Підприємством теплових мереж "Ковельтепло" було виявлено непоодинокі випадки порушення внутрішньобудинкової системи опалення споживачами теплової енергії в житлових будинках по вулицях Заводській, 3; Відродження, 18; Заводській, 11; Чубинського, 23; Косачів, 5, а саме: заміну сталевих труб на металопластикові із завуженим діаметром, перенесення приладів опалення на балкони, лоджії, прокладання трубопроводів під підлогою, відсутність перемичок перед приладами опалення на транзитних трубопроводах.
Дані порушення негативно впливають на гідравлічне регулювання будинку, що спричиняє неякісне надання послуг з центрального опалення іншим споживачам будинку.
Відповідно до п.8 ч.3 ст. 20 Закону України " Про житлово-комунальні послуги," ч. 3 п. 30 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених Постановою КМ України № 630 від 21.07.2005 р., споживачі зобов’язані дотримуватися вимог житлового та містобудівного законодавства щодо здійснення ремонту чи реконструкції приміщень або їх частин, не допускати порушень законних прав та інтересів інших учасників відносин у сфері житлово-комунальних послуг.
Власник квартири не має права самовільно змінювати систему опалення та здійснювати від'єднання від мереж централізованого опалення.
Згідно з вимогами відповідних будівельних норм СниП 2.04.05-91 «Отопление, вентиляция, кондиционирование» при проектуванні будинку, в якому передбачається централізоване теплопостачання, всі стояки та внутрішні розподільчі мережі опалення гідравлічно ув’язані для забезпечення стабільної роботи внутрішньобудинкової системи загалом.
Переобладнання системи опалення призводить до розбалансування внутрішньобудинкової системи опалення, яке належить до інженерної системи будинку як цілісного майнового комплексу. Будь-яке втручання в систему шляхом зміни гідравлічного опору (заміна та встановлення додаткових приладів опалення, зменшення діаметру трубопроводів, не- встановлення перемичок біля приладів опалення на транзитних трубопроводах, встановлення металопластикових труб, прокладання трубопроводів під підлогою) погіршує роботу системи загалом, чим порушує права інших мешканців, що є недопустимим за Цивільним кодексом України.
Ст. 41 Конституції України зазначено, що використання власності не може завдавати шкоди правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства.
Відповідно до Закону України «Про житлово- комунальні послуги» підприємство теплових мереж «Ковельтепло» має право вимагати від споживачів усунення порушень в сфері житлово- комунальних послуг.
Згідно п.2 ч.3 ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач зобов'язаний своєчасно вживати заходів щодо усунення виявлених несправностей, пов’язаних з отриманням житлово- комунальних послуг, що виникли з власної вини.
Звертаємось з проханням до споживачів самовільно не втручатись у внутрішньобудинкову систему опалення, усунути порушення, де вони є, привівши систему централізованого опалення в квартирах до попереднього стану!
Статтею 270-1 Кримінального кодексу України передбачено кримінальну відповідальність за умисне знищення або пошкодження об'єктів житлово-комунального господарства.
У разі невиконання вимог законодавства ми змушені будемо звертатися до суду в порядку статті 16 ЦК України за захистом своїх прав та інтересів (відновлення становища, яке існувало до порушення).
При зверненні до суду буде порушено питання про відшкодування збитків за перерахунок послуг за теплопостачання споживачам, які внаслідок незаконних дій не отримали належної якості житлово-комунальних послуг, а також додаткові витрати у розмірі 114 грн. 70 коп. по сплаті судового збору.
Шановні споживачі! Поважайте своїх сусідів та поставтеся з розумінням до наших зауважень!
Адміністрація ПТМ «Ковельтепло».
Залишити коментар