В поточному році на території міста та району відзначається ріст кількості дорожньо-транспортних пригод та загиблих в них людей. Як і раніше, основною причиною дорожньо-транспортних пригод є свідоме порушення Правил дорожнього руху учасниками дорожнього руху.
Так, з 1 січня 2013 року по 10 липня 2013 року на території обслуговування відділення ДАІ м. Ковеля і району трапилося 72 дорожньо-транспортні пригоди, з яких 22 – із постраждалими. В них 7 людей загинули і 16 – отримали травми.
Значний вплив на стан аварійності мають дорожньо-транспортні пригоди за участю водіїв мототранспортних засобів (мопедів, скутерів, мотоциклів), а тому, починаючи з 17 червня 2013 року, Державтоінспекцією проводяться оперативно-профілактичні заходи під умовною назвою "Скутер".
З початку року на території міста та району зареєстровано 3 дорожньо- транспортні пригоди за участю та з вини водіїв мотоциклів, при яких 3 особи отримали травми.
ДТП з участю мототранспорту відзначається особливою тяжкістю наслідків. Мотоцикліст захищений лише мотошоломом. Будь-яка нерівність на дорозі, неуважність під час руху може стати причиною непоправної біди.
З початку проведення операції інспекторами ДАІ виявлено 47 порушень ПДР, допущених водіями мототранспорту, з них 7 – це керування в нетверезому стані, 12 – керування техзасобом, який не зареєстрований в установленому порядку, 12 – порушення правил користування мотошоломами, 2 – порушення правил маневрування. За вищевказані порушення 17 мототранспортних засобів затримано і поставлено на арештмайданчик.
Трапляються випадки, коли законослухняний водій скутера, який не порушує ПДР, ввічливий учасник дорожнього руху, стає жертвою ДТП, скоєної іншими учасниками дорожнього руху. В ряді випадків, це стається тому, що деякі автомобілісти, ймовірно зважаючи на відсутність належного рівня культури водіння, не надають перевагу в русі скутерам, коли це необхідно, "підрізають" їх. Звідси – і ДТП, і жертви, і покалічена техніка.
l
В період курортного сезону багато людей їдуть в АРК на відпочинок, лікування. Водії часто не враховують специфічний характер доріг Кримськогс півострова, особливо гірських ділянок. Щоб не затьмарити свій відпочинок, необхідно неухильно дотримуватись Правил дорожнього руху.
Статистика свідчить, що в більшості випадків причиною ДТП стає відсутність у водіїв навиків водіння по гірських дорогах.
Водії повинні бути готові до руху по гірському «серпантину», крутих підйомах, спусках і до крутих нестандартних поворотів з істотним перепадом висот.
У спекотну погоду на гірських «серпантинах» кримських доріг, особливо затяжних спусках, нерідко відбувається перегрів гальм. Ще однією небезпекою в дорозі є перевищення швидкісного режиму: рухаючись на великих швидкостях, не знаючи дорожньої обстановки, водії не справляються з керуванням транспортного засобу і виїжджають на смугу зустрічного руху або за межі дороги, що, найчастіше призводить до трагічних наслідків. Також рекомендуємо водіям не починати шлях по незнайомій дорозі в темний час доби.
Варто відзначити, що найбільш небезпечними для руху автотранспорту на території АРК є Ангарський і Грушевський перевали, а також гірські ділянки доріг Південного берега Криму.
Інспектори ДАІ докладають чимало зусиль до того, щоб максимально попередити ДТП. Однак всім учасникам дорожнього руху необхідно і без заходів адміністративного впливу, а також наполегливих прохань з боку ДАІ пам'ятати про те, що дотримуватись Правил дорожнього руху, бути ввічливими у ставленні один до одного на дорозі – єдине правильне рішення, єдина гарантія від можливої трагедії на дорозі!
Сергій ДОЛІНКО,
начальник ВДАІ Ковельського міськвідділу УМВС України у Волинській області, майор міліції.
Залишити коментар