Днями у редакції газети "Вісті Ковельщини" впродовж години під час традиційної телефонної "гарячої лінії” з мешканцями району спілкувався голова Ковельської райдержадміністрації, депутат обласної ради Віктор Козак.
Люди зверталися до очільника районної виконавчої влади з приводу діяльності об'єднаних територіальних громад, організації навчально-виховного процесу у сільських школах, недоліків у сфері пасажирських перевезень тощо.
Пропонуємо увазі читачів діалог Віктора Козака та жителів Ковельщини.
ххх
– Доброго дня, Вікторе Теодосійовичу. Наше село Городище увійшло в об'єднану територіальну громаду, а тепер маємо проблеми: школу закрили, хочуть і ФАП закрити. А люди у нас старші живуть, потребують медичної допомоги.
Ніна ФЕДОРУК.
с. Городище.
– Ніно Василівно, школу закрили, бо не було відповідної кількості дітей. А ФАП закривати не будуть. Днями в Ковельському МТМО відбулася нарада, у якій взяли участь представники Дубівської сільської ради. За результатами обговорення було ухвалено позитивне рішення щодо подальшого функціонування фельдшерсько-акушерського пункту у Вашому селі.
ххх
Більше десяти дзвінків прозвучало того дня від жителів села Вербки, які віднедавна не мають транспортного сполучення з містом. Мешканці села просили допомоги у Віктора Теодосійовича, адже питання відсутності автобуса їх неабияк тривожить, людям дуже важко, незручно добиратися до міста:
– Є в нас проблема на Вербці: не ходить автобус. Допоможіть нам, будь ласка, Вікторе Теодосійовичу. Дуже важко старшим людям добиратися до міста, я ще й бабусю 95-річну доглядаю, треба ж і ліки купити, і самій дуже ноги болять. Складно нам без автобуса.
Галина ПАНЬКОВСЬКА.
– Я мама двох маленьких діток, і йти з дитиною на руках до вулиці Кияна вкрай важко. Допоможіть нам відновити "маршрутку" у село.
Юлія БІЛІНЕЦЬ.
– Проблема, з якою Ви звертаєтесь, мені добре відома, але оскільки всі приміські маршрути по території району пересікають дві адміністративно-територіальні одиниці – Ковельський район та місто обласного значення Ковель, замовником перевезень на приміських маршрутах загального користування є Волинська обласна державна адміністрація. Розуміючи соціальну важливість транспортного сполучення села Вербки та міста Ковеля, райдержадміністрація звернулась в обласну ОДА, зокрема, у департамент інфраструктури і туризму облдержадміністрації з проханням сприяти у відновленні транспортного сполучення за маршрутом "Вербка-Вокзал", та до Ковельського міського голови Олега Кіндера, аби до моменту визначення перевізника на конкурсі дали погодження на продовження міського маршруту №1 "Вокзал-Льонозавод" до села Вербка.
Сподіваємось на позитивне вирішення цього питання.
ххх
– Добрий день. Телефонують Вам із Гішина, не ходить "маршрутка" до нас. Вся країна йде у Європу, а Гішин навпаки – на десятки років назад вертається? Як же без транспортного сполучення? Люди у відчаї вже й дорогу перекривати збираються, відповідний лист Вам надіслали.
– Так, я отримав Ваш лист з проханням відновити автобусне сполучення між селом Гішин та містом Ковель і передав його голові обласної державної адміністрації, оскільки замовником перевезень є департамент інфраструктури й туризму облдержадміністрації. У відповіді, котру отримав днями, зазначено, що договір про організацію перевезень пасажирів за маршрутом №118 "Ковель – Доротище" розірвано на підставі заяви ТзОВ "Галактика-Авто" у зв'язку з відмовою у погодженні паспорта маршруту, а також листа управління Укртрансбезпеки у Волинській області про аварійно- небезпечний нерегульований залізничний переїзд, через який здійснюється рух на вищевказаному маршруті.
У зв'язку з цим, замовником перевезень цей маршрут було визначено об'єктом чергового конкурсу груп оборотних рейсів приміських та міжміських маршрутів загального користування Волинської області без заїзду в с. Гішин. Одночасно у відповідні підрозділи ПАТ "Укрзалізниця" надіслані листи щодо здійснення заходів по облаштуванню залізничного переїзду згідно з нормами чинного законодавства. Крім того, це ж питання буде внесено на розгляд Координаційної ради з питань безпеки дорожнього руху.
ххх
– Вікторе Теодосійовичу, Іван Сидорук з Ковеля турбує. Хотів порадитися з Вами з приводу одного питання, яке мене турбує давно. Йдеться про ситуацію, якою переймається 95-річний житель села Ворона Ковельського району Яків Чуль. Він виступав в ефірі Волинського радіо на тему, що у селі Ворона орендар знищив, я так зрозумів, частину крамниці, і зараз приміщення, яке може забезпечити культуру обслуговування, в незадовільному стані. Я вважаю, що це правильний сигнал цього старшого чоловіка до влади як села, так і району, аби з тим орендарем знайшли консенсус.
Вікторе Теодосійовичу, чи не можна у селі Ворона вирішити питання з крамницею, щоб воно не турбувало такого поважного чоловіка-фронтовика? Дякую Вам за відповідь, яку я і читачі газети отримаємо від Вас на сторінках "Вістей Ковельщини".
– Дякую і Вам. Це питання мені досить добре відоме, оскільки Яків Потапович Чуль неодноразово звертався в райдержадміністрацію щодо відновлення магазину в селі Ворона. Інформую, що на сьогоднішній день в цьому селі функціонує два торговельних заклади на 200 чоловік населення. Стосовно самого приміщення колишнього магазину, то, за наявною інформацією, його власником є Любитівське споживче товариство. Оскільки райдержадміністрації заборонено втручатись в господарську діяльність підприємств, то ми в межах своїх повноважень неодноразово сприяли організації зустрічей громади села Ворона з керівником Любитівського споживчого товариства з метою вирішення цього питання.
Однак, домовленостей щодо відновлення роботи магазину не досягнуто. Окрім того, компетентними органами за зверненнями Чуля Я. П. розглядалося питання щодо повернення магазину громаді села Ворона. За результатами розгляду порушене кримінальне провадження закрите за відсутністю складу кримінального правопорушення.
ххх
– Вікторе Теодосійовичу, скажіть, будь ласка, коли розпочнеться опалювальний сезон в школі села Зелене?
Тетяна ВОЙТЮК.
с. Зелене.
– Опалювальний сезон розпочинається за умови, якщо протягом трьох днів середньодобова температура становить +80С.
(В ході підготовки "гарячої" лінії до друку, стало відомо, що 17 жовтня 2018 року Віктор Козак підписав розпорядження, згідно з яким опалювальний сезон 2018-2019 років у житловому фонді та об'єктах соціально-культурної сфери Ковельського району розпочався 22 жовтня ц. р.).
ххх
– Доброго дня. Вас турбують з Любитова. Від імені батьків хочу подякувати Вам за гарну підготовку школи до навчання першокласників, маємо належну матеріально-технічну базу в Любитівській школі.
– Дякую і Вам за хороші слова. Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки, головна мета котрої – створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, а й вміння застосовувати їх у житті.
Ковельщина одна із перших в області та й в Україні загалом оперативно освоїла кошти освітньої субвенції, спрямовані на реалізацію концепції Нового освітнього простору, тож у школах району першокласникам радо прочинили двері новенькі класні кімнати, оформлені у відповідності до європейських стандартів освіти. Тут – більше простору для самовираження та творчості дітей, цікаве художнє оформлення, зони відпочинку, парти-трансформери, які легко пересуваються, словом, атмосфера, у якій малечі затишно та комфортно.
Підготували Світлана ЛЯШУК, відділ з питань внутрішньої та інформаційної політики апарату РДА.
НА ЗНІМКУ: голова Ковельської райдержадміністрації Віктор КОЗАК під час "гарячої" лінії” в редакції газети "Вісті Ковельщини".
Фото Галини ЦЮРИ.
Залишити коментар