю вас з нагоди святкування світлого родинного свята – Дня села! Символічно, що ви збираєтеся великою сільською родиною саме в цю спекотну у прямому і переносному значенні цього слова пору: закінчуються жнива, а відтак – можна відпочити і селянам, котрі з ранку до ночі тяжко працювали всю весну та літо. Відзначення Дня села символізує любов до рідного краю, до його колишніх і нинішніх героїв, його історії та культури. Впевнено можу сказати, що найбільшим його багатством є ви, його жителі – щирі, привітні та гостинні люди.
В цей святковий день від усієї душі зичу вам та вашим родинам міцного здоров’я, щастя, добра, достатку, мирного неба над головою та рідної землі під ногами. Нехай серця наповнюються гордістю за своє рідне село, прагненням до єдності та порозуміння», – мовив Віктор Теодосійович, вітаючи громаду зі святом.
Наталія Маленицька також привітала усіх присутніх, зачитала вітальну телеграму від народного депутата України Степана Івахіва та презентувала призи від благодійного фонду «Патріоти Волині» для розіграшу святкової лотереї.
Охочих випробувати удачу було чимало. А підсумок лотереї ще раз підтвердив народну мудрість “Добро повертається добром”: постійний гість свята, уродженка села Іванівки, а нині – мешканка Луцька Галина Михайлівна Жабська (Павлійчук), яка традиційно приїздить на свята із власноруч випеченим короваєм, виграла головний приз – порохотяг.
Варто зауважити, що народний депутат України Степан Івахів та його благодійний фонд “Патріоти Волині” не перший рік плідно співпрацюють з місцевою громадою. Так, за кошти фонду в Білашеві встановили дитячий майданчик, поповнили книжковий фонд сільської бібліотеки, придбали шкільний інвентар та меблі, встановили автобусну зупинку в селі Іванівці. Загалом же на підтримку закладів соціально-культурної сфери Білашівської сільської ради благодійний фонд Степана Івахіва “Патріоти Волині” вже виділив 365 тисяч гривень.
Щиросердні вітання і вдячність від односельців та подяку від сільського голови за сумлінну працю, високопрофесійне виконання посадових обов’язків та якісне надання послуг населенню у відповідних галузях приймали трудові колективи школи, ФАПів, поштового відділення зв’язку, МПО, закладів торгівлі, сільськогосподарського виробництва (спонсори свята), самодіяльні аматорські колективи закладів культури, релігійні громадські організації, окремі жителі громади.
Громада вітала наймолодшу жительку – Соломійку Фітель, якій поки що лише місяць. Не забули і про найстаршу мешканку – Ольгу Іллівну Дрозд, якій 93 роки. Подвійне свято цього дня відзначало троє іменинників: Олександр Лозовицький, Світлана Абрамчук та Каріна Гоцик. Всі вони отримали подарунки від організаторів свята.
Концертне дійство було високопрофесійне, насичене різножанровими виступами місцевих талантів. Та й не могло бути інакше — бо, що не виступ, то “родзинка”: жіночий вокальний гурт будинку культури с. Білашів (Антоніна Власюк, Ольга Марчук, Світлана Денищук, Тетяна Симонік, Тетяна Масловська, Валентина Гаврилюк, керівник – Раїса Рибчук), вокальний гурт клубу с. Перковичі (Тетяна Дрозд, Олена Веремчук, Валентина Антонюк, Валентина та Петро Велички, керівник – Сергій Величко), солісти та дуети у складі Анастасії Тарасюк і Наталії Сидлярук (остання – ще й вправна бандуристка), колеги-гості по мистецькому цеху, солісти будинку культури с. Любитова – згаданий вище Сергій Поліщук та Ірина Симонович.
Глядацького визнання заслужили і актори-аматори, якими здавна славляться сільські заклади культури. Гумористичні сценки «Жінки на рибалці» (Валентина Антонюк, Валентина, Світлана та Петро Велички) про нелегкі сільські будні жінки, тещі, дружини (Валентина Гаврилюк, Тетяна Масловська, Раїса Рибчук, Світлана Денищук) стали окрасою концертної програми. А під час іскрометного танцю жіночого ансамблю «Ногу звело!» об’єктив фотоапарата сам по собі так і “хотів” націлитися саме на екстравагантних, прегарних і, безперечно, дуже талановитих «танцівниць».
Фінальним акордом концерту став патріотичний флеш-моб. Під супровід спільного виконання вокальними гуртами пісні «Гарний козак, гарний» діти винесли синьо-жовте полотнище із гаслом «Слава Україні!» і запустили у небо десяток кульок кольорів державного стягу.
Ну, а після концерту, як не важко здогадатися, святкування досягло свого апогею. Після невеличкої перерви, під час якого усіх гостинно пригощали смачним пловом (автор кулінарного шедевру – Ярослав Козел) та короваєм, розпочалась спортивна напружена, безкомпромісна боротьба із перетягування каната серед… жінок! Потрібно бачити (бо уявити важко) це дійство, як змагалися жінки і як самовіддано вболівали за них чоловіки!!! Перемогу буквально вигребли ногами і вирвали руками команда вулиці Шевченка – ІІ села Білашева (Оксана Тарасюк, Демчук Марія, Гаврилюк Оксана, Валентина Гаврилюк, Раїса Рибчук, Світлана Денищук).
l
По завершеню запрошені й гості під враженням чудового свята дякували сільському голові за отримане задоволення. На що той переконано відповів, що це — заслуга його небайдужих та активних жителів громади, сам він ніяк не впорався б. І, певно, таки має рацію.
Ідуть роки, за роками час летить нестримно, стираючи на своєму шляху і добре, і погане. Такий закон життя. Тільки добро пам’ятається довше, бо воно приносить людям щастя і радість, які закарбовуються глибоко у пам’яті. Тож до нової зустрічі, квітуче і багате талановитими людьми село! Процвітання тобі й щасливої долі!
Степан Топольський, житель села Іванівки.
Ми всі любимо місце, де народилися, де вперше побачили цей прекрасний білий світ. Але, мабуть, найміцніший зв’язок зі своєю землею — саме у селян. Адже вони — найближче до Матінки-природи, живуть за її законами, вирощують найцінніший і найпотрібніший продукт у світі — хліб, а, отже, знають йому ціну. І коли чуєш з їхніх уст слова: «Святе, як хліб, моє рідне село», то до щему в серці віриш — так воно і є.
Традиційно, цьогоріч вшосте, найрідніше і найближче свято – День села відзначили 12 серпня, мешканці, уродженці та гості Білашева, Перкович, Грушівки та Іванівки.
Тематикою цьогорічного свята стали патріотична любов до клаптика рідної землі, де ти народився і виріс, повага до батька-матері, пам’ять про предків, шанування рідної мови, історії, усвідомлення себе кров’ю і плоттю свого народу, того, що людина приходить у цей світ, щоб залишити по собі якісь корисні сліди, бажання передати його духовні надбання у спадок наступним поколінням.
А передувала цьому велика підготовча робота. Воно й не дивно, бо сама програма святкування була дуже насиченою: від ранкового богослужіння в храмі до спортивних змагань, колоритних виставок виробів декоративно-ужиткового мистецтва, креативної фотозони, дитячих розваг, насиченої концертної програми, частування кулінарними шедеврами (духмяним короваєм, пловом), розіграшу лотереї та дискотеки.
За результатами змагань із армреслінгу і дартсу найвправніші чоловіки та жінки Тетяна Симонік (Сидлярук), Вадим Гладишук (армреслінг), Андрій Грисюк (дартс) отримали грамоти та подарунки.
Головне ж дійство свята розпочалося на території будинку культури. Святкове, у національних кольорах і символах, оформлення сцени і вулиці, традиційна, але через свою автентичність і яскравість кольорів, цікава й неповторна виставка старовинних і сучасних вишивок, домотканих ряден «із бабусиної скрині» створили піднесено-урочисту атмосферу. І розгорнулося святкове дійство яскравою веселкою!
Скільки прекрасних, щирих, сердечних слів про рідний край та його людей було сказано ведучими свята Тетяною Мартинюк та Олександром Масловським! Розпочалися урочистості зі звернення до жителів та гостей територіальної громади Білашівського сільського голови, учасника АТО Віктора Денищука, який сердечно вітав присутніх, бажав їм мирного неба, усього найкращого у житті, дякував за сумлінну працю на благо рідного дому, ім’я якого – Україна.
Присутні хвилиною мовчання вшанували загиблих борців за волю і незалежність України, а до Обеліска та Пам’ятного хреста лягли, як символ вічної і світлої пам’яті про односельчан, багряні грона калини, квіти рідної землі, було запалено свічки пам’яті. А ще скорботна сльоза з’явилась на обличчях під час виконання солістом будинку культури с. Любитова (є така добра традиція між закладами культури) Сергієм Поліщуком пісні «Біля тополі». Не забули і про односельчан, які проходять строкову військову службу, службу за контрактом в українському війську, боронили і боронять нашу Батьківщину на Сході України та побажали їм довгоочікуваного повернення додому із звісткою про завершення військової агресії.
Традиційно почесним гостям, що прибули на свято, – голові райдержадміністрації, депутату обласної ради Віктору Козаку, помічнику народного депутата України Степана Івахіва Наталії Маленицькій – запашні короваї на вишитих білокрилих рушниках.
«Від щирого серця та з великим задоволенням вітаю вас з нагоди святкування світлого родинного свята – Дня села! Символічно, що ви збираєтеся великою сільською родиною саме в цю спекотну у прямому і переносному значенні цього слова пору: закінчуються жнива, а відтак – можна відпочити і селянам, котрі з ранку до ночі тяжко працювали всю весну та літо. Відзначення Дня села символізує любов до рідного краю, до його колишніх і нинішніх героїв, його історії та культури. Впевнено можу сказати, що найбільшим його багатством є ви, його жителі – щирі, привітні та гостинні люди.
В цей святковий день від усієї душі зичу вам та вашим родинам міцного здоров’я, щастя, добра, достатку, мирного неба над головою та рідної землі під ногами. Нехай серця наповнюються гордістю за своє рідне село, прагненням до єдності та порозуміння», – мовив Віктор Теодосійович, вітаючи громаду зі святом.
Наталія Маленицька також привітала усіх присутніх, зачитала вітальну телеграму від народного депутата України Степана Івахіва та презентувала призи від благодійного фонду «Патріоти Волині» для розіграшу святкової лотереї.
Охочих випробувати удачу було чимало. А підсумок лотереї ще раз підтвердив народну мудрість “Добро повертається добром”: постійний гість свята, уродженка села Іванівки, а нині – мешканка Луцька Галина Михайлівна Жабська (Павлійчук), яка традиційно приїздить на свята із власноруч випеченим короваєм, виграла головний приз – порохотяг.
Варто зауважити, що народний депутат України Степан Івахів та його благодійний фонд “Патріоти Волині” не перший рік плідно співпрацюють з місцевою громадою. Так, за кошти фонду в Білашеві встановили дитячий майданчик, поповнили книжковий фонд сільської бібліотеки, придбали шкільний інвентар та меблі, встановили автобусну зупинку в селі Іванівці. Загалом же на підтримку закладів соціально-культурної сфери Білашівської сільської ради благодійний фонд Степана Івахіва “Патріоти Волині” вже виділив 365 тисяч гривень.
Щиросердні вітання і вдячність від односельців та подяку від сільського голови за сумлінну працю, високопрофесійне виконання посадових обов’язків та якісне надання послуг населенню у відповідних галузях приймали трудові колективи школи, ФАПів, поштового відділення зв’язку, МПО, закладів торгівлі, сільськогосподарського виробництва (спонсори свята), самодіяльні аматорські колективи закладів культури, релігійні громадські організації, окремі жителі громади.
Громада вітала наймолодшу жительку – Соломійку Фітель, якій поки що лише місяць. Не забули і про найстаршу мешканку – Ольгу Іллівну Дрозд, якій 93 роки. Подвійне свято цього дня відзначало троє іменинників: Олександр Лозовицький, Світлана Абрамчук та Каріна Гоцик. Всі вони отримали подарунки від організаторів свята.
Концертне дійство було високопрофесійне, насичене різножанровими виступами місцевих талантів. Та й не могло бути інакше — бо, що не виступ, то “родзинка”: жіночий вокальний гурт будинку культури с. Білашів (Антоніна Власюк, Ольга Марчук, Світлана Денищук, Тетяна Симонік, Тетяна Масловська, Валентина Гаврилюк, керівник – Раїса Рибчук), вокальний гурт клубу с. Перковичі (Тетяна Дрозд, Олена Веремчук, Валентина Антонюк, Валентина та Петро Велички, керівник – Сергій Величко), солісти та дуети у складі Анастасії Тарасюк і Наталії Сидлярук (остання – ще й вправна бандуристка), колеги-гості по мистецькому цеху, солісти будинку культури с. Любитова – згаданий вище Сергій Поліщук та Ірина Симонович.
Глядацького визнання заслужили і актори-аматори, якими здавна славляться сільські заклади культури. Гумористичні сценки «Жінки на рибалці» (Валентина Антонюк, Валентина, Світлана та Петро Велички) про нелегкі сільські будні жінки, тещі, дружини (Валентина Гаврилюк, Тетяна Масловська, Раїса Рибчук, Світлана Денищук) стали окрасою концертної програми. А під час іскрометного танцю жіночого ансамблю «Ногу звело!» об’єктив фотоапарата сам по собі так і “хотів” націлитися саме на екстравагантних, прегарних і, безперечно, дуже талановитих «танцівниць».
Фінальним акордом концерту став патріотичний флеш-моб. Під супровід спільного виконання вокальними гуртами пісні «Гарний козак, гарний» діти винесли синьо-жовте полотнище із гаслом «Слава Україні!» і запустили у небо десяток кульок кольорів державного стягу.
Ну, а після концерту, як не важко здогадатися, святкування досягло свого апогею. Після невеличкої перерви, під час якого усіх гостинно пригощали смачним пловом (автор кулінарного шедевру – Ярослав Козел) та короваєм, розпочалась спортивна напружена, безкомпромісна боротьба із перетягування каната серед… жінок! Потрібно бачити (бо уявити важко) це дійство, як змагалися жінки і як самовіддано вболівали за них чоловіки!!! Перемогу буквально вигребли ногами і вирвали руками команда вулиці Шевченка – ІІ села Білашева (Оксана Тарасюк, Демчук Марія, Гаврилюк Оксана, Валентина Гаврилюк, Раїса Рибчук, Світлана Денищук).
ххх
По завершеню запрошені й гості під враженням чудового свята дякували сільському голові за отримане задоволення. На що той переконано відповів, що це — заслуга його небайдужих та активних жителів громади, сам він ніяк не впорався б. І, певно, таки має рацію.
Ідуть роки, за роками час летить нестримно, стираючи на своєму шляху і добре, і погане. Такий закон життя. Тільки добро пам’ятається довше, бо воно приносить людям щастя і радість, які закарбовуються глибоко у пам’яті. Тож до нової зустрічі, квітуче і багате талановитими людьми село! Процвітання тобі й щасливої долі!
Степан Топольський, житель села Іванівки.
Залишити коментар