"Наше завдання – слідкувати за вектором "крутості" власної дитини та інших дітей, з якими спілкується донька чи син", – радить психолог. Користувачі соцмереж за такі витівки пропонують власний флеш-моб: зупинись, дожени і дай по вухах.
У поліції ж закликають повідомляти на лінію "102" та пригальмовувати у випадку, коли бачиш дітей на дорозі.
"Біжи або помри". На зміну "Синім китам" і "Момо" прийшла нова небезпечна гра, популярна серед підлітків. Суть гри полягає в тому, щоб перебігти трасу в недозволеному місці і залишитись живим. Процес знімають на відео та викладають в мережі.
За словами психологів, бігти або померти здебільшого вирішують діти 9-14 років. Це - група найбільшого ризику. Аби уникнути трагедії, водіям радять бути пильними, якщо на узбіччі стоять підлітки і не переходять дорогу на зелене світло.
Користувачі відреагували на інформацію, поширену у соцмережах, вкрай негативно. І доки одні закликають говорити з дітьми та молитись, аби Господь дав розуму підліткам, інші пропонують власний флеш-моб.
"Спілкуйтеся з дитиною, цікавтесь її проблемами і друзями. Підлітки інколи не розуміють наслідків дій, які вони вчиняють і що це несе небезпеку для них. Досить часто від них можна почути, що їх ніхто не підтримує, а в соцмережах у них є вагома підтримка та розуміння від однолітків", – радять фахівці соцслужб.
Тому, шановні батьки, частіше спілкуйтеся з вашою дитиною, розпитуйте про її проблеми, цікавтеся її життям та колом друзів. Та, що головне, – застерігайте від небезпеки та необдуманих дій.
Між вами повинен бути діалог, аби ваша донька чи син могли сказати все, що у них трапилося, а ви їм допомогли у будь-яких ситуаціях. Шкільні офіцери поліції щодня проводять заняття для дітей у школах. Йдеться як про профілактичні бесіди із застереженнями, так і про різного роду лекції.
Діти часто звертаються особисто із запитаннями, які їх цікавлять та турбують. Батьки учнів та вчителі також можуть звертатися за допомогою, аби у їхньому середовищі завжди панували підтримка, взаєморозуміння та ввічливе ставлення один до одного.
До уваги водіїв! Слідкуйте за дорогою та будьте пильними! Якщо ви бачите групу підлітків, які мають намір перейти дорогу у невстановленому місці або ж на заборонений сигнал світлофора, – пригальмуйте.
Якщо ж ви стали свідком такого випадку – звертайтесь на лінію "102", аби всі учасники дорожнього руху залишалися в безпеці та не трапилось непоправного.
"Особливий вік – потрібна особлива увага. Особливим віком дорослішання дитини є підлітковий вік. Тут слід говорити про акселерацію, тобто, значне пришвидшення розвитку. Тому сьогодні ми діагностуємо, що і в 10-11 років маємо справу з тими самими ознаками фізичного, психологічного та соціального розвитку, що стостерігалися в минулому для підлітків 13-16 років", – каже практичний психолог.
"Саме підлітковий (перехідний вік) характеризується бунтарським складом сприйняття свого сталого світу, – пояснюють спеціалісти.
В цей час, в основному, погіршуються стосунки з батьками, бо підліток стає занадто агресивним та запальним й протиставляє себе принципам.
Він ніби хоче похитнути всі принципи. Хоче спробувати забороненого.
Авторитетною стає думка однолітків, особливо тих, які видають себе за лідерів та нібито самостійно приймають рішення, роблячи виклик суспільству. Підліток хоче схвалення важливої для нього групи!
Він активно соціалізується, будує стосунки на різних аспектах та цінностях, що є доступними його розумінню та рахуються прийнятними для авторитетних однолітків. Саме увага з боку батьків, родини та вчителів вкрай необхідна у цьому віці для дитини", –наголошують психологи.
Ризик власним життям - бо це "круто" серед однолітків. Саме так можна почуватися, коли бездумно ризикувати власним життям, щоб набути популярності серед однолітків.
Батькам потрібно завжди знаходити час для обговорення з дитиною переживань за день. Адже це особливо допоможе зрозуміти емоційний стан навіть кожного члена сім'ї.
Потрібно долучати дитину до виконання сімейних обов'язків та обговорення з планування й вирішення різних сімейних ситуацій. Навіть складних. І тут важлива межа: пам'ятайте – перед вами дитина, що одноково любить і маму, і тата.
Проводьте час з дитиною та давайте їй відчути різні емоції – захоплення, здивування, злість, агресію. Та вчіть проявляти ці переживання безпечно для інших і, насамперед, для себе. Говоріть про загальні людські цінності. Про цінність людського життя. Про важливість та любов до нього чи неї.
Обов'язково інформуйте! Бийте на сполох скрізь – в шкільних та робочих колективах, у сім'ях друзів! Звертайтеся до правоохороних органів! І навіть, якщо не мали прикрого досвіду – шукайте вектор "крутості" та впливайте на нього, щоб виховати в своїй дитині чуйну, критичну та дорослу особистість.
Підготувала Орися ФІЛІПЧУК.
Залишити коментар