Пане Миколо!
В кінці минулого року працівники редакції і Ви особисто не раз зверталися до своїх читачів з проханням підтримати «Вісті Ковельщини» і передплатити їх на 2025 рік.
Цікаво знати, які загальні підсумки передплатної кампанії: чи втрималася наша газета, як-то кажуть, «на плаву»?
Буду вдячний за відповідь.
Іван Дубовик.
Пане Іване!
Чесно кажучи, ми, журналісти, надзвичайно переживали і хвилювалися за долю рідної газети. Час непростий, воєнний, фінансово й економічно нестабільний. Окрім того, редакційний штат скоротили до мінімуму.
На щастя, «Вісті Ковельщини» – єдину громадсько-політичну газету у нашому краї – вдалося зберегти. Не буду перевантажувати вас цифрами, а скажу коротко: тираж практично не впав. У цьому заслуги не тільки трудового колективу, а передусім – друзів «міськрайонки», її шанувальників. Вони активно відгукнулися на наш заклик, об’єдналися у «коло підтримки» видання.
В міру своїх сил попрацювали поштовики, хоча, чесно кажучи, реформи їх очільника пана Смілянського завдали і завдають нам чимало клопотів. Досить сказати, що тільки через значне підвищення тарифів на так звану доставку редакція змушена віддати майже половину з отриманих коштів передплатної кампанії на 2025-й рік «Укрпошті». А це, повірте, немала сума грошей, яка вимірюється декількома сотнями тисяч гривень. Про те, чи «відпрацьовує» команда пана Смілянського ці кошти, говорити не будемо – ви все знаєте не гірше мене…
Але діватися не маємо куди, адже «Укрпошта» – монополіст на ринку передплати і розповсюдження друкованої преси. Як кажуть, від «долі» не втечеш. Тому щиро вдячні тим працівникам поштового зв’язку Волині, котрі, не зважаючи на мізерні заробітки, продовжують сумлінно виконувати свої професійні обов’язки, сприяють у роботі журналістам. Нехай Господь дарує Вам міцне здоров’я і моральне та матеріальне благополуччя!
Особливо гарним словом варто відзначити колективи стаціонарних відділень зв’язку: Ковель-8, Ковель-6; Ковель-2; Ковель-1; сіл Білин, Поворськ; пересувних відділень (так званих ПВПЗ) – №31, 38, 39, 12. Не стояли осторонь деякі сільські і селищні ради – Голобська, Головненська, Дубечненська, Старовижівська, Луківська, хоча, чесно кажучи, їх перелік міг би бути довшим.
Невже очільникам деяких громад не цікаво, чим живе Ковельщина, які події відбуваються на теренах району? Та й самим варто активніше використовувати шпальти «міськрайонки» для інформування виборців про свою роботу, забезпечити місцевою пресою бібліотеки, центри культури і дозвілля.
Не можу не сказати добре слово про увагу до газети керівництва, депутатів Ковельської міської ради, її відділів та управлінь. Тут добре знають і голова Ігор Чайка (за фахом – теж журналіст), і його заступники, і депутати ради істину: «Де українська газета – там Україна!». Ось чому дружно підтримали зміни до Програми висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування у ЗМІ на 2025-й рік, допомігши фінансово передплатити «Вісті Ковельщини» ветеранам війни і праці, малозабезпеченим категоріям населення, особам з інвалідністю, громадським організаціям та ін. Ділова співпраця налагоджена із керівництвом Ковельської районної ради (В’ячеслав Шворак, Андрій Броїло). Будемо сподіватися, що в новому році вона ще більше зміцниться.
Як завжди, в «коло підтримки» газети дружно стали колективи та їх керівники цілого ряду підприємств та установ, підприємці. Це – управління культури, молоді, спорту та туризму міськвиконкому (Андрій Мигуля), ПТМ «Ковельтепло» (Володимир Бойко), ТОВ «Волинь-Кальвіс» (Анатолій Понікарчук), СТзОВ «Дружба» (Валерія Яромчук), СТзОВ «Вежа» (Тетяна Зінчук), СТзОВ “Зоря” (Володимир Потапчук), СЛАТ «Тур» (Олександр Смаль), ТзОВ «Компанія Алтекс», ТзОВ “Вілія Агро” (Ігор Савенюк).
Постійну підтримку ми відчуваємо з боку наших ділових партнерів: Відокремленого структурного підрозділу «Ковельський промислово-економічний фаховий коледж ЛНТУ» (Тетяна Селівончик, Олена Шульган), Ковельський фаховий медичний коледж (Олена Григола), РЖКП-1 (Віктор Солов’янчук, Ігор Пініс), МТМО (Валентин Вітер), з якими налагоджена ділова взаємовигідна співпраця. Великий внесок у загальну справу роблять благодійники Іван Потапчук, Юрій Рахлінський, Геннадій Безека, Микола Заікін, Віктор Козак, Альбіна Дяків, Роман Ляшук.
Користуючись нагодою, вважаю обов’язком від себе особисто, від невеличкого колективу ТзОВ «Редакція газети «Вісті Ковельщини» сердечно подякувати голові ветеранської організації Ковельщини Валентині Січкар за активну участь не лише у творенні газети, а й організації її передплати на теренах району. Чесно кажучи, вона зарекомендувала себе як справжній професійний менеджер, хоч працює на громадських засадах абсолютно безкоштовно.
Вона вміє знаходити спільну мову з керівниками господарств, активістами громадських організацій, виступає ініціатором цікавих акцій. Так, зокрема, з перших днів нового 2025-ого року підтримала добру справу – щотижня забезпечувати свіжими номерами «Вістей Ковельщини» поранених воїнів ЗСУ, які проходять курс лікування у Ковельському МТМО.
Наші захисники з великим інтересом читають «міськрайонку», яка для них служить своєрідним «віконечком» у світ подій, якими живе Україна, Волинь, Ковельщина. До акції Валентині Володимирівні разом із редакцією вдалося залучити перших благодійників. Будемо сподіватися, що байдужими до акції «Подаруймо газету воїну» у місті та районі добрі люди, яких у нас чимало, не залишаться. А жінці – респект і повага!
Не можу не подякувати за співпрацю, взаєморозуміння і підтримку духовенству Православної Церкви України (старший декан Ковельського деканату о. Іван Бонис). Постійними авторами «міськрайонки» є священнослужителі о. Василь Мичко, о. Михайло Левочко, о. Анатолій Александрук, о. Матвій Олійник, о. Іван Оринчак, о. Дмитро Андрухів, о. Ростислав Дідух та багато їх колег.
Вони розуміють значення друкованого слова, його велику роль у духовному розвитку кожної людини, патріотичному вихованні своїх прихожан. Важко переоцінити роль духовенства у волонтерському русі, взаємодії з благодійними організаціями, які допомагають і морально, і матеріально Збройним Силам України.
Водночас «Вісті Ковельщини» передплачують багато прихожан православних храмів Ковельщини, а журналісти, в свою чергу, постійно розповідають про добрі справи релігійних громад.
Ось такою обширною відповіддю на Ваше запитання стали, пане Іване, мої нотатки. У них я коротко підсумував результати передплатної кампанії-2025, про що Ви просили. Водночас хочу нагадати, що всі цьогорічні передплатники, які виявлять бажання і надішлють копії підписних квитанцій на адресу редакції, стануть учасниками традиційної нами акції «Передплатіть і виграйте!».
Окрім того, п’ять грошових призів по 200 гривень також будуть розіграні серед читачів, які оформили передплату з 19 по 26 грудня 2024 року. Про підсумки розіграшу незабаром повідомимо.
Микола Вельма.
Залишити коментар