Руйнівний удар тайфуну “Мавар”. Острів Гуам:
Могутній супертайфун «Мавар», який досяг п’ятої категорії інтенсивності, обрушився на найбільший острів архіпелагу Маріанські острови – Гуам 24 травня 2023 року. Він приніс із собою проливний дощ та ураганний вітер із поривами до 250 км/год.
Стихія зносила стовпи електропередач, ламала дерева, зривала дахи будинків і перевертала автомобілі. Майже все населення острова залишилося без електрики, а багато – і без водопостачання. Повідомляється про те, що двоє людей було винесено в море, і зусилля з їхнього пошуку не принесли результатів.
Цього ж дня рясні дощі у дев’яти провінціях Алжиру стали причиною раптових повеней, які призвели до серйозних наслідків. Бурхливі потоки води зруйнували безліч доріг, пошкодили будинки, адміністративні споруди та затопили сільськогосподарські поля. Група цивільного захисту проводила численні рятувальні операції з евакуації людей, які опинилися в пастці паводкових вод. На жаль, повідомляється про кількох загиблих.
У той же час на протилежному березі Середземного моря рекордні зливи спричинили серйозні повені в кількох містах Іспанії. Найбільше постраждали регіони Андалусія, Мурсія, Валенсія та Мадрид. В Онтеньенті лише за 12 годин випало 127,4 мм дощу. Це рекордний показник за 100 років! Міські вулиці перетворилися на непереборні перешкоди не лише для пішоходів, а й транспорту. Служби екстреної допомоги врятували десятки людей, які застрягли у транспортних засобах.
Варто зазначити, що штормовій погоді передував вкрай посушливий період, який тривав майже 8 місяців. За даними метеорологічних служб, кількість опадів, що випали в Іспанії з 1 жовтня 2022 року по 23 травня 2023 року, була на 27% нижчою, ніж у середньому за цей період.
Останнім часом на Землі відбувається дедалі більше стихійних лих, викликаних кліматичними змінами. Спрогнозувати їх все складніше, сила невблаганно зростає, а наслідки найчастіше шокують. На жаль, сьогодні служби порятунку не готові до сучасних викликів: вивержень супер-вулканів, масштабних повеней, гігантських торнадо, цунамі та інших стихійних лих. Вони стикаються з новими потужними та великомасштабними явищами, а основні інструменти, які використовують, практично не змінюються: лопати, пили, сокири, пожежні рукави тощо.
Щоб ефективно справлятися з наслідками стихійного лиха, за умов глобальної зміни клімату, потрібні нові технології. На сьогоднішній день існують проривні науково-технічні рішення, але вони не застосовуються повсюдно через те, що ми з вами існуємо у споживацькому форматі суспільства.
Клімат “наступає”, він безжальний, з ним не домовитися. Нам необхідна більш стійка модель взаємовідносин, здатна протистояти будь-яким критичним викликам, що відбуваються як у кліматичних системах (атмосфері, гідросфері, геосфері, біосфері та інших), так і в соціально-економічних.
Модель, у якій будь-яка взаємодія людей заснована на єдиній меті — забезпечити та гарантувати цінність життя кожній людині. У таких умовах будь-якій службі та всім професіоналам, які задіяні в порятунку людей, однаково доступні науково-технічні досягнення незалежно від їхнього місцезнаходження. Тільки у суспільстві з рівними можливостями в критичній ситуації кожна людина, незалежно від її суспільного чи матеріального становища, однаково захищена.
У такому суспільстві у надзвичайних ситуаціях єдиний пріоритет – це безпека кожної людини. І поки що ми маємо можливість змінити ситуацію на свою користь, на користь всього людства. Єдиний шанс вижити – це об’єднатися та реалізувати «Благотворче суспільство», основою якого є цінність життя кожної людини. Благотворче суспільство – це безпечне суспільство, з турботою про кожного!
Тільки сформувавши громадську думку, громадський запит на Благотворчий формат, ми можемо розпочати перехід до нової людяної моделі суспільства. Підтримай проєкт «Благотворче суспільство», стань частиною рішення!
https://creativesociety. com/uk
Посилання на сторінку Форуму в Інтернеті: https://creativesociety.com/uk/global-crisis-there-is-a-way-out
Автори: волонтери міжнародного глобального руху «Благотворче суспільство».
Залишити коментар