День газети – це завжди свято. Це празник спілкування читача із журналістами. А ще – звірка маршруту на "дорожній карті" стосунків між працівниками поштового зв'язку та колективом місцевого видання під назвою "Вісті Ковельщини".
Очільниця Центру поштового зв'язку Лариса Філіпчук говорить:
– Ми дорожимо співпрацею із колективом "Вістей". Ця співпраця триває не один десяток літ. У нас спільне завдання – "пригорнути" до себе якнайбільше передплатників.
Нарешті, День газети – це бездонна криниця пропозицій, побажань, розмов із відкритою душею та повчальних оповідей. Окремі з них пропоную широку загалу читачів.
І "по секрету" скажу: передплатники стверджують, що наша газета стала останнім часом цікавішою і кращою за інші видання.
Бабуся Параска і прогноз погоди
Після святої Літургії священик звертається до вірян:
– Дорогі брати і сестри, помолимось, щоб, нарешті, дощ зросив нашу землю.
Помолились, як і годиться. Та до святого отця бабуся Параска поспішає:
– Отче! Отче! Даремна наша молитва. В місцевій газеті вже був надрукований прогноз погоди. Дощ буде в середу. А газета ковельська не обманює.
Прислухаймося до бабусі Параски – її вустами глаголить істина.
На підтвердження цієї тези оприлюднимо побажання передплатників.
Поважна пані Н. пропонує:
– Прогноз погоди друкуйте в повному обсязі – від четверга до четверга.
– А якщо на сьомий день прогноз не підтвердиться? – запитуємо.
– Нічого страшного. По-перше, так чи інакше передбачення справджується, як кажуть, п'ятдесят на п'ятдесят. А по-друге, з прогнозом погоди легше планувати своє життя.
Редакція прислухалася до побажання читачки, яка, до речі, не одна, а тому прогноз у "Вістях Ковельщини" з 13 грудня минулого року подають у "старому" форматі.
Кому і як допомагає Бог
Дядько Панас хоче все знати. Проте сусід Петро його випереджає з усіх питань: політики, місцевої інформації й історії рідного краю та його людей.
Панас не може собі цього пробачити. Ще про центральні новини (ті, що по "телеку") він якось рівняється з Петром, а в проблемах місцевого життя – повний "профан".
Отож, якось вночі вирішив звернутися до Бога з молитвою: "Господи, мій милий, зроби таку ласку, щоб я знав більше новин за сусіда Петра".
Довго молився і почув "згори" голос:
– Зроблю все, як ти хочеш, але й ти мені допоможеш у цьому.
– Як скажеш, Господи, так і зроблю.
Чекає Панас. Тішиться думкою, як він посміється над Петром.
Невдовзі на подвір'я Панаса завітала красуня поштарка. Гарна така!
"Всі вони гарні, але нав'язують те, чого я не хочу", – подумав господар. Та й грошей шкода. Щось промовив незрозуміле і не став передплачувати ніякої газети.
Пройшов час. Якось знову зустрілися Панас із Петром. І знову Петро переконливо взяв гору над сусідом. Засумував Панас. Похитнулася віра в Бога. Та вирішив ще раз звернутися із запитанням: "Чому всесильний Бог не виконав його прохання?".
Тож уночі знову молився і кликав Всевишнього. І почув таки голос з неба:
– Панасе! Хіба до тебе не приходила поштарка? Чи не пропонувала тобі передплатити скарбницю інформації і знань – газету "Вісті Ковельщини"? А твій сусід Петро все життя передплачує, читає, наповнюється знаннями і тим тебе перемагає.
Незатишно стало на душі в Панаса – себе підвів, і Божу поміч прогавив.
Пішов чоловік на пошту, передплатив місцеві "Вісті". Тепер з Петром – нічия. А деколи і Панас перемагає у знаннях про ковельські новини.
Тож перейміть досвід Панаса, і ви будете на "коні".
Про шахраїв і газету
Яких тільки побажань не почуєш від передплатників! Одні хочуть читати про історію рідного краю. Інші – про кохання. Треті – про політику, велику й малу. Таких запитів нескінченно багато.
– Виховуйте читача. Застерігайте від шахрайства. Наші українці такі довірливі. Ось класичний випадок. Старенька бабуся любить кайфово жити, а грошей не вистачає. Вона подає оголошення про продаж квартири (хто сказав, що реклама, оголошення в газеті – це щось не потрібне?).
Після об'яви приходять покупці. Бабця виглядає поважно, розмовою вселяє довіру. Сторгувались на вигідних умовах.
– А завдаток? – по закінченню розмови каже старенька.
Зійшлися на тисячі гривень. Бабуся кайфує, доки є гроші, а коли приходять купці, заявляє, що передумала.
Суди, конфлікти… Рідний син дуже любить маму, тому оплачує весь цей "кайф".
На гачок дурисвітки вже попалося кілька довірливих, – розповідає пані Ганна. – Тому раджу людям: читайте, навчайтесь і довіряйте газеті, але не потрапляйте в тенета шахраїв.
Любомир ФІАЛКО.
Залишити коментар