Літо, війна і кишкові інфекції
Всі ми любимо морозиво, однак суперечки про шкоду та користь змушують нас замислитися, чи такий вже безпечний цей смаколик.
Є продукти, про шкоду яких для підшлункової багато хто й не підозрює. Крім фаст-фуду, жирного і смаженого, шкодить морозиво. Воно так само має вбивчу дозу простих вуглеводів і жирів.
Звісно, нічого не буде, якщо їсти його раз-двічі на тиждень. Та коли споживати щодня, то підшлункова перевантажується. Працює на знос. Також морозиво шкодить печінці. Замініть його, наприклад, зефіром або замороженими фруктами.
Однак морозиво може бути й корисним. Але є один дуже важливий момент. Щоб морозиво не лише охолодило в спеку, але й принесло користь, воно має бути виключно натуральним. Про натуральність часто свідчать природність кольору та натуральність смаку і аромату. Фісташка не буває яскраво салатовою, а смак полуниці це не той, що ви звикли відчувати в жуйках, а той, що в полунички з грядки у бабусі.
Натуральне морозиво може викликати відчуття задоволення, оскільки містить амінокислоту триптофан, що є похідною гормону радості серотоніну. Він знаходиться саме в цьому продукті, тому може надавати заспокійливу дію та знімати стрес.
Морозиво їдять протягом дня чи на десерт. Але існує дослідження, в якому вказано, що найкраще вживати морозиво зранку, тоді воно позитивно впливає на роботу мозку.
До складу морозива входить близько сотні важливих для організму речовин: більше 20 незамінних амінокислот; близько 20 корисних вітамінів (в т. ч. вітаміни А, Е, С, В1, В2, Бета-каротин, Ніацин РР); цінні жирні кислоти; важливі мінерали – кальцій, натрій, фосфор, калій, магній.
Морозиво робиться на основі молока – продукту, користь якого незаперечна для організму. Воно дає нам енергію, позитивно впливає на нервову систему і обмінні процеси організму, підвищує імунітет. Кальцій, яким багаті молочні продукти, зміцнює зуби та кісткову тканину, підтримує здоров’я кровоносної та серцево-судинної систем. До того ж, є найкращою профілактикою остеопорозу.
Порція прохолодного десерту піднімає настрій, викликає приплив радості, бадьорості та сил.
Насправді, якісне морозиво з натуральними інгредієнтами можна легко приготувати й у домашніх умовах.
Пломбір по-домашньому
Нагріваємо 200 мл жирного молока, додаємо чотири збиті жовтки та 70 г цукру. Варимо суміш на малому вогні, постійно помішуємо, доки не стане тягучою. Збиваємо протягом 15 хв. 200 г вершків із жирністю не менш як 30%. Поєднуємо з молочним кремом і дрібкою ванілі. Перекладаємо морозиво в лоток і заморожуємо протягом 7 годин.
Готовий десерт можна поєднувати із фруктовим джемом.
Шоколадне морозиво
Змішуємо 150 г розтопленого чорного шоколаду й чотири збиті жовтки. Збиваємо чотири білки, 140 г цукрової пудри та пачку ванільного цукру. Усе змішуємо. Перекладаємо в морозильну камеру на 6 – 8 год. Перед подачею прикрашаємо солодким попкорном.
Морозиво фруктове
У блендері збиваємо до однорідності 150 г полуниці, банан, 150 г йогурту та 1 ст. л. меду. Розливаємо по формах і перекладаємо в морозилку на 5 год.
Для апетитнішого вигляду в готовий десерт можна покласти ягоди.
Фісташкове морозиво
Очищуємо 130 г фісташок від шкарлупи та плівки, перекладаємо на деко та запікаємо 5 хв. за температури +1800С. Подрібнюємо в крихту. Доводимо до кипіння 150 г вершків, 250 мл молока жирністю 3,2% і вкидаємо фісташки. Знімаємо з вогню суміш та охолоджуємо. Додаємо два розігріті жовтки та 100 г цукру. Отриману суміш готуємо на малому вогні до загустіння. Охолоджене морозиво перекладаємо в морозильну камеру.
Перед подачею прикрашаємо цілими фісташками чи поливаємо шоколадним сиропом.
Смачного!
В Міністерстві охорони здоров’я пояснили, як розпізнати зневоднення і як максимально запобігти йому.
“Наш організм втрачає воду щодня: з диханням, потом, сечовипусканням, сльозами тощо. Зазвичай організм відновлює втрачену рідину через споживання води та їжі.
Проте, якщо людина втрачає багато рідини та недостатньо її поповнює, організм зневоднюється”, – кажуть у відомстві.
Також зневодненню сприяють:
Як запобігти зневодненню?
Як розпізнати зневоднення?
Ознаки помірного зневоднення:
- спрага;
- сухість у роті;
- темно-жовтий колір сечі;
- суха і прохолодна шкіра;
- головний біль;
- судоми м’язів;
- зменшення кількості сечі під час сечовипускання.
Ознаки сильного зневоднення:
- спрага;
- дуже суха шкіра;
- сухість слизових оболонок і язика;
- загальна слабкість;
- сечовипускання менше ніж 4 рази на день або відсутність сечі;
- відчуття запаморочення;
- прискорене серцебиття та дихання;
- запалі очі;
- сонливість, млявість, розгубленість та дратівливість;
- можлива короткочасна втрата свідомості.
“Зверніть увагу, що сильне зневоднення є надзвичайним медичним станом, який потрібно негайно лікувати”, – наголошують у МОЗ.
Симптоми зневоднення у немовлят та маленьких дітей:
- сухість у роті;
- відсутність сліз, коли дитина плаче;
- сухі підгузки протягом трьох годин;
- запалі очі, щоки, м’яке тім’ячко (джерельце) на верхівці черепа;
- сонливість, слабкість, в’ялість або дратівливість.
У МОЗ наголошують: за будь-яких симптомів зневоднення, особливо, якщо вони спричинені певними станами (діарея, отруєння, блювота тощо) потрібно звертатись до лікаря.
Комарі дуже люблять запах тіла людини і відчувають його за кілька метрів. Є кілька натуральних засобів, які дуже добре відганяють комарів. Використовуйте їх, щоб спати спокійно!
Ми знайшли для вас рецепти натуральних ароматів, які відлякають комарів, а ви тим часом зможете відчути всю красу літа.
Базилік. Ця рослина не просто смачна приправа для італійських страв, це ще й ефективний природний репелент. Ефірна олія базиліка випускає дуже сильний аромат, що дратує комах. Скористайтеся всіма перевагами базиліка і посадіть його на своєму подвір’ї або зробіть спрей з його олією.
Експерти кажуть, що комахи також не люблять запах цитрусових плодів (апельсина, лимона, лайма). І чим більш насичений аромат, тим менше вас будуть діставати комарі. Тому можна використовувати фрукти, щоб відлякати комарів або ж ароматні олії з нотками цитрусових.
Різкий запах квітів також відлякує комарів, тож сміливо використовуйте їх. Особливо згубні для таких комах аромати герані, лаванди, гвоздики, хризантеми, перської ромашки. Ефірні олії врятують від комарів, якщо під рукою не виявиться захисного спрею. Британські біологи визнають найбільш дієвою олію евкаліпта лимонного.
х х х
Будь-які укуси комах – це невеликі алергічні реакції організму. Експерти назвали ефективні природні методи боротьби з наслідками укусів докучливих кровопивць.
Що робити одразу, якщо вкусив комар:
Якщо ви маєте чутливу шкіру і укуси комарів та мошок викликають у вас сильне подразнення, потрібно заздалегідь, до поїздки на природу підібрати собі місцевий гормональний засіб: фахівці порекомендують те, що підходить саме вам, залежно від вашого типу шкіри.
Сторінку підготувала Валентина ОЛІЩУК.
Залишити коментар