Як свідчить міліцейська статистика, серед різних шахрайських схем чільне місце займає так зване "мобільне шахрайство", коли людей "розводять" на чималі гроші за допомогою мобільного телефонного зв'язку. Головну роль грає фактор раптовості, правдивість інформації, і, безумовно, артистизм шахрая.
В поточному році Ковельським міськвідділом внутрішніх справ зареєстровано 7 повідомлень від громадян про вимагання у них грошей по телефону нібито від імені співробітників правоохоронних органів.
Зі слів начальника сектора карного розшуку Ковельського МВ УМВС України у Волинській області Михайла Євтушика, ті, хто дзвонив, представлялися працівниками міліції, розповідали своїм респондентам історії про те, що їх син (дочка) скоїли ДТП або пошкодили дороге майно, або заподіяли тілесні ушкодження. А тоді повідомляли, що потрібно заплатити, аби, начебто вирішити питання про непритягнення їх до кримінальної відповідальності або для відшкодування шкоди.
Як правило, називалася сума від 2 до 15 тисяч гривень. У страху за долю близької людини, не перевіривши достовірність повідомлення, громадяни поспішали до терміналів або у відділення банку, щоб перерахувати необхідні кошти на зазначений зловмисником банківський рахунок чи передавати гроші невідомим людям, що приїжджали на таксі.
І тільки через деякий час родичі пере дзвонювали "тому, хто потрапив у біду", який ні сном, ні духом не знає про пригоди, що з ним "відбулися".
– Як розкриваються такі злочини? – поцікавились ми під час розмови з Михайлом Євтушиком.
– Ведеться робота із встановлення та розшуку таких осіб. Напрацювання є. Однак, щоб розкрити подібні злочини, потрібен час.
– Що порадите громадянам, які раптом отримають схожий телефонний дзвінок?
– Перш за все – не панікуйте. Не будьте надто довірливими, не поспішайте перераховувати необхідну суму. Телефонуйте родичам, які нібито потрапили в біду, їхнім друзям, дізнавайтеся всі обставини події, звертайтеся в міліцію.
Як правило, при виявленому скептицизмі або наполегливому розпитуванні (звідки телефонують, який райвідділ міліції, прізвище, посада, службовий телефон "співробітника") шахрай втрачає інтерес до продовження розмови.
Будьте пильні та обачні!
Підготувала
Еліна БАГІНСЬКА.
Залишити коментар