З метою підвищення економічної доступності лікарських засобів, в першу чергу, для незахищених верств населення, хворих на гіпертонічну хворобу, Кабінетом Міністрів України 12 червня 2013 р., № 554 була прийнята постанова "Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою".
Відтепер гіпертоніки отримають більше ліків за доступною ціною, оскільки буде використовуватися диференційований підхід до рівня відшкодування державою вартості ліків. Препарати для лікування осіб з гіпертонічною хворобою в межах кожної міжнародної непатентованої назви з урахуванням відповідного дозування умовно поділені на три групи. До першої групи належать лікарські засоби, які відшкодовуються до 90 відсотків їх вартості, до другої – які підлягають частковому відшкодуванню, а до третьої – лікарські засоби, вартість яких взагалі не підлягає відшкодуванню. Як приклад: Амлодипін (виробник ТОВ "Астрафарм"), максимальна роздрібна ціна – 23,46 грн., відшкодування аптеці державою становить – 21,11 грн., пацієнт платить – 2,35 грн.
Ще одним нововведенням є нормативно встановлені граничні надбавки на ліки від гіпертонії. Відтепер надбавки на оптово-відпускні ціни не перевищуватимуть 10 відсотків, а на роздрібні – не вище 25 відсотків від закупівельної ціни.
Щоб придбати ліки за зниженими цінами, варто звернутися до свого сімейного лікаря чи дільничного терапевта та отримати спеціальний рецепт, за яким впродовж 30 днів в аптеці можна отримати призначені ліки. На рецепті вказується тільки один лікувальний засіб, кількість упаковок не обмежена. У медиків також варто запитати – у яких саме аптеках можна отримати виписані лікарські засоби зі знижкою? Відпуск ліків згідно з переліком проводиться в усіх аптеках міста та в районних аптечних закладах ДВТП "Волиньфармпостач":
- аптека № 4, смт Голоби;
- аптека № 22, с. Любитів;
- аптечний пункт, с. Поворськ;
- аптечний пункт, смт Люблинець.
В усіх аптеках міста та району пацієнти мають змогу ознайомитись з доступною інформацією щодо переліку лікарських засобів, вартістю ліків та відсотком відшкодування вартості за упаковку.
Завдяки пілотному проекту на сьогодні вже 1343 ковельчан та жителів району отримали відшкодування на ліки на суму 15 тис. 351 грн.
Василь Левчук,
начальник відділу охорони здоров'я виконавчого комітету міської ради.
Залишити коментар