Лікування застуди народними методами може замінити навіть сильні антивірусні препарати. Якщо людина проведе хоча б тиждень у ліжку, буде багато пити теплих відварів і чаїв, поєднуючи це з народними засобами, похід в аптеку може не знадобитися.
Ось декілька порад, як уберегтися від грипу:
– слизову носа двічі на день змащуйте оксоліновою маззю; промивайте ніс соляним розчином або розведеним у воді соком алое і буряку;
– подбайте, щоб ваша щоденна їжа містила вітамін С (яблука, цитрусові, квашена капуста) і була збагачена овочами. Незамінні «вороги» грипу та ГРВІ –цибуля, часник та хрін;
– обов’язково додайте до свого раціону цибулю. Можна вживати її зі сметаною: столова ложка дрібно накришеної цибулі та столова ложка сметани;
– для профілактики грипу та застуди рекомендується їсти ягоди калини червоної. Корисно робити чаї, настої та морси з калини з цукром. Цей засіб допоможе й від кашлю;
– щоденне споживання кількох апельсинів попереджає виникнення застуди та грипу, а також сприяє швидкому одужанню;
– одним із найбільш дієвих засобів є вітаміни. Але вживати їх необхідно у звичайних дозах, бо гіпердози навпаки пригнічують імунітет.
Якщо ви все-таки захворіли:
– коли захворювання тільки починається, потрібно пожувати лимон разом із цедрою. Жувати потрібно повільно, якомога довше не ковтати. Після цього годину нічого не їсти й не пити. Повторювати процедуру кожні 3 – 4 години;
– найдієвіший народний засіб при грипі – чорна смородина з гарячою водою та цукром (до 4 скланок на день). Навіть узимку можна легко приготувати відвар із гілочок смородини. Їх потрібно дрібно поламати й заварити повну жменю чотирма склянками води. Кип’ятити п’ять хвилин, а потім парити 4 години. Випити на ніч 2 склянки гарячого настою з цукром. Провести лікування двічі;
– дуже ефективний засіб при застуді: скланку промитих зерен вівса залити 1 л холодної води, залишити на ніч, уранці довести до кипіння, варити на слабкому вогні, поки не увариться до половини обсягу. Процідити. Випити протягом дня теплим маленькими ковтками. Крім того, протягом дня випити 0,5 л кисляку, додаючи на кожну склянку 5 – 6 розтертих зубчиків часнику;
– стародавній народний засіб при застудних захворюваннях: свіже, злегка відбите кухонним молотком листя білокачанної капусти прив’язати до шиї, зверху обмотати теплим шарфом. Листя міняти кожні дві години. Цей спосіб призупинить запальний процес у горлі;
– приготуйте імбирний чай, який допомагає зняти ломоту в тілі, знизити температуру, позбутися кашлю. Він змушує пропотіти, що сприяє зниженню температури та зменшенню хвороботворних мікробів. Невеликий шматочок імбиру натерти на тертці, додати 0,5 ложки кардамону й 1 шт. гвоздики. Усе змішати й залити склянкою окропу, настояти 5 хвилин і випити на ніч.
Смачний і корисний мед
Мед корисний – спору немає. Особливо в холодну пору, коли вітамінна пора вже пройшла. Однак, не всі знають, скільки його можна з’їдати за один раз і яку кількість вважати безпечною для здоров’я.
В середньому норма для дорослої людини – десять чайних ложечок, а для дитини – чотири-п’ять. Скільки в день насправді з’їдають меду діти? Не так вже й багато, він для них надмірно солодкий і липкий. Однак вводити цей продукт в раціон малят з 2-х років не тільки корисно, але й просто необхідно.
Чи можна вживати мед щодня? Так, можна, кажуть лікарі. Навіть у лікувальних цілях, а не тільки в поживних, рекомендується щодня їсти мед. Наприклад, при стоматиті або виразках у роті. Для цього чайну ложку продукту розсмоктують як цукерку, протягом години нічого не п’ють. Зазвичай вже на наступний ранок від виразок не залишається й сліду.
Від тиску лікарі радять з’їдати близько 5 грамів меду тричі на день, обмеживши при цьому цукор рафінований і цукерки не з натурального шоколаду. Місяць такого раціону – і стабільне зниження тиску вам гарантується.
Кілька варіантів, як можна вживати ласощі правильно: класти в теплу кашу; з’їдати натщесерце; додавати в морси, напої, чаї; розводити в молоці при застуді і не тільки; поєднувати з лимоном, змішувати з яблуками та морквою.
З'їж ягідку – і не хворій
Горобину запросто можна назвати джерелом вітамінів і корисних властивостей. Ця ягода, яка дозріває до кінця осені, володіє таким набором якостей, що навіть не всі аптечні препарати здатні з нею змагатися. Величезний плюс горобини полягає в тому, що вона доступна за ціною, а також її можна виростити у себе у дворі, якщо ви живете в приватному будинку.
Розглянемо унікальні властивості червоної горобини більш докладно:
Противірусний засіб. За допомогою горобини ви легко і без зусиль підвищите свій імунітет. Вся справа в тому, що ця яскраво-помаранчева ягода вміщує в собі достатню кількість вітаміну С.
Антибактеріальний, дезінфікуючий засіб. Відвари з горобиною допоможуть вам одужати і розпрощатися з сезонними захворюваннями, такими як грип, застуда, ГРВІ та іншими. Достатньо лише зварити щось на зразок компоту, додавши у воду не тільки цукор і ягоди горобини, а ще й нарізані яблука і кілька часточок лимону. Потім приймати його теплим кожні дві години по півсклянки. У хворого швидко спаде температура і він відчує себе краще, але горобина має потогінні і сечогінні властивості, тому обов'язково потрібно пити багато звичайної води.
Знижує артеріальний тиск. Гіпертоніки можуть надовго забути про своє захворювання, якщо почнуть щодня вживати відвари з горобиною. Захоплюватися не варто і пити літрами горобинові настої вас ніхто не змушує, але в якості профілактики підвищеного кров'яного тиску по 150-200 мл в день не завадять нікому.
Очищає травну систему і печінку від шлаків і токсичних речовин за рахунок проносної властивості. Якщо ви знаєте, що ваш організм потребує м'якого очищення, то кілька днів поспіль налягайте на горобину.
Здійснює профілактику атеросклерозу, тому що ефективно очищає судини від холестеринових клітин і навіть бляшок.
Усуває такі пікантні проблеми, як геморой і запори. Знову ж всьому виною проносні властивості горобини, які з легкістю прискорюють обмін речовин, що в результаті покращує роботу травної системи і кишечника, тому запори відходять на другий план.
Залишити коментар