Схиляю голову в пошані…
Скажу чесно: за багато років своєї журналістської роботи ніколи так не хвилювалися з колегами за долю передплати рідних "Вістей Ковельщини", як торік. І причин на те було немало.
Найголовніша з них – "чудеса", які творила "Укрпошта". Точніше – її київський очільник Ігор Смілянський, котрого урядовці запросили "реформувати" поштовий зв'язок аж із Америки. Щоб йому не довелося бідувати в Україні, з ним підписали угоду, згідно з якою цей пан став отримувати щомісячно майже мільйон гривень (разом із преміями, різноманітними надбавками і доплатами).
Потішений такою увагою до своєї персони, Смілянський обіруч взявся за "реформи". Головною його метою стало скорочення кількості працівників у життєво важливій галузі, "оптимізація" (точніше – зменшення) кількості поштових відділень зв'язку, особливо в сільській місцевості, та інші новації, від яких професіонали справи хапалися за голову.
Відчувши смак грубих грошей і поблажливість з боку Уряду на чолі з Володимиром Гройсманом, котрий, як з'ясувалося, навіть не цікавився ситуацією в "Укрпошті", заокеанський менеджер перейшов до дій, котрі межують із шантажем. Він заявив, що оскільки відомство, яке очолює, зазнає збитків від доставки пенсій, йому не залишається нічого іншого, як ще більше зменшити кількість сільських відділень зв'язку (мінімум вісім тисяч по всій країні). Для того, щоб уникнути цього, він зробив жест "доброї" волі у ставленні до держави. Мовляв, дайте "Укрпошті" 1,2 мільярда дотацій, і питання буде "знято".
Забаганку Смілянського виконали. Щоправда, у Держбюджеті передбачили не 1,2 мільярда, а лише 500 мільйонів, не провівши перед цим ані аудиту відомства, ані якихось точних розрахунків.
В справу був змушений втрутитися Президент Петро Порошенко. В один із грудневих днів він запросив до себе Ігоря Смілянського і міністра інфраструктури Володимира Омеляна і, стукнувши кулаком по столу, твердо сказав: "Наказую припинити звільнення листонош. На сьогоднішній день півмільярда гривень дозволять забезпечити і відповідне підвищення заробітної платні, і захистити листонош. Бо це не просто доставка пенсій, доставка газет. Можливо, для людини похилого віку листоноша – єдиний зв'язок зі світом".
Глава держави одночасно настійливо порекомендував пану Смілянському переглянути розмір зарплати, яку отримує, а пану Омеляну – взяти ситуацію в "Укрпошті" під контроль і вже за два тижні доповісти про виконану роботу.
Звичайно, ми не знаємо, як зреагують дві високопосадові особи на вказівку Президента, але знаємо інше: лише наприкінці року поштовики відновили більш-менш нормальну діяльність, в тому числі – й передплату газет і журналів. Але прогаяного часу не повернеш. Тому редакціям українських друкованих видань, як, зрештою, й "Вістей Ковельщини", довелося в авральному порядку включатися в передплатну кампанію.
Слава Богу, журналістські турботи і переживання з розумінням сприйняли працівники Ковельського центру поштового зв'язку, який очолює Лариса Філіпчук. Спільними силами нам вдалося завершити передплату на 2019-й рік, хоч, можливо, не з такими результатами, які б хотілося мати. Але як би там не було, "Вісті Ковельщини" на ринку преси втрималися, читачів не розгубили, що додало бажання працювати ще краще й ефективніше.
Тому сьогодні я схиляю голову перед людьми, які, отримуючи мізерні заробітні плати, залишилися вірними своєму професійному обов'язку, наполегливо торували шлях до передплатників, пропагували і пропонували газети й журнали, серед яких одне з провідних місць займає "міськрайонка".
Не можу я сьогодні не сказати добре слово про тих мешканців міста і району, котрі, незважаючи на фінансові труднощі, жорстку конкуренцію з боку інших періодичних видань, "наступ" інтернету та інших сучасних засобів комунікації, залишилися вірними "Вістям Ковельщини", підтвердивши: газета – на правильному шляху, її цікаво читати, а, отже, потрібно обов'язково передплачувати.
Наша подяка – і багаторічним діловим партнерам редакції, які допомагали і в організації передплатної кампанії, і в наданні спонсорської допомоги тим, хто цього потребує, – ветеранам війни і праці, "дітям війни", учасникам АТО, "чорнобильцям", малозабезпеченим людям. В першу чергу хочу згадати нашого земляка, керівника Волинського обласного об'єднання пасажирських автобусних станцій Івана Матвійовича Потапчука. Хоч давно мешкає у Луцьку, але Ковель, ковельчан вважає рідними, ніколи про них не забуває, свідченням чого є і виділені кошти на передплату "міськрайонки" тим, хто цього найбільше потребує.
Завжди відгукуються на прохання журналістів очільник підприємства теплових мереж, депутат міської ради Володимир Іванович Бойко, Президент ТзОВ "Виробниче об'єднання "Ковельсільмаш", член міськвиконкому Микола Михайлович Заікін, відомий на Волині підприємець, меценат і благодійник Іван Євдокимович Смітюх, директор СЛАТ "Тур" Олександр Петрович Смаль, який гідно продовжує традиції свого батька Петра Петровича, котрий передчасно пішов у Вічність, підприємці Юрій Миколайович Рахлінський, Юрій Володимирович Семенюк, Богдан Миколайович Конопацький, Олександр Миколайович Чабан, Роман Володимирович Ляшук, депутат міської ради Наталія Андріївна Сеник.
Тісна співпраця єднає редакцію з очільниками цілого ряду об'єднаних територіальних громад: Голобської – Сергієм Володимировичем Гарбаруком, Поворської – Сергієм Володимировичем Семенюком, Люблинецької – Наталією Миколаївною Сіховською, Велицької – Віктором Васильовичем Ковальчуком. Із деякими з них ми співпрацюємо вже не один рік. Думаю, така ж ділова дружба із журналістами налагодиться й з іншими головами ОТГ. Адже, незважаючи на бурхливий розвиток інтернет-мереж, друковане слово не замінить ніхто і ніщо, бо тільки той, хто читає, збагачується духовно й інтелектуально. Шкода, що дехто цього не розуміє, навіть займаючи високі виборні посади.
Імпонує позиція окремих керівників сільгосппідприємств району. Зокрема, активно підтримує газетярів директор ТзОВ "Вежа", депутат районної ради Тетяна Василівна Зінчук. Це – жінка, до якої діловитістю, організованістю, працездатністю може дорівнятися далеко не кожен чоловік-керівник. Продовжує свою трудову діяльність колишній очільник козлиничівського господарства, кавалер ордена Княгині Ольги Поліна Іванівна Климчук. Вона охоче ділиться багатим життєвим і виробничим досвідом з теперішнім молодим директором ТзОВ "Моноліт Агро" Андрієм Сергійовичем Кур'яном, в тому числі – і в питаннях передплати. Не забуває пан Андрій і про інші проблеми, які намагається успішно розв'язувати разом із сільською громадою. Успіхів йому і його команді на шляху соціально-економічного розвитку Козлинич та інших населених пунктів!
На нинішній рік депутати і районної, і міської рад передбачили певні суми коштів на висвітлення діяльності органів місцевої влади у газеті "Вісті Ковельщини", що редакція постійно й робить. На шпальтах "міськрайонки" регулярною є інформація про роботу представницької і виконавчої гілок влади Ковельщини, прийняті ними рішення. Депутати виступають із звітами про зроблене перед виборцями, висловлюють свої думки, зауваження, пропозиції, які спрямовані на поліпшення життя людей. По-діловому використовують газетну "трибуну" секретар міської ради Віра Іванівна Федосюк, її колеги по депутатському корпусу Ігор Олексійович Пініс, Юрій Євгенович Рудь, Олександр Миколайович Місяць, Андрій Сергійович Неридько. Охоче спілкується з журналістами міський голова Олег Олексійович Кіндер.
Незважаючи на процес децентралізації, який триває на Ковельщині, продовжує роботу районна рада. Її депутати, голова Андрій Петрович Броїло, його заступник Олександр Сергійович Пасенковський теж знають і розуміють потреби журналістської спільноти, намагаються сприяти в їх розв'язанні. Активністю у співпраці з редакцією відзначаються народні обранці Василь Андрійович Мичко – декан міського деканату УПЦ КП, Володимир Тимофійович Андросюк – голова фракції "ВО "Батьківщина", Аркадій Михайлович Степанюк – голова фракції "Блок Петра Порошенка", Георгій Олександрович Корнієвський – голова фракції "УКРОП", депутати Василь Іванович Олексюк, Микола Якович Чуль, Олександр Михайлович Титомир, Ольга Іванівна Чепенюк, В'ячеслав Петрович Шворак, Віктор Олегович Сидорчук, Олена Миколаївна Оришкевич. Постійно цікавляться життям редакційного колективу депутат Волинської обласної ради, голова райдержадміністрації Віктор Теодосійович Козак, який часто спілкується з людьми за посередництвом прямих телефонних ліній.
Досить чисельний загін шанувальників "Вістей Ковельщини" маємо в установах освіти, культури, медицини, фізкультури і спорту. В першу чергу висловлюю велику подяку директору Ковельського промислово-економічного коледжу ЛНТУ Тетяні Василівні Селівончик, педагогічному і студентському колективам, дописувачам медичного коледжу, міської гімназії, Озерненської гімназії-філії "Поворський ОНЗ", начальнику райвідділу культури Тетяні Іванівні Матяшук, завідуючій Любитівською бібліотекою Юлії Войтюк, Заслуженому працівнику культури України з Білина Валентині Мефодіївні Повх, педагогам Уховецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, голові філії ГО “Союз Українок” Олені Місюрі та багатьом, багатьом іншим.
l
Завершуючи свої новорічно-різдвяні нотатки і добре розуміючи, що назвав далеко не всіх друзів газети, ще раз дякую всім за підтримку, завдяки якій "Вісті Ковельщини" живуть, щочетверга несуть інформацію до багатотисячного читацького загону, щиросердно вітаю всіх із зимовими святами і висловлюю впевненість у тому, що газета в Ковелі була, є і буде!
Микола ВЕЛЬМА.
Скажу чесно: за багато років своєї журналістської роботи ніколи так не хвилювалися з колегами за долю передплати рідних "Вістей Ковельщини", як торік. І причин на те було немало.
Найголовніша з них – "чудеса", які творила "Укрпошта". Точніше – її київський очільник Ігор Смілянський, котрого урядовці запросили "реформувати" поштовий зв'язок аж із Америки. Щоб йому не довелося бідувати в Україні, з ним підписали угоду, згідно з якою цей пан став отримувати щомісячно майже мільйон гривень (разом із преміями, різноманітними надбавками і доплатами).
Потішений такою увагою до своєї персони, Смілянський обіруч взявся за "реформи". Головною його метою стало скорочення кількості працівників у життєво важливій галузі, "оптимізація" (точніше – зменшення) кількості поштових відділень зв'язку, особливо в сільській місцевості, та інші новації, від яких професіонали справи хапалися за голову.
Відчувши смак грубих грошей і поблажливість з боку Уряду на чолі з Володимиром Гройсманом, котрий, як з'ясувалося, навіть не цікавився ситуацією в "Укрпошті", заокеанський менеджер перейшов до дій, котрі межують із шантажем. Він заявив, що оскільки відомство, яке очолює, зазнає збитків від доставки пенсій, йому не залишається нічого іншого, як ще більше зменшити кількість сільських відділень зв'язку (мінімум вісім тисяч по всій країні). Для того, щоб уникнути цього, він зробив жест "доброї" волі у ставленні до держави. Мовляв, дайте "Укрпошті" 1,2 мільярда дотацій, і питання буде "знято".
Забаганку Смілянського виконали. Щоправда, у Держбюджеті передбачили не 1,2 мільярда, а лише 500 мільйонів, не провівши перед цим ані аудиту відомства, ані якихось точних розрахунків.
В справу був змушений втрутитися Президент Петро Порошенко. В один із грудневих днів він запросив до себе Ігоря Смілянського і міністра інфраструктури Володимира Омеляна і, стукнувши кулаком по столу, твердо сказав: "Наказую припинити звільнення листонош. На сьогоднішній день півмільярда гривень дозволять забезпечити і відповідне підвищення заробітної платні, і захистити листонош. Бо це не просто доставка пенсій, доставка газет. Можливо, для людини похилого віку листоноша – єдиний зв'язок зі світом".
Глава держави одночасно настійливо порекомендував пану Смілянському переглянути розмір зарплати, яку отримує, а пану Омеляну – взяти ситуацію в "Укрпошті" під контроль і вже за два тижні доповісти про виконану роботу.
Звичайно, ми не знаємо, як зреагують дві високопосадові особи на вказівку Президента, але знаємо інше: лише наприкінці року поштовики відновили більш-менш нормальну діяльність, в тому числі – й передплату газет і журналів. Але прогаяного часу не повернеш. Тому редакціям українських друкованих видань, як, зрештою, й "Вістей Ковельщини", довелося в авральному порядку включатися в передплатну кампанію.
Слава Богу, журналістські турботи і переживання з розумінням сприйняли працівники Ковельського центру поштового зв'язку, який очолює Лариса Філіпчук. Спільними силами нам вдалося завершити передплату на 2019-й рік, хоч, можливо, не з такими результатами, які б хотілося мати. Але як би там не було, "Вісті Ковельщини" на ринку преси втрималися, читачів не розгубили, що додало бажання працювати ще краще й ефективніше.
Тому сьогодні я схиляю голову перед людьми, які, отримуючи мізерні заробітні плати, залишилися вірними своєму професійному обов'язку, наполегливо торували шлях до передплатників, пропагували і пропонували газети й журнали, серед яких одне з провідних місць займає "міськрайонка".
Не можу я сьогодні не сказати добре слово про тих мешканців міста і району, котрі, незважаючи на фінансові труднощі, жорстку конкуренцію з боку інших періодичних видань, "наступ" інтернету та інших сучасних засобів комунікації, залишилися вірними "Вістям Ковельщини", підтвердивши: газета – на правильному шляху, її цікаво читати, а, отже, потрібно обов'язково передплачувати.
Наша подяка – і багаторічним діловим партнерам редакції, які допомагали і в організації передплатної кампанії, і в наданні спонсорської допомоги тим, хто цього потребує, – ветеранам війни і праці, "дітям війни", учасникам АТО, "чорнобильцям", малозабезпеченим людям. В першу чергу хочу згадати нашого земляка, керівника Волинського обласного об'єднання пасажирських автобусних станцій Івана Матвійовича Потапчука. Хоч давно мешкає у Луцьку, але Ковель, ковельчан вважає рідними, ніколи про них не забуває, свідченням чого є і виділені кошти на передплату "міськрайонки" тим, хто цього найбільше потребує.
Завжди відгукуються на прохання журналістів очільник підприємства теплових мереж, депутат міської ради Володимир Іванович Бойко, Президент ТзОВ "Виробниче об'єднання "Ковельсільмаш", член міськвиконкому Микола Михайлович Заікін, відомий на Волині підприємець, меценат і благодійник Іван Євдокимович Смітюх, директор СЛАТ "Тур" Олександр Петрович Смаль, який гідно продовжує традиції свого батька Петра Петровича, котрий передчасно пішов у Вічність, підприємці Юрій Миколайович Рахлінський, Юрій Володимирович Семенюк, Богдан Миколайович Конопацький, Олександр Миколайович Чабан, Роман Володимирович Ляшук, депутат міської ради Наталія Андріївна Сеник.
Тісна співпраця єднає редакцію з очільниками цілого ряду об'єднаних територіальних громад: Голобської – Сергієм Володимировичем Гарбаруком, Поворської – Сергієм Володимировичем Семенюком, Люблинецької – Наталією Миколаївною Сіховською, Велицької – Віктором Васильовичем Ковальчуком. Із деякими з них ми співпрацюємо вже не один рік. Думаю, така ж ділова дружба із журналістами налагодиться й з іншими головами ОТГ. Адже, незважаючи на бурхливий розвиток інтернет-мереж, друковане слово не замінить ніхто і ніщо, бо тільки той, хто читає, збагачується духовно й інтелектуально. Шкода, що дехто цього не розуміє, навіть займаючи високі виборні посади.
Імпонує позиція окремих керівників сільгосппідприємств району. Зокрема, активно підтримує газетярів директор ТзОВ "Вежа", депутат районної ради Тетяна Василівна Зінчук. Це – жінка, до якої діловитістю, організованістю, працездатністю може дорівнятися далеко не кожен чоловік-керівник. Продовжує свою трудову діяльність колишній очільник козлиничівського господарства, кавалер ордена Княгині Ольги Поліна Іванівна Климчук. Вона охоче ділиться багатим життєвим і виробничим досвідом з теперішнім молодим директором ТзОВ "Моноліт Агро" Андрієм Сергійовичем Кур'яном, в тому числі – і в питаннях передплати. Не забуває пан Андрій і про інші проблеми, які намагається успішно розв'язувати разом із сільською громадою. Успіхів йому і його команді на шляху соціально-економічного розвитку Козлинич та інших населених пунктів!
На нинішній рік депутати і районної, і міської рад передбачили певні суми коштів на висвітлення діяльності органів місцевої влади у газеті "Вісті Ковельщини", що редакція постійно й робить. На шпальтах "міськрайонки" регулярною є інформація про роботу представницької і виконавчої гілок влади Ковельщини, прийняті ними рішення. Депутати виступають із звітами про зроблене перед виборцями, висловлюють свої думки, зауваження, пропозиції, які спрямовані на поліпшення життя людей. По-діловому використовують газетну "трибуну" секретар міської ради Віра Іванівна Федосюк, її колеги по депутатському корпусу Ігор Олексійович Пініс, Юрій Євгенович Рудь, Олександр Миколайович Місяць, Андрій Сергійович Неридько. Охоче спілкується з журналістами міський голова Олег Олексійович Кіндер.
Незважаючи на процес децентралізації, який триває на Ковельщині, продовжує роботу районна рада. Її депутати, голова Андрій Петрович Броїло, його заступник Олександр Сергійович Пасенковський теж знають і розуміють потреби журналістської спільноти, намагаються сприяти в їх розв'язанні. Активністю у співпраці з редакцією відзначаються народні обранці Василь Андрійович Мичко – декан міського деканату УПЦ КП, Володимир Тимофійович Андросюк – голова фракції "ВО "Батьківщина", Аркадій Михайлович Степанюк – голова фракції "Блок Петра Порошенка", Георгій Олександрович Корнієвський – голова фракції "УКРОП", депутати Василь Іванович Олексюк, Микола Якович Чуль, Олександр Михайлович Титомир, Ольга Іванівна Чепенюк, В'ячеслав Петрович Шворак, Віктор Олегович Сидорчук, Олена Миколаївна Оришкевич. Постійно цікавляться життям редакційного колективу депутат Волинської обласної ради, голова райдержадміністрації Віктор Теодосійович Козак, який часто спілкується з людьми за посередництвом прямих телефонних ліній.
Досить чисельний загін шанувальників "Вістей Ковельщини" маємо в установах освіти, культури, медицини, фізкультури і спорту. В першу чергу висловлюю велику подяку директору Ковельського промислово-економічного коледжу ЛНТУ Тетяні Василівні Селівончик, педагогічному і студентському колективам, дописувачам медичного коледжу, міської гімназії, Озерненської гімназії-філії "Поворський ОНЗ", начальнику райвідділу культури Тетяні Іванівні Матяшук, завідуючій Любитівською бібліотекою Юлії Войтюк, Заслуженому працівнику культури України з Білина Валентині Мефодіївні Повх, педагогам Уховецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, голові філії ГО “Союз Українок” Олені Місюрі та багатьом, багатьом іншим.
ххх
Завершуючи свої новорічно-різдвяні нотатки і добре розуміючи, що назвав далеко не всіх друзів газети, ще раз дякую всім за підтримку, завдяки якій "Вісті Ковельщини" живуть, щочетверга несуть інформацію до багатотисячного читацького загону, щиросердно вітаю всіх із зимовими святами і висловлюю впевненість у тому, що газета в Ковелі була, є і буде!
Микола ВЕЛЬМА.
Залишити коментар