Районна рада: підсумки і перспективи
Днями у читальному залі центральної районної бібліотеки відбулось засідання "круглого столу" з представниками депутатських фракцій Ковельської районної ради VII скликання. Основні питання, які порушувались під час діалогу народних обранців з журналістами, стосувалися завершення каденції депутатського корпусу VII скликання, підготовка до місцевих виборів, що відбудуться 25 жовтня ц. р., а також завдань, що стоятимуть перед новообраним депутатським корпусом. Модератором дискусії була автор цих рядків.
Позаяк зустріч відбувалась у форматі "запитання-відповідь", ми мали змогу поспілкуватись з кожним із лідерів фракцій особисто. Ось що нам сказали:
Георгій КОРНІЄВСЬКИЙ,
голова депутатської фракції політичної партії "ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ-УКРОП":
— Багато виборців та політиків "на місцях" спантеличені такою кількістю одночасних нововведень: абсолютно нова виборча система, нові вимоги до кандидатів і, до того ж, нові утворення самих громад пов'язане з реформою територіального устрою в Україні.
Яке моє особисте бачення нової ради? Однозначно сказати не можу. Звісно, що особливої радості не відчуваю, адже політична ситуація в Україні не вселяє надії на позитивні зміни. Можливо, я помиляюсь і дай, Боже, щоб нововведення принесли користь українському суспільству, щоб усі демократичні процеси відбулися на користь виборців, які покладають на народних обранців, владу останню надію.
Буду критичним, але це нонсенс, що районний бюджет не завжди дає змогу реалізувати затверджені нами Програми, допомогти звичайному селянину, який опинився в складних життєвих обставинах. Відсутні кошти для забезпечення діяльності підприємств комунальної власності (одне з яких очолюю особисто), що перебувають на балансі Ковельської районної ради. Повне нерозуміння у людей того, що відбувається і що буде відбуватися далі.
За час свого існування і перебування у депутатському корпусі райради наша фракція долучалась до усіх процесів, які забезпечували життєдіяльність Ковельщини. Адже кожному з нас близькі проблеми пересічних виборців, які висловили нам високе довір'я.
Були певні розбіжності у поглядах з депутатами, обраних від інших політичних сил, виникали певні колізії, суперечки. Але, як-то кажуть, у дискусіях народжується істина. Вважаю, що ми працювали злагоджено, продуктивно, завжди йшли на допомогу людям.
Свою кандидатуру у нову раду не висуваю, адже не підтримую процеси, які відбуваються, не підтримую маніпуляцій, створених штучно олігархами.
В'ячеслав ШВОРАК,
голова депутатської фракції "Радикальна партія Олега Ляшка":
— У нинішньому скликанні Ковельської районної ради обраний депутатом вперше. Для мене це і справді було щось нове. Озираючись назад, вважаю, що не повинен оцінювати свою роботу за час перебування у депутатському корпусі. Це мають зробити наші виборці. Можу тільки підсумувати, що зробила наша фракція за останні 5 років.
Це — залучення інвестицій на сільський клуб в с. Кругелі, обласні інвестиції на будівництво школи у с. Поворську. За сприяння колег-депутатів придбано автобус для Люблинецької ОТГ. Особисто займався вирішенням питань соціально-економічного розвитку Ковельщини, розв'язанням побутових питань.
Наші депутати відвідували усі засідання, де приймались важливі рішення. Ми завжди відкриті до діалогу і допомагаємо усім, хто цього потребує. Бо головна наша мета як депутатів — змінити майбутнє людей на краще, аби вони жили заможно і комфортно. Вважаю, що найголовнішим сьогодні є мир і стабільність в Україні, до чого ми повинні прагнути, єднаючись в боротьбі за майбутнє нашої держави.
Андрій МИГУЛЯ,
голова депутатської фракції
"Аграрна партія України":
— Майбутня Ковельська районна рада об'єднає досить потужну територію Волинської області. Це — м. Ковель, Ковельський, Ратнівський, Старовижівський, Турійський, Шацький і Любомльський райони. Це буде потужна рада, але, мабуть, потужнішими стануть об'єднані територіальні громади, які сьогодні перетягнули фінансову "ковдру" на свої території. Уже 5 років поспіль, коли ми працюємо у форматі нашої районної ради, відчутно давалось взнаки проблеми фінансування, яке згідно із чинним законодавством надходило безпосередньо на розвиток об'єднаних територіальних громад. І хоч нам залишилися не такі значні кошти, але усі представники депутатського корпусу старались ефективно і злагоджено працювати, справедливо розподілити все буквально до копійки.
Від "Аграрної партії України" у нову районну раду делегуємо достойних кандидатів. І найголовніше, що кожен з них має досвід роботи з людьми. Наші реальні справи важливіші голослівних обіцянок.
Мій основний "меседж" виборцям - прийти на виборчі дільниці 25 жовтня ц. р. і віддати свій голос за ту партію, чи кандидата, яким вони довіряють. Місцеві вибори відрізняються від президентських і парламентських, адже, згідно із Виборчим кодексом, ми обираємо не тільки партію і кандидатів у депутати, а підтримуємо місцевих політиків, котрих знаємо в обличчя і за їх конкретними справами. А головне — голосуємо за велику об'єднану територіальну громаду нашої Батьківщини, де ми народилися. Тому слід прислухатися до свого серця і розуму, бо від кожного з нас сьогодні залежить майбутнє.
Володимир АНДРОСЮК,
голова депутатської фракції
"ВО "Батьківщина":
— Найперше хочу сказати, що Ковельська районна рада протягом усієї каденції працювала дружно і злагоджено. Можливо, не усе вдавалося, але представники депутатського корпусу намагалися консолідувати зусилля, аби вирішувати найболючіші проблеми наших громадян і громади в цілому. Однак, хай не ображаються на мене деякі колеги, але були й серед них так звані "кнопкодави", або ті, хто приходив на сесію, абсолютно не ознайомлений з матеріалами засідання. Хотілося б, аби наші громадяни під час голосування на виборчих дільницях наступної неділі, зважено приймали рішення, були пильними і відповідальними перед собою.
Фракція "ВО "Батьківщина" була обрана в кількості семи депутатів. Троє з нас працювали у бюджетній комісії. Ми старалися допомагати вирішувати питання на користь наших виборців. Багато в чому нам допомагали колеги-депутати. Відчувалась взаємодія і злагоджені дії. Фракція ВО "Батьківщина" — одна з найактивніших у VII скликанні, адже 80 відсотків звернень і запитів громадян були від наших депутатів. Дехто казав, що це просто "піар", але це не так, адже за кожним зверненням — доля людини.
Одним з найболючіших питань залишається надання земельних ділянок учасникам АТО/ООС. Однак, коли на початку каденції їм обіцяли увагу і підтримку до їхніх проблем, то сьогодні бачимо, що, повернувшись у рідні домівки, військовослужбовці залишились наодинці із своїми негараздами.
Варто відзначити, що непогано працювала Ковельська районна рада спільно з представниками політичних партій щодо реалізації програми "Власний дім". Тут слід відзначити позитивну роботу голови фракції "Аграрна партія України" Андрія Мигулі. Як результат, за 4 роки 54 сім'ї отримали матеріальне відшкодування на будівництво власних осель у розмірі 2 млн. 55 тисяч 750 гривень.
Це суттєва підтримка і допомога, яка надійшла як з районного бюджету (3 відсотки кредитування), так із обласного бюджету.
На жаль, сьогодні це питання в громадах зовсім не вирішується, адже громади поприймали різні Програми, але вони не фінансуються.
Про вибори у новому форматі. Достеменно сказати, як воно буде, ніхто не може. Відомо, що нова рада складатиметься із 42 депутатів. Знаємо також, що професійно-технічні училища будуть передані на фінансування ради. Питань дуже багато. Сьогодні в кожному районі чимало культурних, освітніх закладів, які не передаються на утримання громад, а перейдуть на баланс нової районної ради. Навіть уявити важко, як із цим усім впоратися. Хто цим буде займатися — теж невідомо. ВО "Батьківщина" активно включилася у виборчий процес. Тридцять сім наших депутатів, за підтримки партії, подали кандидатури в депутати рад. Зокрема, 6 депутатів — в районну, три — в обласну.
Звертаюсь до громадян із закликом чесно і відповідально віддати свій голос, аналізувати і тверезо мислити. Адже були випадки, коли депутати, обрані громадою, протягом 5 років не з'являлися на сесії (сільські і селищні), а сьогодні ще "краще" — дехто з кандидатів у депутати взагалі не знає, що він балотується і навіть згоди на це давав.
Дорогі виборці! Прийдіть на вибори 25 жовтня ц.р. Ви не обираєте депутатів до Верховної Ради — Ви обираєте тих, хто живе і працює поруч з Вами і хто зацікавлений вирішувати питання на Вашу користь. Обирайте достойних, чесних, порядних і відповідальних!
Дякую колегам, з яким випала нагода працювати разом. І хоч були в нас і недоліки, і протиріччя, але намагалися знайти спільну мову для того, щоб жителям Ковельщини жилося і працювалось краще.
Дмитро МАТВІЮК,
голова депутатської фракції
“ВО "Свобода":
— У неділю, 25 жовтня 2020 року, в усій Україні відбудуться перші місцеві вибори за новим виборчим законодавством. Обиратимуть депутатів місцевих рад — сільських і селищних, міських, районних та обласних, районних у містах (де вони є) та голів майже усіх міст, сіл і територіальних громад. Знати усі букви Законів, які в силу різних обставин мають властивість змінюватися, виважено і відповідально приймати рішення, аби виправдати право на депутатській мандат, — завдання не з простих.
У депутатському корпусі Ковельської районної ради VII скликання працювати було досить відповідально. На Ковельщині завжди є над чим працювати, вирішувати питання різного спрямування. Виборці с. Поворська покладали на мене надію як на депутата, який представлятиме їхні інтереси на рівні районної ради. А прийшли ми працювати, коли розпочалася війна на Сході — безжальна, безкомпромісна, та, яка скалічила душі, забрала життя українців. І ось знову випробування — надскладна ситуація, яку створила пандемія коронавірусу "Ковід-19".
Здавалося б, як можна працювати із такими непростими викликами? Але усе, дякувати Богу, потроху врегульовується. Завдяки чітким і відповідальним діям "свободівців" можна працювати за будь-яких умов, хоча це і дається нелегко. Відверто кажучи, і Ковельська районна рада була обмежена в ресурсах, але ми намагалися в міру можливостей сприяти усім, хто до нас звертався за допомогою.
Дякую моїм виборцям, що довіряють, спонукають мене до рішучих дій. Хочеться сподіватися, що у раді нового формату, працюватимуть чесні, хороші, порядні політики, серед яких, сподіваюсь, будуть і представники нашої команди.
Андрій БРОЇЛО,
голова Ковельської районної ради:
— Кожен представник депутатської фракції, кожна політична сила, яка тут представлена, бере активну участь у виборчому процесі. Але хотів би наголосити, що сьогодні ми є політичними конкурентами, але не є політичними опонентами щодо вирішення проблем жителів Ковельщини.
Усі партії, які були представлені в Ковельській районній раді — ЄС, ВО “Батьківщина”, АПУ України, Радикальна партія О. Ляшка — це проукраїнські політичні сили, які відстоювали демократичні цінності, стояли і стоять на позиціях розвитку нашого суспільства, захисту українського села, відтворення цілісної економіки.
Якщо говорити про районну раду VII скликання, то від початку каденції вона мала гарні показники фінансових надходжень до районного бюджету. Завдяки цьому ми були учасниками багатьох регіональних, обласних, місцевих Програм спільно з колишнім головою РДА Віктором Козаком. Районна рада добре спрацювала у напрямку залучення інвестицій з Державного фонду регіонального розвитку й інших джерел Державного бюджету. Якщо пригадати ті об'єкти, які в нас збудували на території Ковельського району за участю коштів районного бюджету, то один з найперших об'єктів, який ми співфінансували, це був ЦНАП по вул. Драгоманова.
Найбільш потужні об'єкти — будівництво школи в с. Білині, навчальних приміщень в школі с. Вербки, ДНЗ у Мощеній, Уховецьку, Радошині, Колодяжному, ремонт водозабору в смт Люблинці. Вдалося відкрити найбільше дитячих садочків в порівнянні з радою попередньої каденції.
Днями у читальному залі центральної районної бібліотеки відбулось засідання "круглого столу" з представниками депутатських фракцій Ковельської районної ради VII скликання. Основні питання, які порушувались під час діалогу народних обранців з журналістами, стосувалися завершення каденції депутатського корпусу VII скликання, підготовка до місцевих виборів, що відбудуться 25 жовтня ц. р., а також завдань, що стоятимуть перед новообраним депутатським корпусом. Модератором дискусії була автор цих рядків.
Позаяк зустріч відбувалась у форматі "запитання-відповідь", ми мали змогу поспілкуватись з кожним із лідерів фракцій особисто. Ось що нам сказали:
Георгій КОРНІЄВСЬКИЙ,
голова депутатської фракції політичної партії "ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ-УКРОП":
— Багато виборців та політиків "на місцях" спантеличені такою кількістю одночасних нововведень: абсолютно нова виборча система, нові вимоги до кандидатів і, до того ж, нові утворення самих громад пов'язане з реформою територіального устрою в Україні.
Яке моє особисте бачення нової ради? Однозначно сказати не можу. Звісно, що особливої радості не відчуваю, адже політична ситуація в Україні не вселяє надії на позитивні зміни. Можливо, я помиляюсь і дай, Боже, щоб нововведення принесли користь українському суспільству, щоб усі демократичні процеси відбулися на користь виборців, які покладають на народних обранців, владу останню надію.
Буду критичним, але це нонсенс, що районний бюджет не завжди дає змогу реалізувати затверджені нами Програми, допомогти звичайному селянину, який опинився в складних життєвих обставинах. Відсутні кошти для забезпечення діяльності підприємств комунальної власності (одне з яких очолюю особисто), що перебувають на балансі Ковельської районної ради. Повне нерозуміння у людей того, що відбувається і що буде відбуватися далі.
За час свого існування і перебування у депутатському корпусі райради наша фракція долучалась до усіх процесів, які забезпечували життєдіяльність Ковельщини. Адже кожному з нас близькі проблеми пересічних виборців, які висловили нам високе довір'я.
Були певні розбіжності у поглядах з депутатами, обраних від інших політичних сил, виникали певні колізії, суперечки. Але, як-то кажуть, у дискусіях народжується істина. Вважаю, що ми працювали злагоджено, продуктивно, завжди йшли на допомогу людям.
Свою кандидатуру у нову раду не висуваю, адже не підтримую процеси, які відбуваються, не підтримую маніпуляцій, створених штучно олігархами.
В'ячеслав ШВОРАК,
голова депутатської фракції "Радикальна партія Олега Ляшка":
— У нинішньому скликанні Ковельської районної ради обраний депутатом вперше. Для мене це і справді було щось нове. Озираючись назад, вважаю, що не повинен оцінювати свою роботу за час перебування у депутатському корпусі. Це мають зробити наші виборці. Можу тільки підсумувати, що зробила наша фракція за останні 5 років.
Це — залучення інвестицій на сільський клуб в с. Кругелі, обласні інвестиції на будівництво школи у с. Поворську. За сприяння колег-депутатів придбано автобус для Люблинецької ОТГ. Особисто займався вирішенням питань соціально-економічного розвитку Ковельщини, розв'язанням побутових питань.
Наші депутати відвідували усі засідання, де приймались важливі рішення. Ми завжди відкриті до діалогу і допомагаємо усім, хто цього потребує. Бо головна наша мета як депутатів — змінити майбутнє людей на краще, аби вони жили заможно і комфортно. Вважаю, що найголовнішим сьогодні є мир і стабільність в Україні, до чого ми повинні прагнути, єднаючись в боротьбі за майбутнє нашої держави.
Андрій МИГУЛЯ,
голова депутатської фракції "Аграрна партія України":
— Майбутня Ковельська районна рада об'єднає досить потужну територію Волинської області. Це — м. Ковель, Ковельський, Ратнівський, Старовижівський, Турійський, Шацький і Любомльський райони. Це буде потужна рада, але, мабуть, потужнішими стануть об'єднані територіальні громади, які сьогодні перетягнули фінансову "ковдру" на свої території. Уже 5 років поспіль, коли ми працюємо у форматі нашої районної ради, відчутно давалось взнаки проблеми фінансування, яке згідно із чинним законодавством надходило безпосередньо на розвиток об'єднаних територіальних громад. І хоч нам залишилися не такі значні кошти, але усі представники депутатського корпусу старались ефективно і злагоджено працювати, справедливо розподілити все буквально до копійки.
Від "Аграрної партії України" у нову районну раду делегуємо достойних кандидатів. І найголовніше, що кожен з них має досвід роботи з людьми. Наші реальні справи важливіші голослівних обіцянок.
Мій основний "меседж" виборцям - прийти на виборчі дільниці 25 жовтня ц. р. і віддати свій голос за ту партію, чи кандидата, яким вони довіряють. Місцеві вибори відрізняються від президентських і парламентських, адже, згідно із Виборчим кодексом, ми обираємо не тільки партію і кандидатів у депутати, а підтримуємо місцевих політиків, котрих знаємо в обличчя і за їх конкретними справами. А головне — голосуємо за велику об'єднану територіальну громаду нашої Батьківщини, де ми народилися. Тому слід прислухатися до свого серця і розуму, бо від кожного з нас сьогодні залежить майбутнє.
Володимир АНДРОСЮК,
голова депутатської фракції "ВО "Батьківщина":
— Найперше хочу сказати, що Ковельська районна рада протягом усієї каденції працювала дружно і злагоджено. Можливо, не усе вдавалося, але представники депутатського корпусу намагалися консолідувати зусилля, аби вирішувати найболючіші проблеми наших громадян і громади в цілому. Однак, хай не ображаються на мене деякі колеги, але були й серед них так звані "кнопкодави", або ті, хто приходив на сесію, абсолютно не ознайомлений з матеріалами засідання. Хотілося б, аби наші громадяни під час голосування на виборчих дільницях наступної неділі, зважено приймали рішення, були пильними і відповідальними перед собою.
Фракція "ВО "Батьківщина" була обрана в кількості семи депутатів. Троє з нас працювали у бюджетній комісії. Ми старалися допомагати вирішувати питання на користь наших виборців. Багато в чому нам допомагали колеги-депутати. Відчувалась взаємодія і злагоджені дії. Фракція ВО "Батьківщина" — одна з найактивніших у VII скликанні, адже 80 відсотків звернень і запитів громадян були від наших депутатів. Дехто казав, що це просто "піар", але це не так, адже за кожним зверненням — доля людини.
Одним з найболючіших питань залишається надання земельних ділянок учасникам АТО/ООС. Однак, коли на початку каденції їм обіцяли увагу і підтримку до їхніх проблем, то сьогодні бачимо, що, повернувшись у рідні домівки, військовослужбовці залишились наодинці із своїми негараздами.
Варто відзначити, що непогано працювала Ковельська районна рада спільно з представниками політичних партій щодо реалізації програми "Власний дім". Тут слід відзначити позитивну роботу голови фракції "Аграрна партія України" Андрія Мигулі. Як результат, за 4 роки 54 сім'ї отримали матеріальне відшкодування на будівництво власних осель у розмірі 2 млн. 55 тисяч 750 гривень.
Це суттєва підтримка і допомога, яка надійшла як з районного бюджету (3 відсотки кредитування), так із обласного бюджету.
На жаль, сьогодні це питання в громадах зовсім не вирішується, адже громади поприймали різні Програми, але вони не фінансуються.
Про вибори у новому форматі. Достеменно сказати, як воно буде, ніхто не може. Відомо, що нова рада складатиметься із 42 депутатів. Знаємо також, що професійно-технічні училища будуть передані на фінансування ради. Питань дуже багато. Сьогодні в кожному районі чимало культурних, освітніх закладів, які не передаються на утримання громад, а перейдуть на баланс нової районної ради. Навіть уявити важко, як із цим усім впоратися. Хто цим буде займатися — теж невідомо. ВО "Батьківщина" активно включилася у виборчий процес. Тридцять сім наших депутатів, за підтримки партії, подали кандидатури в депутати рад. Зокрема, 6 депутатів — в районну, три — в обласну.
Звертаюсь до громадян із закликом чесно і відповідально віддати свій голос, аналізувати і тверезо мислити. Адже були випадки, коли депутати, обрані громадою, протягом 5 років не з'являлися на сесії (сільські і селищні), а сьогодні ще "краще" — дехто з кандидатів у депутати взагалі не знає, що він балотується і навіть згоди на це давав.
Дорогі виборці! Прийдіть на вибори 25 жовтня ц.р. Ви не обираєте депутатів до Верховної Ради — Ви обираєте тих, хто живе і працює поруч з Вами і хто зацікавлений вирішувати питання на Вашу користь. Обирайте достойних, чесних, порядних і відповідальних!
Дякую колегам, з яким випала нагода працювати разом. І хоч були в нас і недоліки, і протиріччя, але намагалися знайти спільну мову для того, щоб жителям Ковельщини жилося і працювалось краще.
Дмитро МАТВІЮК,
голова депутатської фракції “ВО "Свобода":
— У неділю, 25 жовтня 2020 року, в усій Україні відбудуться перші місцеві вибори за новим виборчим законодавством. Обиратимуть депутатів місцевих рад — сільських і селищних, міських, районних та обласних, районних у містах (де вони є) та голів майже усіх міст, сіл і територіальних громад. Знати усі букви Законів, які в силу різних обставин мають властивість змінюватися, виважено і відповідально приймати рішення, аби виправдати право на депутатській мандат, — завдання не з простих.
У депутатському корпусі Ковельської районної ради VII скликання працювати було досить відповідально. На Ковельщині завжди є над чим працювати, вирішувати питання різного спрямування. Виборці с. Поворська покладали на мене надію як на депутата, який представлятиме їхні інтереси на рівні районної ради. А прийшли ми працювати, коли розпочалася війна на Сході — безжальна, безкомпромісна, та, яка скалічила душі, забрала життя українців. І ось знову випробування — надскладна ситуація, яку створила пандемія коронавірусу "Ковід-19".
Здавалося б, як можна працювати із такими непростими викликами? Але усе, дякувати Богу, потроху врегульовується. Завдяки чітким і відповідальним діям "свободівців" можна працювати за будь-яких умов, хоча це і дається нелегко. Відверто кажучи, і Ковельська районна рада була обмежена в ресурсах, але ми намагалися в міру можливостей сприяти усім, хто до нас звертався за допомогою.
Дякую моїм виборцям, що довіряють, спонукають мене до рішучих дій. Хочеться сподіватися, що у раді нового формату, працюватимуть чесні, хороші, порядні політики, серед яких, сподіваюсь, будуть і представники нашої команди.
Андрій БРОЇЛО,
голова Ковельської районної ради:
— Кожен представник депутатської фракції, кожна політична сила, яка тут представлена, бере активну участь у виборчому процесі. Але хотів би наголосити, що сьогодні ми є політичними конкурентами, але не є політичними опонентами щодо вирішення проблем жителів Ковельщини.
Усі партії, які були представлені в Ковельській районній раді — ЄС, ВО “Батьківщина”, АПУ України, Радикальна партія О. Ляшка — це проукраїнські політичні сили, які відстоювали демократичні цінності, стояли і стоять на позиціях розвитку нашого суспільства, захисту українського села, відтворення цілісної економіки.
Якщо говорити про районну раду VII скликання, то від початку каденції вона мала гарні показники фінансових надходжень до районного бюджету. Завдяки цьому ми були учасниками багатьох регіональних, обласних, місцевих Програм спільно з колишнім головою РДА Віктором Козаком. Районна рада добре спрацювала у напрямку залучення інвестицій з Державного фонду регіонального розвитку й інших джерел Державного бюджету. Якщо пригадати ті об'єкти, які в нас збудували на території Ковельського району за участю коштів районного бюджету, то один з найперших об'єктів, який ми співфінансували, це був ЦНАП по вул. Драгоманова.
Найбільш потужні об'єкти — будівництво школи в с. Білині, навчальних приміщень в школі с. Вербки, ДНЗ у Мощеній, Уховецьку, Радошині, Колодяжному, ремонт водозабору в смт Люблинці. Вдалося відкрити найбільше дитячих садочків в порівнянні з радою попередньої каденції.
На жаль, раніше спостерігалась тенденція, що ДНЗ припиняли свою діяльність через недостатнє фінансування з районного бюджету. Але часи змінилися. Відтак, з новою потужністю запрацювали дитячі садочки в с. Мощеній, с. Уховецьку, с. Колодяжному, с. Радошині. І все це завдяки фінансуванню з районного бюджету.
Ми консолідовано голосували за ці важливі соціальні об'єкти. Значна частина коштів виділялась районною радою на соціальні проєкти. Зокрема, зріс фонд депутатської допомоги, відповідно до звернень громадян виділялись кошти мешканцям Ковельщини, які опинились в складних життєвих обставинах. Щороку на ці потреби на кожного депутата виділялось близько 10 тисяч гривень.
На жаль, в районі спостерігається негативна тенденція щодо онкозахворювань, тому має місце збільшення звернень на виділення дороговартісного лікування.
Вважаю, що районна рада працювала добре, адже кожен на своєму виборчому окрузі, мав можливість хоча б частково допомогти людині, котра опинилась в скруті. Ковельська районна рада підтримувала органи виконавчої влади в питанні фінансування місцевих Програм. Оскільки райрада левову частину своїх повноважень делегувала районній державній адміністрації відповідно до чинного законодавства, то підтримувала ті хороші ініціативи, які були здійсненні на підтримку функціонування навчальних закладів. Значні суми коштів виділялись на ремонт доріг комунальної форми власності, а також доріг місцевого значення.
Наприкінці скликання районний бюджет дозволяє лише виділяти кошти на утримання тих комунальних установ, які ще лишилися у віданні Ковельської районної ради VII скликання.
Георгій Корнієвський згадував таку установу, як територіальний центр соціального обслуговування населення, який був переданий в Дубівську ОТГ. У підпорядкуванні районної ради залишились лише фахівці із соціальної роботи, котрі опікуються одинокими громадянами, що проживають на території тих сільських рад, які увійшли до складу об'єднаних територіальних громад. Постає питання подальшої долі працівників згаданої сфери і , звісно ж, подальшої долі тих людей, якими вони опікуються. До честі районної ради, ми сьогодні перебуваємо в гарній, освітленій залі центральної районної бібліотеки. Це велика заслуга і керівництва бібліотеки, і депутатського корпусу.
Були різні думки, щоб передати Ковельську ЦРБ у власність міста. Але депутати знайшли ресурси, щоб утримати установу в районній власності.Сьогодні усі бібліотеки, які є в м. Ковелі, збережені.
Зрештою, хочу коротко сказати про виборчий процес, який нині активно триває і наближається до завершення. Кожен з присутніх і кожен, хто зареєстрований депутатом,повинен усвідомлювати, що право обирати належить винятково громадянам.
Будь-яка політична сила не може претендувати на те, щоб саме від думки її керманичів залежало, хто і в якій об'єднаній територіальній громаді буде селищним чи сільським головою, депутатом місцевої ради. Це демократичний вибір українського народу. Багато депутатів VII скликання були учасниками "Революції Гідності" і завжди відстоювали демократичні цінності. Тому і зараз завданням кожного лідера партій, фракцій полягає в тому, щоб місцеві вибори пройшли чесно, демократично і прозоро, щоб вибір громадян був захищений.
Цього року в Україні випробовується нова виборча система. Перед членами ДВК, яких делегували політичні партії, перед кандидатами у депутати всіх рівнів, лідерами партійних організацій сьогодні стоїть непросте завдання — навчити наших громадян правильно голосувати, щоб виборець правильно зафіксував своє волевиявлення у виборчому бюлетені.
Користуючись нагодою, висловлюю вдячність за спільну роботу депутатам різних рівнів, селищним, сільським головам, представникам громадських організацій району, керівникам підприємств, установ, організацій, завдяки чому забезпечено стабільне функціонування життєдіяльності Ковельщини, першочергові потреби її жителів, збережено стабільну ситуацію в основних напрямках розвитку нашого краю.
Виявив бажання висловити свою думку й Олександр ПАСЕНКОВСЬКИЙ, заступник голови Ковельської районної ради:
— Так, дійсно, депутатський корпус районної ради VII скликання реалізував багато важливих соціальних та інфраструктурних проєктів. Особливо це стосується періоду, коли головою Ковельської райдержадміністрації був В. Т. Козак. Це свідчить про великий рівень взаєморозуміння між керівництвом районної ради, депутатами та РДА.
Однак змушений зауважити, що кілька депутатів свою роботу бачили лише в бюрократичній тяганині та популізмі, які практикують їх ще з радянських часів.
Вони не "затягнули" в Ковельський район, маючи своїх депутатів в обласній раді, ані копієчки, а другі депутати, виступаючи на сесіях з “полум’яними “промовами про турботу за Ковельщину, навіть не спромоглися перереєструвати свій бізнес з іншого району, аби податки йшли на нашу територію, проте вимагали ділити гроші платників податків. Ось такий псевдопатріотизм.
Повторюсь: для району ці депутати не зробили нічого корисного.
25 жовтня ц.р. відбудуться непрості вибори. Кандидатів дуже багато, в чотирьох бюлетенях виборці можуть заплутатись.
Моє прохання до громадян: голосували за молодих, а не за брехунів, адже країна потребує змін.
Закликаю взяти участь в виборах, дотримуючись карантинних вимог. Чим більше людей піде на вибори, тим більша ймовірність, що в місцеві ради прийдуть нові обличчя. Не дайте себе ошукати! Не дозволяйте собою маніпулювати!
Світлана ТРОЦЮК.
Фото з архіву районної ради.
Залишити коментар