Ви не повірите, але у наших сусідів за поребриком стався... переворот!
Ні, не військовий. І навіть не цивільний. У Кремлі й надалі кермує Путін та найближчі до нього люди, руки яких по лікті в крові українців, грузинів, сирійців, лівійців, інших народів світу, які зі зброєю в руках відстоювали і відстоюють своє право на волю та свободу. Цим потворам ніщо не загрожує, бо сховалися за кам’яними мурами Кремля або у глибоких, ізольованих від світу підземеллях. На їх сторожі пильно стоїть багатотисячна рать вишколених осіб із ФСБ, Національної гвардії, поліції і т д., і т. п. Щільні ряди тих охоронців ні куля не проб’є, ні ракета не уразить.
Але переворот все-таки стався. І викликали його, як не дивно, не події в ерефії, де щодня – то аварії, то пожежі, то вбивства, а заокеанський... «Майдан». Як ви вже, мабуть, знаєте, у середу, 6 січня, коли добропорядні українці зібралися родинами на Святвечір, у столиці США – місті Вашингтоні – відбувся штурм цитаделі американської демократії – Капітолію, де засідають конгрес і сенат – найвищі законодавчі органи однієї з найпотужніших держав планети.
Сьогодні багато суперечок і дискусій з приводу того, що стало причиною штурму, чи мали право декілька сотень розлючених американців зі зброєю в руках захоплювати приміщення парламенту, трощити двері і меблі, бити вікна та чинити інші неподобства? Не нам судити – ми там не були.
Знаємо інше: на штурм пішов натовп прихильників нині діючого президента США Дональда Трампа, який вперто не погоджується з підсумками недавніх виборів і заявляє про те, що кляті демократи «вкрали у нього перемогу». А раз так, то не мовчіть, протестуйте, і перемога буде за нами.
Протестувальники заклики почули і чимдуж кинулися в бій з поліцейськими, нацгвардійцями, охоронцями. В результаті декілька чоловік загинули, десятки поранені, хоч в кінцевому підсумку лад вдалося навести. Адже у США із Законом не жартують і винних знаходять дуже швидко й оперативно, а судова машина працює чітко, як годинниковий механізм.
Тепер американські політики і правоохоронці детально аналізують трагічні події, що сталися, арештовують осіб, котрі брали у них участь. Непереливки довелося Дональду Трампу, якого роблять винним у тому, що сталося. Представники Демократичної партії навіть погрожують йому імпічментом (другим за час каденції!) і заявляють про те, що біля керма влади у ядерній державі не може стояти «психічно хвора» людина.
Але Бог із ними, американськими політиками і виборцями. Думаю, що вони розберуться у суті справи без нашої допомоги.
А от росіянці так не думають – принаймні ті, в чиїх руках влада і засоби масової інформації. Їм чомусь стало дуже шкода бідного Дональда, за перемогу якого у 2016 році біснуватий Жирік і його компаньйони дудлили шампанське та кричали: «Трамп наш!», як, зрештою, і «Крим наш!», який незадовго до того московити анексували.
Тверезо мислячим людям, які цікавляться міжнародною політикою, давно було зрозуміло, що Путін і Трамп – два чоботи – пара: американський лідер ніколи не критикував свого московського колегу і все мріяв про те, щоб укласти з ним взаємовигідну угоду («сдєлку»). Не склалось. Вся надія була на вибори-2020, які успіхом для пана Дональда не увінчалися, як не увінчався успіхом недавній штурм Капітолію.
Оце найбільше і допекло росіянцям. Всіляко засуджуючи і висміюючи «кольорові революції» у ряді країн, київські майдани, московські пропагандисти аж із шкіри пнуться, щоб підтримати свого улюбленця, переконати телеглядачів та інтернет-користувачів, що американці протестували «правильно», що американська демократія «зазнала фіаско», а люди мали право висловити свій гнів і своє невдоволення у такий розбійницький спосіб.
При цьому росіянці дуже засмучені тим, що інтернет-ресурси заблоковані для Трампа і він не має права користуватися ані твіттером, ані фейсбуком, ані іншими платформами. Тут на язик так і проситься російське прислів’я: «Чья бы корова мычала, а чья бы молчала» («Чи я б корова ревіла, а чи я б тихо сиділа»). Про право на свободу слова глаголять ті, хто в Московії запровадив жорстоку цензуру, де не можна критикувати владу, не дозволено мати атеїстичні переконання, бо це ображає віруючих, а істерію слід розуміти так, як її тлумачить верховний жрець Путін та його холуї.
Ми розуміємо путінців: керований ними і підтримуваний деякими іншими реакційними силами путч не вдався. Але ми не розуміємо іншого: чому таке одностайне схвалення у Кремлі отримав вашингтонський «Майдан»? Чому стався надзвичайно швидкий переворот в ідеології і практиці московитів? Невже щось відчувають і передчувають?
Було б цікаво дожити до того часу, коли на штурм Кремля піде московський «Майдан» і почути, чи будуть його виправдовувати пропагандони Кисельов, Соловйов, Скабєєва, Попов та іже з ними. Як ми переконалися, «перевзутися» їм на льоту – раз плюнути…
Ярема ГОЯН.
P. S. Переживаючи за долю друга Путіна Дональда Трампа і з піною на вустах доводячи право прихильників 45-ого президента США на «мирний» протест та звинувачуючи представницьку владу Америки в «репресіях», росіянці чомусь не підтримують білорусів у їх справді мирній боротьбі з режимом Лукашенка під гаслом «Живе Білорусь!», яка триває ось уже декілька місяців. Замовчують тамтешні ЗМІ і масові протести мешканців Хабаровська проти кремлівських можновладців і арешту обраного ними губернатора краю та багато інших фактів.
Зрештою, дивуватися нема чого: росіянська пропаганда ніколи не відзначалася об’єктивністю, бо споконвіку сповідує подвійні стандарти, що постійно відчувають на собі й українці.
Я. Г.
Залишити коментар