Життя, сповнене турбот
Сьогодні наша розмова – з Любитівським сільським головою Віктором Івановичем Павловим. 17 квітня ц. р. йому виповниться 60 літ. Вік поважний. Досягнувши його, кожна людина підбиває підсумок зробленого, аналізує успіхи і невдачі, які траплялися на життєвому шляху. А ще – прагне, образно кажучи, зазирнути в майбутнє, намітити плани, які хоче здійснити.
Про все це – в інтерв’ю з ювіляром.
l
– Вікторе Івановичу! Коли і як прийшло рішення балотуватися кандидатом на посаду Любитівського сільського голови? Адже сільська рада – одна з найбільших на Ковельщині, під «опікою» якої – 4 населені пункти (Любитів, Воля- Любитівська, Ворона, Рокитниця).
- Рішення взяти участь у виборах, скажу відверто, прийшло спонтанно. Розумів, що не буде просто й легко, але бажання спробувати свої сили у виборчих перегонах перемогло. Відтак 2005 року був обраний сільським головою.
Найголовнішим стало обрання правильного курсу діяльності, визначення головних цілей, які необхідно досягти. Мав чітко усвідомити, що потрібно жителям сільської ради, щоб зробити їх життя кращим.
На часі стало проведення газифікації населених пунктів. Робота мені була знайома, оскільки працював певний час в Ковельському управлінні газопостачання та газифікації, безпосередньо займався цими питаннями, а тому за короткий термін провели газифікацію Любитова та Волі-Любитівської.
Турбували й інші проблеми. Це і вкрай занедбані дороги, і освітлення вулиць, і ремонт установ сільської ради, і відновлення роботи закладів культури в Рокитниці і Вороні.
Слід було налагодити діяльність місцевої пожежної охорони, провести реконструкцію адмінбудинку колишнього колгоспу, який був переданий співвласниками майнових паїв агрофірми «Полісся» для розміщення лікарської амбулаторії. Реконструкції чекала паливна НВК «Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І ст.» с.Волі-Любитівської, відновлення теплотраси та котельні для опалення установ сільської ради в Любитові, встановлення вентиляторів для опалення актового залу в тутешньому будинку культури, проведення ремонту ФАПів, які знаходяться на території сільської ради, благоустрій території (влаштування бруківки) та озеленення території біля будинку культури та адмінбудинку в Любитові, обладнання дитячих майданчиків в Любитові та Волі-Любитівській тощо.
Чесно кажучи, декілька разів у мене виникало бажання все покинути та відійти від справ. Але я вважаю, що то було б проявом слабкодухості, тому намагався не піддаватись подібним почуттям. Покинути все – це найлегше та найпростіше рішення, яке можна прийняти. Набагато складніше закінчити все, що розпочато. Власне заради цього я і став головою громади, щоб задумане втілити в життя.
– Над чим працює виконавчий комітет сільської ради та її депутати?
– Вся робота органу місцевого самоврядування спрямована на забезпечення виконання місцевого бюджету та його наповнення, реалізацію Програми економічного і соціального розвитку сільської ради. Нині основний напрямок роботи – об’єднання в територіальну громаду, над чим наполегливо працюємо.
Серед невідкладних питань – ремонт дороги по вул. Лесі Українки в Любитові та вул. Незалежності у Вороні, обладнання освітлення на вулиці Садовій в Любитові, чим буде завершено освітлення всіх вулиць сіл сільської ради, будівництво спортивного майданчика в Любитові.
Силами жителів села плануємо вирубати чагарники з метою покращення громадського пасовища в урочищі “Біля вокзалу” в Любитові, озеленити парк біля озера в Любитові ( після знесення старих аварійних дерев).
– У не такі вже й далекі часи Любитівська сільська рада славилася на всю Україну досягненнями у культурній галузі. Яка ситуація тепер?
– Звичайно, деякі традиції в силу об’єктивних і суб’єктивних причин ми розгубили, але стан справ тримаємо на контролі. Ще в 2008 році розпочато реконструкцію дитячого садочка під клуб в селі Рокитниці, оскільки старий клуб давно не використовувався, був в занедбаному стані і не підлягав ремонту. В 2011 році цей клуб було відкрито. У 2013-2015 роках відновлено клуб у Вороні.
Сьогодні установи культури забезпечені всім необхідним для належного функціонування: ноутбуками, музичними інструментами, національними костюмами для вокальних жіночих колективів, одягом для дитячого танцювального колективу Любитівського будинку культури. Придбано лазерну установку, дим-машину, світломузику для проведення дискотек,тенісні столи для всіх закладів культури. Активно працюють сільські бібліотеки.
– А спортсмени відчувають Вашу підтримку?
– Так. Наша спортивна команда неодноразово брала участь у проведенні культурно-масових заходах сільської ради та у районному чемпіонаті із футболу, міні-футболу, волейболу і займала призові місця. Придбана спортивна форма для футбольної команди за кошти сільського бюджету.
– Яку увагу приділяє місцевий орган влади дорожньо-транспортному господарству?
– З 2009 року активно розпочали ремонт комунальних доріг сільської ради. Скориставшись заміною залізничної колії біля Любитова, придбали старий щебінь та провели мощення доріг, які перебували в незадовільному стані: вул. Полянського, частину вул. Кулаковського, вул. Лесі Українки в Любитові, вул. Молодіжної у Волі-Любитівській. Згодом за рахунок коштів місцевого бюджету та субвенції із Державного бюджету (2012-2013 р.р.) провели капітальний ремонт вул. Незалежності в Любитові, поточний ремонт вул. А.Кислюк в Рокитниці. За рахунок коштів місцевого бюджету зробили поточний ремонт вул. Гагаріна в Любитові, частину вул. Незалежності у Вороні (2015 р.), поточний ремонт вул. Миру та вул.1-го Травня в Любитові (2016 р.), поточний ремонт вул. Кар’єрної з облаштуванням горизонтального майданчика до залізничного переїзду в Любитові (до урочища «Ліски», 2017 р.), поточний ремонт вул. Молодіжної в Рокитниці (2018 р.). При цьому активно використовуємо білощебневе покриття.
З метою ліквідації підтоплення житлових будинків по вул. Незалежності в Любитові провели поточний ремонт мосту. Враховуючи звернення жителів Любитівської сільської ради та Білашівської сільських рад з приводу функціонування переїзду в с. Любитові, що призводило до певних незручностей, за підтримки Ковельської районної державної адміністрації та Ковельської районної ради, її депутатського корпусу відновили дорожнє покриття так званої «старої дороги» від Любитова до Колодяжного.
– Чи займаєтеся благоустроєм і чи відчуваєте тут підтримку громадськості?
– Безперечно. Провели благоустрій всіх кладовищ сільської ради (зрізали старі аварійні дерева, відновили та перефарбували огорожі кладовищ). Привели до ладу обеліск Слави та Братську могилу в Любитові, встановили пам’ятник жертвам Другої світової війни у с.Волі-Любитівській. Щорічно організовуємо Дні довкілля на території сільської ради.
Хотілося б, щоб мешканці населених пунктів зрозуміли, що ми самі – будівничі власного благоустрою й комфорту. Але згадана проблема залишається. Не всі складають побутове сміття там, де належить. Плануємо придбати баки для сортування твердих побутових відходів.
– У «Вістях Ковельщини» останнім часом опубліковано декілька листів з критикою Вашої роботи як сільського голови. Як Ви сприймаєте зауваження на свою адресу?
– Нормально. Адже знаю: скільки людей – стільки думок. Хтось задоволений моєю роботою, хтось – ні. Мені імпонує, що нині в Любитові створена і діє ініціативна група з числа молодих людей. Вони прагнуть змін на краще, в чому я їх підтримую, бо й сам цього хочу. А критика і зауваження на мою адресу з боку активістів стимулюють, змушують працювати з більшою віддачею сил та енергії. Зрештою, в спорах і дискусіях народжується істина.
– Нині в багатьох сільських громадах гострою є проблема земельних відносин. Як із цим у Вас?
– Досить складною проблемою сільської ради є виділення земельних ділянок для будівництва житлових будинків. Причина в тому, що землі в межах населеного пункту в Любитові для вказаних цілей знаходяться на землях осушувальної системи, інші земельні ділянки розташовані біля господарських дворів, складу отрутохімікатів, що не дає змоги забезпечити молоді сім’ї земельними ділянками в повному обсязі.
Сільською радою було здійснено детальне планування в с.Волі-Любитівській (вул. Миру) та надано земельні ділянки для будівництва житла 22-ом учасникам АТО та 3-ом багатодітним сім’ям. Крім того, розробляємо детальне планування території в с. Вороні (вул. Лісова, вул. Молодіжна) .
Одне із болючих питань, яке не вирішується – будівництво дитячого садочка в Любитові, проектно-кошторисна документація, на який була виготовлена в 2011 році. Тут зведений і фундамент для будівництва. Маю надію, що згідно із Планом перспективного розвитку Волинської області на 2019-2021р.р., врешті-решт, буде розпочато будівництво цього дитячого садочка , якого із нетерпінням чекає понад 150 дітей дошкільного віку та їх батьки.
– Вікторе Івановичу! Нерідко в інтерв’ю запитують про розуміння людини мети свого життя, такого складного поняття, як щастя. Скажіть відверто: Ви щасливі?
– В мене є все для того, щоб бути щасливим. Маю хорошу сім’ю – кохану дружину, синів, невістку,онука, роботу.
Головне – щоб в Україні настав мир і всі були здорові. Завжди переживаю за сільську громаду, адже тут живуть люди, які четверте скликання поспіль довіряють мені свою долю. Це – земля, де мешкатимуть мої діти та онуки.
Приємно, коли одержую подяки від пенсіонерів, особливо тих, що самотні, за сприяння у проведенні газифікації житлових будинків та вирішення інших побутових питань. А звертаються до мене жителі із різними проблемами, що стосуються оформлення пільг, субсидій, спадщини, заповітів, реєстрації і зняття з реєстрації, вирішення земельних і майнових питань та спорів, оформлення пенсій, ситуації у неблагополучних сім’ях та інших.
– За Вашими плечима – досить складний і непростий життєвий шлях. Хто допомагав і допомагає Вам у роботі?
– Щиро дякую за допомогу у розв’язанні проблемних питань Ковельській районній державній адміністрації, Ковельській районній раді та її депутатам. Велике «спасибі» – депутатському корпусу Любитівської сільської ради, з яким довелося працювати протягом 14 років, виконавчому комітету та працівникам апарату сільської ради, керівникам установ, організацій, підприємств, фермерським господарствам, всім мешканцям населених пунктів, які завжди підтримують у корисних справах.
Розмову вів
Володимир ПЕТРУК.
Сьогодні наша розмова – з Любитівським сільським головою Віктором Івановичем Павловим. 17 квітня ц. р. йому виповниться 60 літ. Вік поважний. Досягнувши його, кожна людина підбиває підсумок зробленого, аналізує успіхи і невдачі, які траплялися на життєвому шляху. А ще – прагне, образно кажучи, зазирнути в майбутнє, намітити плани, які хоче здійснити.
Про все це – в інтерв’ю з ювіляром.
ххх
– Вікторе Івановичу! Коли і як прийшло рішення балотуватися кандидатом на посаду Любитівського сільського голови? Адже сільська рада – одна з найбільших на Ковельщині, під «опікою» якої – 4 населені пункти (Любитів, Воля- Любитівська, Ворона, Рокитниця).
- Рішення взяти участь у виборах, скажу відверто, прийшло спонтанно. Розумів, що не буде просто й легко, але бажання спробувати свої сили у виборчих перегонах перемогло. Відтак 2005 року був обраний сільським головою.
Найголовнішим стало обрання правильного курсу діяльності, визначення головних цілей, які необхідно досягти. Мав чітко усвідомити, що потрібно жителям сільської ради, щоб зробити їх життя кращим.
На часі стало проведення газифікації населених пунктів. Робота мені була знайома, оскільки працював певний час в Ковельському управлінні газопостачання та газифікації, безпосередньо займався цими питаннями, а тому за короткий термін провели газифікацію Любитова та Волі-Любитівської.
Турбували й інші проблеми. Це і вкрай занедбані дороги, і освітлення вулиць, і ремонт установ сільської ради, і відновлення роботи закладів культури в Рокитниці і Вороні.
Слід було налагодити діяльність місцевої пожежної охорони, провести реконструкцію адмінбудинку колишнього колгоспу, який був переданий співвласниками майнових паїв агрофірми «Полісся» для розміщення лікарської амбулаторії. Реконструкції чекала паливна НВК «Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І ст.» с.Волі-Любитівської, відновлення теплотраси та котельні для опалення установ сільської ради в Любитові, встановлення вентиляторів для опалення актового залу в тутешньому будинку культури, проведення ремонту ФАПів, які знаходяться на території сільської ради, благоустрій території (влаштування бруківки) та озеленення території біля будинку культури та адмінбудинку в Любитові, обладнання дитячих майданчиків в Любитові та Волі-Любитівській тощо.
Чесно кажучи, декілька разів у мене виникало бажання все покинути та відійти від справ. Але я вважаю, що то було б проявом слабкодухості, тому намагався не піддаватись подібним почуттям. Покинути все – це найлегше та найпростіше рішення, яке можна прийняти. Набагато складніше закінчити все, що розпочато. Власне заради цього я і став головою громади, щоб задумане втілити в життя.
– Над чим працює виконавчий комітет сільської ради та її депутати?
– Вся робота органу місцевого самоврядування спрямована на забезпечення виконання місцевого бюджету та його наповнення, реалізацію Програми економічного і соціального розвитку сільської ради. Нині основний напрямок роботи – об’єднання в територіальну громаду, над чим наполегливо працюємо.
Серед невідкладних питань – ремонт дороги по вул. Лесі Українки в Любитові та вул. Незалежності у Вороні, обладнання освітлення на вулиці Садовій в Любитові, чим буде завершено освітлення всіх вулиць сіл сільської ради, будівництво спортивного майданчика в Любитові.
Силами жителів села плануємо вирубати чагарники з метою покращення громадського пасовища в урочищі “Біля вокзалу” в Любитові, озеленити парк біля озера в Любитові ( після знесення старих аварійних дерев).
– У не такі вже й далекі часи Любитівська сільська рада славилася на всю Україну досягненнями у культурній галузі. Яка ситуація тепер?
– Звичайно, деякі традиції в силу об’єктивних і суб’єктивних причин ми розгубили, але стан справ тримаємо на контролі. Ще в 2008 році розпочато реконструкцію дитячого садочка під клуб в селі Рокитниці, оскільки старий клуб давно не використовувався, був в занедбаному стані і не підлягав ремонту. В 2011 році цей клуб було відкрито. У 2013-2015 роках відновлено клуб у Вороні.
Сьогодні установи культури забезпечені всім необхідним для належного функціонування: ноутбуками, музичними інструментами, національними костюмами для вокальних жіночих колективів, одягом для дитячого танцювального колективу Любитівського будинку культури. Придбано лазерну установку, дим-машину, світломузику для проведення дискотек,тенісні столи для всіх закладів культури. Активно працюють сільські бібліотеки.
– А спортсмени відчувають Вашу підтримку?
– Так. Наша спортивна команда неодноразово брала участь у проведенні культурно-масових заходах сільської ради та у районному чемпіонаті із футболу, міні-футболу, волейболу і займала призові місця. Придбана спортивна форма для футбольної команди за кошти сільського бюджету.
– Яку увагу приділяє місцевий орган влади дорожньо-транспортному господарству?
– З 2009 року активно розпочали ремонт комунальних доріг сільської ради. Скориставшись заміною залізничної колії біля Любитова, придбали старий щебінь та провели мощення доріг, які перебували в незадовільному стані: вул. Полянського, частину вул. Кулаковського, вул. Лесі Українки в Любитові, вул. Молодіжної у Волі-Любитівській. Згодом за рахунок коштів місцевого бюджету та субвенції із Державного бюджету (2012-2013 р.р.) провели капітальний ремонт вул. Незалежності в Любитові, поточний ремонт вул. А.Кислюк в Рокитниці. За рахунок коштів місцевого бюджету зробили поточний ремонт вул. Гагаріна в Любитові, частину вул. Незалежності у Вороні (2015 р.), поточний ремонт вул. Миру та вул.1-го Травня в Любитові (2016 р.), поточний ремонт вул. Кар’єрної з облаштуванням горизонтального майданчика до залізничного переїзду в Любитові (до урочища «Ліски», 2017 р.), поточний ремонт вул. Молодіжної в Рокитниці (2018 р.). При цьому активно використовуємо білощебневе покриття.
З метою ліквідації підтоплення житлових будинків по вул. Незалежності в Любитові провели поточний ремонт мосту. Враховуючи звернення жителів Любитівської сільської ради та Білашівської сільських рад з приводу функціонування переїзду в с. Любитові, що призводило до певних незручностей, за підтримки Ковельської районної державної адміністрації та Ковельської районної ради, її депутатського корпусу відновили дорожнє покриття так званої «старої дороги» від Любитова до Колодяжного.
– Чи займаєтеся благоустроєм і чи відчуваєте тут підтримку громадськості?
– Безперечно. Провели благоустрій всіх кладовищ сільської ради (зрізали старі аварійні дерева, відновили та перефарбували огорожі кладовищ). Привели до ладу обеліск Слави та Братську могилу в Любитові, встановили пам’ятник жертвам Другої світової війни у с.Волі-Любитівській. Щорічно організовуємо Дні довкілля на території сільської ради.
Хотілося б, щоб мешканці населених пунктів зрозуміли, що ми самі – будівничі власного благоустрою й комфорту. Але згадана проблема залишається. Не всі складають побутове сміття там, де належить. Плануємо придбати баки для сортування твердих побутових відходів.
– У «Вістях Ковельщини» останнім часом опубліковано декілька листів з критикою Вашої роботи як сільського голови. Як Ви сприймаєте зауваження на свою адресу?
– Нормально. Адже знаю: скільки людей – стільки думок. Хтось задоволений моєю роботою, хтось – ні. Мені імпонує, що нині в Любитові створена і діє ініціативна група з числа молодих людей. Вони прагнуть змін на краще, в чому я їх підтримую, бо й сам цього хочу. А критика і зауваження на мою адресу з боку активістів стимулюють, змушують працювати з більшою віддачею сил та енергії. Зрештою, в спорах і дискусіях народжується істина.
– Нині в багатьох сільських громадах гострою є проблема земельних відносин. Як із цим у Вас?
– Досить складною проблемою сільської ради є виділення земельних ділянок для будівництва житлових будинків. Причина в тому, що землі в межах населеного пункту в Любитові для вказаних цілей знаходяться на землях осушувальної системи, інші земельні ділянки розташовані біля господарських дворів, складу отрутохімікатів, що не дає змоги забезпечити молоді сім’ї земельними ділянками в повному обсязі.
Сільською радою було здійснено детальне планування в с.Волі-Любитівській (вул. Миру) та надано земельні ділянки для будівництва житла 22-ом учасникам АТО та 3-ом багатодітним сім’ям. Крім того, розробляємо детальне планування території в с. Вороні (вул. Лісова, вул. Молодіжна) .
Одне із болючих питань, яке не вирішується – будівництво дитячого садочка в Любитові, проектно-кошторисна документація, на який була виготовлена в 2011 році. Тут зведений і фундамент для будівництва. Маю надію, що згідно із Планом перспективного розвитку Волинської області на 2019-2021р.р., врешті-решт, буде розпочато будівництво цього дитячого садочка , якого із нетерпінням чекає понад 150 дітей дошкільного віку та їх батьки.
– Вікторе Івановичу! Нерідко в інтерв’ю запитують про розуміння людини мети свого життя, такого складного поняття, як щастя. Скажіть відверто: Ви щасливі?
– В мене є все для того, щоб бути щасливим. Маю хорошу сім’ю – кохану дружину, синів, невістку,онука, роботу.
Головне – щоб в Україні настав мир і всі були здорові. Завжди переживаю за сільську громаду, адже тут живуть люди, які четверте скликання поспіль довіряють мені свою долю. Це – земля, де мешкатимуть мої діти та онуки.
Приємно, коли одержую подяки від пенсіонерів, особливо тих, що самотні, за сприяння у проведенні газифікації житлових будинків та вирішення інших побутових питань. А звертаються до мене жителі із різними проблемами, що стосуються оформлення пільг, субсидій, спадщини, заповітів, реєстрації і зняття з реєстрації, вирішення земельних і майнових питань та спорів, оформлення пенсій, ситуації у неблагополучних сім’ях та інших.
– За Вашими плечима – досить складний і непростий життєвий шлях. Хто допомагав і допомагає Вам у роботі?
– Щиро дякую за допомогу у розв’язанні проблемних питань Ковельській районній державній адміністрації, Ковельській районній раді та її депутатам. Велике «спасибі» – депутатському корпусу Любитівської сільської ради, з яким довелося працювати протягом 14 років, виконавчому комітету та працівникам апарату сільської ради, керівникам установ, організацій, підприємств, фермерським господарствам, всім мешканцям населених пунктів, які завжди підтримують у корисних справах.
Розмову вів Володимир ПЕТРУК.
Залишити коментар