Минулого року повені стали настільки потужними, що навіть економічно стабільні країни не витримують їхнього натиску. Вони торкнулися ряду країн: Австралія, Індія, Бангладеш, Пакистан, південь Китаю, Південна Корея, США, Бразилія, Південно-Африканська Республіка, Нігерія.
Хочеться більш детально розкрити ситуацію в Австралії, Європі, Пакистані, на Близькому Сході та США.
Минулого року повені стали настільки потужними, що навіть економічно стабільні країни не витримують їхнього натиску. Вони торкнулися ряду країн: Австралія, Індія, Бангладеш, Пакистан, південь Китаю, Південна Корея, США, Бразилія, Південно-Африканська Республіка, Нігерія.
Хочеться більш детально розкрити ситуацію в Австралії, Європі, Пакистані, на Близькому Сході та США.
АВСТРАЛІЯ: ЛЮТИЙ-ЛИСТОПАД 2022 РОКУ
Наприкінці лютого 2022 року тривожні повідомлення почали надходити зі східного узбережжя Австралії.
У штатах Квінсленд і Новий Південний Уельс затопило цілі міста. Тисячі людей втратили житло, майно, домашніх тварин і засоби до існування.
Загалом у 2022 році Австралія пережила три хвилі історичних повеней. Брісбен зазнав удару "дощової бомби", коли три дні поспіль випадало більше місячної норми опадів. Перед жителями Лісмора вже постало питання про переселення, бо через повторювані повені стало безглуздо відновлювати місто.
І, як виявилось, уряд цієї досить благополучної країни безсилий перед обличчям масштабних кліматичних катастроф. Адже багатьом жителям постраждалих територій досі доводиться чекати обіцяної допомоги від держави.
ПАКИСТАН: ЧЕРВЕНЬ-ВЕРЕСЕНЬ 2022 РОКУ
У Пакистані сезон дощів, що тривав з червня по вересень, перетворився на лихо небачених масштабів. Економічний збиток від повеней оцінено не менш, ніж у 30 мільярдів доларів. Стихія забрала життя понад 1700 людей, і понад 13000 отримали поранення. Зруйновано близько 900000 будинків і ще майже півтора мільйона будівель пошкоджено.
Через кілька місяців після безпрецедентних повеней величезні площі орних земель і цілі села залишаються під водою, а понад 20 мільйонів пакистанців досі гостро потребують невідкладної допомоги.
США: ЛІТО 2022 РОКУ
Від екстремальних повеней влітку також постраждало багато регіонів Сполучених Штатів Америки.
Викликана зливами і таненням снігу повінь у Монтані з 10 до 13 червня змусила терміново евакуюватися мешканців Єллоустонського національного парку
А з кінця липня, протягом наступних п'яти тижнів, на Сент-Луїс, східний Кентуккі, Південний Іллінойс, Каліфорнійську Долину Смерті і Даллас обрушилися зливові дощі, які назвали найсильнішими за останнє тисячоліття. Вони призвели до руйнівних, смертоносних повеней.
ЄВРОПА: ВЕРЕСЕНЬ-ГРУДЕНЬ 2022 РОКУ
Європа у 2022 році також зіткнулась з руйнівною силою масштабних повеней.
Після літньої посухи пересохлий і випалений ґрунт не здатний вбирати вологу, тож довгоочікувані дощі обертаються дуже сильними повенями.
З початком осені повідомлення про зливи в Болгарії, Італії, Греції, Албанії, Португалії та інших країнах часто супроводжувалися звістками про руйнівні повені та зсуви.
Причиною цих раптових повеней зазвичай стають "залпові" зливи. Вода прибуває настільки стрімко, що не залишає людям часу на порятунок.
БОЛГАРІЯ: 2 ВЕРЕСНЯ 2022 РОКУ
Так, 2 вересня в Болгарії інтенсивні дощі призвели до підвищення рівня річок і, як наслідок, до сильних повеней у багатьох частинах країни.
Висота паводкових вод місцями сягала трьох метрів. Людям довелося рятуватись на дахах.
РЕГІОН МАРКЕ, ІТАЛІЯ: 16 ВЕРЕСНЯ 2022 РОКУ
А на регіон Ма?рке в Італії 16 вересня несподівано обрушилася потужна злива. За кілька годин випало близько 400 мм опадів, що майже в 6 разів перевищує місячну норму.
БЛИЗЬКИЙ СХІД: КІНЕЦЬ ЛИСТОПАДА-ГРУДЕНЬ 2022 РОКУ
В останні місяці 2022 року нещадну силу дощу відчули країни Близького Сходу.
З кінця листопада водна стихія вирувала в найбільших мегаполісах цього регіону: столиці Оману – Маскаті, столиці Іраку – Багдаді, а також у священних для мусульман містах Саудівської Аравії – Мецці та Медині, і в економічній столиці країни – Джидді.
ххх
Статистика повеней останніх років з усією очевидністю показує небезпечну синхронізацію цих кліматичних явищ. Якщо раніше в різних точках планети одночасно спостерігалися поодинокі повені, то зараз їх десятки і навіть сотні.
Пік синхронізації 2022 року припав на літо. З червня до серпня повені сталися щонайменше у 120 (ста двадцяти) країнах практично на всіх континентах. З огляду на збільшення частоти аномальних опадів по всьому світу, життя людей, насамперед у великих містах, найближчим часом може стати нестерпним.
Сьогодні на нашій планеті все менше лишається придатних земель для життя. Тому у найближчому майбутньому нас чекає криза з біженцями.Кліматичні катастрофи набирають силу і можуть в будь-який момент торкнутися кожного. А чи працює у твоєму місті система сповіщення в разі стихійного лиха?
Єдина служба порятунку – це реальне рішення в умовах наростаючих катаклізмів.Ми можемо її створити у форматі Благотворчого суспільства і повсюдно впровадити ефективні технології, які допоможуть врятувати життя мільйонів людей, що опинилися в надзвичайних ситуаціях.
Скільки часу є у людства? Відповідь на це та інші запитання ви знайдете у науковій доповіді, представленій 12 листопада 2022 року на форумі "Глобальна криза. Наш порятунок в єднанні".
Можна переглянути повний випуск в ютуб каналі: Благотворче суспільство Волинь, плейлист КЛІМАТ: “Ці ФАКТИ тебе ШОКУЮТЬ! Рік катастрофічних повеней і зсувів в усьому світі | 2022”.
(https://www.youtube. com/watch?v=lN3OSgSfYs8)
Ольга БОРИСЮК.
Залишити коментар