З початком ескалації військових дій на території України від 24 лютого 2022 року українці перебувають у стані постійного стресу.
Невимовний біль переповнює серце і душу, адже чимало громадян з різних регіонів нашої країни втратили свої домівки, перебували в епіцентрі бойових дій, долали сотні кілометрів, аби врятуватися від вибухів бомб і снарядів, зберегти найцінніше – життя своїх рідних і близьких.
Найбільше від цього, на превеликий жаль, страждають діти, адже їм складніше самостійно подолати стрес, адаптуватися до нових реалій в умовах війни, не замкнутися у собі, знайти нових друзів, розпочати життя з нового аркуша.
За підтримки Міжнародного Комітету Червоного Хреста України, волонтери Ковельської організації Червоного Хреста взяли участь в конкурсі міні-грантів в рамках проєкту "Розвиток організації та волонтерства ТЧХУ" (BraVo).
Починаючи з січня ц. р., на базі ЗЗСО № 8 м. Ковеля діє локація соціально-педагогічного супроводу сімей, дітей переселенців, які перебувають у складних життєвих обставинах внаслідок військових дій.
Завдяки їй психосоціальна підтримка набуває нових форм – від стабілізації емоційного стану до психоемоційного відновлення.
Чимало енергії, сил задля реалізації проєктів для підтримки родин внутрішньо переселених осіб, маленьких та юних ковельчан докладають енергійні та ініціативні волонтери Микола Гайдук та Оксана Арутюнян.
В основному, як розповідає ковельчанин, "червонохрестівці" проводять з дітьми заходи із психосоціальної підтримки з використанням творчих, рухливих ігор, організовують перегляд мотивуючих фільмів та мультфільмів, проводяться лекції, семінари. Діти спілкуються, знаходять нових друзів, мають спільні інтереси.
Найближчим часом силами невтомних ентузіастів і волонтерів будуть організовані майстер-класи з театрального мистецтва, фотографії, плетіння бісеру, приготування страв, ознайомлення з кухнею світу.
Впродовж тривалого часу волонтери Ковельської організації Товариства Червоного Хреста України працюють задля того, аби втілити соціальні проєкти в життя, перебувають у постійному і невтомному пошуку нових ідей, аби створити максимально комфортні умови для усіх, хто опинився в складних життєвих обставинах.
Неможливо не згадати у зв'язку з цим керівника осередку Товариства Людмилу Стахорську, кожен день якої наповнений корисними справами і теплом людських відносин. У серці Людмили Севастьянівни відчувається доброта, а у справах – мудрість та виваженість.
Багато теплих і щирих слів хочеться адресувати Анні Шуляр, фахівцю з розвитку Червоного Хреста та волонтерства, котра з повною віддачею сил працює над різними соціальними проєктами. Завдяки цьому вдається підвищити рівень волонтерського руху, надати допомогу звичайним українцям.
За плечима ковельських волонтерів – участь і перемога в трьох міжнародних міні-грантах. Перший пілотний проєкт, який вдалося виграти, приніс позитивний результат. Волонтери придбали 19 комодів для потреб хоспіса міста Ковеля. Це – лікарня зі спеціалізованою паліативною допомогою, де важкохворим надається медична, соціальна і психологічна підтримка. Другий грант, як ми уже писали, спрямований на організацію локації психосоціальної підтримки.
А ось нещодавно волонтери виграли третій міні-грант. Тож незабаром у Ковелі запрацює пункт прокату реабілітаційної техніки. Люди, які не мають можливості придбати візок колісний, зможуть взяти його в оренду.
Ковельська міськрайонна організація Товариства Червоного Хреста об'єднує небайдужих, творчих, ініціативних людей, які працюють на конкретний результат, адже для них волонтерство – це не тільки робота, а й стан душі.
Світлана ТРОЦЮК.
НА СВІТЛИНАХ:заходи соціально-психологічного спрямування, що проводяться на базі ЗЗСО № 8.
Фото Анни ШУЛЯР.
Залишити коментар