Шановні земляки!
Щороку третьої неділі травня Україна вшановує пам'ять мільйонів наших краян, які стали жертвами тоталітарного режиму.
У 30–40-х роках XX століття Україна зазнала важких втрат. Це був час розпачу та приреченості. Нині найкращою шаною тим, хто загинув, мають бути пам'ять та молитва, а тим, хто пережив страшні роки, – повсякденна турбота про них. Згадаймо у цей день усіх, хто став жертвою тоталітарного режиму. Вічна їм пам'ять!
Минають роки, століття, але з нами жила, живе і буде жити зболена пам'ять про синів і доньок України – як важкий урок нашої історії, як пересторога нинішньому та прийдешнім поколінням наших земляків. "...Не повертайтесь на згарище, бо здійметься вітер і запорошить вам попелом очі", – сказав колись класик. Але ми не зможемо увійти в день прийдешній вільними, якщо не повернемось у минуле, не побачимо все: і найстрашніше, і найсвітліше до останньої краплі – не переживемо день вчорашній.
Ми повинні винести уроки з історії, щоб ніколи не повторилися подібні трагедії. Мир і злагода – це головне, що нам потрібно сьогодні. Пам'ятаючи про трагедію минулих років, ми з надією дивимося в майбутнє і віримо в нашу державу.
Традиційно у третю неділю травня в Україні вшановують жертв політичних репресій. Сталінізм нищив нашу державу з особливою ретельністю і масштабністю. Ці втрати були непоправними. Знищенню підлягав кожен, запідозрений у «тяжкому злочині» – любові до України. Починаючи з національної інтелігенції, репресії поширилися на представників органів влади, внутрішніх справ, військовослужбовців, керівників підприємств, установ та організацій, селян – всіх, у кому тодішній режим вбачав загрозу своєму існуванню.
Розбудовуючи власну державу, ми маємо пам'ятати кожну історичну віху, сумну чи радісну, яка стала важливим кроком на шляху до незалежності.
Тож схилімо голови в глибокій жалобі за тими, хто став жертвами репресій тоталітарного режиму. Вічна їм пам'ять!
Олег Кіндер,
міський голова.
18 травня о 12.00 год. біля меморіальної стели "Хрест пам'яті жертвам більшовицького терору" відбудеться мітинг-реквієм та буде відслужена панахида з нагоди Дня пам'яті жертв політичних репресій.
Запрошуємо ковельчан та гостей міста.
19 травня – День пам'яті жертв політичних репресій. Просимо в цей день обмежити проведення розважальних заходів та приспустити на будинках підприємств, установ і організацій Державний Прапор України.
Виконавчий комітет Ковельської міської ради.
Затамували подих у скорботі
Високі сосни, клени і дуби.
Зливається потік людський німотний
Зі дзвоном поминальної журби.
В червоне повимазувавши спини,
Паплюжили дзвіниці і церкви.
Над лісом прокотились панахиди
Стотисячним розп'яттям на хресті.
Зацьковані, убиті безневинні,
Не полічити злочинів-страждань.
Зізнатися й покаятись повинні,
Ті, на совісті яких – мільйони катувань.
Гори, лампадо, не згасай,
Священним полум'ям палай.
Набатом-криком дзвонів
Людей застерігай,
Вітрами волі долю сповідай.
Іван ЯРОШИК.
Залишити коментар