Наш співрозмовник – директорка Відокремленого структурного підрозділу “Ковельський промислово-економічний фаховий коледж Луцького національного університету” Тетяна Селівончик
– Тетяно Василівно! Задум провести розмову з Вами виник давно. Але суворі реалії теперішнього життя, коли триває розпочата путінською росією війна проти України, коли сумного, на жаль, більше, аніж веселого, не дозволяли раніше здійснити свій намір.
Але життя триває, завдяки нашим героям-захисникам маємо можливість тут, в умовному тилу, працювати, вчитися, мріяти. Скажіть відверто: яка ситуація в очолюваному Вами колективі, наскільки успішно вдається організовувати роботу Вам особисто, педагогам коледжу?
– Вітаю читачів газети «Вісті Ковельщини» й дякую за запрошення до розмови, Миколо Григоровичу. Для мене – велика честь спілкуватися із мешканцями нашої громади за посередництвом нашої газети. Хочу одразу наголосити, випереджуючи Ваші подальші запитання, що фахова освіта – шлях до успішного майбутнього. Це – практично, корисно, перспективно, сучасно, затребувано і відповідально.
Практично – дає реальні навички і уміння, які можна одразу застосувати у роботі. Корисно – забезпечує знання, необхідні для успішної кар’єри в конкретній сфері. Перспективно – відкриває можливості для кар’єрного росту, самореалізації та подальшого навчання. Сучасно – програми оновлюються відповідно до вимог ринку праці та технологічного прогресу. Затребувано – роботодавці шукають кваліфікованих спеціалістів, які можуть одразу працювати. Відповідально – справжні професіонали роблять світ кращим, створюючи корисні продукти та послуги.
І цей шлях однозначно лежить через ВСП «Ковельський промислово-економічний фаховий коледж Луцького національного технічного університету», заклад освіти, який вирізняється з-поміж інших двадцяти коледжів Волинської області динамікою позитивного росту (актуальні спеціальності, висококваліфікований колектив, матеріально-технічна база), високим рівнем контингенту (1000 студентів), умінням швидко реагувати на зміни вимог роботодавців. Бо ж я не просто директорка закладу освіти – я представляю інтереси поколінь людей, які причетні до становлення і розвитку нашого коледжу.
Якщо відповідати по суті на Ваше запитання, Миколо Григоровичу, то скажу з гордістю, що ВСП «Ковельський промислово-економічний фаховий коледж ЛНТУ» – інноваційний заклад освіти із 45-річною історією, конкурентноздатний у вітчизняному та світовому просторах, який впроваджує діяльність для потреб економіки у різних сферах з постійним підвищенням результативності, утвердження української національної та громадянської ідентичності, з обов’язковим створенням єдиного освітнього середовища з високою складовою гендерної рівності. У сучасних реаліях коледж відповідає запитам ринкових потреб усіх категорій населення. Постійна підтримка фахівців-професіоналів дозволяє отримувати знання й навички, необхідні для впевненого кар’єрного росту.
Якщо додати у відповідь почуття й емоції, то ВСП «Ковельський промислово-економічний фаховий коледж ЛНТУ», навіть в умовах воєнного стану, – це живий організм, який приводять у рух особливі люди – педагоги й студенти коледжу, складовою цієї системи є усі: працівники, батьки, стейкхолдери, громадські діячі, чиновники, інші учасники.
Основний закон, на якому ґрунтується життя у нашому закладі освіти, – це закон людяності. Тому головне завдання – збереження життя і здоров’я соціально зрілої, вмотивованої, творчої особистості, громадянина-патріота своєї Батьківщини.
– Які зміни сталися у Вас в навчально-виховному процесі останнім часом, які новації вдалося запровадити? Бо що не говоріть, але Ковельський промислово-економічний фаховий коледж ЛНТУ був, є і, сподіваюся, ще довго буде провідним серед навчальних закладів Волині та й України. Отож, чим можете похвалитися нині?
– Усе, що відбувається у коледжі, з притаманними тільки нам (ВСП «КПЕФК ЛНТУ») формами і методами, спрямовується на утвердження авторитету закладу освіти та на формування стійкої позитивної думки суспільства про нашу Альма-матер.
Ми називаємо наш колектив родиною: усі завдання виконуються спільними зусиллями, усі успіхи й проблеми теж ділимо порівну між усіма. Тому багато років нам вдається обіймати перші сходинки рейтингів закладів фахової передвищої освіти Волині.
Ми виживаємо у війні завдяки спільним зусиллям, за кожним нашим успіхом стоїть робота колективу й студентства. Тому діяльність коледжу в роки повномасштабного вторгнення продовжувалася плідно й активно за різними напрямами.
Освітня діяльність:
– навчальний процес офлайн в умовах воєнного часу з облаштованим укриттям, альтернативними джерелами електроенергії (встановлено надпотужний генератор);
– адаптація програм до нових реалій: включення занять з тактичної медицини, кібербезпеки, психологічної стійкості, а також навчання студентів усіх курсів у вправлянні зі зброєю.
Волонтерство та гуманітарна допомога:
– збір коштів, продуктів, ліків, військового спорядження для армії та цивільних;
– організація гуманітарного штабу для внутрішньо переміщених осіб (більш як 300 осіб проживали у гуртожитку коледжу й були забезпечені усім необхідним, окремих громадян ми супроводжували увесь час, аж до влаштування житлових умов і працевлаштування);
– плетіння маскувальних сіток, виготовлення окопних свічок, приготування їжі, консервації;
– організація та проведення благодійних фестивалів, ярмарок, виховних годин з метою збору коштів для допомоги військовим.
Допомога військовим і волонтерам:
– підтримка студентів, працівників і випускників коледжу, які перебувають у лавах ЗСУ;
– розробка проєктів, спрямованих на підтримку ветеранів і ветеранок, їх родин;
– залучення ветеранів і ветеранок до проведення спільних заходів, тренінгів.
Наукова і технічна підтримка:
– розробка інженерних рішень для військових потреб (після війни розкажемо детальніше);
– створення за допомогою 3-D принтерів спеціальних елементів складної конструкції для військових;
– участь у створенні та розробці нових ефективних моделей різних пристроїв (у цілях безпеки колективу й студентства відповідаю обтічно).
Якщо говорити про спеціальності, то хотілося б виокремити «Автомобільний транспорт», адже матеріально-технічне оснащення даної спеціальності заслуговує на увагу. В лабораторії технічного обслуговування автомобілів діє шиномонтажне відділення.
Здобувачі освіти мають можливість провести повний комплекс шиномонтажних робіт. До них входять всі види обслуговування шин, зокрема їх демонтаж, монтаж, ремонт та балансування. Для практичних занять ми використовуємо пневмогайковерт, гідравлічні та пневматичні домкрати. Важливою складовою шиномонтажного відділення є стенд для балансування коліс. В лабораторії є можливість перевіряти та порівнювати роботу всіх чотирьох форсунок на стенді одночасно. Прилад імітує роботу системи впорскування автомобіля, створюючи певний тиск, відповідно до технічної характеристики системи впорскування.
У лабораторії також є: діагностичний сканер, бустер для накачування безкамерних шин, універсальний знімач підшипників.
– В минулому коледж мав назву «машинобудівний технікум». Його випускники головним чином ішли працювати в машинобудівну галузь, в тому числі – на «Ковельсільмаш».
Де тепер працюють Ваші вихованці? Чи є проблеми з їх працевлаштуванням? Що тут добре, а що не зовсім?
– Сьогодні ринок праці потребує фахівця, який компетентний у питаннях сучасних машинобудівних та комп’ютерних технологій, має досвід роботи зі спеціалізованим прикладним програмним забезпеченням, обізнаний щодо нових типів матеріалообробного обладнання та вмотивований до кар’єрного зростання на підприємстві.
Саме тому коледж, спільно зі стейкхолдерами, постійно модернізує спеціальність «Машинобудування» та інвестує кошти в професійну підготовку здобувачів освіти шляхом залучення сучасної спеціалізованої комп’ютерної техніки, інженерного програмного забезпечення, сучасних матеріалообробних верстатів та пристроїв адитивного друку. Завдяки співпраці з кафедрою «Прикладна механіка та мехатроніка» Луцького національного технічного університету ми зробили важливий крок назустріч сучасним світовим технологіям у підготовці фахівців технічного спрямування – придбали і використовуємо SolidWorks.
Це такий спеціалізований програмний комплекс САПР для автоматизації робіт промислового підприємства на етапах конструкторської та технологічної підготовки виробництва, векторна 2D-графіка, 3D-моделювання, створення комплектів технічної документації.
А взагалі, маємо шість потужних спеціальностей і всі вони актуальні на ринку праці України:
«Машинобудування».
«Автомобільний транспорт».
«Транспортні технології».
«Комп’ютерні науки».
«Менеджмент».
«Облік і оподаткування».
Усе це я розповідаю тому, Миколо Григоровичу, що наш колектив поважає вступників, молодих розумних обізнаних людей та їх батьків. Бо ми готові надавати якісні освітні послуги як теоретичного, так і практичного спрямування. Стараємося, щоб наш коледж відповідав запитам роботодавців та громадян Ковельської територіальної громади та й не тільки Ковельської.
Тому й з працевлаштуванням проблем немає. Це я уже, коментуючи питання про випускників, даю відповідь. Звичайно, ситуація в країні – війна, жорстоко відбилася на мріях й планах нашої молоді, є й такі, що опинилися у закордонні, на жаль. Та, попри виклики воєнного часу, запити на якісних фахівців залишаються чинними й чималими.
Роботодавці – це наші партнери, вони вносять зміни в освітньо-професійні програми, викладають фахові дисципліни у коледжі, очолюють випускні комісії, приймають іспити. Тобто те, що треба роботодавцям, гнучкість навчальних програм, їх актуальність, створюють базу для здобуття необхідних знань і навичок.
Без перебільшення – жодна сфера економіки краю не обійшлася без наших випускників. Називайте будь-яке підприємство Ковельської громади (і не тільки) й обов’язково знайдете наших! Ось приклад: завод «Ковельсільмаш» чи ПТМ «Ковельтепло» – у складі цих підприємств десятки наших спеціалістів; банківська сфера – теж наші; перевезення: ТзОВ «Ідея», «Негабарит», АТП 10706, інші; комп’ютерна діагностика, ремонт, обслуговування, фахівці цієї сфери (IT-технології) працюють здебільшого у великих містах України, за кордоном та й у нашій громаді випускників коледжу вистачає.
Не стверджую, що проблем із працевлаштуванням немає, я лише кажу, що ми готуємо спеціалістів на совість, колектив працьовитий й злагоджений, успішні люди продукують результат на користь й благо України. Трохи пафосно, але ж це правда!
– Будь-який колектив сильний своїм якісним кадровим складом. Що змінилося у Вас в цьому напрямку останніми роками? Як би Ви охарактеризували свою «команду однодумців», справами кого найбільше пишаєтеся?
– Тетяно Василівно! Задум провести розмову з Вами виник давно. Але суворі реалії теперішнього життя, коли триває розпочата путінською росією війна проти України, коли сумного, на жаль, більше, аніж веселого, не дозволяли раніше здійснити свій намір.
Але життя триває, завдяки нашим героям-захисникам маємо можливість тут, в умовному тилу, працювати, вчитися, мріяти. Скажіть відверто: яка ситуація в очолюваному Вами колективі, наскільки успішно вдається організовувати роботу Вам особисто, педагогам коледжу?
– Вітаю читачів газети «Вісті Ковельщини» й дякую за запрошення до розмови, Миколо Григоровичу. Для мене – велика честь спілкуватися із мешканцями нашої громади за посередництвом нашої газети. Хочу одразу наголосити, випереджуючи Ваші подальші запитання, що фахова освіта – шлях до успішного майбутнього. Це – практично, корисно, перспективно, сучасно, затребувано і відповідально.
Практично – дає реальні навички і уміння, які можна одразу застосувати у роботі. Корисно – забезпечує знання, необхідні для успішної кар’єри в конкретній сфері. Перспективно – відкриває можливості для кар’єрного росту, самореалізації та подальшого навчання. Сучасно – програми оновлюються відповідно до вимог ринку праці та технологічного прогресу.Затребувано – роботодавці шукають кваліфікованих спеціалістів, які можуть одразу працювати.Відповідально – справжні професіонали роблять світ кращим, створюючи корисні продукти та послуги.
І цей шлях однозначно лежить через ВСП «Ковельський промислово-економічний фаховий коледж Луцького національного технічного університету», заклад освіти, який вирізняється з-поміж інших двадцяти коледжів Волинської області динамікою позитивного росту (актуальні спеціальності, висококваліфікований колектив, матеріально-технічна база), високим рівнем контингенту (1000 студентів), умінням швидко реагувати на зміни вимог роботодавців. Бо ж я не просто директорка закладу освіти – я представляю інтереси поколінь людей, які причетні до становлення і розвитку нашого коледжу.

Якщо відповідати по суті на Ваше запитання, Миколо Григоровичу, то скажу з гордістю, що ВСП «Ковельський промислово-економічний фаховий коледж ЛНТУ» – інноваційний заклад освіти із 45-річною історією, конкурентноздатний у вітчизняному та світовому просторах, який впроваджує діяльність для потреб економіки у різних сферах з постійним підвищенням результативності, утвердження української національної та громадянської ідентичності, з обов’язковим створенням єдиного освітнього середовища з високою складовою гендерної рівності. У сучасних реаліях коледж відповідає запитам ринкових потреб усіх категорій населення. Постійна підтримка фахівців-професіоналів дозволяє отримувати знання й навички, необхідні для впевненого кар’єрного росту.
Якщо додати у відповідь почуття й емоції, то ВСП «Ковельський промислово-економічний фаховий коледж ЛНТУ», навіть в умовах воєнного стану, – це живий організм, який приводять у рух особливі люди – педагоги й студенти коледжу, складовою цієї системи є усі: працівники, батьки, стейкхолдери, громадські діячі, чиновники, інші учасники.
Основний закон, на якому ґрунтується життя у нашому закладі освіти, – це закон людяності. Тому головне завдання – збереження життя і здоров’я соціально зрілої, вмотивованої, творчої особистості, громадянина-патріота своєї Батьківщини.
– Які зміни сталися у Вас в навчально-виховному процесі останнім часом, які новації вдалося запровадити? Бо що не говоріть, але Ковельський промислово-економічний фаховий коледж ЛНТУ був, є і, сподіваюся, ще довго буде провідним серед навчальних закладів Волині та й України. Отож, чим можете похвалитися нині?
– Усе, що відбувається у коледжі, з притаманними тільки нам (ВСП «КПЕФК ЛНТУ») формами і методами, спрямовується на утвердження авторитету закладу освіти та на формування стійкої позитивної думки суспільства про нашу Альма-матер.
Ми називаємо наш колектив родиною: усі завдання виконуються спільними зусиллями, усі успіхи й проблеми теж ділимо порівну між усіма. Тому багато років нам вдається обіймати перші сходинки рейтингів закладів фахової передвищої освіти Волині.
Ми виживаємо у війні завдяки спільним зусиллям, за кожним нашим успіхом стоїть робота колективу й студентства. Тому діяльність коледжу в роки повномасштабного вторгнення продовжувалася плідно й активно за різними напрямами.
Освітня діяльність:
– навчальний процес офлайн в умовах воєнного часу з облаштованим укриттям, альтернативними джерелами електроенергії (встановлено надпотужний генератор);
– адаптація програм до нових реалій: включення занять з тактичної медицини, кібербезпеки, психологічної стійкості, а також навчання студентів усіх курсів у вправлянні зі зброєю.
Волонтерство та гуманітарна допомога:
– збір коштів, продуктів, ліків, військового спорядження для армії та цивільних;
– організація гуманітарного штабу для внутрішньо переміщених осіб (більш як 300 осіб проживали у гуртожитку коледжу й були забезпечені усім необхідним, окремих громадян ми супроводжували увесь час, аж до влаштування житлових умов і працевлаштування);
– плетіння маскувальних сіток, виготовлення окопних свічок, приготування їжі, консервації;
– організація та проведення благодійних фестивалів, ярмарок, виховних годин з метою збору коштів для допомоги військовим.
Допомога військовим і волонтерам:
– підтримка студентів, працівників і випускників коледжу, які перебувають у лавах ЗСУ;
– розробка проєктів, спрямованих на підтримку ветеранів і ветеранок, їх родин;
– залучення ветеранів і ветеранок до проведення спільних заходів, тренінгів.
Наукова і технічна підтримка:
– розробка інженерних рішень для військових потреб (після війни розкажемо детальніше);
– створення за допомогою 3-D принтерів спеціальних елементів складної конструкції для військових;
– участь у створенні та розробці нових ефективних моделей різних пристроїв (у цілях безпеки колективу й студентства відповідаю обтічно).
Якщо говорити про спеціальності, то хотілося б виокремити «Автомобільний транспорт», адже матеріально-технічне оснащення даної спеціальності заслуговує на увагу. В лабораторії технічного обслуговування автомобілів діє шиномонтажне відділення.
Здобувачі освіти мають можливість провести повний комплекс шиномонтажних робіт. До них входять всі види обслуговування шин, зокрема їх демонтаж, монтаж, ремонт та балансування. Для практичних занять ми використовуємо пневмогайковерт, гідравлічні та пневматичні домкрати. Важливою складовою шиномонтажного відділення є стенд для балансування коліс. В лабораторії є можливість перевіряти та порівнювати роботу всіх чотирьох форсунок на стенді одночасно. Прилад імітує роботу системи впорскування автомобіля, створюючи певний тиск, відповідно до технічної характеристики системи впорскування.
У лабораторії також є: діагностичний сканер, бустер для накачування безкамерних шин, універсальний знімач підшипників.
– В минулому коледж мав назву «машинобудівний технікум». Його випускники головним чином ішли працювати в машинобудівну галузь, в тому числі – на «Ковельсільмаш».
Де тепер працюють Ваші вихованці? Чи є проблеми з їх працевлаштуванням? Що тут добре, а що не зовсім?

– Сьогодні ринок праці потребує фахівця, який компетентний у питаннях сучасних машинобудівних та комп’ютерних технологій, має досвід роботи зі спеціалізованим прикладним програмним забезпеченням, обізнаний щодо нових типів матеріалообробного обладнання та вмотивований до кар’єрного зростання на підприємстві.
Саме тому коледж, спільно зі стейкхолдерами, постійно модернізує спеціальність «Машинобудування» та інвестує кошти в професійну підготовку здобувачів освіти шляхом залучення сучасної спеціалізованої комп’ютерної техніки, інженерного програмного забезпечення, сучасних матеріалообробних верстатів та пристроїв адитивного друку. Завдяки співпраці з кафедрою «Прикладна механіка та мехатроніка» Луцького національного технічного університету ми зробили важливий крок назустріч сучасним світовим технологіям у підготовці фахівців технічного спрямування – придбали і використовуємо SolidWorks.
Це такий спеціалізований програмний комплекс САПР для автоматизації робіт промислового підприємства на етапах конструкторської та технологічної підготовки виробництва, векторна 2D-графіка, 3D-моделювання, створення комплектів технічної документації.
А взагалі, маємо шість потужних спеціальностей і всі вони актуальні на ринку праці України:
«Машинобудування».
«Автомобільний транспорт».
«Транспортні технології».
«Комп’ютерні науки».
«Менеджмент».
«Облік і оподаткування».
Усе це я розповідаю тому, Миколо Григоровичу, що наш колектив поважає вступників, молодих розумних обізнаних людей та їх батьків. Бо ми готові надавати якісні освітні послуги як теоретичного, так і практичного спрямування. Стараємося, щоб наш коледж відповідав запитам роботодавців та громадян Ковельської територіальної громади та й не тільки Ковельської.
Тому й з працевлаштуванням проблем немає. Це я уже, коментуючи питання про випускників, даю відповідь. Звичайно, ситуація в країні – війна, жорстоко відбилася на мріях й планах нашої молоді, є й такі, що опинилися у закордонні, на жаль. Та, попри виклики воєнного часу, запити на якісних фахівців залишаються чинними й чималими.
Роботодавці – це наші партнери, вони вносять зміни в освітньо-професійні програми, викладають фахові дисципліни у коледжі, очолюють випускні комісії, приймають іспити. Тобто те, що треба роботодавцям, гнучкість навчальних програм, їх актуальність, створюють базу для здобуття необхідних знань і навичок.
Без перебільшення – жодна сфера економіки краю не обійшлася без наших випускників. Називайте будь-яке підприємство Ковельської громади (і не тільки) й обов’язково знайдете наших! Ось приклад: завод «Ковельсільмаш» чи ПТМ «Ковельтепло» – у складі цих підприємств десятки наших спеціалістів; банківська сфера – теж наші; перевезення: ТзОВ «Ідея», «Негабарит», АТП 10706, інші; комп’ютерна діагностика, ремонт, обслуговування, фахівці цієї сфери (IT-технології) працюють здебільшого у великих містах України, за кордоном та й у нашій громаді випускників коледжу вистачає.
Не стверджую, що проблем із працевлаштуванням немає, я лише кажу, що ми готуємо спеціалістів на совість, колектив працьовитий й злагоджений, успішні люди продукують результат на користь й благо України. Трохи пафосно, але ж це правда!
– Будь-який колектив сильний своїм якісним кадровим складом. Що змінилося у Вас в цьому напрямку останніми роками? Як би Ви охарактеризували свою «команду однодумців», справами кого найбільше пишаєтеся?
– Відповідаючи на запитання про команду, про колектив, а він у нас чималий – більш як 120 осіб, зауважу, що кожен працівник займає своє особливе місце, робить свою роботу й втілює основну ідею нашого коледжівського життя – бути родиною! У нас немає кращих посад й вищих, у нас чисто завжди – приходьте переконатися, у нас смачно годують, у нас тепло, у нас працюють усі станки в майстерні, не тече дах й підметена вулиця. Наші педагоги – це велич в ерудиції та умінні навчати, це працелюби, альтруїсти (невисока зарплата), ентузіасти (переможці усіх можливих конкурсів), це високоефективні й кваліфіковані фахівці, а ще – це театральна студія, волейбольна команда, команда грибників й рибалок. Наші викладачі, здебільшого, – це наші випускники.
У нас таки найкраща команда у світі, працювати у такому колективі – щастя, його очолювати – подарунок долі!
– Студенство коледжу відоме своїми добрими справами. Яку участь воно та й, зрештою, педагоги беруть у волонтерському русі, ініціаторами яких цікавих і корисних справ виступають? Чи є у них значні досягнення в галузі науково-технічних відкриттів, творчих конкурсах обласного та всеукраїнського рівня?
– Студентів у нас майже тисяча. Наші діти чемні й освічені, патріотичні й творчі, розумні, дотепні, люблячі й любимі. Кілька фактів.
Перший – студенти спеціальності «Комп’ютерні науки» (не буду називати їх імена) – аси у створенні особливих апаратів, дуже потрібних нашим захисникам. Скажу лише, що зроблено багато.
Другий – виграли молодіжний проєкт «Національна хвиля UPSHIFT» з усієї України із 200 команд-учасниць наша юна студентська рада на чолі з куратором викладачем Євгенієм Селівончиком отримали фінансування за результатами відбіркового чотириденного навчання, що проходило у Києві.
Третій. У коледжі особливе ставлення до спорту й спортсменів. Ми поважаємо силу духу, твердість характеру й командну роботу, а ці складові є саме у спорті. У Волинському обласному ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою у лютому 2025 року відбувся IV Всеукраїнський турнір з футзалу імені Героїв Небесної Сотні, у якому взяли участь 13 команд. Команда нашого закладу посіла 3-є місце. І це за умов, коли у командах-призерах (1-ше місце) були члени збірних команд України з різних видів спорту (імениті спортсмени), й поруч змагалися наші – малі, але завзяті й мотивовані. Тому пишатися такою важливою перемогою нормально, а величати фізруків – справа честі. Браво Олександру Вельмі й Руслану Ющуку!
Четвертий – вже другий рік підряд студенти нашого коледжу під керівництвом викладача Віталія Заворотинського займають почесне перше місце в обласних змаганнях з надання першої медичної допомоги (серед більш як 50 учасників!).
Щороку наукових здобутків у наших студентів так багато, що не вистачило б усіх сторінок газети, щоб перерахувати всі. Це – перемоги та участь у різних міжнародних конкурсах та конференціях, Всеукраїнських науково-практичних конференціях, Всеукраїнських олімпіадах з різних дисциплін, Всеукраїнських наукових шкільних конференціях.
П’ятий факт про нашу молодь. Починаючи з першого дня навчання, студенти стають частиною нашої родини, і все, що вони роблять, роблять на славу коледжу. Такий наратив їм до душі, адже важливо побачити у дитині талант, особливість, схильність, зробити найкращі риси перевагою, а не зосереджуватися на недоліках.
На підтвердження моїх слів згадався нещодавній випускний менеджерів, які закінчили навчання у кінці січня. Так от, у «відкритому мікрофоні» (практикуємо такий формат спілкування), випускники могли сказати усе, що думають (дипломи уже вручені). Ми почули, що коледж “зцілив”, “врятував”, “надав можливість”, “виокремив”, “запалив”, “не дав упасти”…
А батьки, узявши слово, сказали твердо, що ми, наш колектив, наша коледжівська родина – патріоти, волонтери, благодійники, а ще – дали не тільки фахову освіту їх дітям, а й розкрили неочікувані грані й навіть, таланти, показали реально суттєву роль, яку можуть відігравати молоді люди, навчили цінувати себе. Було приємно – у такі моменти розумієш значення педагогічної праці.
А ще – студентська рада: це такі молоді хлопці й дівчата, які не шкодують сил й часу, у них немає відмовок чи причин не брати у чомусь участь, вони генерують ідеї й втілюють їх, вони рухають Всесвіт у своєму напрямку, а значить і ми, педагоги, за ними горою. Вони – волонтери, максималісти у питаннях патріотизму, принципові, але виховані й відкриті до діалогу.
Спостерігаючи, як команда студради готується до чергового заходу, відчуваєш гордість й впевненість у майбутньому нашої багатостраждальної держави. Вони – наша надія і рушійна сила, вони – майбутні фахівці й винахідники, політики й просто – сміливі, хоч ще такі юні, українці!
Студентська рада коледжу, очолювана Василем Карасем, активно впроваджує ідеї молодіжного руху, волонтерської підтримки ЗСУ, патріотичного гарту. Студрада діє так: провели захід, навіть якщо музично-розважальний, але обов’язково з донатами, – «пташка» уже летить на війну.
Наші діти співпрацюють з нами, адміністрацією й педагогами: ще не було жодного випадку непорозумінь чи заборон з обох сторін. Треба допомога – надаємо, необхідний захист – ми надійна опора! Та знаю із розмов з директорами коледжів Волині, що така взаємна порука є не у всіх, буває по-різному…
– Промислово-економічний коледж завжди відзначався не тільки належною підготовкою високопрофесійних фахівців, але й активною роботою з виховання у студентів рис переконаних патріотів рідної держави, готових у випадку необхідності стати на її захист зі зброєю в руках. Це підтверджують подвиги Ваших випускників, які загинули в боях з російськими окупантами за час Великої війни. Хотілося б, аби Ви назвали їх імена, адже Герої живуть доти, доки їх пам’ятають. Чи підтримуєте зв’язок з родичами загиблих?
– Питання про Героїв, які загинули у російсько-українській війні, має у своїй суті почуття суму й туги на увесь номер газети. Але найголовніше почуття – це гордість за українців, здатних чинити опір ворогу, ворогу підступному, безпринципному, жорстокому.
Серед випускників коледжу таких особливих людей, на жаль, багато. Наймолодший – Володя Шевко, хлопчик із вигляду, мужчина по духу, витязь у війні! Його рішення йти на фронт для нас, педагогів коледжу, було тривожне, але й зрозуміле, адже почуття справедливості, приналежність до народу, який виборює свободу, генетична ідентифікація були головними тезами в житті Володимира. Студент третього курсу, у неповних 18 став на сторожі миру, як він казав: «Щоб у Ковелі було спокійно, йду вбивати ворога». Важко сприйняли новину про загибель Шевка Володимира, змиритися нелегко, пробачити – неможливо!
Хотілося б згадати й Валерія Гонту. Наш соратник, друг, випускник, учасник заходів й наставник молоді. Валерій часто був в нас у коледжі в гостях. Ми бачили його усміхнене обличчя, бадьорість і твердість духу, біля Валерія було не страшно, вірилося у найшвидшу Перемогу. Навіть після поранення, коли усім миром збирали кошти на лікування, Валерій знову вирішує повернутися на фронт. У нас є світлини з останніх зустрічей, від них віє радістю спілкування і твердою вірою у праведне… і гіркотою втрати…
Пишаємося ми й Юрієм Ковальчуком за мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України. За самовіддане служіння Українському народові указом Президента України від 8 липня 2023 року, № 416/2023 солдату Ковальчуку Юрію Олександровичу (посмертно) присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка».
А Юра Махнюк, молоденький, гарний, його називали «Добряк», порівнюючи із прототипом героя з однойменної пісні Кузьми… І більше його немає з нами. Молоде життя, яке лише входило в силу, набирало обертів. Світла людина, яка дуже любила свою сім’ю. Воїн, який не опускав рук до останнього.
А уже в лютому 2025 усім коледжем проводжали в останню дорогу нашого випускника Андрія Карацая, старшого солдата, водія мінометного взводу 2-ого механізованого батальйону вч А 7028.
Так, ми пам’ятаємо кожного і шануємо подвиг Героїв, ми впевнені, що звитяга наших воїнів – назавжди у наших серцях та у генетичному коді нашої нації!
– Сьогодні точаться дискусії з приводу майбутнього закладів передвищої освіти. Є різні точки зору на цю проблему. Що вже відомо достовірно? Адже 2024-2025 навчальний рік наближається до завершення, вступна кампанія, як-то кажуть, не за горами.
– Запитання слушне. Читачам потрібно знати об’єктивну інформацію. Фахові коледжі, до них належить й наш заклад освіти, займають важливе місце в системі освіти держави: ми знаходимося на щабель вище від училищ (ці заклади можуть мати різні назви: центри, ліцеї, ПТУ, професійні коледжі) й на одну сходинку нижче від університетів. Тому Закон про діяльність наших коледжів має назву «Закон про фахову передвищу освіту». Скільки себе пам’ятаю, а в освіті я працюю більш як 25 років, нас завжди, при кожній новій владі чи новому міністрові, намагалися закрити, оптимізувати, об’єднати і ще багато дієслів можна назвати.
Причина – ми готуємо фахівців для різних галузей економіки, які мають не тільки практичні навички, а й уміють керувати різними процесами у промислово-економічному секторі. Управлінські якості, набуті у коледжі, високі й професійні.
Заклади, які знаходяться нижче в ієрархії освіти, таких компетентностей здобувачам освіти не надають. Тому запевняємо Ковельську громаду, що цього року, як уже 46 років поспіль, ми будемо проводити набір студентів як на денну, так і на заочну форми навчання. Про це свідчать юстований Порядок прийому та уже затверджені Правила прийому до ВСП «КПЕФК ЛНТУ» у 2025 році, видані нормативні документи, які, до речі, уже розміщені на нашому сайті. Ми навчаємо покоління за поколінням, наші випускники приводять у коледж своїх дітей – це безкінечний процес передачі знань і навичок.
Принагідно, запрошуємо читачів рідної газети «Вісті Ковельщини» до нас у гості – 10 травня на День відкритих дверей.
Запевняємо, що у нас ви зустрінете багато знайомих, а, може, й близьких людей. Бо коледж – це дім освіти, який береже традиції, стоїть на сторожі знань, не боїться викликів і уміє дружити. То ж слухайте своє серце, приходьте у коледж, правда завжди переможе облуду. А ми – завжди на боці добра! Ми – потужні, міцні, непохитні, щирі, отож чекаємо!
– Журналісти редакції, особисто я вдячні Вам, викладачам коледжу, студентській спільноті за творчу співпрацю. Про життя і діяльність закладу постійно інформує газета «Вісті Ковельщини». Особливо активні тут заступник з виховної роботи Олена Шульган, завідувачка бібліотеки Неля Телючик, подружжя Руслан і Світлана Ющуки, викладачі Ніна Байчук, Ольга Ваць та інші. Щиро дякуємо і Вам, і всім друзям за підтримку і допомогу!
Сподіваюсь, що наша співпраця продовжуватиметься й надалі.
– Дякую і Вам, за розмову, дорогий наш Друже Миколо Григоровичу! Ви стоїте на варті правди, Ви любите наш коледж, Ви любите людей! Процвітання, цікавих сюжетів, високих тиражів газеті і найголовніше – омріяної переможної весни!
Слава Україні! Героям Слава!
Розмову вів Микола ВЕЛЬМА.
Фото з архіву коледжу.
Залишити коментар