Хоч передбачити дату завершення війни дуже складно, але Україна точно переможе! Тому дуже важливо підтримувати наших військових та всіх українців не тільки фінансами та волонтерством, а й вірою.
Поки ми не можемо впливати на рішення та дії політиків та військових, зате можемо підтримувати їх вірою у перемогу України. Експерти з психологічної підтримки пояснили, чому важливо вірити і як не втрачати цей стан.
Віра – сильний емоційний стан, що супроводжує переконання, впевненість людини у будь-чому. Це життєва сила, яка дає нам волю рухатися. Віра пов'язана із довірою – почуттям особливої незмінної прихильності, здатністю покладатися на того, кому довіряєш. Природно, що на другий місяць війни можуть виникати різні думки: чи витримаємо, чи встоїмо. Віра теж потребує підтримки, – пояснюють фахівці.
Як підтримувати віру:
v Дослухайтесь до перевірених фактів про перемоги та успіхи армії, волонтерів, дипломатів, фахівців ІТ, які борються на різних фронтах.
v Будуйте плани на найближчі дні. Дуже важливо не забувати і мріяти – приміром, думати, чим займетесь одразу після Перемоги.
v Моліться, якщо ви вірянин. Молитви дають надію і підтримку.
v Давайте собі установку на Перемогу. Вінстону Черчиллю приписують фразу "Ніколи, ніколи, ніколи не здавайтесь!". Та й фрази: "Ми переможемо!", "Після Перемоги..." допомагають не втрачати жагу, бути готовими помічати кроки на шляху до Перемоги.
v Дозвольте собі злитися на ворога та відчувати вдячність нашим військовим, добровольцям ТРО. Злість змушує організм мобілізувати сили для протидії ворогу, а вдячність допомагає з почуттям стабільності.
v Займайтесь волонтерством. Залучення до добрих справ надихає, покращує настрій та вселяє віру у перемогу.
v Допомагайте близьким. Це можуть бути хатні справи, господарство та психологічна підтримка.
"Сьогодні вірити означає довіряти ЗСУ, бійцям територіальної оборони, волонтерам – довіряти кожному, хто робить те, що може робити на своєму місці для майбутньої Перемоги", – наголошують експерти.
Вл. інф.
Залишити коментар