Свято духовності у Ковелі
Знаний на Волині педагог, релігієзнавець краєзнавець, культуролог, сівач Слова Божого в школах Волині Дмитро Корнелюк презентував свою десяту книгу "Вогонь дерзання". Імпреза відбулася в Народному домі "Просвіта" м. Ковеля 1 березня. Зал був переповнений: тут – люди старшого віку, чимало молоді. Прибули й мешканці сіл Дубового та Зеленого.
Люб'язно відгукнулися на запрошення взяти участь у заході народний депутат України першого скликання, письменник, журналіст, краєзнавець, Почесний громадянин Волині, м. Луцька, села Серехович Бондарчук Андрій Іванович; головний редактор "Газети "Волинь", а також її "доньки" "Цікавої газети на вихідні" і двох місячників – "Читанка для всіх" і "Так ніхто не кохав" Згоранець Олександр Олександрович; відповідальний секретар "Газети "Волинь" Трофимчук Тамара Сергіївна; редактор газети "Вісті Ковельщини", Заслужений журналіст України Вельма Микола Григорович; голова районної ради Броїло Андрій Петрович; перший заступник голови районної державної адміністрації Кульцман Роман Ярославович; начальник управління освіти міськвиконкому Бичковський Віктор Васильович.
Вітальні слова учасникам свята духовності виголосив на початку голова Ковельської районної ради Броїло Андрій Петрович.
Як і годиться, за християнською традицією, свято розпочалося молитвою "Отче наш" у виконанні церковного хору Храму Преображення Господнього м. Ковеля ПЦУ (настоятель храму протоієрей Ростислав Дідух, регент Ольга Бичковська).
В око присутніх впадало оформлення сцени. В глибині її – макет книги "Вогонь дерзання", з лівого боку - гасло: "О краю, мій краю, о краю – послухай Господнього слова" (Єр. 22:29).
З правого боку – слова автора: "Любов до Бога, до своїх батьків, до рідної землі, до свого народу, до рідної мови є найсвятішою".
Звісно, вже саме "вбрання" сцени розкривало головну суть книги – українізувати суспільство через звернення до національних традицій та християнських цінностей нашого народу. Бо інакше, як наголошує автор, ми не матимемо не тільки незалежної від Москви Церкви, а й власної самостійної держави.
– Серед нас ще дуже багато тих, хто досі не збагнув, що з росіянами у нас не так збройне протистояння, як світоглядний антагонізм. Витравляймо у собі "малоросійство". Інакше не вискочимо з клятих "обіймів" "старшого брата" ніколи. Тому найдієвіший спосіб позбутися цієї залежності – створення Єдиної Помісної Православної Церкви.
Пам'ятаймо! Без Помісної Православної Церкви України говорити про завершальний процес побудови і збереження Української держави – передчасно. Лише спільна молитва українців, об'єднаних у Помісну Церкву, буде почута Богом, і Всемогутній Господь пошле нам мир і благополуччя! – наголосив Дмитро Корнелюк у своєму вступному слові. – Серед багатьох злободенних завдань, які стоять сьогодні перед Українською державою, суспільством, варто виділити два найбільш актуальних – це виховання нашої молоді на християнських цінностях, яке було засадничим на теренах сучасної України вже майже 1000 років, і відродження Київської Митрополії, яка була анексована Московською церквою 1686 року.
Про актуальність цієї проблеми свідчать і виступи на презентації книги "Вогонь дерзання".
– Радіє душа бачити таке широке представництво у залі, що засвідчує великий інтерес суспільства до духовного життя країни. Така згуртованість влади, громади і Церкви вселяє надію, що в Україні є майбутнє.
Перше наше знайомство з Дмитром Корнелюком відбулося в 2016 році, коли я був запрошений на науково-практичну конференцію "Шляхами духовного відродження Волинського краю". Але я знаю Дмитра Пилиповича заочно з 2005 року, коли познайомився з його книгою "Духовне небо Волині". Я тоді побачив, яку "каторжну" роботу проводить ця людина уже поважного віку.
Написати навчальну книгу, скласти програму, рекомендації викладання і втілити їх у життя – це вже подвиг. Його високі знання, глибока віра і патріотизм й стали підґрунтям для написання таких високодуховних книг, одну з яких "Вогонь дерзання" автор виніс сьогодні на суд читачів.
Це не просто актуальна книга – це наша зброя проти "руського міра", проти Путіна, проти Кирила, книга національного єднання, – наголосив Андрій Бондарчук, народний депутат України першого скликання, ветеран волинської журналістики.
А начальник управління освіти міськвиконкому Віктор Бичковський, вчителька ОНЗ “Дубівська ЗОШ І-ІІІ ступенів” Наталія Тхоржевська, громадський діяч Волинського краю Василь Марчук у своїх виступах підкреслили, що книга "Вогонь дерзання" – це джерело мудрості Божої, світло Сонця, в променях якого воскресає наша віра, наша Православна Церква України. Це та книга, яка має бути настільною не лише в школі, але і в кожній сім'ї, родині.
– Свій стислий екскурс я хотів би почати словами патріарха Йосипа Сліпого "Про Поєднання в Христі". Брак єдності серед християн, поборювання ними один одного є гріхом. Митрополит Андрей Шептицький і патріарх Йосип Сліпий вважали працю над християнською єдністю в Україні однією з найвищих цілей і найважливіших завдань свого життя. Цими думками жив Любомир Гузар, про це дбає й Предстоятель УГКЦ Святослав Шевчук.
І, врешті-решт, ці довгождані дні настали. Київська Митрополія відродилась. Єдина Помісна Православна Церква України постала: УПЦ КП, УАПЦ та частково УПЦ МП об'єднались. Йде процес переходу парафій Московського патріархату до ПЦ України. Це перші кроки. Але вони несміливі. Тож їм треба допомогти позбутися ілюзій щодо УПЦ МП, яка маскується під українську, хоч є складовою РПЦ. І тоді, коли кожен українець зрозуміє, що цей підступний міф "руського міра", "єдиної Церкви" не сприяє нам у розбудові вільної держави і Церкви, над Україною духовне небо стане чистим. Саме книжка Дмитра Пилиповича "Вогонь дерзання" й покликана зруйнувати цю вежу брехні, - заявив священик храму блаж. Миколая Чарнецького УГКЦ Євген Задорожний, кандидат Богослов'я.
– Книгу Дмитра Корнелюка "Вогонь дерзання" по праву можна назвати книгою національного порятунку. Адже в ній не йдеться лише про духовну та фізичну деградацію суспільства, не лише про загрозу національній безпеці й цілісності України, а називаються конкретно шляхи виходу, де шукати порятунок, що робити. А бачить він це в моральних підвалинах людського життя. Отож, в книзі прослідковуються дві теми, які йдуть поруч: це духовна освіта, яка була домінантною на теренах України понад 1000 років, і співдружність Церкви і держави. Нинішній поділ Церкви не вічний. Ми отримали Томос. Але мир запанує в Україні тоді, коли ми всі об'єднаємось в одну Християнську сім'ю. Адже в неоголошеній війні Росії проти України путінська хунта знаходить підтримку РПЦ і особисто патріарха Кирила. Я переконаний, як священик, як військовий капелан, що війни з Росією не було б, якби голос Української Церкви звучав як один, якби українці в православній вірі "були всі ОДНО".
Отож, читайте книгу Дмитра Корнелюка "Вогонь дерзання" та "Росіяни – москалі на чужій землі". Я вірю, я надіюсь, що ці книги допоможуть пролити світло правди в душу кожного читача, хто візьме її в руки і уважно прочитає. Тоді у багатьох із Вас прокинеться світле почуття честі і людської гідності. І Ви тоді гордо промовите: "Я – українець! Я – патріот!", – закликав у своєму виступі настоятель храму Різдва Іоана Хрестителя м. Ковеля, протоієрей Станіслав Беспалов, кандидат Богослов'я, старший викладач Волинської православної Богословської академії, військовий капелан.
– Я почну свій виступ з післямови, де автор висловлює щиру вдячність усім, хто допомагав при підготовці книги до видання. Тут – науковці, журналісти, релігієзнавці, духовенство. Але, як пише автор, найщирішу вдячність він адресує своїй дружині, другу, з якою йдуть по життю уже понад 55 років, Олені Сильвестрівні.
І це досить знаково й повчально. Адже така духовно возвеличена, прониклива любов'ю книга може народитись лише у співпраці з коханою дружиною.
Я дякую вам, шановний Дмитре Пилиповичу, що в цьому ви зізнаєтесь і визнаєте її внесок. І що саме вона надихає вас на творчість. Адже від людей такого віку не завжди це почуєш.
Отож, шановна Олено Сильвестрівно, ці квіти – Вам.
А зараз кілька слів про автора і його книгу "Вогонь дерзання". Знаю Дмитра Пилиповича з 2004 року, коли він працював над книгою "Духовне небо Волині". Волею долі мені також пощастило стати героєм цієї унікальної книги. Дякую Вам, Дмитре Пилиповичу. Образно кажучи, це була перша ластівка, яка розбудила нас від атеїстичного сну цілющою силою християнської моралі. За нею прилетіли "Наша віра, наша правда", "Сівачі Слова Божого Волині", "Росіяни – москалі на чужій землі". А книга "Вогонь дерзання" є дійсно книгою національного порятунку.
Девізом книжки є слова пророка Єремії: "О краю, мій краю, о краю – послухай Господнього слова".
То є батьківський заповіт нам, журналістам, освітянам, духовенству, всім тим, хто сам прийняв Бога і ту віру святу хоче в інших розбудити.
Дякую Вам, Дмитре Пилиповичу, за Ваші труди. Ви – істинний сівач, – завершуючи свій виступ, сказав Олександр Згоранець, головний редактор "Газети "Волинь".
Добрий настрій на презентації підтримали аматори сцени міста Ковеля і району та церковний хор храму Преображення Господнього, де настоятелем протоієрей Ростислав Дідух, вокальний гурт "Колорит" районного дому культури (художній керівник Ірина Корнелюк), ансамбль "Поліський дивоцвіт" (художній керівник Ольга Корнелюк), церковний хор Храму Преображення Господнього ПЦУ молитвою розпочав й закінчив презентацію.
Наш кор.
НА ЗНІМКАХ: під час презентації книги Дмитра Корнелюка "Вогонь дерзання" у міському Народному домі "Просвіта".
Фото Сергія Дятла
та Ігоря Корнелюка.
Знаний на Волині педагог, релігієзнавець краєзнавець, культуролог, сівач Слова Божого в школах Волині Дмитро Корнелюк презентував свою десяту книгу "Вогонь дерзання". Імпреза відбулася в Народному домі "Просвіта" м. Ковеля 1 березня. Зал був переповнений: тут – люди старшого віку, чимало молоді. Прибули й мешканці сіл Дубового та Зеленого.
Люб'язно відгукнулися на запрошення взяти участь у заході народний депутат України першого скликання, письменник, журналіст, краєзнавець, Почесний громадянин Волині, м. Луцька, села Серехович Бондарчук Андрій Іванович; головний редактор "Газети "Волинь", а також її "доньки" "Цікавої газети на вихідні" і двох місячників – "Читанка для всіх" і "Так ніхто не кохав" Згоранець Олександр Олександрович; відповідальний секретар "Газети "Волинь" Трофимчук Тамара Сергіївна; редактор газети "Вісті Ковельщини", Заслужений журналіст України Вельма Микола Григорович; голова районної ради Броїло Андрій Петрович; перший заступник голови районної державної адміністрації Кульцман Роман Ярославович; начальник управління освіти міськвиконкому Бичковський Віктор Васильович.
Вітальні слова учасникам свята духовності виголосив на початку голова Ковельської районної ради Броїло Андрій Петрович.
Як і годиться, за християнською традицією, свято розпочалося молитвою "Отче наш" у виконанні церковного хору Храму Преображення Господнього м. Ковеля ПЦУ (настоятель храму протоієрей Ростислав Дідух, регент Ольга Бичковська).
В око присутніх впадало оформлення сцени. В глибині її – макет книги "Вогонь дерзання", з лівого боку - гасло: "О краю, мій краю, о краю – послухай Господнього слова" (Єр. 22:29).
З правого боку – слова автора: "Любов до Бога, до своїх батьків, до рідної землі, до свого народу, до рідної мови є найсвятішою".
Звісно, вже саме "вбрання" сцени розкривало головну суть книги – українізувати суспільство через звернення до національних традицій та християнських цінностей нашого народу. Бо інакше, як наголошує автор, ми не матимемо не тільки незалежної від Москви Церкви, а й власної самостійної держави.
– Серед нас ще дуже багато тих, хто досі не збагнув, що з росіянами у нас не так збройне протистояння, як світоглядний антагонізм. Витравляймо у собі "малоросійство". Інакше не вискочимо з клятих "обіймів" "старшого брата" ніколи. Тому найдієвіший спосіб позбутися цієї залежності – створення Єдиної Помісної Православної Церкви.
Пам'ятаймо! Без Помісної Православної Церкви України говорити про завершальний процес побудови і збереження Української держави – передчасно. Лише спільна молитва українців, об'єднаних у Помісну Церкву, буде почута Богом, і Всемогутній Господь пошле нам мир і благополуччя! – наголосив Дмитро Корнелюк у своєму вступному слові. – Серед багатьох злободенних завдань, які стоять сьогодні перед Українською державою, суспільством, варто виділити два найбільш актуальних – це виховання нашої молоді на християнських цінностях, яке було засадничим на теренах сучасної України вже майже 1000 років, і відродження Київської Митрополії, яка була анексована Московською церквою 1686 року.
Про актуальність цієї проблеми свідчать і виступи на презентації книги "Вогонь дерзання".
– Радіє душа бачити таке широке представництво у залі, що засвідчує великий інтерес суспільства до духовного життя країни. Така згуртованість влади, громади і Церкви вселяє надію, що в Україні є майбутнє.
Перше наше знайомство з Дмитром Корнелюком відбулося в 2016 році, коли я був запрошений на науково-практичну конференцію "Шляхами духовного відродження Волинського краю". Але я знаю Дмитра Пилиповича заочно з 2005 року, коли познайомився з його книгою "Духовне небо Волині". Я тоді побачив, яку "каторжну" роботу проводить ця людина уже поважного віку.
Написати навчальну книгу, скласти програму, рекомендації викладання і втілити їх у життя – це вже подвиг. Його високі знання, глибока віра і патріотизм й стали підґрунтям для написання таких високодуховних книг, одну з яких "Вогонь дерзання" автор виніс сьогодні на суд читачів.
Це не просто актуальна книга – це наша зброя проти "руського міра", проти Путіна, проти Кирила, книга національного єднання, – наголосив Андрій Бондарчук, народний депутат України першого скликання, ветеран волинської журналістики.
А начальник управління освіти міськвиконкому Віктор Бичковський, вчителька ОНЗ “Дубівська ЗОШ І-ІІІ ступенів” Наталія Тхоржевська, громадський діяч Волинського краю Василь Марчук у своїх виступах підкреслили, що книга "Вогонь дерзання" – це джерело мудрості Божої, світло Сонця, в променях якого воскресає наша віра, наша Православна Церква України. Це та книга, яка має бути настільною не лише в школі, але і в кожній сім'ї, родині.
– Свій стислий екскурс я хотів би почати словами патріарха Йосипа Сліпого "Про Поєднання в Христі". Брак єдності серед християн, поборювання ними один одного є гріхом. Митрополит Андрей Шептицький і патріарх Йосип Сліпий вважали працю над християнською єдністю в Україні однією з найвищих цілей і найважливіших завдань свого життя. Цими думками жив Любомир Гузар, про це дбає й Предстоятель УГКЦ Святослав Шевчук.
І, врешті-решт, ці довгождані дні настали. Київська Митрополія відродилась. Єдина Помісна Православна Церква України постала: УПЦ КП, УАПЦ та частково УПЦ МП об'єднались. Йде процес переходу парафій Московського патріархату до ПЦ України. Це перші кроки. Але вони несміливі. Тож їм треба допомогти позбутися ілюзій щодо УПЦ МП, яка маскується під українську, хоч є складовою РПЦ. І тоді, коли кожен українець зрозуміє, що цей підступний міф "руського міра", "єдиної Церкви" не сприяє нам у розбудові вільної держави і Церкви, над
Україною духовне небо стане чистим. Саме книжка Дмитра Пилиповича "Вогонь дерзання" й покликана зруйнувати цю вежу брехні, - заявив священик храму блаж. Миколая Чарнецького УГКЦ Євген Задорожний, кандидат Богослов'я.
– Книгу Дмитра Корнелюка "Вогонь дерзання" по праву можна назвати книгою національного порятунку. Адже в ній не йдеться лише про духовну та фізичну деградацію суспільства, не лише про загрозу національній безпеці й цілісності України, а називаються конкретно шляхи виходу, де шукати порятунок, що робити. А бачить він це в моральних підвалинах людського життя. Отож, в книзі прослідковуються дві теми, які йдуть поруч: це духовна освіта, яка була домінантною на теренах України понад 1000 років, і співдружність Церкви і держави. Нинішній поділ Церкви не вічний. Ми отримали Томос. Але мир запанує в Україні тоді, коли ми всі об'єднаємось в одну Християнську сім'ю. Адже в неоголошеній війні Росії проти України путінська хунта знаходить підтримку РПЦ і особисто патріарха Кирила. Я переконаний, як священик, як військовий капелан, що війни з Росією не було б, якби голос Української Церкви звучав як один, якби українці в православній вірі "були всі ОДНО".
Отож, читайте книгу Дмитра Корнелюка "Вогонь дерзання" та "Росіяни – москалі на чужій землі". Я вірю, я надіюсь, що ці книги допоможуть пролити світло правди в душу кожного читача, хто візьме її в руки і уважно прочитає. Тоді у багатьох із Вас прокинеться світле почуття честі і людської гідності. І Ви тоді гордо промовите: "Я – українець! Я – патріот!", – закликав у своєму виступі настоятель храму Різдва Іоана Хрестителя м. Ковеля, протоієрей Станіслав Беспалов, кандидат Богослов'я, старший викладач Волинської православної Богословської академії, військовий капелан.
– Я почну свій виступ з післямови, де автор висловлює щиру вдячність усім, хто допомагав при підготовці книги до видання. Тут – науковці,
журналісти, релігієзнавці, духовенство. Але, як пише автор, найщирішу вдячність він адресує своїй дружині, другу, з якою йдуть по життю уже понад 55 років, Олені Сильвестрівні.
І це досить знаково й повчально. Адже така духовно возвеличена, прониклива любов'ю книга може народитись лише у співпраці з коханою дружиною.
Я дякую вам, шановний Дмитре Пилиповичу, що в цьому ви зізнаєтесь і визнаєте її внесок. І що саме вона надихає вас на творчість. Адже від людей такого віку не завжди це почуєш.
Отож, шановна Олено Сильвестрівно, ці квіти – Вам.
А зараз кілька слів про автора і його книгу "Вогонь дерзання". Знаю Дмитра Пилиповича з 2004 року, коли він працював над книгою "Духовне небо Волині". Волею долі мені також пощастило стати героєм цієї унікальної книги. Дякую Вам, Дмитре Пилиповичу. Образно кажучи, це була перша ластівка, яка розбудила нас від атеїстичного сну цілющою силою християнської моралі. За нею прилетіли "Наша віра, наша правда", "Сівачі Слова Божого Волині", "Росіяни – москалі на чужій землі". А книга "Вогонь дерзання" є дійсно книгою національного порятунку.
Девізом книжки є слова пророка Єремії: "О краю, мій краю, о краю – послухай Господнього слова".
То є батьківський заповіт нам, журналістам, освітянам, духовенству, всім тим, хто сам прийняв Бога і ту віру святу хоче в інших розбудити.
Дякую Вам, Дмитре Пилиповичу, за Ваші труди. Ви – істинний сівач, – завершуючи свій виступ, сказав Олександр Згоранець, головний редактор "Газети "Волинь".
Добрий настрій на презентації підтримали аматори сцени міста Ковеля і району та церковний хор храму Преображення Господнього, де настоятелем протоієрей Ростислав Дідух, вокальний гурт "Колорит" районного дому культури (художній керівник Ірина Корнелюк), ансамбль "Поліський дивоцвіт" (художній керівник Ольга Корнелюк), церковний хор Храму Преображення Господнього ПЦУ молитвою розпочав й закінчив презентацію.
Наш кор.
НА ЗНІМКАХ: під час презентації книги Дмитра Корнелюка "Вогонь дерзання" у міському Народному домі "Просвіта".
Фото Сергія Дятла та Ігоря Корнелюка.
Залишити коментар