В першу чергу мульчуйте ґрунт. Мабуть, це найбільш популярний і доступний спосіб збереження вологи на ділянці. Матеріал, за допомогою якого проводиться мульчування, не лише зменшує випаровування, але й стримує ріст бур'янів. А гравій, галька, подрібнена кора і декоративний керамзит ще й прикрашають грядки.
Ґрунт мульчують восени і навесні, коли він досить вологий. Плівка для мульчування теж відмінно допомагає зберегти вологу, але з нею посадки виглядають менш привабливо.
Поливайте рослини вчасно. Найкраще поливати посадки рано вранці: у цей час вода випаровується повільніше. При цьому намагайтеся лити воду під корінь, а не на листя.
Деякі садівники і городники воліють здійснювати полив увечері, але тоді рослини можуть не встигнути обсохнути до того, як почне знижуватися температура повітря. А при підвищеній вологості городні й садові культури нерідко атакують слимаки. Також високий ризик розвитку грибкових хвороб.
Для поливання краще за все використовувати заздалегідь зібрану дощову воду. По-перше, вона корисніша для рослин, а по-друге, дістається дачникові безкоштовно.
Використовуйте гідрогель. Цей спеціальний гель являє собою гранули, які набухають, вбираючи вологу, і потім поступово віддають її корінню рослин протягом усього спекотного дня.
Установіть системи автополиву. У місцях посадок вологолюбних рослин помістіть системи автоматизованого поливу. Так, дощувальна система допоможе вам виростити гарний рівномірний газон і розкішну клумбу.
Для городу, теплиці і невеликого саду можна використовувати крапельну систему автополиву. Тут вода подається з об'ємної бочки, тече по спеціальних трубах і рівномірно розподіляється в прикореневій зоні рослин по всіх грядках.
Поливайте рослини рясно, але не занадто часто. Краще рясно поливати рослини один раз в кілька днів (або коли ґрунт стає надто сухим), ніж щодня і потроху. Рясний полив допомагає культурам розвинути глибоку кореневу систему. А от часті й мізерні поливи стимулюють ріст коріння рослин поблизу поверхні ґрунту. Це робить їх більш уразливими під час посухи.
Вибирайте правильні контейнери. Квіти, що ростуть в підвісних контейнерах на відкритій терасі, потребують більш частого поливу, оскільки в таких ємностях ґрунт швидко пересихає. Щоб земля залишалася вологою як можна довше, використовуйте тару з пластику або скла. А ось контейнери з пористих матеріалів краще залишити для будинку або балкону.
Перевірте, чи достатньо місця рослинам. Занадто розгалужена коренева система потребує більшої кількості вологи. При необхідності пересадіть рослини в більш просторі ємності.
Боріться з бур'янами. Бур'яни – прямі конкуренти городніх, садових і декоративних культур в боротьбі за цілющу вологу. Щоб усунути "ворогів", не забувайте про регулярну прополку і мульчування.
Саджайте рослини близько одна до одної. Своїм листям рослини захищають ґрунт від прямих сонячних променів, сухого повітря, а також створюють тінь для посаджених поруч культур. Тому при густих насадженнях волога зберігається в ґрунті краще. Наприклад огірки краще вирощувати в один ряд і висаджувати сіянці через кожні 20 сантиметрів.
Залишити коментар