Розглянуто понад сто фпитань порядку денного
Відбулась п'ятдесят друга сесія міської ради. На початку засідання міський голова Олег Кіндер запросив до слова керуючого справами Володимира Бойка, аби той роз'яснив ситуацію щодо обмеження місць в сесійному залі. Він повідомив, що на звернення одного з депутатів проведено перевірку приміщення Ковельським міськрайонним відділом управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області. У результаті пожежники зобов'язали обмежити перебування людей у залі до 50 осіб. За проєктом передбачалось – 70.
Перевіряючі передали справу до Волинського окружного адміністративного суду. Поки питання буде вирішуватись, частину столів і стільців з приміщення винесли.
Керівники міста попросили з розумінням поставитись до ситуації. Зокрема зазначивши, що всі бажаючі можуть спостерігати за ходом сесії у фойє, де розміщено екран, на якому ведеться трансляція засідання.
За досягнуті успіхи, плідну працю на благо громади, професіоналізм та ініціативність, активну громадянську позицію та з нагоди Дня Конституції України ряд ковельчан було відзначено Подяками міської ради. Серед нагороджених, зокрема, депутат Ковельської міської ради Андрій Мілінчук, голова громадської організації "Дитячий клуб туристів-рятувальників "Контур" Ірина Артемук, нотаріуси Наталія Заліська та Альона Кушнерук. Оплесками народні обранці привітали свого колегу Ігоря Пініса, який 23 червня відсвяткував день народження.
Після того, як було сформовано робочі органи сесії, був відведений час для оголошення депутатських запитань та запитів.
Першим із депутатським запитом до Ковельського міського голови звернувся Сергій Кошарук (фракція "Солідарність"). Він стосувався облаштування пішохідного тротуару по вул. Самчука. Згадана вулиця, довжина якої сягає приблизно 300 метрів, перебуває в неналежному стані, а оскільки вона знаходиться в районі пологового будинку, нею щодня користуються чимало мешканців міста.
Наталія Сеник (ПП "Українське об'єднання патріотів "УКРОП"), в свою чергу, озвучила звернення щодо облаштування паркомісць (так званих "кишень" для автомобільного транспорту) поблизу дитячих садочків та освітніх закладів міста.
Депутатський запит Андрія Далеки (ПП "Українське об'єднання патріотів "УКРОП") стосувався внесення на наступний рік змін в роботу дошкільних навчальних закладів в контексті повноцінної роботи в літній період, оскільки на даний час влітку працюють лише два чергових садочки, які не забезпечують усіх бажаючих як територіально, так і кількісно, а тому вищезазначена проблема щороку залишається вкрай актуальною.
Богдан Солодуха (ПП "Об'єднання "Самопоміч") звернувся із запитом щодо необхідності покращення безпеки руху в районі набережної річки Турії, а саме – встановлення необхідних інформаційних табличок та дорожніх знаків як для пішоходів, так і автомобілістів.
Свої три хвилини, відведені на озвучення депутатських запитань та запитів, Володимир Косцьов'ят (ПП "Українське об'єднання патріотів "УКРОП") надав мешканцям вул. Драгоманова, які звернулися до очільників міської влади з проханням посприяти у вирішенні наболілої проблеми – нормального функціонування вуличної каналізації. Адже за два з половиною роки, впродовж яких люди звертаються до міської ради, її так і не було вирішено.
Юрій Міцура (Партія "Блок Петра Порошенка "Солідарність") звернувся до міського голови від імені мешканців першого і другого під'їздів по вул. Володимирській, 97 з проханням посприяти у ліквідації двох сухих дерев на території згаданого будинку з метою вбереження його мешканців та випадкових перехожих від можливих неприємностей. В свою чергу, мешканці третього під'їзду цього ж будинку просять сприяння у вирішенні ще однієї не менш нагальної проблеми - протікання даху в період дощів, внаслідок чого потерпають від затоплень квартири та сходинкова площадка на верхніх поверхах.
Галина Стасюк (ПП "Українське об'єднання патріотів "УКРОП") озвучила колективну заяву, з якою до неї звернулися мешканці будинку по вул. Лесі Українки, 11 щодо незаконного переобладнання підприємцями Райчуком і Шваєм квартир № 22,23 в їхньому будинку під магазин та аптеку без згоди мешканців. Вони заперечують проти добудови, оскільки після попереднього переобладнання квартир у несучій стіні будинку утворилася тріщина, яка вже доходить до вікон другого поверху. Мешканці будинку стурбовані тим, що міська рада проігнорувала їхню колективну думку та прийняла рішення про добудову зазначеного будинку. Галина Миколаївна звернулася із депутатським зверненням вжити невідкладних заходів для вирішення зазначеної проблеми.
Свої депутатські запити і звернення озвучив Геннадій Кіндер (ПП “Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина"). Зокрема, він наголосив, що до нього, як до депутата, неодноразово зверталися мешканці вул. Кленової, Кришталевої та Квітневої, які хочуть за власні кошти облаштувати зелену зону для відпочинку для чого потрібно лишень затвердити детальний план території. Однак уже два місяці дане питання чомусь ніяк не вноситься на розгляд сесії.
Депутатське звернення Андрія Мілінчука (ПП "Об'єднання "Самопоміч") стосувалося встановлення в місті камер зовнішнього спостереження із розміщенням центрального сервера і пульта в органах місцевого самоврядування та з доступом для всіх правоохоронних органів. Також Андрій Валерійович запропонував розглянути можливість забезпечення відкритого доступу до камер для всіх мешканців міста.
Болючу тему стану річки Турія вкотре порушив на сесійному засіданні Ігор Пініс (ПП "Українське об'єднання патріотів "УКРОП"). Він озвучив депутатський запит до міського голови та голови житлово-комунальної комісії міськвиконкому з пропозицією звернутися до компетентних органів та інституцій, наукових закладів з метою встановлення причин та джерел забруднення річки Турія в межах міста Ковеля, а при потребі – й за його межами, також наголосив на необхідності депутатській комісії провести обстеження берегової лінії з метою виявлення або заперечення скидів до водойми будь-яких стоків технічного антропогенного походження та встановлення відповідності забудови берега водойми до норм, передбачених законодавством України. Роботу комісії провести із залученням спеціалістів громадського активу, депутатського корпусу та представників засобів масової інформації.
Депутати у ході роботи розглянули понад 100 питань. Половина з них стосуються врегулювання земельних відносин в місті. Також значна частина - розроблення, надання дозволу або ж затвердження детальних планів територій.
Обранці громади погодили внесення змін до міського бюджету. За підсумками п'яти місяців головний кошторис позапланово отримав понад 10 мільйонів гривень. Вони будуть використані для забезпечення необхідних видатків, у яких виникла нагальна потреба.
Зокрема, виділяються 850 тисяч гривень на капітальний ремонт розмежувальних конструкцій танцювальної зали НД "Просвіта". На сьогодні кількість дітей у гуртках збільшується. Тож для занять їм будуть створені відповідні умови.
Для реалізації субпроекту "Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області" кошти отримає МТМО на придбання мобільної рентгенсистеми типу С-дуги для своєчасної діагностики, покращення якості лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань. Також фінансові ресурси використають на окремі ремонтні роботи приміщень МТМО.
Виділяються гроші на здійснення ремонтних робіт в ЗОШ №1 та придбання стільців для НВК №13.
1 мільйон 650 тисяч гривень надійде додатково для будівництва, реконструкції та ремонту об'єктів комунального господарства. Вони будуть використані на придбання контейнерів для збору ТПВ, демонтаж незаконно встановлених споруд, програму запобігання та захисту населення і територій міста від підтоплення грунтовими водами, роботи з електропостачання на вулицях Церковній, Макаренка та Князя Романа.
Мільйон гривень буде спрямовано на переоснащення котельні по вул. Володимирській, 85. Це необхідно для забезпечення гарячою водою в літній період жителів вул.Володимирської та району "Сільмаш".
Ряд питань, які опрацьовувались, зумовлені реформою освіти. Йдеться про перейменування закладів, затвердження нових редакцій їхніх статутів, конкурсу на посаду керівника.
Через два місяці закінчуються строкові трудові договори (контракти) директорів шкіл №1, №7, №11. Депутати затвердили на сесії рішення про проведення конкурсів на посади керівників цих закладів загальної середньої освіти.
Таке ж рішення прийнято щодо перейменування та затвердження нових редакцій статутів закладів загальної середньої освіти "ЛІЦЕЙ №1 м.КОВЕЛЯ", "ЛІЦЕЙ №7 м. КОВЕЛЯ", "ЛІЦЕЙ №11 м. КОВЕЛЯ", ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ "ЦЕНТР РОЗВИТКУ ДИТИНИ №13 МІСТА КОВЕЛЯ", ЗАКЛАДУ ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ "СТАНЦІЯ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ МІСТА КОВЕЛЯ".
У ході роботи депутати внесли зміни до "Програми соціального захисту окремих категорій мешканців міста Ковеля на 2019 рік", які стосуються коригування сум видатків в межах передбачених коштів. Взято до відома інформацію про роботу відділу культури виконавчого комітету міської ради.
Депутати проголосували за рішення про встановлення ставок земельного податку та податку на нерухоме майно. Підтримали звернення до керівництва держави та "Укрзалізниці" з проханням відновити рух потяга "Здолбунів-Ковель-Холм". Його курсування було призупинено з 19 червня. Причиною такої ситуації стало неврегулювання окремих питань з митними органами Республіки Польща.
В іншому зверненні обранці громади просять керівників країни пришвидшити розгляд законопроектів щодо спрощення оподаткування транспортних засобів та встановлення пільгового періоду для розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації (повні тексти звернень розміщені на сайті міської ради).
Галина ЦЮРА,
кор. газети "Вісті Ковельщини".
Відділ внутрішньої політики, організаційної роботи та зв'язків
з громадськістю міськвиконкому.
Відбулась п'ятдесят друга сесія міської ради. На початку засідання міський голова Олег Кіндер запросив до слова керуючого справами Володимира Бойка, аби той роз'яснив ситуацію щодо обмеження місць в сесійному залі. Він повідомив, що на звернення одного з депутатів проведено перевірку приміщення Ковельським міськрайонним відділом управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області. У результаті пожежники зобов'язали обмежити перебування людей у залі до 50 осіб. За проєктом передбачалось – 70.
Перевіряючі передали справу до Волинського окружного адміністративного суду. Поки питання буде вирішуватись, частину столів і стільців з приміщення винесли.
Керівники міста попросили з розумінням поставитись до ситуації. Зокрема зазначивши, що всі бажаючі можуть спостерігати за ходом сесії у фойє, де розміщено екран, на якому ведеться трансляція засідання.
За досягнуті успіхи, плідну працю на благо громади, професіоналізм та ініціативність, активну громадянську позицію та з нагоди Дня Конституції України ряд ковельчан було відзначено Подяками міської ради. Серед нагороджених, зокрема, депутат Ковельської міської ради Андрій Мілінчук, голова громадської організації "Дитячий клуб туристів-рятувальників "Контур" Ірина Артемук, нотаріуси Наталія Заліська та Альона Кушнерук. Оплесками народні обранці привітали свого колегу Ігоря Пініса, який 23 червня відсвяткував день народження.
Після того, як було сформовано робочі органи сесії, був відведений час для оголошення депутатських запитань та запитів.
Першим із депутатським запитом до Ковельського міського голови звернувся Сергій Кошарук (фракція "Солідарність"). Він стосувався облаштування пішохідного тротуару по вул. Самчука. Згадана вулиця, довжина якої сягає приблизно 300 метрів, перебуває в неналежному стані, а оскільки вона знаходиться в районі пологового будинку, нею щодня користуються чимало мешканців міста.
Наталія Сеник (ПП "Українське об'єднання патріотів "УКРОП"), в свою чергу, озвучила звернення щодо облаштування паркомісць (так званих "кишень" для автомобільного транспорту) поблизу дитячих садочків та освітніх закладів міста.
Депутатський запит Андрія Далеки (ПП "Українське об'єднання патріотів "УКРОП") стосувався внесення на наступний рік змін в роботу дошкільних навчальних закладів в контексті повноцінної роботи в літній період, оскільки на даний час влітку працюють лише два чергових садочки, які не забезпечують усіх бажаючих як територіально, так і кількісно, а тому вищезазначена проблема щороку залишається вкрай актуальною.
Богдан Солодуха (ПП "Об'єднання "Самопоміч") звернувся із запитом щодо необхідності покращення безпеки руху в районі набережної річки Турії, а саме – встановлення необхідних інформаційних табличок та дорожніх знаків як для пішоходів, так і автомобілістів.
Свої три хвилини, відведені на озвучення депутатських запитань та запитів, Володимир Косцьов'ят (ПП "Українське об'єднання патріотів "УКРОП") надав мешканцям вул. Драгоманова, які звернулися до очільників міської влади з проханням посприяти у вирішенні наболілої проблеми – нормального функціонування вуличної каналізації. Адже за два з половиною роки, впродовж яких люди звертаються до міської ради, її так і не було вирішено.
Юрій Міцура (Партія "Блок Петра Порошенка "Солідарність") звернувся до міського голови від імені мешканців першого і другого під'їздів по вул. Володимирській, 97 з проханням посприяти у ліквідації двох сухих дерев на території згаданого будинку з метою вбереження його мешканців та випадкових перехожих від можливих неприємностей. В свою чергу, мешканці третього під'їзду цього ж будинку просять сприяння у вирішенні ще однієї не менш нагальної проблеми - протікання даху в період дощів, внаслідок чого потерпають від затоплень квартири та сходинкова площадка на верхніх поверхах.
Галина Стасюк (ПП "Українське об'єднання патріотів "УКРОП") озвучила колективну заяву, з якою до неї звернулися мешканці будинку по вул. Лесі Українки, 11 щодо незаконного переобладнання підприємцями Райчуком і Шваєм квартир № 22,23 в їхньому будинку під магазин та аптеку без згоди мешканців. Вони заперечують проти добудови, оскільки після попереднього переобладнання квартир у несучій стіні будинку утворилася тріщина, яка вже доходить до вікон другого поверху. Мешканці будинку стурбовані тим, що міська рада проігнорувала їхню колективну думку та прийняла рішення про добудову зазначеного будинку. Галина Миколаївна звернулася із депутатським зверненням вжити невідкладних заходів для вирішення зазначеної проблеми.
Свої депутатські запити і звернення озвучив Геннадій Кіндер (ПП “Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина"). Зокрема, він наголосив, що до нього, як до депутата, неодноразово зверталися мешканці вул. Кленової, Кришталевої та Квітневої, які хочуть за власні кошти облаштувати зелену зону для відпочинку для чого потрібно лишень затвердити детальний план території. Однак уже два місяці дане питання чомусь ніяк не вноситься на розгляд сесії.
Депутатське звернення Андрія Мілінчука (ПП "Об'єднання "Самопоміч") стосувалося встановлення в місті камер зовнішнього спостереження із розміщенням центрального сервера і пульта в органах місцевого самоврядування та з доступом для всіх правоохоронних органів. Також Андрій Валерійович запропонував розглянути можливість забезпечення відкритого доступу до камер для всіх мешканців міста.
Болючу тему стану річки Турія вкотре порушив на сесійному засіданні Ігор Пініс (ПП "Українське об'єднання патріотів "УКРОП"). Він озвучив депутатський запит до міського голови та голови житлово-комунальної комісії міськвиконкому з пропозицією звернутися до компетентних органів та інституцій, наукових закладів з метою встановлення причин та джерел забруднення річки Турія в межах міста Ковеля, а при потребі – й за його межами, також наголосив на необхідності депутатській комісії провести обстеження берегової лінії з метою виявлення або заперечення скидів до водойми будь-яких стоків технічного антропогенного походження та встановлення відповідності забудови берега водойми до норм, передбачених законодавством України. Роботу комісії провести із залученням спеціалістів громадського активу, депутатського корпусу та представників засобів масової інформації.
Депутати у ході роботи розглянули понад 100 питань. Половина з них стосуються врегулювання земельних відносин в місті. Також значна частина - розроблення, надання дозволу або ж затвердження детальних планів територій.
Обранці громади погодили внесення змін до міського бюджету. За підсумками п'яти місяців головний кошторис позапланово отримав понад 10 мільйонів гривень. Вони будуть використані для забезпечення необхідних видатків, у яких виникла нагальна потреба.
Зокрема, виділяються 850 тисяч гривень на капітальний ремонт розмежувальних конструкцій танцювальної зали НД "Просвіта". На сьогодні кількість дітей у гуртках збільшується. Тож для занять їм будуть створені відповідні умови.
Для реалізації субпроекту "Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області" кошти отримає МТМО на придбання мобільної рентгенсистеми типу С-дуги для своєчасної діагностики, покращення якості лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань. Також фінансові ресурси використають на окремі ремонтні роботи приміщень МТМО.
Виділяються гроші на здійснення ремонтних робіт в ЗОШ №1 та придбання стільців для НВК №13.
1 мільйон 650 тисяч гривень надійде додатково для будівництва, реконструкції та ремонту об'єктів комунального господарства. Вони будуть використані на придбання контейнерів для збору ТПВ, демонтаж незаконно встановлених споруд, програму запобігання та захисту населення і територій міста від підтоплення грунтовими водами, роботи з електропостачання на вулицях Церковній, Макаренка та Князя Романа.
Мільйон гривень буде спрямовано на переоснащення котельні по вул. Володимирській, 85. Це необхідно для забезпечення гарячою водою в літній період жителів вул.Володимирської та району "Сільмаш".
Ряд питань, які опрацьовувались, зумовлені реформою освіти. Йдеться про перейменування закладів, затвердження нових редакцій їхніх статутів, конкурсу на посаду керівника.
Через два місяці закінчуються строкові трудові договори (контракти) директорів шкіл №1, №7, №11. Депутати затвердили на сесії рішення про проведення конкурсів на посади керівників цих закладів загальної середньої освіти.
Таке ж рішення прийнято щодо перейменування та затвердження нових редакцій статутів закладів загальної середньої освіти "ЛІЦЕЙ №1 м.КОВЕЛЯ", "ЛІЦЕЙ №7 м. КОВЕЛЯ", "ЛІЦЕЙ №11 м. КОВЕЛЯ", ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ "ЦЕНТР РОЗВИТКУ ДИТИНИ №13 МІСТА КОВЕЛЯ", ЗАКЛАДУ ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ "СТАНЦІЯ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ МІСТА КОВЕЛЯ".
У ході роботи депутати внесли зміни до "Програми соціального захисту окремих категорій мешканців міста Ковеля на 2019 рік", які стосуються коригування сум видатків в межах передбачених коштів. Взято до відома інформацію про роботу відділу культури виконавчого комітету міської ради.
Депутати проголосували за рішення про встановлення ставок земельного податку та податку на нерухоме майно. Підтримали звернення до керівництва держави та "Укрзалізниці" з проханням відновити рух потяга "Здолбунів-Ковель-Холм". Його курсування було призупинено з 19 червня. Причиною такої ситуації стало неврегулювання окремих питань з митними органами Республіки Польща.
В іншому зверненні обранці громади просять керівників країни пришвидшити розгляд законопроектів щодо спрощення оподаткування транспортних засобів та встановлення пільгового періоду для розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації (повні тексти звернень розміщені на сайті міської ради).
Галина ЦЮРА, кор. газети "Вісті Ковельщини".
Відділ внутрішньої політики, організаційної роботи та зв'язків
з громадськістю міськвиконкому.
Залишити коментар