ПРОМИСЛОВІСТЬ
За 1 квартал підприємства району реалізували продукції на суму 51 млн. грн., що в розрахунку на одного жителя становить 1,3 тис. грн.
СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО
В тваринницькій галузі аграріями району за січень-березень 2013 року вироблено 167,1 тонни м'яса, що на 39,9% менше рівня відповідного періоду минулого року та надоєно 981,9 тонни молока ( на 6,6% менше). Основними виробниками молочної продукції є сільськогосподарські товариства ім. Л. Українки, "Україна", "Дружба", де надоєно дві третини молока, виробленого аграріями району.
Виробництво м'яса великої рогатої худоби зосереджено в сільськогосподарських товариствах: "Зоря", ім. Л. Українки, "В. Прометей". Ними реалізовано на забій в живій вазі 69% цієї продукції і утримується третина поголів’я худоби даної категорії господарств.
Вирощуванням свиней, в основному, займаються: ТОВ "Віра-1", яке і формує розвиток свинарства в районі, а також фермерські господарства "Фасти" та "Край", де утримується 93,9% загального поголів’я свиней аграріїв району.
На початок квітня у сільськогосподарських підприємствах зросло порівняно з відповідним періодом минулого року поголів’я великої рогатої худоби на 6% і налічувало 15844 голови. Однак, зменшилось поголів'я корів на 4,2% і склало 6338 голів та свиней, відповідно, на 12% і склало 8585 голів.
Аграрні підприємства продали власновиробленої продукції на суму майже 10 млн. грн., що на 11,4% менше, ніж за цей період торік. Реалізація тваринницької продукції зменшилася на 34,8%, а рослинницької продукції збільшилась – в 1,7 раза. Середня ціна на тваринницьку продукцію, продану сільгосппідприємствами за різними каналами реалізації за січень-березень 2013 року, порівняно з цим періодом торік, змінилась: худоби зменшилась на 25,6% (з 14446,2 грн. до 10753,9 грн. за тонну),а молока збільшилась на 11,4% (з 2487,7 грн. до 2772,2 грн. за тонну). Середня ціна на зернові культури зменшилась на 3,9% і склала 1448,8 грн. за тонну.
БУДІВНИЦТВО
У січні-березні підприємства виконали будівельні роботи на суму 220 тис. грн., що становить 0,3 % до загального обсягу виконаних робіт по області.
РОЗДРІБНА ТОРГІВЛЯ ТА РЕСТОРАННЕ ГОСПОДАРСТВО
Оборот роздрібної торгівлі (включаючи роздрібний товарооборот підприємств, які здійснюють діяльність із роздрібної торгівлі, розрахункові дані щодо обсягів продажу товарів на ринках та фізичними особами-підприємцями) у січні-березні становив 49,9 млн. грн., що на третину більше обсягу відповідного періоду минулого року.
Оборот ресторанного господарства (з урахуванням обороту фізичних осіб-підприємців) збільшився проти минулорічного на 4,1% і дорівнював 1,6 млн. грн.
ЗОВНІШНЯ ТОРГІВЛЯ ТОВАРАМИ
За даними Державної митної служби, господарюючі суб'єкти району за січень-лютий 2013 року експортували товарів на 935,6 тис. дол. США, що на 9,6% менше до відповідного періоду минулого року. В той же час імпорт товарів склав майже 6 млн. доларів США, що в 11,4 раза більше минулорічних обсягів.
СФЕРА ПОСЛУГ
Спеціалізованими підприємствами сфери послуг реалізовано послуг на 12,1 млн. грн., з них 2% – населенню.
Пріоритетними серед видів діяльності, як і раніше, залишаються послуги транспорту (98%). В середньому в розрахунку на одного жителя району спеціалізовані підприємства надали послуг на 298,4 грн., тоді як середньообласний показник становив 581,1 грн.
ДЕМОГРАФІЧНА СИТУАЦІЯ
За оцінкою, в Ковельському районі на 1 березня проживало 40471 особа. За два місяці цього року кількість жителів району зменшилась на 25 осіб внаслідок міграційного та природного скорочення населення.
У січні-лютому народилось 96 дітей. У розрахунку на 1000 жителів загальний коефіцієнт народжуваності збільшився з 14,6 до 14,7 новонароджених.
За цей період в районі померла 101 особа, що на 5,6 % менше, ніж торік. Відповідно знизився рівень смертності з 16,1 померлих на 1000 жителів до 15,4.
На територію району прибуло 86 осіб, а вибуло за його межі 106 осіб.
Підприємства району за 2012р. експортували товарів на 7,2 млн. дол. США, імпортували – на 30,4 млн. дол., що в 1,7 і 4,4 раза більше, ніж у 2011 р.
Зовнішньоторговельні операції проводились з партнерами 36 країн світу.
Найбільші поставки здійснювались у Російську Федерацію, Швейцарію, Італію, Азербайджан і Білорусь. Експортували переважно деревину і вироби з неї, вироби з чорних металів.
Імпорт надходив, в основному, з Чехії, Польщі, Австрії, Румунії та Німеччини. В товарній структурі найбільшу питому вагу займають полімерні матеріали, пластмаси, транспортні засоби, чорні метали та вироби з них, механічні пристрої, корми для тварин.
Обсяги експорту послуг становили 1,4 млн. дол., імпорту – 1,1 млн. дол. Експортували транспортні послуги переважно в Німеччину. Найбільше імпортних послуг отримали з Польщі, Німеччини та Бельгії. Серед них традиційні – це послуги готелів і ресторанів та транспортні.
Головне управління статистики у Волинській області.
ПРОМИСЛОВІСТЬ
За перший квартал підприємства міста реалізували продукції на суму 62,2 млн. грн., що в розрахунку на одного жителя становить 905 гривень.
БУДІВНИЦТВО
У січні-березні підприємства виконали будівельні роботи на суму 2,3 млн. грн., що становить 3,3% до загального обсягу виконаних робіт по області.
Найбільші обсяги робіт виконали Компанія "Калина" ТзОВ, ТзОВ "Ідея", МПП " Інвестбуд".
РОЗДРІБНА ТОРГІВЛЯ ТА РЕСТОРАННЕ ГОСПОДАРСТВО
Оборот роздрібної торгівлі (включаючи роздрібний товарооборот підприємств, які здійснюють діяльність із роздрібної торгівлі, розрахункові дані щодо обсягів продажу товарів на ринках та фізичними особами-підприємцями) у січні-березні становив 374,4 млн. грн., що на 12,3% більше обсягу відповідного періоду минулого року.
Оборот ресторанного господарства (з урахуванням обороту фізичних осіб-підприємців) збільшився проти минулорічного на 2,4% і дорівнював 6,6 млн. грн.
ЗОВНІШНЯ ТОРГІВЛЯ ТОВАРАМИ
За даними Державної митної служби, господарюючі суб'єкти міста за січень-лютий 2013 року експортували товарів на 2,2 млн. дол. США, що на 0,9 % менше до відповідного періоду минулого року, імпорт товарів склав 3,2 млн. дол. США, або на 6,4% менше.
СФЕРА ПОСЛУГ
Спеціалізованими підприємствами сфери послуг реалізовано послуг на 113,5 млн. грн., 40,4% з них – населенню.
Пріоритетними серед видів діяльності, як і раніше, залишаються послуги транспорту –92,9%.
Реалізація послуг профільними підприємствами та їх структурними підрозділами в розрахунку на одного жителя міста за січень - березень 2013 року склала 1647,4 тис. грн.,тоді як середньообласний показник становив 581,1 грн.
РИНОК ПРАЦІ
Впродовж січня-березня поточного року в державній службі зайнятості мали статус безробітних 2273 мешканці міста і району, працевлаштовано за цей період 148 осіб. На кінець березня пропозиція робочої сили у 23 рази перевищувала потребу в ній.
Станом на 1 квітня кількість безробітних становила 1745 осіб, з них кожні шестеро з десяти – жінки, майже половина – молодь у віці до 35 років.
Середньооблікова кількість безробітних, які отримували допомогу із Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття впродовж березня п. р., склала 1159 осіб. Середній розмір виплаченої допомоги становив 916 грн. кожному безробітному, що дорівнює 80% законодавчо визначеного розміру мінімальної заробітної плати (1147 грн.).
ДЕМОГРАФІЧНА СИТУАЦІЯ
За оцінкою, в місті Ковелі на 1 березня проживало 68919 осіб. За два місяці поточного року кількість жителів міста збільшилась на 7 осіб внаслідок міграційного та природного приростів населення.
У січні-лютому народилось 150 немовлят, що на 17,1 % менше, ніж за цей період торік. У розрахунку на 1000 жителів загальний коефіцієнт народжуваності зменшився з 16,1 до 13,5 новонароджених.
За цей період в місті померло 148 осіб, що на 35,8 % більше, ніж торік. Відповідно збільшився рівень смертності з 9,7 померлих на 1000 жителів до 13,3.
На територію міста прибуло 142 особи, а вибуло за його межі – 137 осіб.
Зовнішня торгівля товарами та послугами підприємств міста Ковеля
Підприємства міста за 2012 р. експортували товарів на 19,8 млн. дол. США, імпортували – на 27,9 млн. дол., що на 2,2% і 24,0% менше, ніж у 2011 р.
Зовнішньоторговельні операції проводились з партнерами 45 країн світу.
Найбільші експортні поставки здійснювались у Німеччину, Польщу, Російську Федерацію, Литву, Білорусь. Експортували переважно механічні пристрої, вироби з чорних металів, деревину і вироби з неї, текстильний одяг, ягоди та горіхи.
Імпорт надходив, в основному, з Німеччини, Польщі, Китаю, Франції, Італії, Нідерландів. Імпортували транспортні засоби, механічні пристрої, текстиль та вироби з текстилю, м'ясо та субпродукти.
Крім товарів, підприємства району здійснювали експорт-імпорт послуг. Обсяг експорту послуг у порівнянні з 2011 р. зріс на 21,7% і становив 2,3 млн. дол., імпорту – на 38,9% і склав 0,7 млн. дол.
Найбільшими споживачами послуг є підприємства Німеччини, Польщі, Панами, Білорусі, імпортні послуги отримували переважно з Польщі і Німеччини.
Основу експорту формують послуги у виробництві готового одягу та транспортні, серед імпортованих – послуги готелів і ресторанів та транспортні.
Головне управління статистики у Волинській області.
Залишити коментар