Ми живемо, щоб добро творити –
Для цього ми й прийшли у цей тривожний світ,
Щоб милосердним бути і з любов’ю жити,
І на Землі лишити світлий, добрий слід.
У словах, наведених вище, – образно кажучи, зміст роботи «червонохрестівців», за минулий нелегкий рік. Рік війни, яка ставила перед колективом нові завдання.
Людмила Стахорська – голова міськрайорганізації товариства Червоного Хреста, людина з великим досвідом роботи, разом із колегами успішно вирішує всі завдання. Разом з чуйністю і доброзичливістю, вона принципова й вимоглива до себе і підлеглих, професійно націлює працівників на досягнення визначеної мети.
А завдань у них багато. Бо коли у нас виникають якісь проблеми, – ми неодмінно згадуємо людей, які готові прийти на допомогу. Червоний хрест – це не просто вчинки. Це – милосердя і любов, добро і допомога. Бо як говориться, –
Доброта з роками не старіє,
Доброта від холоду зігріє.
Тільки треба добрим бути
І в біді нікого не забути.
Такі люди працюють в Товаристві. Керівник в доповіді згадала всіх волонтерів, які протягом року не рахувалися з часом, в свята і в будні надавали жителям Ковельщини, переселенцям ту чи іншу допомогу. Але що б не робили, головну увагу приділяли нашим захисникам.
Про основні напрямки роботи, новації в ній присутніх інформувала Анна Шуляр – фахівець з розвитку організації і волонтерського руху. До речі, саме завдяки їй Товариство взяло участь у програмі BraVo, яка фінансується Червоним Хрестом Німеччини. Дякуючи виграним грантам, робота Товариства стала набагато дієвішою – зазначила спеціаліст. Їй притаманні творчий підхід до справи, енергійність, цілеспрямованість, вміння працювати на перспективу.
«Ми бачимо – говорить Анна Миколаївна, – що люди бувають слабкими і незахищеними перед обставинами життя, потрапляють у скрутне становище.
Саме ми, волонтери Товариства, із щирим серцем і відкритою душею прагнемо прийти на поміч, повернути людині віру в життя. Останнім часом у нас відкрито прокатний пункт реабілітаційної техніки «Ми — поруч».
В полі зору тримаємо психологічно-соціальну підтримку молоді, ветеранів. При Товаристві успішно запрацював клуб «Довголіття», який налічує майже 40 ветеранів, і керівником якого є Любов Анікушина. В клубі отримують психологічну реабілітацію не тільки ветерани міста, але й ті, кого погнала війна зі Сходу.
Активно співпрацюють волонтери з громадською організацією «Реабілітаційний центр» Славікових. Вперше відкрито локацію психологічно-соціальної підтримки з неповнолітніми, схильними до правопорушень, – «Будуймо разом». Особливу психологічно-соціальну турботу проявляємо про дітей 6-12 років у ліцеї «Оберіг».
Поряд з цим ми працюємо у «традиційних» напрямках. Це – надання першої домедичної допомоги, програма медико-психологічної допомоги хворим на туберкульоз, догляд одиноких, хворих вдома. В нас нині активно працює банк одягу, гуманітарної підтримки. Продовжуємо зустрічати потяги із вимушено переселеними особами (всього їх було 8).
З цими обов’язками успішно справляються Руслана Голубчик, Марина Козакова, Валентина Канашкова, Микола Гайдук, Олена Осоченко, Роман Додарук, Оксана Арутюнян, Олександр Савенко, Світлана Рудай. Саме вони з турботою і милосердям ставляться до свої підопічних.
Ми завжди пам’ятаємо, що у нас війна, котра кожен день приносить біль, горе, втрати. Наш колектив живе цим болем. Робимо все можливе, або допомогти Збройним силам України і тим, кого війна погнала із зруйнованих міст, сіл, обжитих домівок.
Є потреба розширити обсяг послуг в сільській місцевості. Ми практикуємо надавати гуманітарну допомогу, запрошуємо користуватися банком одягу та пунктом прокату реабілітаційного обладнання.
В селищі Голоби, зокрема, плануємо відкрити для людей старшого віку пункт психологічно-соціальної підтримки. Думаємо, що в нас усе вийде».
У звітній конференції взяли участь і виступили перша заступниця голови РДА Галина Коляда, заступник голови районної ради Андрій Броїло, начальник управління соціальної і ветеранської політики міськвиконкому Софія Сагаль.
– Робота «червонохрестівців» – це не просто праця, це покликання, – наголошує Людмила Стахорська. – Товариство Червоного Хреста — установа, до якої звертаються не зовсім щасливі, здорові, забезпечені люди, а тому вияв доброти до ближнього, терпіння у спілкуванні, тісна співпраця з владою, соціальними службами – це і є запорука успіху нашого колективу якому я вдячна – всім і кожному – за спільну ефективну працю.
Нехай добрими і милосердними будуть ваші серця. У будь-яких життєвих ситуаціях будьте на висоті, будьте просто людьми добрими, чуйними. Ніколи не втрачайте віри. Життя «смугасте», і в ньому чергуються успіхи й невдачі, злети і падіння. А ви творіть добро, і в цьому – ваше покликання.
У новому році хочу побажати колективу Товариства, волонтерам міцного здоров’я, родинного тепла, щасливого довголіття. Нехай Вифлиємська зірочка сяє у Ваших серцях, домівках добром, щастям і миром!
Представники місцевої влади подякували присутнім за роботу, побажали нових творчих злетів у діяльності.
Валентина Січкар.
Фото з архіву автора.
Залишити коментар