З настанням тепла кількість виїздів пожежних підрозділів різко збільшилась. Основна причина цього – спалювання сухої трави, опалого листя тощо. Вкотре хочеться нагадати населенню, що спалювання сухої трави в біль шості випадків стає неконтрольованим і зупинити такі пожежі стає вкрай важко, що призводить до серйозних наслідків.
Впродовж 2012 року в Ковельському районі виникло 26 пожеж в екосистемах, внаслідок яких вогнем було знищено і пошкоджено 10 будівель та споруд. Збитки, завдані вогнем, становили близько 32 тис. гривень.
Самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків, а також опалого листя у парках, інших зелених насаджень та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу тягне за собою адміністративну відповідальність.
Відповідальність за порушення цієї норми передбачена статтею 771 і Кодексу України про адміністративні правопорушення. За самовільне спалювання рослинних решток законодавство передбачає адміністративне покарання громадян у вигляді штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ковельський міськрайонний відділ Державної служби надзвичайних ситуацій України в області застерігає всіх мешканців, посадових осіб всіх рівнів не проводити випалювання сухої трави та рослинних залишків. Громадяни, котрі будуть порушуватимуть вимоги пожежної та екологічної безпеки, будуть притягуватися до адміністративної відповідальності.
В разі виявлення фактів спалювання трави та різного роду сухих залишків негайно повідомляйте службу 101.
Олександр Рибачук,
провідний фахівець Ковельського міськрайонного відділу ДСНС
України у Волинській області.
Залишити коментар