На перший погляд, інколи здається, що Україна сьогодні сидить, склавши руки, та сподівається на щедроти європейців. Мені й самому не раз доводилося чути схожі думки як від простих мешканців Ковельщини, так і від експертів, котрі виступають по телебаченню.
Перше зрозуміти нескладно: увагу українця сьогодні відвернули бурхливими політичними ток-шоу та іншою мішурою. Але зізнаюся: від тих, хто займається аналітикою і кому доводиться вникати в суть того, що відбувається в країні, я такого не очікував.
Щоб поставити всі крапки над і, спробував на конкретних прикладах реформування податкової та митниці Міністерства доходів простежити шлях України до євроінтеграції. А також дізнатися, що конкретно дасть простому громадянину підписання Угоди про асоціацію і як позначиться на бізнесі створення зони вільної торгівлі з Євросоюзом (ЗВТ ЄС).
Напередодні старту реформи податкової та митної служб в цьому році також лунало чимало критики. Але факти довели ефективність прийнятого рішення. Податкова, не вдаючись до жорстких заходів, забезпечує зростання надходжень до бюджету. А головне – сприймається волинськими підприємцями не як каральний орган, а як сервісна аналітична служба, здатна бути рівноправним бізнес-партнером.
У результаті з'являється все більше підприємців, які працюють легально. Відтак протягом січня- вересня цього року до місцевих скарбниць Волині надійшло понад 885 мільйонів гривень, що майже на 9 відсотків більше, ніж за аналогічний період минулого року,
Водночас спрощують роботу бізнесу електронні сервіси Міндоходів. Наприклад, "Податковий асистент", який фактично врятував понад 50 тисяч компаній від штрафів. Він виявив ознаки "ризикованості", інакше кажучи, помилки у звітності та попередив бізнесменів електронною поштою. В режимі он-лайн працює антикорупційний сервіс "Пульс", куди зі своїми проблемами вже звернулися тисячі підприємців.
Не менші зміни відбулися і на митниці. За сім місяців поточного року до Держбюджету надійшли 7,5 мільярда гривень лише від ввізного мита. Це на 3,2% перевищує показники аналогічного періоду 2012 року. Такі дані наводить інтернет-ресурс economics-techn.livejournal.com. Причому зростанню надходжень не завадило майже 13-відсоткове скорочення обсягів імпорту.
Ці позитивні зміни помітили єврочиновники. Тому сьогодні в них немає сумнівів, що Угода про асоціацію буде підписана. Одним із положень цього документа передбачено створення зони вільної торгівлі з Європейським Союзом. Це означає, що на полицях волинських магазинів з'являться більш дешеві та якісні європейські товари, а у відповідь наш бізнес отримає доступ на ринки ЄС. Про такий ринок будь-яка компанія може лише мріяти, адже це півмільярда небідних покупців.
"Україна і Євросоюз зможуть вільно торгувати вже до літа 2014 року", – наводить слова голови Представництва ЄС в Україні Яна Томбінського УНІАН.
За даними "Інтерфакс-Україна", вже сьогодні йде активна підготовка до видачі сертифікатів Євро-1. Ці документи будуть підтвердженням українського походження товарів і підставою для звільнення від сплати мита в Євросоюзі.
"Це дозволить національним виробникам, експортерам проходити в Європі митні процедури за спрощеною системою, що також сприятиме підвищенню їх конкурентоспроможності", – цитує слова міністра доходів і зборів Олександра Клименка "Інтерфакс-Україна".
Олександр БОНДАРЧУК.
Залишити коментар