Дні народження та ювілеї бувають не тільки у кожного з нас або наших друзів, але й у підприємств та їхніх трудових колективів. До однієї з таких подій можна віднести 46-річчя управління водопровідно-каналізаційного господарства.
Комунальне підприємство (в минулому – "Ковельський водоканал") було створено 18 липня 1967 року. Нині його послугами користуються населення міста та району, бюджетні установи, організації та підприємства Ковельщини.
Колектив "Ковельводоканалу", який очолює Юрій Рибачок, постійно працює над тим, щоб поліпшувалась якість питної води, яка є запорукою нашого здоров'я.
– На сьогоднішній день джерелом водопостачання є артезіанська вода, – розповідає начальник управління водопровідно-каналізаційного господарства. – В місті діє два водозабори: "Північний" – в районі вул. Ватутіна та "Південний" – в заплаві річки Турії в районі сіл Зеленого та Волі-Ковельської. Крім цього, декілька підприємств міста та району мають власні водозабори. Це – ПрАТ "Ковельсільмаш", ПрАТ "Ковельські ковбаси", ВАТ "Ковельмолоко", залізничний вузол, ВАТ "Ковельський хлібокомбінат" та декілька інших приватних підприємств.
– Юрію Івановичу, а що робиться для того аби підвищити якість питної води?
– Артезіанська вода з глибини 80 метрів подається глибинними насосами по водогонах на площадку насосної станції ІІ підйому. Тут вода проходить очистку на станції обеззалізнення, контролюється за бактеріолого-гігієнічними та хімічними показниками, накопичується в 3-х резервуарах чистої питної води, загальна місткість яких 7,4 тис. м куб. З резервуарів чистої води вона подається насосами у водопровідні мережі міста, а через них – споживачам.
– Цікаво знати, над чим трудиться Ваш колектив. Зокрема, як вирішується питання щодо поліпшення водопостачання споживачам? Що для цього зроблено?
– В 2012 році завершено роботи з реконструкції фільтрувальної станції обеззалізнення питної води. На ці роботи було виділено 1 мільйон 200 тис. грн. з Державного бюджету та 400 тис. грн. – кошти "Водоканалу". Починаючи з 2012 року, ковельчани отримують питну воду досить високої якості.
Протягом 2002-2007 років проводились роботи з реконструкції міських каналізаційних очисних споруд. На ці роботи було інвестовано з різних джерел фінансування 2157 тис. грн., що дало змогу підвищити якість очистки стоків.
В цьому році вже виготовлена проектно-технічна документація для проведення капітального ремонту напірного каналізаційного колектора від КНС – сирзаводу до очисних споруд 1,4 км, вартість якого становить близько одного мільйона гривень.
Велика робота проводиться по внутрішньобудинковому обслуговуванню. Маємо великі затрати, але це – благородна робота. Ви знаєте, що багатоповерхові будинки, які побудовані більше 40 років тому, мають застаріле внутрішньобудинкове обладнання, котре часто виходить з ладу.
Великий об'єм робіт проводиться з обслуговування водопровідних та каналізаційних мереж, каналізаційних насосних станцій, свердловин.
Незважаючи на існуючі проблеми, колектив працює злагоджено і сумлінно. Яким би скрутним не було становище, заробітна плата працівникам виплачується вчасно. Непросто сьогодні владнати ситуацію, пов'язану з недостатнім фінансуванням, але наше підприємство "живе" і працює.
Багато сил, натхнення доклали у розбудову і становлення господарства ветерани, без досвіду яких підприємство не обходиться й нині. Це – Микола Пірог, Світлана Оксенюк, Софія Супрунович, Володимир Барнич, Сергій Ілюшик, Володимир Шайнюк, Степан Кухта та ін.
Перейняли естафету старшого покоління молоді спеціалісти, які трудяться на благо рідного підприємства.
Користуючись нагодою, хочу привітати рідний колектив із 46-річчям створення нашого підприємства. Бажаю усім міцного здоров'я, сімейного благополуччя, добробуту, вдячності від людей та всіляких гараздів!
Розмову вів
Тимофій СТЕПАНЮК.
Залишити коментар