Ковельська громада:виклики, люди, рішення
За останні три місяці через Ковель проїхало біля сотні тисяч людей, які були змушені залишити свої домівки через війну. Найскладніші дні були від п’ятого до двадцятого березня. У той час прибувало по кілька потягів на день.
Міська влада одразу організувала розселення біженців. Цю ношу на себе взяли освітяни. Колективи шкіл, дитсадків у найкоротші терміни розгорнули у закладах тисячі спальних місць, налагодили харчування. Надзвичайно багато зроблено молитовними будинками, які досі продовжують цю роботу. Подбало місто і про відкриття медичного пункту, який вкрай був необхідним на залізничному вокзалі.
І саме там можна було зустріти найбільшу армію волонтерів. Вони були до цього незнайомі, але за кілька днів стали, наче одна сім’я.
Сергій Панасюк, якого у нашому місті знають як багаторічного організатора ковельських пробігів, і тут взявся координувати роботу двох сотень ковельчан, а згодом до них приєднались і мешканці інших регіонів.
«За всі часи у мене таких волонтерів ще не було. Я здивований. Всім дуже дякую! Низько вклоняюся за зусилля та самовіддачу. За цей час ми майже щоденно організовували ковельський марафон», – каже Сергій.
А роботи усім вистачало, бо наше місто приймало по кілька евакуаційних потягів. Люди прибували страшенно втомлені, налякані. І ковельчани взяли собі за мету не лише їх нагодувати, обігріти, але й додати трішки позитивних емоцій до знайомства з новим містом. Комусь прийшла ідея покликати на допомогу Event-агентство “Шоколад”.
І на пероні з’явився надзвичайно милий ведмідь, який зустрічав дітвору з сюрпризами, робив малечі подарунки, веселив хлопчиків і дівчаток. І мільйон фото поїхали із Ковеля з цим добряком.
Катерина пригадує, що якось з потяга вийшла жінка з маленьким хлопчиком. Дитина запитала, чи тут свято, бо немає війни. Мама відразу заплакала і пояснила, що бойові дії не всюди.
«Люди взагалі не очікували, що їх можуть так тепло зустріти”, – додає волонтерка.
На вокзалі обладнали кімнату для дітей, і окрема група опікувалась маленькими пасажирами. Андрій, який приїхав з Харкова, розповів, що раніше продавав техніку на одному з найбільших ринків України – Барабашово. Війна зруйнувала його робоче місце. Доля закинула в Ковель, де він одразу став невід’ємною частиною дружної вокзальної команди.
Дівчата хором сказали, що в Андрія дуже класно виходить ладити з малечею. А він узяв іграшку і побіг радувати нового маленького гостя.
Серед волонтерів – киянин Ігор, менеджер ресторанів. Потрапив до Ковеля випадково. Їхав до Львова як волонтер. Втім, побачив, що тут потрібна допомога, і залишився.
«Керую нічною зміною. Я завжди був впевнений, що люди на заході України максимально добрі і щирі. У Ковелі я ще раз у цьому переконався. І хоч родом з Донецька, тут для мене усе близьке та рідне”, – каже він.
Волонтери визнають, що працювали спочатку дещо хаотично. А згодом розділили повноваження, розробили структуру та обов’язки, продумали, що необхідно зробити, аби додати ефективності у своїй роботі.
Приємно здивувала активність ковельчан. Коли дізналися, що їдуть люди, які понад добу нічого не їли, то одразу відгукнулося дуже багато небайдужих. І мова йде не лише про Ковель чи громаду. Допомагали і мешканці інших районів. Варто лише було про щось попросити.
Це були справжні марафони добра. Вони загартували команду волонтерів і ще більше навчили діяти злагоджено.
У кожного з них є свої зворушливі спогади, історії, які запам’ятались із щоденного чергування. І більшість з них уже звиклись зі своєю новою роллю і не уявляють свого завтра без зустрічі з новими друзями.
У звичайному житті вони – продавці, підприємці, вчителі, будівельники, спортсмени, музиканти. А тепер вони – волонтери. Люди світла, які наближають нашу перемогу і роблять цей світ добрішим. Спасибі вам велике!
Варто додати, що цей матеріал готувався дещо раніше. Нині ж волонтерська команда вокзалу перепрофілювалась. Хтось повернувся на роботу, хтось пішов у Червоний Хрест, інші центри допомоги.
Хочеться вірити, що люди, які проїхали через наше місто за кордон, у найближчому майбутньому повернуться додому…
Все буде Україна!
Минулого тижня у Ковелі відбувся аукціон з продажу земельних ділянок. Начальник відділу земельних ресурсів Вадим Логвінов зазначає, що торги пройшли досить успішно. Чотири земельні наділи було продано в приватну власність, за які виручили майже у десять разів більше коштів, ніж планували.
Зокрема, стартова ціна ділянки у мікрорайоні “Сільмаш” ( площа — 0,1921 га) становила 401,8 тис. грн, а отримали за неї – 1 млн. 120 тис. грн.
Вартість наділу на вул. Варшавській (0, 3602 га) з 868 тис. грн. зросла до 11 млн. 880 тис. грн. Ще одну ділянку (0,2006 га) на цій вулиці продано за 4 млн. 500 тис. грн., при початковій вартості – 481 тис. грн.
За четверту — на вул. Відродження (0, 0327 га) виручили 86 тис. грн, було заявлено – 80,5 тис. грн.
Загалом до бюджету громади має надійти понад 17,5 млн грн.
На сьогодні законодавство не забороняє проводити подібні аукціони. Тож фахівці уже розробляють документацію для проведення наступних. Вторговані кошти міська влада планує спрямувати на розвиток громади.
На думку першого заступника міського голови Тараса Яковлева, зважаючи на нинішню ситуацію, потрібно використовувати будь-яку можливість, аби поповнити бюджет. Не менш важливо, що нові власники земельних ділянок будуть сплачувати земельний податок. Це ще принесе додаткові фінансові ресурси.
Міським комунальним службам вистачає клопотів у будь-яку пору року. Зокрема, у ці дні вони приводять до ладу газони у парках та на вулицях. Цими вихідними через сильний вітер були пошкоджені лінії електропередач. На сьогодні уже вдалось відновити вуличне освітлення.
Щоденно здійснюється прибирання вулиць, прибудинкових територій. Ця робота є безперервною.
“Відрадно, що на «гарячу лінію» Ковельського міського голови наразі не надходять зауваження чи звернення від мешканців нашої громади, які б жалілися на недоброякісну роботу трудолюбивих двірників. І це є гарний показник. Тому, коли виходиш з помешкання, бачиш чисті, охайні дворики, вулички, квітучі парки”, – про це йшлося на сторінці у ФБ “гарячої лінії” Ковельського міського голови.
Після допису з’явилось чимало позитивних коментарів ковельчан. В одному з них пані Надія написала: “У нас на Володимирській рано-вранці починають свою нелегку роботу жіночки, які як ті бджілки-трудівниці метуть, шкребуть, чистять. Після їх роботи дуже чисто і охайно. Хочу подякувати від щирого серця всім двірникам міста Ковеля! Чисте місто – це Ваша заслуга, прості робочі люди!!!!!!!”.
Ковельчани помітили, що цьогоріч квітники у місті стали більш цікавими композиційно та й асортимент рослин значно збільшився.
Ковель змінюється. Зрештою, не все залежить тільки від міської влади і комунальних служб. Про чистоту і красу рідного міста повинні турбуватися всі його мешканці.
Нові правила благоустрою затверджено на сесії міської ради. Вони визначають порядок благоустрою та утримання об’єктів благоустрою, регулюють права та обов’язки учасників правовідносин у сфері благоустрою території громади, визначають комплекс заходів, необхідних для забезпечення чистоти і порядку.
До сьогодні в місті діяли Правила, які були затверджені рішенням міської ради ще у 2012 році. Враховуючи вимоги сьогодення, нову нормативну базу виникла необхідність їх переглянути.
“Це пов’язано з тим, що раніше Ковель був просто містом, а зараз – це центр громади. До нас доєдналися 14 сіл. Нам необхідно було мати нові правила благоустрою. Тому ми їх і запроваджуємо», – зауважує міський голова Ігор Чайка.
«Запропонованим актом планується розв’язати певні проблеми на території наших населених пунктів. Зокрема, це належне утримання об’єктів та елементів благоустрою, ліквідація стихійних сміттєзвалищ і всі ті проблеми, які пов’язані з самовільним знищенням дерев, кущів та інших зелених насаджень. Щоб відрегулювати ці питання потрібні нові правила. Це дасть змогу створити в громаді прозорі вимоги щодо проведення єдиної політики у сфері благоустрою», – пояснює мер.
Проєкт регуляторного акта – рішення міської ради “Про затвердження правил благоустрою територій населених пунктів Ковельської територіальної громади” погоджений Державною регуляторною службою України та був підтриманий на громадських слуханнях.
Рішення набирає чинності з дня його опублікування в засобах масової інформації.
Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю виконавчого комітету Ковельської міської ради.
Залишити коментар