Всі багатства літа —
в зимовий запас
Всі багатства літа — в зимовий запас
Огірочки "як з бочки" в пластиковому бутлі
Огірочки, бажано дрібні, замочуємо у воді на 3-4 години.
Спеції та трави: кріп суцвіттями, листя та корінь хрону, листя смородини, листя вишні, гострий червоний перець, часник, листя селери, листя дуба (для хрумкості). Добре вимити.
В звичайній не кип'яченій воді розчиняємо нейодовану сіль, з розрахунку 1 кг солі на 10 літрів води.
Зелень та часник нарізаємо і змішуємо. Розприділяємо по добре вимитих банках. Акуратно, але щільно вкладаємо огірки. Зверху банки теж присипаємо зеленню.
Далі заливаємо огірочки холодним розсолом під саме горло бутля. Закриваємо пластиковими кришками і залишаємо бродити (не на Сонці) 3-5 днів — все залежить від температури в домі.
Коли розсіл помутніє, процес завершився. Але майте на увазі: огірки не смачні, не лякайтесь. Смачними вони стануть за кілька тижнів.
Далі зливаємо весь розсіл. Огірочки покриті білим нальотом. Ми знову наливаємо воду з крана в бутлі. Стряхуючи бутель, добре промиваємо огірочки, позбуваємось білого осаду. Коли нальот весь змито, ми докладаємо в бутель огірочки, бо вони мають здатність зменщуватись в об'ємі.
Далі заливаємо звичайною водою наші бутлі, стукаючи дном об стіл (має вийти все повітря), заливаємо водою по самий верх так, щоб була гірка з води у горловині. І акуратно закручуємо кришки. Цей момент основний! Не повинно залишитись повітря у банці!
Закатані бутлі на 5 днів залишаємо в кімнаті (у темряві). У випадку, якщо якась кришка вздується, просто відкрийте банку і знову перемийте огірочки й наново залийте водою та закатайте. Зберігайте в підвалі або іншому прохолодному приміщенні.
Ідеальні огірочки будуть готові не відразу, а через декілька тижнів.
Огірки мариновані з гірчицею та куркумою
Інгредієнти: 3 кг огірків.
Маринад: 4 склянки води; 1,5 склянки оцту 9%; 1/3 склянки солі; 40 гр цукру; 1-2 столові ложки натурального меду; 2 столові ложки гірчиці (соус); 1 столова ложка гірчиці в зернах; 1 ложка міксу перцю горошком; 1 чайна ложка індійського каррі; 1 столова ложка куркуми; кілька зерняток запашного перцю.
Огірки вимити, нарізати скибочками, перекласти в миску або каструлю.
Маринад: воду змішати з оцтом, всипати цукор, сіль, додати духмяний перець, гірчицю в зернах і перець горошком, закип'ятити, додати гірчицю, мед, всипати каррі індійське і куркуму, все перемішати до повного розчинення.
Гарячим маринадом залити огірки в каструлі, дати постояти 3-4 години, після чого злити маринад, закип’ятити, огірки покласти в стерильні банки, залити маринадом, закрутити і стерилізувати 5 хвилин.
Соус “Ткемалі” зі слив
Цей соус чудово підходить до м'яса, риби, яєць, овочів. “Ткемалі” можна додавати в суп-харчо. Кількість приправ рекомендуємо підібрати під себе.
Основні складники: сливи -1 кг; кріп - 30 г; цукор - 2 ст. л.; хмелі-сунелі - 2 ч. л.; перець червоний пекучий - 1 шт.; м'ята сушена - 1 ч. л.; кінза - 40 г; часник - 1 головка; сіль - 1/2 ч. л.
Чисті сливи висипати в каструлю і залити питною водою так, щоб ягоди були тільки прикриті. Поставити на середній вогонь і довести до кипіння. Прибрати з вогню і охолодити.
Шумівкою обережно вийняти сливи з каструлі. Рідину зберегти. Протерти сливи через друшляк в чисту каструлю. Можна акуратно видалити кістки зі слив руками і подрібнити їх у блендері.
Добре промити зелень і дрібно-дрібно нарізати. Почистити часник, пропустити через прес або розчавити в ступці з 1-1,5 ч.л.солі. Перець дрібно порубати або розчавити в ступці з часником. Соус виходить досить гострим і від часнику, тому кількість перцю підбирайте “під себе”. Почніть з 1/3 стручка або взагалі відмовтеся від перцю.
Змішайте сливове пюре і зелень. Можна додатково подрібнити сливове пюре і зелень блендером. Якщо пюре буде густим, його можна розбавити рідиною від слив.
Поставити каструлю на середній вогонь і постійно помішувати. Добре нагріти соус, додати подрібнений часник, сіль, цукор, м'яту і хмелі-сунелі (або по 1 ч.л. коріандра і хмелі-сунелі). Якщо соус занадто кислий, то кількість цукру слід збільшити.
Добре перемішати і обережно спробувати соус. На цьому етапі слід відрегулювати кількість солі і цукру на свій смак. Проварити хвилин 5-7 і прибрати соус з вогню. Розлити по банках. Зберігати в холодильнику. На зиму слід законсервувати соус, просто додавши 1 ложку оцту та простерилізувавши.
Смачний салат на зиму
Інгредієнти: помідори - 2 кг; огірки - 1,5 кг; капуста-2 кг; морква - 1,5 кг; солодкий болгарський перець - 1,5 кг; гострий перець - 2 шт.; лавровий лист - 6 шт.; олія - 500 мл; чорний перець горошком - 30 шт.; оцет 9% - 150 мл.; сіль - 4 ст. ложки; цукор - 150 гр.
Огірки необхідно замочити у воді на 2 години. Потім нарізати кружечками, товщиною приблизно 5 мм.
Капусту потрібно дрібно нашаткувати будь-яким зручним для вас способом. Подрібнену капусту посолити (1 ст. ложка), щоб вона трохи осіла. Перемішати і відставити в сторону.
У солодкого перцю видалити плодоніжки з насінням і нарізати соломкою. Помідори нарізати довільними шматочками. Червоний гострий перець нарізати соломкою. Моркву натерти на крупній тертці.
Всі підготовлені овочі перекласти в будь-яку глибоку ємність. У каструлю додати лавровий лист, 30 горошин чорного перцю, 150 г цукру, 3 ст. ложки солі. Влити 500 мл олії і 150 мл оцту 9%. Акуратно все перемішати. Накрити кришкою і залишити на 3 години, щоб овочі промаринувалися і дали сік. Через зазначений час салат розкласти по банках і рівномірно розподілити по банкам виділений сік. Накрити простерилізованими кришками.
На дно великої глибокої каструлю покласти рушник, а на нього встановити наповнені баночки. Каструлю заповнити холодною водою до плічок банок. Поставити на вогонь і довести до кипіння. З моменту закипання варити 20 хвилин на повільному вогні. Потім акуратно дістати банки з каструлі і щільно закрутити кришками. Перевернути банки догори дном, обгорнути теплою ковдрою або рушником і залишити до повного охолодження.
Грушеве згущене молоко
Інгредієнти: груша стигла, очищена (не очищених (цілих) знадобиться приблизно одне велике відро) — 5 кг; цукор — 3 кг; молоко — 3 л; сода — 1 ч. л.
Груші потрібно попередньо очистити від шкірки і серцевини, порізати дрібними шматочками. Засипати цукром і варити одну годину на повільному вогні, час від часу помішуючи.
По закінченні цього часу груші повинні пустити пристойну кількість соку.
Потім додати соду і влити молоко (бажано прокип'ятити, щоб не звернулось). Варити ще 4 години на повільному вогні.
До кінця варіння молоко ніби відділяється від соку у вигляді грудочок, які набувають карамельного кольору. Не лякайтеся! Все так і повинно бути.
Далі потрібно всю цю масу трохи остудити і блендером збити до однорідності.
Довести все до кипіння на повільному вогні і можна закручувати в стерильні банки. З такої кількості інгредієнтів виходить 12 півлітрових баночок.
Мариновані баклажани по-єгипетськи
ІНГРЕДІЄНТИ: баклажани (маленькі) - 8-10 шт.; перець болгарський (червоний) - 1 шт.; перець чилі - 1 шт.; часник - 6-7 зуб.; олія - 150-200 мл; петрушка (1 пучок великий); сік лимонний - 4-5 ст. л.; оцет - 1 ст. л.; коріандр (мелений) - 1 ст. л.; каррі (порошок) - 1 ст. л.; кумин (мелений) - 0,5 ч. л.; перець червоний пекучий (чилі мелений) - 0,5 ч. л.; сіль - за смаком.
Баклажани промити, обсушити, змастити олією, покласти на деко, застелене фольгою, і поставити запікатися в нагріту духовку до 200о С на 20-25 хвилин або до тих пір, поки баклажани не стануть м'якими.
Дати баклажанам трохи охолонути і руками акуратно прибрати плодоніжки. У тому місці, де були плодоніжки, ретельно присолити сіллю й залишити на одну годину.
Солодкий і гострий перець порізати на половини і почистити, потім нарізати маленькими кубиками. Часник пропустити через прес. Петрушку дрібно порізати.
Змішати всі інгредієнти. Додати сіль, коріандр, каррі, червоний гострий мелений перець, кумин, лимонний сік, оцет і 50 мл олії. Перемішати.
У кожному баклажані збоку зробити надріз, присолити трохи і покласти всередину начинку.
Покласти баклажани в контейнер, стерилізовані банки. Залити олією і поставити в холодильник.
Через 5 днів баклажани будуть готові.
Залишити коментар