З екранів телевізорів нам регулярно говорять про те, що майбутнє людини залежить від неї самої. Варто лише правильно розподілити зусилля.
Однак у реальному житті все зовсім не так. Влада над життям знаходиться далеко не у самої людини, її думка практично ніколи не враховується, а часом висловити свою точку зору – надто ризиковано.
Виникає запитання, наскільки реально змінити життя суспільства? На даний момент ми тільки можемо обирати тих представників, які нібито підтримують гасла, що збігаються з нашими бажаннями. Але коли обрані нами політики приходять до влади, вони реалізують зовсім інші ініціативи. І вплинути на результат їхніх дій ми не завжди можемо. Виходить, що в споживацькому суспільстві люди є лише безправними особами.
Як зміниться наше життя у Благотворчому суспільстві
У Благотворчому суспільстві влада буде в руках самих людей, і вони безпосередньо зможуть її реалізувати, приймаючи рішення на Електоральній платформі. Законодавчим органом стане народ, а не парламент. Кардинальна відмінність полягає в тому, що в Благотворчому суспільстві сьогодення та майбутнє людини справді залежатиме від її вибору. А вибір кожного покращуватиме життя всіх!
Як це можна реалізувати?
За допомогою найсучасніших технологій створюється платформа для розгляду, ухвалення ініціатив та голосування. Людина встановлює на свій телефон або планшет додаток, який дозволить вирішувати всі питання в режимі онлайн. Думка кожної людини буде важливою. Вона відразу враховуватиметься, оскільки голосування відбувається на платформі в електронному форматі.
Додаток буде простим у використанні, інтуїтивно зрозумілим будь-якій людині. Його розробляють для зручності користувача, повністю захищаючи від можливості підробки результатів голосування. Найголовніше, що людині знадобиться не більше 30 хвилин на тиждень, щоб проголосувати на платформі. Вона зможе будь-якої миті ознайомитися з актуальною повісткою та просто відзначити галочкою «так» чи «ні» біля кожного питання.
Доступ до додатку передбачається для кожної повнолітньої людини, незалежно від місця проживання, статі та технічних можливостей. Адже у Благотворчому суспільстві важливий кожен.
З огляду на нинішній рівень технічного розвитку створити таку платформу реально. Різні розробки вже успішно тестуються у різних країнах. Але повноцінне використання платформи можливе лише за умов Благотворчого суспільства.
Використання такої технології дозволить позбутися непотрібних посередників та перейти до ефективного самоврядування.
Що має на увазі самоврядування?
Власне, пряме прийняття рішень людьми. Вони самі прийматимуть закони та вирішуватимуть, які для них прийнятні, а які – ні. При цьому вітатимуться будь-які ініціативи для покращення життя.
Ініціатива може бути місцевого, державного чи глобального рівнів. Фахівці, у свою чергу, розроблятимуть та пропонуватимуть закони, а також варіанти рішень та реалізації проєктів, ініційованих людьми.
Як людина зможе приймати закони та розібратися
у великій кількості інформації?
У багатьох може виникнути питання: як розібратися у законотворчості, не будучи професійним юристом? Насправді законів для розгляду небагато. Вони будуть подані у простій, зрозумілій формі та з обов’язковим роз’ясненням, як саме це позначиться на вашому житті.
Гарантії ефективності самоврядування:
1. Ухвалення закону про Електоральну платформу, який закріпить право людини вносити пропозиції та приймати закони. Таким чином, людина безпосередньо, без посередників зможе брати участь в управлінні життям суспільства та своїм власним.
2. Внесення 8 основ Благотворчого товариства до Конституції. Їхнє неухильне дотримання гарантує ефективність самоврядування. Це найголовніші норми життя людини та суспільства. Решта законодавства має не порушувати їх. Відповідно, у Благотворчому суспільстві виключено прийняття рішень, які погіршують становище людини або загрожують її життю, свободі та безпеці.
Для прийняття рішення людині потрібно лише відповісти собі на запитання: наскільки це покращить моє життя? І відповісти, чи згоден він чи ні. Хіба ви не розберетеся, що вам вигідно?
Наприклад, розглядаються два законопроєкти: дозволяти будівництво будинків на березі водойм чи ні? Суть кожного коротко та зрозуміло викладена з усіма поясненнями «за» та «проти». Один законопроєкт пропонує будувати будинки не ближче, ніж за 200 м від берега з урахуванням збереження екології, вільного доступу до водойми з громадським пляжем.
Другий законопроєкт пропонує дозволити будівництво безпосередньо біля води. В даному випадку можливість мати будинок з виходом до води отримають одиниці, також це зашкодить екологічному балансу.
Як вважаєте, який варіант виберуть люди? Вони будуть самі зацікавлені у прийнятті рішень, бо це вплине на покращення їхнього життя!
Безумовно, всі складні моменти опрацюють спеціалісти. Будь-яку ініціативу спочатку розглянуть під кутом: як це вплине життя людини? А далі розроблять просту та зрозумілу експертну пропозицію.
Контроль за виконанням рішень
Він буде простим та прозорим, здійснюватиметься на Електоральній платформі. Всі, хто зараз має владу над людьми, у тому числі політики, в Благотворчому суспільстві стануть відповідальними виконавцями, без привілеїв і недоторканності.
Закон працюватиме однаково для всіх. Люди, як замовники таких послуг, будь-якої миті зможуть розірвати контракт із поганими виконавцями.
Впровадження сучасних технологій, наприклад, штучного інтелекту, дозволить раз і назавжди позбутися корупції та бюрократії. Буде повна прозорість у призначенні виконавчих осіб, русі коштів та реалізації проектів. Все це суспільство зможе легко контролювати через електронну платформу.
Благотворче суспільство – це прекрасне майбутнє кожної людини і людства загалом. І на даний момент є лише одна необхідність – поінформувати населення планети про таку можливість. Чим більше людей захоче жити в нових умовах, у новому форматі суспільстві, тим швидше світ зміниться на краще.
Автори: волонтери міжнародного глобального руху «Благотворче суспільство».
Залишити коментар