Як мати в доньки і у сина,
Ми будем вірити, любити,
І захищати, й боронити!».
«Любіть Україну!» — таким закликом Волинський телеканал «Аверс» розпочав проєкт патріотичної пісні. Мета його – здійснити турне по Волині та її територіальних громадах. Колектив працівників «Аверса» зацікавився, як живе і працює культура сьогодні на селі.
І це дуже радує. Адже в наш непростий час тележурналісти згадали про працівників культури, тих, хто співав і співає, хто чарує своїм голосом. Це – про людей, які живуть, працюють, але мало радіють прийдешньому дню, сподіваючись на мир і спокій в Україні. У зв’язку з подіями, які відбуваються, нині мало проводиться концертів, масових заходів, бо в кожному селі є захисники країни і Герої, які віддали своє життя за свободу і незалежність своєї Батьківщини.
Волинь дуже співуча і багата на таланти. У кожному селі – свої особливості співу. Люди ще зберігають традиції, звичаї, якими живуть у своїх громадах. Там складають і пишуть пісні та вірші, які виконують сільські аматори сцени.
У січні цього року телеканал «Аверс» завітав у Люблинецьку територіальну громаду – село Старі Кошари. Сюди приїхали учасники художньої самодіяльності із Кругеля та Мощеної. У школі в краєзнавчій кімнаті і проводився запис пісень, які підготували їх виконавці. А це, в основному, сільські жінки, які закохані у пісню, багато років є незмінними виконавцями.
Кругельський колектив жінок виконав ряд пісень на ліричну тематику, про Україну та інші. І Старі Кошари, які прийняли гостей, теж гарно підготувалися. Виконали віночок українських пісень, які вдало вписалися в тематику проєкту.
Із співом гармонували сценічні костюми, в які були одягнені всі учасники.
Жіночий ансамбль «Криниченька» із Мощеної розпочав виступ «Піснею про Мощену» на слова ковельського поета Анатолія Семенюка. Вона стала своєрідним гімном мешканців села:
Піщинка маленька –
Мощена на карті,
Тут люди багаті
Теплом і добром…
Всього було представлено чотири пісні без музичного супроводу. Учасниці дуже старалися, прислухалися одна до одної, щоб вийшло гарно і мелодійно.
Друга пісня заполонила чарівною мелодією:
Ой ти вродлива, моя волинянко,
Причарувала ти серце моє,
Хто тебе любить, спокій загубить,
Тільки зозуля в гаю закує.
Карії очі, чорнії брови
Подарувала їй рідна Волинь…
Завершив свій виступ гурт «Криниченька» героїчною піснею:
Ой, полечко, поле, копитами збито,
А на тому полі два козаки вбито...
та піснею:
Чого ти хочеш, Україно?
Я хочу, щоб цвіли Карпати,
Я хочу, щоб шумів Дніпро,
Я хочу, щоб раділа мати
На щастя людям, на добро.
Я хочу, щоб росла пшениця,
Я хочу пісні солов’я,
Щоб хлібом пахло у світлиці,
Що миром сяяла Земля!
«Пісня – то душа народу, Слово її – то зброя» — під таким гаслом свої вірші читала автор цих рядків «Ішов солдат», «Рідна моя мова» та інші.
Новостворене співоче тріо, назва якого «Аколада», у складі Ірини Макань, Василя Старевича, Тетяни Савчишиної у супроводі гітариста Сергія Зінчука представило свою першу пісню «Нас весна не так зустріла».
Прийдуть часи радісні, і тоді заспіваємо дзвінко та весело:
Ми – сім’я єдина,
Вільна Україна,
І нове чекає нас життя.
І доки служитимуть народному мистецтву аматори сцени, доти й битиме джерело культури, дякуймо за жертовну працю, багатство і щедрість душі сільським працівникам культури: Ганні Лис – директорці будинку культури села Старі Кошари; Оксані Долонько – завідуючій клубом с. Кругель та Любові Зінчук – завідуючій клубом с. Мощеної, які доклали максимум зусиль, аби достойно представити свої колективи на обласному рівні.
Хай життя Ваше буде, як гарна пісня!
Здоров’я, миру, щастя і достатку.
Ми даруєм людям пісню,
Ніжне, тепле слово
І співаємо з любов’ю
Про красу чудову –
Про рожевії троянди,
Білі хризантеми.
Ніжно вишиту сорочку,
Що близька для мене.
Про вербу і черемшину,
Червону калину,
Про чарівний край козацький,
Рідну Україну!
Ольга ЛІЩУК,
бібліотекар с. Мощеної.
НА СВІТЛИНІ: учасники художньої самодіяльності с. Мощеної під час одного з Днів села. У ньому взяли участь аматори сцени, які й досі співають, про що написала Ольга Ліщук.
Фото з архіву редакції.
Залишити коментар