Фото з архіву автора.
Олена Ковальчук, практична психологиня коледжу, вперше цього року стала керівником групи першого курсу спеціальності “Менеджмент”. Але проявила себе, як знаючий та умілий педагог, бо об'єднала студентів групи ідеєю конкурсу. В результаті вийшло прекрасне представлення пишного столу в українському стилі. Дівчата у вишиванках, горді й щасливі, хлопці теж не відставали, припрошували й пригощали. Одна з найкращих презентацій!
Скажу чесно, що від Лесі Зубчик ми очікували чогось незвичайного, оригінального. і не помилилися. Ця енергійна, творча людина уже не раз дивувала своєю фантазією і умінням працювати із молоддю. Тому композиція 150 групи спеціальності “Менеджмент” під назвою "Україна – це Європа" виділялася тим, що складалася з карти України, виготовленої з овочів і фруктів, причому кожна область – з різних. Дуже гарно!
238 група спеціальності “Транспортні технології” з керівницею Олесею Приймачук уже вражала нас участю у конкурсах. Минулого року на свято врожаю у коледж в'їхало вирізане з картону вантажне авто, наповнене збіжжям. Цього року журі привітав у "Дідусевій хаті" (назва композиції) дід у капелюсі. Виготовили його вигадливі перевізники з гарбуза, волосся кукурудзи, напнули справжню вишиванку, полотняні штани. Вийшло оригінально.
151 група на чолі з керівником Олександром Вельмою приємно здивувала навіть керівника. Адже Олександр Миколайович, викладач фізичного виховання, і тому один із співорганізаторів спортивного свята, не мав достатньо часу, щоб керувати приготуванням до конкурсу "Частування". Однак його досвід, любов до дітей, уміння з ними радитися, говорити по-дружньому, зробили свою справу. Каша гарбузова (дуже смачна – сама куштувала) у складі композиції "Королева осінь", слова про Україну, усмішки, привітні студентки відтворили гарний настрій щасливих дітей, які не помилилися, обравши наш заклад освіти.
Світлана Волощинська, керівниця 145 групи спеціальності “Галузеве машинобудування”, завжди якимсь дивовижним чином уміє ладнати із хлопцями. Її толерантність, виваженість, справедливе ставлення до кожної дитини одразу завойовують довіру молоді. Коли ми підійшли до студентів групи Світлани Станіславівни, то видно було, що туляться вони до неї трохи зніяковіло, але з трепетом і теплом, значить – довіряють! А це уже здобутки, бо заслужити прихильність 15-16-літніх підлітків ой як непросто. Та й композиція в групи була на вищому рівні.
Спеціальність “Комп'ютерні науки” обирають, як правило, юнаки й дівчата, котрі точно будуть займатися програмуванням, IT-технологіями і котрим точно не до столів з рушниками і салом. Але … у нас завжди є оце "але", бо ж ми у коледжі – неспокійні, якісь такі усі працьовиті, ледарів немає, а от справжніх лідерів – хоч греблю гати. Олександр Присада – керівник групи першого курсу якраз вищезгаданої спеціальності і теж – програміст, а ще лідер молодіжного колективу. У групі навчаються діти його студентів, а на святі були присутні батьки з меншими дітьми, які теж будуть у нас навчатися. Цей словесний “каламбур” я пишу свідомо, щоб читач прослідкував традицію навчати дітей у коледжі цілими династіями! Повернімося до Олександра Вадимовича і його студентів. Рушники ручної роботи, фуршетний стіл, молоді люди усміхнені, разом, як справжній згуртований колектив! Браво керівнику!
Ольга Ваць! Так хочеться про неї сказати декілька слів – така вона в нас енергійна. відео створити – на раз, презентацію – будь ласка, відкриту виховну годину – коли завгодно! А група у неї не така вже й проста. Хлопці молоді, завзяті, почасти неслухняні. 329 група
спеціальності “Галузеве машинобудування” разом з Ольгою Василівною презентували на конкурсі "Частування" – стіл в українському стилі з нотками гумору, з вірою в ЗСУ, з вірою в Перемогу, дружно, стильно, з “родзинкою”. Все в дусі Ольги Ваць.
Портрет Тараса Григоровича Шевченка, слова "Борітеся – поборете!", скатертина 40-их років двадцятого століття, студенти впевнені і відкриті, теж усміхнені, а поруч гордий керівник – Леонід Середа. Група 330 спеціальності “Автомобільний транспорт” презентує… Леонід Іванович, викладач фізики й керівник групи. У приватній розмові він признався, що юнаки з 24 лютого подорослішали враз, стали серйозні, навіть трохи пригнічені. Воно й не дивно – війна… Наше педагогічне завдання – тримати свій освітній фронт. Вселяти надію, не дати опустити руки. Це Леоніду Івановичу вдається, хоч буває й не просто.
"Українська хата в сучасному стилі" – такою була назва презентації 240 групи спеціальності “Менеджмент”, і почала її Надія Кушнірук, дівчина емоційна і відповідальна. Павло Михалевич, заступник голови профкому працівників коледжу, викладач, у минулому депутат районної ради, людина у місті знана. Його розум, ерудиція, досвід, життєві обставини сприяють формуванню студентського колективу на засадах моралі, добра, любові до Бога і Батьківщини. Трохи пафосно вийшло, але все правдиво. Чудова презентація, гарна група!
Окремо хочу сказати про учасників-випускників. Зазвичай у подібних конкурсах участь вони беруть опосередковану. Цьогоріч нам так хотілося побачити усіх разом. Цінувати такі миті ми стали більше й дорожити ними теж.
Випускниці-“обліковці” (простонародна назва спеціальності) з Людмилою Чайкою, керівницею групи, головою профспілкової організації студентів коледжу (ця організація виступила одним із спонсорів заходу, скажу пізніше) напекли пирогів, рулетів, все прикрасили, ще й пригостили.
Випускники-“перевізники” (ви зрозуміли – назва фаху) теж нівроку готувалися, адже Світлана Зейко, керівник групи, їм допомагала.
“Менеджери” співали "Ой у лузі червона калина…", намалювали плакат, справжні патріоти, керівник групи – Оксана Грисюк, надійна товаришка. Вихованці Людмили Мелещук, комп'ютерники 426 випускної групи, рвалися до перемоги в усіх конкурсах і, дійсно, були одні з кращих. В презентації композиції, до речі, теж. Андрій Стрільчук, керівник “автомобілістів”-випускників, вирішив проблему участі у конкурсі просто – вони разом зробили патріотичний плакат, який подарували коледжу. “Механіки”
на чолі з Світланою Ющук потрудилися на славу, бо зробили своїми руками тризуб з колосків пшениці на синьому фоні – вражаюче, актуально, професійно. Окрім цього, взяли участь в усіх спортивних конкурсах і здобули перше місце!
Усі 29 навчальних груп взяли участь у конкурсах. Оригінальними були представлення 144 групи спеціальності “Галузеве машинобудування”, смачним куліш 332 групи, цікавими козацький стіл 331-ої, козацько-патріотична композиція з елементами осінніх мотивів 333-ої, смачними і солодкими творчими роботами Аліни Семенюк (242 група спеціальності “Облік і оподаткування”), щедрим столом української родини вражала 237 група.
ххх
Якщо ви недорахувалися ще з десяток коментарів, то знайте, що й ті групи були представлені цікавинками, але час переходити до спортивних конкурсів. Так, це ще не все – взялася писати, емоції через край, то й ділюся ними з тобою, мій дорогий читачу.
Спортивно-масові конкурси вдалося організувати на високому рівні завдяки злагодженій роботі усього спортивного осердя коледжу. Руслан Ющук – керівник фізичного виховання і головний ідеолог змагань. Надія Андріюк – креативний спортивний менеджер свята, її досвід у спортивній роботі, мудрість, любов до рідного коледжу сприяли успіху. Світлана Ющук, викладач фізичної культури, людина педантична,працьовита, системно підходить до виконання обов'язків фізрука, заняття у неї кожного разу, як відкриті. Олександр Вельма живе коледжем, його кредо "Роби ще краще", його ставлення до своєї професії – це любов до дітей, повага до колег, патріотизм, як основа основ життя.
Володимир Лук'янович, викладач фізичної культури, захисту Вітчизни, завжди підтягнутий, виважений, відданий справі виховання молоді.
Й помічники суддів. Олена Гончаренко, завідувачка відділення, готова до спортивних і туристичних походів різної складності, у суддівстві – ас, непідкупна і тверда у своїх рішеннях, Леся Прокопчук, методист коледжу, людина у спорті, як риба у воді, спортзал, фітнес, біг, плавання, інше – її хобі, її стиль життя. Отець Володимир з матінкою Тетяною – теж частина нашого колективу, вони завжди разом з нами, вони – наша духовна підтримка й розрада.
Обов'язково хочу згадати своїх колег-заступників Ігоря Ілюшика і Олександра Симоніка. Мужчини добре потрудилися, кожну групу відзначили, підбадьорювали, частувалися, спілкувалися з дітьми, батьками, підтримували колег як одна дружна коледженська родина. Ірина Пальчинська, помічниця директорки, взяла участь як членкиня журі конкурсу "Частування" і з подивом зауважувала, що кращу роботу обрати просто неможливо, бо українці – то таки щедра працьовита і красива нація!
Апогеєм зустрічі став конкурс "Перетягування каната". Змагалися збірна команда викладачів проти збірної команди студентів. Одразу скажу, що за моєї пам'яті студенти ще ніколи не перемагали викладачів. Але не цього разу. Студенти отримали перемогу! Викладачі, як ті леви, з “риком” вгризалися ногами в землю, студенти синіли й біліли й хотіли, було, "скласти зброю", але… (от завжди є те але) Світлана Ющук, як тигриця підстрибнула до першого у команді з криком "Михайле, тягни!", і той потяг! Витягли хлопці перемогу! Емоції, скажу вам, незабутні. Ще тиждень тактику й стратегію викладачі обговорювали. То кросівки незручні, то спортивний одяг завузький, то канат заважкий (жартую, звичайно).
ххх
Спортивно-масовий захід, який став ще й масштабною культурною подією, закінчився врученням нагород. Перше місце – команда 422 групи спеціальності “Галузеве машинобудування”; друге місце – 426 група спеціальності “Комп'ютерні науки”; третє місце – 151 група спеціальності “Облік і оподаткування”; четверте місце – 235 група спеціальності “Галузеве машинобудування”; п'яте місце розділили між собою команди 239 групи спеціальності “Комп'ютерні науки” і 334 група спеціальності “Облік і оподаткування”. Усі призові місця були підкріплені ще й фінансовими винагородами від профспілкової організації студентів коледжу і від громадської організації "Атлет".
Ми, українці, – волелюбна і непереможна нація! Завдяки невтомній клопіткій праці колективу коледжу нам вдалося зробити важливу справу – ми побачили усмішки дітей, наших колег, ми зуміли трохи порадіти, ми зміцнили свою віру, ми ствердили свою впевненість у Перемозі! Усе буде Україна!
Далі обов'язково буде …
Олена Шульган, заступник директора з виховної роботи.
Залишити коментар