Кабачки стали улюбленою стравою багатьох. У народній медицині оцінено ще й їхні цілющі властивості – здатність відновлювати сольовий обмін, виводити токсини та «поганий» холестерин. Ведуться наукові дослідження й щодо профілактики онкологічних захворювань.
Рецепти народної медицини
Діабет. Для боротьби з діабетом у народній медицині існує рецепт приготування так званого кабачкового молочка: 2 столові ложки сухого насіння кабачків розмолоти на дрібний порошок, додати пів чайної ложки меду. Суміш розчинити в 100 мл перевареної води до отримання зеленавого молочка однорідної консистенції. Засіб готувати щодня для дворазового прийому натще: перед сніданком та перед обідом. Зазвичай курс триває кілька місяців.
Набряки, гіпертонія на ранній стадії, гінекологічні запалення. 100 г зрізаної шкірки сирих кабачків (або близько 70 г висушеної) залити водою (1 л), довести до кипіння. Відвар настоювати протягом ночі в термосі, після чого приймати по склянці 3-5 разів на добу.
Розлади нервової системи. Насіння кабачків (150 г) подрібнити, залити пів літрою горілки. До суміші додати столову ложку листя м’яти, чайну ложку кориці. У такому вигляді настій витримати протягом трьох тижнів, щодня збовтуючи.
Через 21 день додати 4 чайні ложки меду і суміш настоювати ще тиждень. Приймати по чайній ложці вранці та ввечері.
Асцит (водянка). Шкірку кабачка, огірка та кавуна в рівних пропорціях нарізати сантиметровими пластинками, висушити, подрібнити і перемішати. Для настою взяти столову ложку суміші на 300-350 мл окропу. Настоювати протягом години, процідити. Пити по 50 мл двічі на день.
Гіпертонія. 100 мл кабачкового соку змішати з чайною ложкою меду, приймати в зазначеному об’ємі двічі на добу – вранці та ввечері протягом 1-2 тижнів.
Перед застосуванням рекомендацій порадьтеся з вашим лікарем.
Овочева смакота
Кабачки вживають сирими, вареними, смаженими, тушкованими, запеченими, з них також варять варення. Вони добре поєднуються з багатьма овочами, зеленню, а також із м’ясом та сиром.
Кабачки, запечені в духовці. 3 кабачки, 1 яйце, 1 помідор, 3-4 столові ложки тертого твердого сиру, 2 столові ложки сметани, 2 зубки часнику, 2 столові ложки олії, чайна ложка солі, зелень.
Порізані кружальцями (завтовшки 1 см) кабачки викласти у форму двома шарами, зверху – порізаний півкільцями помідор; залити заправкою (змішати яйце, олію, сметану, дрібно розчавлений часник, сіль). Запікати за температури 180 градусів упродовж 30 хвилин. Вийняти з духовки, посипати натертим на грубій тертці сиром, запікати ще 10 хвилин. Подаючи на стіл, посипати зеленню.
Кабачки з яблучним оцтом. 500-600 г молодих кабачків, столова ложка цукру, 100 мл олії, 2-4 зубки часнику, чайна ложка солі (без вершка), столова ложка яблучного оцту.
Молоді кабачки нарізати вздовж тонкими довгими пластинками, посолити, скласти в глибоку посудину на 10-15 хвилин. Приготувати маринад: змішати олію, цукор, сіль. Додати яблучний оцет, подрібнений часник, зелень, добре змішати. Кабачки викласти на друшляк, щоб позбутися зайвої рідини, покласти в маринад. Поставити посудину в холодильник. Через дві години можна куштувати.
Рецепт від читача
Читач нашої газети Іван Тригуб пропонує свій “смачний” рецепт з використанням кабачка, який не раз використовує в цю осінню пору.
Свою страву пан Іван називає "Піджарка кабачково-грибна". Потрібно невеликий кабачок, бажано – не надто старий, 500-600 грамів будь-яких грибів, 1 цибулину, пів склянки олії.
Цибулину потрібно порізати на шматочки й підсмажити на олії, доки не зарум'яниться. Потім порізаний на кубики очищений кабачок додати до цибулі разом з відвареними грибочками. Тушкувати до готовності, посоливши і поперчивши до смаку.
Вл. інф.
Залишити коментар