Мілена РудНИцька, голова Всесвітнього «Союзу Українок» 1937-1939 р.р.
Минає 20 років, як в нашому місті відновила свою діяльність жіноча громадська організація “Ковельська міська філія “Союзу Українок”. Утвердження духовних, моральних і національних цінностей у суспільстві, збереження історичної спадщини – це ті пріоритети, навколо яких у 2000 році Алла Полякова з однодумцями зуміли об’єднати небайдужих жінок Ковельщини, для котрих духовне і національне сприймається як єдине ціле.
26 вересня 2000 р. в Палаці учнівської молоді ім. Івана Франка відбулись установчі збори, які й об’єднали жінок Ковельщини в «союзі єдинім». Ось їх імена: Єлизавета Бондюк, Ганна Гнатюк, Ганна Ісюк, Алла Полякова, Муза Філічкіна, Валентина Шепшелей, Інна Шворак, Марія Хотинська, Олена Юрченкович, Ніна Байчук, Олександра Кузьмич, Оксана Мулярчук, Марія Юзефович, Анна Мадараш, Галина Мікуліч, Мирослава Гудим, Ніна Сомська, Іраїда Чорна, Мирослава Пришляк, Галина Омельчук, Євгенія Ковальчук.
Союзянки не залишались осторонь важливих подій в житті нашої держави. Помаранчева революція, революція Гідності та волонтерський рух стали частиною життя Г. Лічман, О. Кузьмич, О. Воронцової, Л. Козулі, п. Галини Білинської, п. Світлани Рудь, п. Антоніни Гладун, Катерини Бородюк та Раїси Хвещук.
Патріотичне виховання молоді – один з напрямків діяльності організації. З перших років при “Союзі Українок” діяла «Школа шляхетних українок”, організована п. Галиною Голубович. Дотепер працювала “Школа гармонійного розвитку”, турботливо вишукуючи шляхи всебічного розвитку дітей.
Молоді таланти випробовували свої творчі сили в написанні наукових робіт, представлених на Міжнародний конкурс “Мій рідний край” в 2012 та 2019 роках.
З метою пропагування і відродження національних традицій та ремесел в 2009 році була організована виставка вишиваних шедеврів сестер Махонюк, а в 2020 р. – виставка тканих гобеленів майстрів Андрія і Галини Микит. Сьогодні у виставковій залі галереї мистецтв милують око і радують душу відвідувачів дивовижні творчі вишивані роботи нашої посестри, майстрині-вишивальниці п. Ніни Гаврилевич.
Відродження історичної пам’яті, висвітлення трагічних сторінок непростих українсько-польських стосунків, вшанування історичних постатей, діячок жіночого руху України знайшли своє відображення в друкованих виданнях: п. М. Хотинської (книга «Минуле стукає у серце”), п. Л. Ткачук (збірка досліджень і спогадів “Славні імена України”). До десятирічного ювілею була видана друкована праця “Десять років відродження” на основі щоденника А. Полякової в редакції М. Хотинської. Згадаймо у нашій спільній молитві союзянок, яких, на жаль, немає вже з нами: Катерина Бородюк, Ганна Гнатюк, Любов Тарасюк, Олена Юрченкович, Мирослава Пришляк, Ніна Сомська, Марія Хотинська, Марія Юзефович, Михайлина Рабко, Марія Дригуля, Муза Філічкіна. Євгенія Ковальчук, Валентина Голік, Людмила Калитюк, Людмила Іванко, Ганна Підгірська-Сидорська, Юстина Дмитрусик, Зінаїда Ткаченко, Анна Мадараш.
Увесь період діяльності громадська організація співпрацювала і знаходила підтримку у відповідних підрозділах Ковельської міської та районної рад, обласного фонду Івана Омелянюка ”Майбутнє Волині”. Завжди суттєвою була підтримка нашим меценатом І. Омелянюком “Школи шляхетних українок”, “Школи гармонійного розвитку” та усіх масштабних заходів “Союзу Українок”.
Висловлюємо щиру вдячність за співпрацю усім краянам, хто був дотичний у свій час до добрих союзянських справ. Нехай і надалі натхнення, незламний оптимізм і творча енергія будуть скеровані на служіння Україні. Порозуміння і згуртованості, миру і любові, міцного здоров’я і бадьорості духу всім нам у час випробувань!
Лілія Єгорова, “Союз Українок” м. Ковеля.
Залишити коментар