"Я вам дарую, люди, ці пісні…"
А мій народ – з душею, наче
Сонце…
Ну, де ще є така ясна краса?
Увесь цей світ ми тулимо
до серця,
Він – пісня наша й радості
сльоза.
Ніна ШУГНІЛО.
Незвичайну душу має наш народ: співає, коли щасливий, і співає, коли з очей котяться сльози. Пісня супроводжувала все його життя. Народження української пісні сягає сивої давнини.
Незважаючи на стрімкий розвиток техніки та інформатизації, сьогодні пісня, яка відображає думки і почуття народу, стала частиною його життя, духовного світу.
Багатою є пісенна скарбниця Волині, в яку зробила свій вагомий вклад і Ніна Іллівна Шугніло. Її творчість заслуговує на увагу та визнання, тому що є джерелом доброти, любові, духовної висоти та людською правдою.
Останнім часом її життя тісно пов'язане із селом Уховецьком, адже тут серед соснових посадок, поблизу мальовничого озера Ухо живе її родина, в якій вона стала берегинею.
Народилась Ніна Іллівна у важкі повоєнні роки в невеликому селі Грив'ятки на Ковельщині. Взірцем доброти, працелюбності, великого терпіння і любові був для неї батько Ілля Данилович, бо важка недуга дружини поклала на його плечі і жіночу, і чоловічу роботу та виховання дітей.
Ніна Іллівна так згадує своє дитинство: "Бувало, що в хаті і хліба не було. Та найсвітлішими ставали хвилини, коли батько брав до рук саморобну вербову сопілку, садовив мене на коліна і грав. Здається, що та мелодія й досі плаче в мені, сміється і чарує. І повела ця мелодія мене по світу разом з батьковими піснями та його словами: "Як би не було важко в житті, доню, але ти вір, що після дощу завжди буде Сонце".
Доля була не дуже прихильною до Ніни Іллівни. У 16 років вона залишилась сиротою. Потрібно було дбати не тільки про себе, а й про молодшого брата Миколу.
Оскільки ще в школі самотужки навчилась грати на баяні та гітарі, то вирішила вступити до Луцького культосвітнього училища. Довелось вчитися на заочній формі навчання і працювати клубним працівником – спочатку в с. Заячівці, а потім в рідному селі. Тут Ніна Іллівна організувала і стала керівником самодіяльного художнього колективу, для якого писала пісні, що відображали життя села з його радощами та болями: "Ми поклонімось, люди, цій землі", "Чому так рано відцвіли сади", "Волошкові вінки", "Тільки ніжність квітує калиною", "Стоїть, наче доля, хатина в саду".
Є поети, що пишуть для дітей, інші – для дорослого читача. Ніна Іллівна глибинно збагнула світ і дитини, і затамовані переживання зрілої людини. Вона є автором двох поетичних збірок: "Біля воріт притишена калина" (2003 р.) та "Цей світ до мене піснею озветься" (2012 р.). До цих збірок увійшли твори, написані як тексти пісень і для дорослих, і для дітей. До друку готується третя збірка.
Та головне не в кількості надрукованих збірок, а в тематичному багатстві, філософській насиченості, художньому розмаїтті, громадянському звучанні творів.
Вірші Ніни Іллівни ніжні й пристрасні, задушевні й мелодійні – без музики співучі. Вони легко запам'ятовуються і співаються. Саме тому багато з них привернули увагу композиторів і стали піснями. Багато текстів покладено на музику самою поетесою. Також писали музику на її поезії Галина Васіна, Сергій Петросян, Андрій Пастушенко та інші. Багато поезій кладуть на музику й аматори художньої самодіяльності Ковельщини.
l
Поетеса постійно захоплюється навколишнім життям, весь час відкриває для себе щось нове. Свої враження і захоплення передає людям. Слово її звучить щиро і безпосередньо, з притаманним їй особливим ліризмом і теплом:
…Я навчилась на землі
співати –
Серед ланів, серед зелених
трав.
Тут стільки струн!
Яку торкни – озветься,
Застогне віттям, зашумить
дощем,
Струмочком жвавим в річку
переллється,
У засіки хлібами потече.
Ніжними та задушевними є пісні про маму – "зіроньку високу", "красиву й завжди молоду", у яких йдеться про силу материнської любові ("Мамочко, мамо", "Мамині дороги", "Мати", "Мамо, мамо", "Тобі, мамо", "Мамині роки").
Небагато рядків у творі "Мамина пісня", але в ній і "весела й щира пісня солов'я", і "цвіт любистку", що мама клала "на щастя й долю" в колиску дитини.
Тому "мамина пісня, немов в саду вишня, у серці так ніжно цвіте", є молитвою і правдою найсвятішою: "то зорями сяє, то Сонцем зійде"; "Цвіт калини білий за селом… в душі, як пісня мами сяє".
З глибокою любов'ю оспівує Ніна Шугніло Волинь – край, в якому проходить її життя:
Моя Волинь, зеленокоса
Мавко,
Струмочків синіх стрічки
весняні…
Люблю тебе безмірно,
ніжно, палко –
Травинку кожну, квіти і гаї.
Любов до рідної України в її творах народжується через суто особисте сприйняття:
Вкраїнонько, Вкраїно, рідна
нене,
Від смутку й щастя топиться
сльоза,
Бо піснею пісень зійшла для
мене
Твоя повік нев'януча краса.
("Вкраїнонько, Вкраїно"…).
Особисті переживання поетеси чергуються з роздумами про долю рідного краю, його майбутнє:
Ворогам ти не звикла
коритися,
Рідна земле, безмірно
свята!
Будем жити іще й
не журитися –
Бог пошле тобі довгі літа.
("Україно моя, вишиваночко").
l
Нікого не може залишити байдужим доля сучасної України. Відгукується на ці події Ніна Іллівна зболеними поетичними рядками віршів та пісень: "Не вбити волю", "Свічу молитви не згасіть", "Україно моя, вишиваночко", "Прости мене, мамо, прости". Зворушує до глибини душі поезія "Ми – українці".
У дні, коли на Сході почались воєнні події, Іванко, "такий ще юний, молодий" сказав: "Матусю, там нам бути треба! – І біль такий, рішучість в очах. – Тут, мамо, ми і дім наш, і родина. І навіть той лелека на гнізді. Земля священна – наша Україна. Якщо не я, то хто ж, скажіть, тоді?!".
Поетеса глибоко відтворює душевний стан юнака, його почуття щирої синівської любові до Батьківщини, звеличує красу його душі, самозреченість; він думає не про те, як залишитись живим, а про свій обов'язок.
З тої миті душа матері "навіки скам'яніла, і потемнів навколо білий світ. Спинився час… Хвилина кожна – вічність! Торкне чекання зранку до зорі". В чеканні мати "молилась так, що бризкало аж кров'ю у грудях серце, стиснуте в кулак! Схилявся світ перед її журбою".
Були від сина короткі дзвінки, наче миті: "Я тут не сам, немов орли всі хлопці! В біді з нас кожен підставляв плече. Непросто так – ми, мамо, українці!". То тут, то там "дзвони жально голосили" за загиблими.
І до матері прийшла "чорна звістка" про загибель сина, "важким камінням в грудях полягло!".
Вириваються важкі слова величезної сили, утворюючи образ, що виростає до широкого узагальнення:
"Пробачте, мамо, я лише на небі, тут так багато білих журавлів. Журитись вам і плакати не треба, що я живим вернутись не зумів. Не я, так хто? Одна в нас Україна. Я вас любив, а більше ще її…".
Образ білих журавлів символізує життя для людей, любов і відданість своєму народові, здатність на самопожертву заради неподільності нашої землі.
Далі подається багатозначний пейзаж, який має символічне значення: уособлює мирне життя, за яке полягли патріоти за рідну землю в різні часи:
В гаях квітує молода калина,
І знов пісень співають
солов'ї.
Усе, як слід: веселка
рушниками,
І на луги весняні йдуть дощі.
Лише сини у небі
журавлями!
Лише печаль невимовна
в душі!
Її любов така – невипита
криниця.
Україна – у тому вічному і нетлінному, що завжди було найдорожче для українців:
Ласкава земля, ім'я твоє
святиться,
Бо ти в нас неподільна і одна.
Тема патріотизму звучить і в поезії "Написані листи". Вічною є пам'ять про тих, хто віддав своє життя за рідну землю:
Герої не вмирають:
Летять, як журавлі,
Високим небокраєм
До рідної землі!
Легкі пір'їни білі
Скидають з висоти.
Холодні заметілі –
Неписані листи.
За поезією "Неписані листи" Ніна Іллівна отримала третю премію у номінації "Пісенна лірика" на "Коронації слова" 15 червня 2017 року в м. Києві.
l
Поезії Ніни Іллівни вражають силою поетичного натхнення. Вона витворила цілий прекрасний світ юнацького захоплення – чистого, мов кришталь, і світлого, як промінь Сонця, кохання ("Ріка життя", "Ласкавим словом зачаруєш", "Це любов", "До останнього цілунку").
Усіма барвами веселки сяє глибоке почуття кохання у пісні "Малює осінь твій портрет". Вічним берегом любові залишилось у закоханих це почуття на все життя:
Малює осінь твій портрет,
Гаптує сріблом вже хустину,
Та час нічого не зітре,
Бо ти була в житті єдина,
Яку кохав, яку беріг,
І забував про біль і втому,
Бо світлом ніжної зорі
Світила ти мені одному.
Із цією піснею Ніна Іллівна стала дипломантом Всеукраїнського конкурсу "Коронація слова-2015". Була спеціальна відзнака від Тамари Калінкіної – солістки Національної опери України.
Духмяним диханням весни віє від багатьох її творів. Поетеса всім серцем любить цю чарівну пору року і натхненно оспівує її красу ("Весна", "Відчинив ворота квітень", "Моя земля", "Весняна", "Цвіте бузок"). Її п'янить запах розквітлого бузку і вишні, краса калини.
Мелодійністю і красою, яскравими образами відзначається пісня "Лелеченьки". Радість несуть лелеки, які повертаються до рідного краю і пролітають над ними, як доля, як пісня, як вічність:
Їм крила від втоми болять,
Душа їх лелеча співає
Про яблуньку білу в саду,
Про синє веселе
джерельце,
Про зіроньку ясну оту,
Що сяйвом ллється
до серця.
Цікавою у творчості поетеси є пісенна лірика для дітей, яку можна назвати сонячною, бо мелодії життєрадісні, не дають сумувати, просять у танок ("Волиняночка", "Співаночка", "Соловейкова пісня", "У рідній стороні", "Ми маленькі українці", "Над Україною та інші).
Слухаєш пісню "Кольоровий дощик" – і перед тобою постає омитий травневими дощами лужок, на який "кольоровий дощик з неба прилетів", "напоїв стеблинки й молоді кущі", "задзвонив дзвіночком між зелених трав", "з крапельок намисто вишеньці віддав", "вмив ромашкам личка".
l
Високою нагородою для Ніни Іллівни були вдячні слова виконавців і слухачів пісень, бо вони спонукали до нової творчості. 2009 року подяку висловив сільський голова с. Кричевич за подаровану пісню селу з нагоди його 500-річчя заснування. Цього ж року Ніна Іллівна отримала подяку та кубок за творчість від ректора WSSM і KS м. Холма. У 2011 році стала дипломантом Всеураїнського конкурсу "Коронація слова" у номінації "Пісенна лірика для дітей" зі збіркою "Вишиваю рушничок". Двічі була дипломантом Всеукраїнського конкурсу "Коронація слова" у номінації "Пісенна лірика для дорослих" (2015 і 2017 р.р.).
Вже 30-й рік Ніна Іллівна працює вчителем музики Козлиничівської загальноосвітньої школи Ковельського району. Неодноразово були переможцями районного конкурсу сучасної української пісні "Срібні дзвіночки" учні Ніни Іллівни: Сергій Ліщук, Ангеліна Жарко, Валерія Жарко, Катерина Ганчук та ін.
На Всеукраїнському конкурсі "Золота підкова" вихованка естрадної зразкової студії дитячого співу "Надія" Ольга Карпук з піснею "Мамині дороги" зайняла перше місце, а учень Богдан Рапінчук виборов призове місце з піснею-гімном "Єднаймось в вірі і надії".
Із задоволенням і натхненням виконують пісні учні шкіл району, виконавці естрадної зразкової студії дитячого співу "Надія" при НД "Просвіта".
Лунають пісні у виконанні вокального вчительського колективу "Ніжність", учнівського фольклорного гурту "Веретенце", дуету Руслани Семотюк і Оксани Ліщук на всіх святах і урочистих подіях в селі.
Осмислюючи пройдений шлях, Ніна Іллівна у поезії "Про мою долю" згадує і "дні холодні", і "стежки круті", але висловлює вдячність долі, "що в своїм житті від цих всіх бід навчилася співати".
Тому й сьогодні глибоко і проникливо звучать її слова і пісні "Квітчайся, земле" (гімн Колодяжненської об'єднаної територіальної громади, створений у співавторстві з Оксаною Ліщук), в якій висловлюються почуття пошани і поваги, любові і гордості за свій народ. На святкуванні Дня села авторам пісні-гімну було висловлено подяку.
І найголовнішим є те, доля зберегла для Ніни Іллівни молодість душі, доброту серця, талант, який радує шанувальників її творчості.
Тож міцного здоров'я Вам, Ніно Іллівно, на довгі і щасливі роки, миру і радості, благополуччя у Вашому домі, натхнення і сили дарувати нові пісні людям, "щоб з ними завжди світ оцей яснів і ставав добрішим!
Катерина ІГНАТЮК.
с. Уховецьк.
НА ЗНІМКАХ: під час зустрічі поетеси Ніни ШУГНІЛО з учнями місцевої школи.
Фото з архіву автора.
А мій народ – з душею, наче Сонце…
Ну, де ще є така ясна краса?
Увесь цей світ ми тулимо до серця,
Він – пісня наша й радості сльоза.
Ніна ШУГНІЛО.
Незвичайну душу має наш народ: співає, коли щасливий, і співає, коли з очей котяться сльози. Пісня супроводжувала все його життя. Народження української пісні сягає сивої давнини.
Незважаючи на стрімкий розвиток техніки та інформатизації, сьогодні пісня, яка відображає думки і почуття народу, стала частиною його життя, духовного світу.
Багатою є пісенна скарбниця Волині, в яку зробила свій вагомий вклад і Ніна Іллівна Шугніло. Її творчість заслуговує на увагу та визнання, тому що є джерелом доброти, любові, духовної висоти та людською правдою.
Останнім часом її життя тісно пов'язане із селом Уховецьком, адже тут серед соснових посадок, поблизу мальовничого озера Ухо живе її родина, в якій вона стала берегинею.
Народилась Ніна Іллівна у важкі повоєнні роки в невеликому селі Грив'ятки на Ковельщині. Взірцем доброти, працелюбності, великого терпіння і любові був для неї батько Ілля Данилович, бо важка недуга дружини поклала на його плечі і жіночу, і чоловічу роботу та виховання дітей.
Ніна Іллівна так згадує своє дитинство: "Бувало, що в хаті і хліба не було. Та найсвітлішими ставали хвилини, коли батько брав до рук саморобну вербову сопілку, садовив мене на коліна і грав. Здається, що та мелодія й досі плаче в мені, сміється і чарує. І повела ця мелодія мене по світу разом з батьковими піснями та його словами: "Як би не було важко в житті, доню, але ти вір, що після дощу завжди буде Сонце".
Доля була не дуже прихильною до Ніни Іллівни. У 16 років вона залишилась сиротою. Потрібно було дбати не тільки про себе, а й про молодшого брата Миколу.
Оскільки ще в школі самотужки навчилась грати на баяні та гітарі, то вирішила вступити до Луцького культосвітнього училища. Довелось вчитися на заочній формі навчання і працювати клубним працівником – спочатку в с. Заячівці, а потім в рідному селі. Тут Ніна Іллівна організувала і стала керівником самодіяльного художнього колективу, для якого писала пісні, що відображали життя села з його радощами та болями: "Ми поклонімось, люди, цій землі", "Чому так рано відцвіли сади", "Волошкові вінки", "Тільки ніжність квітує калиною", "Стоїть, наче доля, хатина в саду".
Є поети, що пишуть для дітей, інші – для дорослого читача. Ніна Іллівна глибинно збагнула світ і дитини, і затамовані переживання зрілої людини. Вона є автором двох поетичних збірок: "Біля воріт притишена калина" (2003 р.) та "Цей світ до мене піснею озветься" (2012 р.). До цих збірок увійшли твори, написані як тексти пісень і для дорослих, і для дітей. До друку готується третя збірка.
Та головне не в кількості надрукованих збірок, а в тематичному багатстві, філософській насиченості, художньому розмаїтті, громадянському звучанні творів.
Вірші Ніни Іллівни ніжні й пристрасні, задушевні й мелодійні – без музики співучі. Вони легко запам'ятовуються і співаються. Саме тому багато з них привернули увагу композиторів і стали піснями. Багато текстів покладено на музику самою поетесою. Також писали музику на її поезії Галина Васіна, Сергій Петросян, Андрій Пастушенко та інші. Багато поезій кладуть на музику й аматори художньої самодіяльності Ковельщини.
ххх
Поетеса постійно захоплюється навколишнім життям, весь час відкриває для себе щось нове. Свої враження і захоплення передає людям. Слово її звучить щиро і безпосередньо, з притаманним їй особливим ліризмом і теплом:
…Я навчилась на землі співати –
Серед ланів, серед зелених трав.
Тут стільки струн!
Яку торкни – озветься,
Застогне віттям, зашумить дощем,
Струмочком жвавим в річку переллється,
У засіки хлібами потече.
Ніжними та задушевними є пісні про маму – "зіроньку високу", "красиву й завжди молоду", у яких йдеться про силу материнської любові ("Мамочко, мамо", "Мамині дороги", "Мати", "Мамо, мамо", "Тобі, мамо", "Мамині роки").
Небагато рядків у творі "Мамина пісня", але в ній і "весела й щира пісня солов'я", і "цвіт любистку", що мама клала "на щастя й долю" в колиску дитини.
Тому "мамина пісня, немов в саду вишня, у серці так ніжно цвіте", є молитвою і правдою найсвятішою: "то зорями сяє, то Сонцем зійде"; "Цвіт калини білий за селом… в душі, як пісня мами сяє".
З глибокою любов'ю оспівує Ніна Шугніло Волинь – край, в якому проходить її життя:
Моя Волинь, зеленокоса Мавко,
Струмочків синіх стрічки весняні…
Люблю тебе безмірно, ніжно, палко –
Травинку кожну, квіти і гаї.
Любов до рідної України в її творах народжується через суто особисте сприйняття:
Вкраїнонько, Вкраїно, рідна нене,
Від смутку й щастя топиться сльоза,
Бо піснею пісень зійшла для мене
Твоя повік нев'януча краса.
("Вкраїнонько, Вкраїно"…).
Особисті переживання поетеси чергуються з роздумами про долю рідного краю, його майбутнє:
Ворогам ти не звикла коритися,
Рідна земле, безмірно свята!
Будем жити іще й не журитися –
Бог пошле тобі довгі літа.
("Україно моя, вишиваночко").
ххх
Нікого не може залишити байдужим доля сучасної України. Відгукується на ці події Ніна Іллівна зболеними поетичними рядками віршів та пісень: "Не вбити волю", "Свічу молитви не згасіть", "Україно моя, вишиваночко", "Прости мене, мамо, прости". Зворушує до глибини душі поезія "Ми – українці".
У дні, коли на Сході почались воєнні події, Іванко, "такий ще юний, молодий" сказав: "Матусю, там нам бути треба! – І біль такий, рішучість в очах. – Тут, мамо, ми і дім наш, і родина. І навіть той лелека на гнізді. Земля священна – наша Україна. Якщо не я, то хто ж, скажіть, тоді?!".
Поетеса глибоко відтворює душевний стан юнака, його почуття щирої синівської любові до Батьківщини, звеличує красу його душі, самозреченість; він думає не про те, як залишитись живим, а про свій обов'язок.
З тої миті душа матері "навіки скам'яніла, і потемнів навколо білий світ. Спинився час… Хвилина кожна – вічність! Торкне чекання зранку до зорі". В чеканні мати "молилась так, що бризкало аж кров'ю у грудях серце, стиснуте в кулак! Схилявся світ перед її журбою".
Були від сина короткі дзвінки, наче миті: "Я тут не сам, немов орли всі хлопці! В біді з нас кожен підставляв плече. Непросто так – ми, мамо, українці!". То тут, то там "дзвони жально голосили" за загиблими.
І до матері прийшла "чорна звістка" про загибель сина, "важким камінням в грудях полягло!".
Вириваються важкі слова величезної сили, утворюючи образ, що виростає до широкого узагальнення:
"Пробачте, мамо, я лише на небі, тут так багато білих журавлів. Журитись вам і плакати не треба, що я живим вернутись не зумів. Не я, так хто? Одна в нас Україна. Я вас любив, а більше ще її…".
Образ білих журавлів символізує життя для людей, любов і відданість своєму народові, здатність на самопожертву заради неподільності нашої землі.
Далі подається багатозначний пейзаж, який має символічне значення: уособлює мирне життя, за яке полягли патріоти за рідну землю в різні часи:
В гаях квітує молода калина,
І знов пісень співають солов'ї.
Усе, як слід: веселка рушниками,
І на луги весняні йдуть дощі.
Лише сини у небі журавлями!
Лише печаль невимовна в душі!
Її любов така – невипита криниця.
Україна – у тому вічному і нетлінному, що завжди було найдорожче для українців:
Ласкава земля, ім'я твоє святиться,
Бо ти в нас неподільна і одна.
Тема патріотизму звучить і в поезії "Написані листи". Вічною є пам'ять про тих, хто віддав своє життя за рідну землю:
Герої не вмирають:
Летять, як журавлі,
Високим небокраєм
До рідної землі!
Легкі пір'їни білі
Скидають з висоти.
Холодні заметілі –
Неписані листи.
За поезією "Неписані листи" Ніна Іллівна отримала третю премію у номінації "Пісенна лірика" на "Коронації слова" 15 червня 2017 року в м. Києві.
ххх
Поезії Ніни Іллівни вражають силою поетичного натхнення. Вона витворила цілий прекрасний світ юнацького захоплення – чистого, мов кришталь, і світлого, як промінь Сонця, кохання ("Ріка життя", "Ласкавим словом зачаруєш", "Це любов", "До останнього цілунку").
Усіма барвами веселки сяє глибоке почуття кохання у пісні "Малює осінь твій портрет". Вічним берегом любові залишилось у закоханих це почуття на все життя:
Малює осінь твій портрет,
Гаптує сріблом вже хустину,
Та час нічого не зітре,
Бо ти була в житті єдина,
Яку кохав, яку беріг,
І забував про біль і втому,
Бо світлом ніжної зорі
Світила ти мені одному.
Із цією піснею Ніна Іллівна стала дипломантом Всеукраїнського конкурсу "Коронація слова-2015". Була спеціальна відзнака від Тамари Калінкіної – солістки Національної опери України.
Духмяним диханням весни віє від багатьох її творів. Поетеса всім серцем любить цю чарівну пору року і натхненно оспівує її красу ("Весна", "Відчинив ворота квітень", "Моя земля", "Весняна", "Цвіте бузок"). Її п'янить запах розквітлого бузку і вишні, краса калини.
Мелодійністю і красою, яскравими образами відзначається пісня "Лелеченьки". Радість несуть лелеки, які повертаються до рідного краю і пролітають над ними, як доля, як пісня, як вічність:
Їм крила від втоми болять,
Душа їх лелеча співає
Про яблуньку білу в саду,
Про синє веселе джерельце,
Про зіроньку ясну оту,
Що сяйвом ллється до серця.
Цікавою у творчості поетеси є пісенна лірика для дітей, яку можна назвати сонячною, бо мелодії життєрадісні, не дають сумувати, просять у танок ("Волиняночка", "Співаночка", "Соловейкова пісня", "У рідній стороні", "Ми маленькі українці", "Над Україною та інші).
Слухаєш пісню "Кольоровий дощик" – і перед тобою постає омитий травневими дощами лужок, на який "кольоровий дощик з неба прилетів", "напоїв стеблинки й молоді кущі", "задзвонив дзвіночком між зелених трав", "з крапельок намисто вишеньці віддав", "вмив ромашкам личка".
ххх
Високою нагородою для Ніни Іллівни були вдячні слова виконавців і слухачів пісень, бо вони спонукали до нової творчості. 2009 року подяку висловив сільський голова с. Кричевич за подаровану пісню селу з нагоди його 500-річчя заснування. Цього ж року Ніна Іллівна отримала подяку та кубок за творчість від ректора WSSM і KS м. Холма. У 2011 році стала дипломантом Всеураїнського конкурсу "Коронація слова" у номінації "Пісенна лірика для дітей" зі збіркою "Вишиваю рушничок". Двічі була дипломантом Всеукраїнського конкурсу "Коронація слова" у номінації "Пісенна лірика для дорослих" (2015 і 2017 р.р.).
Вже 30-й рік Ніна Іллівна працює вчителем музики Козлиничівської загальноосвітньої школи Ковельського району. Неодноразово були переможцями районного конкурсу сучасної української пісні "Срібні дзвіночки" учні Ніни Іллівни: Сергій Ліщук, Ангеліна Жарко, Валерія Жарко, Катерина Ганчук та ін.
На Всеукраїнському конкурсі "Золота підкова" вихованка естрадної зразкової студії дитячого співу "Надія" Ольга Карпук з піснею "Мамині дороги" зайняла перше місце, а учень Богдан Рапінчук виборов призове місце з піснею-гімном "Єднаймось в вірі і надії".
Із задоволенням і натхненням виконують пісні учні шкіл району, виконавці естрадної зразкової студії дитячого співу "Надія" при НД "Просвіта".
Лунають пісні у виконанні вокального вчительського колективу "Ніжність", учнівського фольклорного гурту "Веретенце", дуету Руслани Семотюк і Оксани Ліщук на всіх святах і урочистих подіях в селі.
Осмислюючи пройдений шлях, Ніна Іллівна у поезії "Про мою долю" згадує і "дні холодні", і "стежки круті", але висловлює вдячність долі, "що в своїм житті від цих всіх бід навчилася співати".
Тому й сьогодні глибоко і проникливо звучать її слова і пісні "Квітчайся, земле" (гімн Колодяжненської об'єднаної територіальної громади, створений у співавторстві з Оксаною Ліщук), в якій висловлюються почуття пошани і поваги, любові і гордості за свій народ. На святкуванні Дня села авторам пісні-гімну було висловлено подяку.
І найголовнішим є те, доля зберегла для Ніни Іллівни молодість душі, доброту серця, талант, який радує шанувальників її творчості.
Тож міцного здоров'я Вам, Ніно Іллівно, на довгі і щасливі роки, миру і радості, благополуччя у Вашому домі, натхнення і сили дарувати нові пісні людям, "щоб з ними завжди світ оцей яснів і ставав добрішим!
Катерина ІГНАТЮК.
с. Уховецьк.
НА ЗНІМКАХ: під час зустрічі поетеси Ніни ШУГНІЛО з учнями місцевої школи.
Фото з архіву автора.
Залишити коментар