Майбутнє нашої держави починається з турботи про дітей. Тому дуже важливо, щоб виховання, навчання та формування світогляду підростаючого покоління проходили в національно-патріотичному дусі.
В цьому переконані представники депутатського корпусу Ковельської районної ради, які неодноразово підтримують різні культурно-мистецькі та спортивні заходи за участю дітей.
Нещодавно з метою пропаганди здорового способу життя, вивчення історії краю та обміну культурним досвідом було організовано екскурсію для групи дітей Ковельщини.
Ініціатором проведення такого заходу став депутат Ковельської районної ради Юрій Хороших (Партія регіонів). Підтримали ідею свого колеги Галина Коляда (Фронт Змін), підприємець Віктор Буднік та автор цих рядків (Українська Народна партія), котрі стали як організаторами, так і спонсорами проведення поїздки.
Першим об'єктом, де побували діти, був військово-патріотичний табір "Волинська Січ", що поблизу села Милянович Турійського району. В ході цих відвідин командир табору, голова ГО "Молодіжний фонд "Наше майбутнє" Сергій Дружинович ознайомив гостей з умовами проведення військово-козацького вишколу та активного відпочинку на природі. Також діти мали можливість побувати на показових заняттях, під час яких проходить гартування духу і тіла.
До речі, цьогоріч "Волинська Січ" відсвяткувала свій перший ювілей – 10 років з часу заснування табору.
Згодом екскурсія продовжилась у місті Любомлі, де екскурсанти побували в костелі Святої Трійці, який є найдавнішою (серед збережених до нашого часу) з римо-католицьких культових споруд на Волині.
Цю храмову споруду збудовано у 1412 році, а на теперішній час проводиться її ремонт. Тут же діти вислухали історію про непрості у недалекому минулому стосунки католиків з православними християнами.
Наступним місцем, де побували юні українці, став Інтеграційний центр "Замлиння", що в однойменному селі Любомльщини. Це позашкільний заклад для відпочинку та рекреації, який розміщений за 5 км від кордону з сусідньою Польщею, а, отже, і з Євросоюзом.
Заклад було створено з благородною метою – інтеграції молоді сусідніх країн. Наразі тут оздоровлюється, духовно збагачується, а також вивчає одну із мов Євросоюзу – польську – декілька десятків дітей з усього західного регіону України.
Керівник Інтеграційного центру (поляк за національністю) Ян Бурас ознайомив ковельчан з історією створення закладу, показав його приміщення, провів територією. Тут же наші діти побували на своєрідному концерті, озвученому польською мовою, слухали виконання окремих творів польських композиторів.
Справжнім подарунком для представників польської сторони та школярів, які перебувають в Інтеграційному центрі, став виступ наших ковельських дітей. Присутні могли подивитись танці у виконанні учасників танцювального гуртка БК "Доротище" (керівник О. Місюра), почути українські пісні під струни бандури у виконанні учениці Ковельської музичної школи Ганни Броїло.
Особливо захоплюючим був показовий виступ юних козаків, які продемонстрували навики володіння українським рукопашним гопаком. До речі, це – чи не єдиний винятково український вид спорту.
Були наші діти присутніми на церемонії вручення іменних дипломів учням Інтеграційного центру «Замлиння» представниками Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку.
На прощання і дорослі, і діти пообіцяли й надалі проводити заходи щодо обміну культурним досвідом сусідніх країн.
Ось так, незважаючи на політичні розбіжності, можна робити хоча би невеликі кроки до зростання духовного, патріотичного та культурного рівня нашого підростаючого покоління.
Андрій БРОЇЛО,
депутат Ковельської районної ради.
НА ЗНІМКАХ: окремі епізоди екскурсійної поїздки юних жителів Ковельщини.
Фото з архіву автора.
Залишити коментар