Свято, яке об’єднало громади Ковельщини
Село Задиби знайоме мені з малих літ. Разом із сусідськими хлопчаками бігали в тутешній ліс за білими грибами, ловили рибу в тихоплинній Турії, два береги якої з’єднував благенький міст.
Коли почув, що 8 серпня тут відбудеться районний фестиваль, присвячений 30-річчю Незалежності України, на який запрошені очільники і аматори народного мистецтва усіх 23-ох громад новоствореного Ковельського району, твердо вирішив: поїду обов’язково! Окрім цікавості до непересічного масового заходу, який на Волині, по суті, започаткував відзначення ювілею нашої молодої держави широкомасштабно і велелюдно, захотілося на власні очі побачити, як змінилися Задиби останнім часом і чому районна влада (а саме вона була організатором дійства) обрала місцем його проведення угіддя фермерського господарства «Перлина Турії»?
Про господарство із такою романтичною назвою чув багато. Знав, що очолює його депутат Волинської обласної ради Володимир Яренчук, який разом із братом Юрієм у 2018 році створили «Перлину» на базі колишнього сільськогосподарського підприємства «Турія». Вони викупили майно, заплативши людям за паї, взяли в оренду землю і почали хазяйнували. Це було і непросто, і нелегко, і навіть ризиковано. Бо ж відомо: на землі важко розраховувати на стабільні прибутки. Але хлопців труднощі не лякали, бо зросли в багатодітній сільській сім’ї, де батько Арсентій Дмитрович і мати Варвара Арсентіївна виховали семеро дітей – Василя, Володю, Юрія, Віктора, Анну, Світлану та Людмилу. Тепер родина значно побільшала, і є надійною опорою у вирішенні всіх виробничих і побутових питань.
Багато дало Яренчукам вивчення зарубіжного і вітчизняного досвіду. Як результат, прийшли до одностайної думки: потрібна “молочна” спеціалізація і будівництво надсучасного тваринницького комплексу у Задибах. Про початки становлення у свій час писала «Волинська газета»: «Ми побували там і побачили унікальну новобудову. Просторий коровник, аналогів якому на Волині поки що нема, телятник, приміщення для зберігання кормів. Головна «родзинка» комплексу – принципово нова система, доїння корів. Цей процес має елементи робототехніки, враховує «характери» тварин, а доїльний цех, що має форму кола, перевірений на практиці в Європі».
З тих пір минуло чимало літ. «Перлина Турії» стала одним з найуспішніших фермерських господарств Волині. Тут предметно займаються не тільки тваринництвом, а й вирощуванням елітного сортового насіння зернових. Є потужний машино-тракторний парк. Активно впроваджують найсучасніші технолології виробництва кормів та їх приготування для молочного стада.
Володимир Яренчук та його команда однодумців дбають не тільки про розвиток виробництва, а й всіляко сприяють у розв’язанні соціально-побутових проблем на селі. Це й допомога школам, дитячим садочкам, закладам охорони здоров’я, благоустрій сільських доріг та вулиць. Їдучи до місця проведення фестивалю, я був вражений справді європейським виглядом колись занедбаного населеного пункту: модерні виробничі приміщення, заасфальтована проїжджа частина з сучасною розміткою – все це неабияк вражало. Подумалося: не все так погано в нашій Україні, коли є такі села, як Задиби, і такі тямущі господарники, як Володимир Яренчук. Отож, невипадково районна державна адміністрація на чолі з уродженкою Турійщини Ольгою Черен обрали місцем проведення саме це господарство, де вже завершили жнива, про що свідчать дбайливо скошені поля і затюковані «рулони» соломи, яким, здається, немає ні кінця-ні краю.
l
Прошу вибачення у читачів за, можливо, занадто розлогу передмову до фоторепортажу, але хотілося трохи познайомити вас із господарством, на сільгоспугіддях якого просто неба відбувся минулої неділі фестиваль «Живи та міцній, Україно, під прапором неба й родючих полів!». Він зібрав сотні людей з усіх 23-ох територіальних громад Ковельського району. Ось як про цю подію повідомив відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Ковельської райдержадміністрації: «Розпочалося свято молитвою за Україну. А далі усі учасники та гості фестивалю долучилися до хвилюючого патріотичного флешмобу «Ти у мене єдина», ставши пліч-о-пліч і створивши карту України. У виконанні срібного призера всеукраїнського пісенного шоу «Голос. Діти» Ярослава Карпука зі Старої Вижівки та усіх учасників свята прозвучав Державний Гімн України.
У рамках святкового дійства з вітальним словом перед громадою району виступили: народний депутат України Вячеслав Рубльов, начальник управління агропромислового розвитку Волинської облдержадміністрації Юрій Горбенко, перший заступник голови Волинської обласної ради Юрій Поліщук, засновник, генеральний директор «УКРАВІТ» Віталій Ільченко, голова фермерського господарства «Перлина Турія», депутат Волинської обласної ради Володимир Яренчук, Турійський селищний голова Олексій Безсмертний, заступник голови Володимир-Волинської райдержадміністрації Віктор Фіщук, виконавчий директор Волинського регіонального відділення Асоціації міст України Мар’яна Конончук.
З вітальними промовами звернулись до присутніх організатори фестивалю – голова Ковельської районної державної адміністрації Ольга Черен та голова Ковельської районної ради В’ячеслав Шворак.
На згадку про започаткований фестиваль територіальним громадам Ковельського району було презентовано від організаторів заходу карту кожної громади та вручено вітальну листівку від голови обласної державної адміністрації Юрія Погуляйка.
Далі урочисту програму фестивалю продовжили аматори художньої самодіяльності громад району, які створили атмосферу свята, хорошого настрою, ще раз засвідчивши, що ковельська земля багата на талановитих, творчих людей. Музичні вітання та яскраві хореографічні композиції глядачам подарували: народний аматорський вокальний жіночий ансамбль «Мелодія» Центру культури та дозвілля Ратнівської селищної ради; народний аматорський чоловічий ансамбль «Жайвір» Центру культури і дозвілля Старовижівської сільської ради; народний аматорський колектив «Опалинка» Гущанського сільського клубу Рівненської територіальної громади; народний художній колектив ансамбль танцю «Барвінок» ЗПО «Ковельський Палац учнівської молоді імені І. Франка»; народний аматорський колектив «Дуброва» БК-філії с. Куснище Любомльської територіальної громади; народне аматорське вокальне тріо «Мальви» Шацького БК Шацької селищної ради; вокальний гурт «Сусіди» Велицького центру культури і дозвілля Велицької сільської ради; народний аматорський колектив «Джерело» клубу с. Язавні Самарівської територіальної громади; жіноче вокальне тріо БК с. Козлиничі КУ «Центр культури та дозвілля Поворської сільської ради»; танцювальний колектив «Світанок» Луківської селищної ради; дитячий колектив «Добрі друзі» Турійського МБК; вокальний жіночий колектив «Перлина» клубу с. Селець Турійської селищної ради; вокальний ансамбль працівників закладів культури Сереховичівської сільської ради; дует «Гармонія» Забродівської сільської ради; народний аматорський вокальний ансамбль «Водограй» БК с. Згорани Головненської територіальної громади.
Гарний настрій присутнім подарували народний аматорський жіночий вокальний ансамбль «Молодичка» Центру культури, дозвілля, спорту та туризму Смідинської сільської ради; жіноче вокальне тріо «Маки» БК с. Буцинь – філії Центру культури і дозвілля Дубівської сільської ради; народний аматорський фольклорний колектив «Джерело» БК с. Скулин Колодяжненської сільської ради; ансамбль троїстих музик БК с. Дубечне Дубечненської територіальної громади; чоловічий колектив «Вишневий цвіт» Центру культури, мистецтва, естетичного виховання та спорту Вишнівської сільської ради; фольклорний колектив «Золота криниця» навчально-виховного комплексу «ЗОШ І-ІІІ ст. – дитячий садок» Велимченської територіальної громади; народний аматорський гурт «Оксамит» Турійського МБ;, вокальний дует «Два крила» Турійського МБК — Інна та Юрій Мірчуки, дитячий дует у складі Соломії Ревейчук, Дарини Середи Люблинецької селищної ради; Роман і Вікторія Бурко, учасники зразкового дитячого ансамблю «Дударик» Голобського центру позашкільної освіти Голобської селищної ради; соліст Андрій Мигуля, начальник управління культури, молоді та спорту виконкому Ковельської міської ради.
Вірші декламували: Юлія Михайлова, директор Центру культури, дозвілля та спорту Колодяжненської сільської ради; Тетяна Панасюк – директор Центру культури та дозвілля Ратнівської селищної ради.
Учасники святкування оглянули виставкові містечка, представлені міськими, селищними, сільськими громадами та майстрами народної творчості.
Свято, зіткане з добра і любові, українських вишиванок і яскравих соняшників, веселих посмішок і гарного настрою, вдалося на славу завдяки спільним зусиллям багатьох людей та за сприяння ТОВ «УКРВІТ АГРО», лісогосподарських підприємств Ковельського району, ФГ «Перлина Турії», ТОВ «ІДЕЯ», ТОВ «ВОЛИНЬ-АГРО», ТОВ «Ковельський хлібокомбінат», ТОВ «СЕВЕН ПАЛЕТС», IT Step Academy, ФГ «АМІЛА», ПФ «Реформатор», СТОВ «РАТНІВСЬКИЙ АГРАРІЙ», ФГ «КАВАСАКІ», КНП «ДОБРОБУТ». Ця підтримка — свідчення небайдужого ставлення до життя нашої Ковельської громади, активної громадянської позиції їх керівників та колективів”.
l
Таким чином, підготовка до 30-річчя Незалежності України стартувала величним видовищним дійством. Подібні заходи мають відбутися у всіх 23-ох громадах Ковельського району. Тож побажаємо їх організаторам всіляких успіхів і гараздів, а учасникам – вдалих виступів і щедрих оплесків наших земляків!
Світлини, які не увійшли до сьогоднішнього номера газети, дивіться у “Вістях Ковельщини” наступного четверга, 19 серпня ц. р.
Микола ВЕЛЬМА.
Фото Сергія ДАНИЛЮКА.
Село Задиби знайоме мені з малих літ. Разом із сусідськими хлопчаками бігали в тутешній ліс за білими грибами, ловили рибу в тихоплинній Турії, два береги якої з’єднував благенький міст.
Коли почув, що 8 серпня тут відбудеться районний фестиваль, присвячений 30-річчю Незалежності України, на який запрошені очільники і аматори народного мистецтва усіх 23-ох громад новоствореного Ковельського району, твердо вирішив: поїду обов’язково! Окрім цікавості до непересічного масового заходу, який на Волині, по суті, започаткував відзначення ювілею нашої молодої держави широкомасштабно і велелюдно, захотілося на власні очі побачити, як змінилися Задиби останнім часом і чому районна влада (а саме вона була організатором дійства) обрала місцем його проведення угіддя фермерського господарства «Перлина Турії»?
Про господарство із такою романтичною назвою чув багато. Знав, що очолює його депутат Волинської обласної ради Володимир Яренчук, який разом із братом Юрієм у 2018 році створили «Перлину» на базі колишнього сільськогосподарського підприємства «Турія». Вони викупили майно, заплативши людям за паї, взяли в оренду землю і почали хазяйнували. Це було і непросто, і нелегко, і навіть ризиковано. Бо ж відомо: на землі важко розраховувати на стабільні прибутки. Але хлопців труднощі не лякали, бо зросли в багатодітній сільській сім’ї, де батько Арсентій Дмитрович і мати Варвара Арсентіївна виховали семеро дітей – Василя, Володю, Юрія, Віктора, Анну, Світлану та Людмилу. Тепер родина значно побільшала, і є надійною опорою у вирішенні всіх виробничих і побутових питань.
Багато дало Яренчукам вивчення зарубіжного і вітчизняного досвіду. Як результат, прийшли до одностайної думки: потрібна “молочна” спеціалізація і будівництво надсучасного тваринницького комплексу у Задибах. Про початки становлення у свій час писала «Волинська газета»: «Ми побували там і побачили унікальну новобудову. Просторий коровник, аналогів якому на Волині поки що нема, телятник, приміщення для зберігання кормів. Головна «родзинка» комплексу – принципово нова система, доїння корів. Цей процес має елементи робототехніки, враховує «характери» тварин, а доїльний цех, що має форму кола, перевірений на практиці в Європі».
З тих пір минуло чимало літ. «Перлина Турії» стала одним з найуспішніших фермерських господарств Волині. Тут предметно займаються не тільки тваринництвом, а й вирощуванням елітного сортового насіння зернових. Є потужний машино-тракторний парк. Активно впроваджують найсучасніші технолології виробництва кормів та їх приготування для молочного стада.
Володимир Яренчук та його команда однодумців дбають не тільки про розвиток виробництва, а й всіляко сприяють у розв’язанні соціально-побутових проблем на селі. Це й допомога школам, дитячим садочкам, закладам охорони здоров’я, благоустрій сільських доріг та вулиць. Їдучи до місця проведення фестивалю, я був вражений справді європейським виглядом колись занедбаного населеного пункту: модерні
виробничі приміщення, заасфальтована проїжджа частина з сучасною розміткою – все це неабияк вражало. Подумалося: не все так погано в нашій Україні, коли є такі села, як Задиби, і такі тямущі господарники, як Володимир Яренчук. Отож, невипадково районна державна адміністрація на чолі з уродженкою Турійщини Ольгою Черен обрали місцем проведення саме це господарство, де вже завершили жнива, про що свідчать дбайливо скошені поля і затюковані «рулони» соломи, яким, здається, немає ні кінця-ні краю.
ххх
Прошу вибачення у читачів за, можливо, занадто розлогу передмову до фоторепортажу, але хотілося трохи познайомити вас із господарством, на сільгоспугіддях якого просто неба відбувся минулої неділі фестиваль «Живи та міцній, Україно, під прапором неба й родючих полів!». Він зібрав сотні людей з усіх 23-ох територіальних громад Ковельського району. Ось як про цю подію повідомив відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Ковельської райдержадміністрації: «Розпочалося свято молитвою за Україну. А далі усі учасники та гості фестивалю долучилися до хвилюючого патріотичного флешмобу «Ти у мене єдина», ставши пліч-о-пліч і створивши карту України. У виконанні срібного призера всеукраїнського пісенного шоу «Голос. Діти» Ярослава Карпука зі Старої Вижівки та усіх учасників свята прозвучав Державний Гімн України.
У рамках святкового дійства з вітальним словом перед громадою району виступили: народний депутат України Вячеслав Рубльов, начальник управління агропромислового розвитку Волинської облдержадміністрації Юрій Горбенко, перший заступник голови Волинської обласної ради Юрій Поліщук, засновник, генеральний директор «УКРАВІТ» Віталій Ільченко, голова фермерського господарства «Перлина Турія», депутат Волинської обласної ради Володимир Яренчук, Турійський селищний голова Олексій Безсмертний, заступник голови Володимир-Волинської райдержадміністрації Віктор Фіщук, виконавчий директор Волинського регіонального відділення Асоціації міст України Мар’яна Конончук.
З вітальними промовами звернулись до присутніх організатори фестивалю – голова Ковельської районної державної адміністрації Ольга Черен та голова Ковельської районної ради В’ячеслав Шворак.
На згадку про започаткований фестиваль територіальним громадам Ковельського району було презентовано від організаторів заходу карту кожної громади та вручено вітальну листівку від голови обласної державної адміністрації Юрія Погуляйка.
Далі урочисту програму фестивалю продовжили аматори художньої самодіяльності громад району, які створили атмосферу свята, хорошого
настрою, ще раз засвідчивши, що ковельська земля багата на талановитих, творчих людей. Музичні вітання та яскраві хореографічні композиції глядачам подарували: народний аматорський вокальний жіночий ансамбль «Мелодія» Центру культури та дозвілля Ратнівської селищної ради; народний аматорський чоловічий ансамбль «Жайвір» Центру культури і дозвілля Старовижівської сільської ради; народний аматорський колектив «Опалинка» Гущанського сільського клубу Рівненської територіальної громади; народний художній колектив ансамбль танцю «Барвінок» ЗПО «Ковельський Палац учнівської молоді імені І. Франка»; народний аматорський колектив «Дуброва» БК-філії с. Куснище Любомльської територіальної громади; народне аматорське вокальне тріо «Мальви» Шацького БК Шацької селищної ради; вокальний гурт «Сусіди» Велицького центру культури і дозвілля Велицької сільської ради; народний аматорський колектив «Джерело» клубу с. Язавні Самарівської територіальної громади; жіноче вокальне тріо БК с. Козлиничі КУ «Центр культури та дозвілля Поворської сільської ради»; танцювальний колектив «Світанок» Луківської селищної ради; дитячий колектив «Добрі друзі» Турійського МБК; вокальний жіночий колектив «Перлина» клубу с. Селець Турійської селищної ради; вокальний ансамбль працівників закладів культури Сереховичівської сільської ради; дует «Гармонія» Забродівської сільської ради; народний аматорський вокальний ансамбль «Водограй» БК с. Згорани Головненської територіальної громади.
Гарний настрій присутнім подарували народний аматорський жіночий вокальний ансамбль «Молодичка» Центру культури, дозвілля,
спорту та туризму Смідинської сільської ради; жіноче вокальне тріо «Маки» БК с. Буцинь – філії Центру культури і дозвілля Дубівської сільської ради; народний аматорський фольклорний колектив «Джерело» БК с. Скулин Колодяжненської сільської ради; ансамбль троїстих музик БК с. Дубечне Дубечненської територіальної громади; чоловічий колектив «Вишневий цвіт» Центру культури, мистецтва, естетичного виховання та спорту Вишнівської сільської ради; фольклорний колектив «Золота криниця» навчально-виховного комплексу «ЗОШ І-ІІІ ст. – дитячий садок» Велимченської територіальної громади; народний аматорський гурт «Оксамит» Турійського МБ;, вокальний дует «Два крила» Турійського МБК — Інна та Юрій Мірчуки, дитячий дует у складі Соломії Ревейчук, Дарини Середи Люблинецької селищної ради; Роман і Вікторія Бурко, учасники зразкового дитячого ансамблю «Дударик» Голобського центру позашкільної освіти Голобської селищної ради; соліст Андрій Мигуля, начальник управління культури, молоді та спорту виконкому Ковельської міської ради.
Вірші декламували: Юлія Михайлова, директор Центру культури, дозвілля та спорту Колодяжненської сільської ради; Тетяна Панасюк – директор Центру культури та дозвілля Ратнівської селищної ради.
Учасники святкування оглянули виставкові містечка, представлені міськими, селищними, сільськими громадами та майстрами народної творчості.
Свято, зіткане з добра і любові, українських вишиванок і яскравих соняшників, веселих посмішок і гарного настрою, вдалося на славу завдяки спільним зусиллям багатьох людей та за сприяння ТОВ «УКРВІТ АГРО», лісогосподарських підприємств Ковельського району, ФГ «Перлина Турії», ТОВ «ІДЕЯ», ТОВ «ВОЛИНЬ-АГРО», ТОВ «Ковельський хлібокомбінат», ТОВ «СЕВЕН ПАЛЕТС», IT Step Academy, ФГ «АМІЛА», ПФ «Реформатор», СТОВ «РАТНІВСЬКИЙ АГРАРІЙ», ФГ «КАВАСАКІ», КНП «ДОБРОБУТ». Ця підтримка — свідчення небайдужого ставлення до життя нашої Ковельської громади, активної громадянської позиції їх керівників та колективів”.
ххх
Таким чином, підготовка до 30-річчя Незалежності України стартувала величним видовищним дійством. Подібні заходи мають відбутися у всіх 23-ох громадах Ковельського району. Тож побажаємо їх організаторам всіляких успіхів і гараздів, а учасникам – вдалих виступів і щедрих оплесків наших земляків!
Світлини, які не увійшли до сьогоднішнього номера газети, дивіться у “Вістях Ковельщини” наступного четверга, 19 серпня ц. р.
Микола ВЕЛЬМА.
Фото Сергія ДАНИЛЮКА.
Залишити коментар