Відбулось чергове засідання громадської ради при міському голові, на якому обговорили ряд важливих питань. Зокрема, йшлося про перспективи будівництва сміттєпереробного заводу в нашому місті.
Начальник відділу економічного розвитку Андрій Товстига поінформував, що на сьогодні існуючий полігон твердих побутових відходів в урочищі «Люблинець» перевантажений у 2,5 раза.
Відповідно до проектно-кошторисної документації будівництво третьої черги полігону ТПВ, вартість якого становить понад 3 млн. грн., дасть змогу продовжити ресурс існуючого полігону на 4-5 років за умови захоронення на ньому не більше 19,8 тис. тонн ТПВ/рік.
За інформацією КП "Добробут", обсяг твердих побутових відходів в місті зростає. У 2011 році цей показник становив 25,8 тис. тонн, у 2012 році уже – 28,1 тис. тонн. Враховуючи це, тривалість служби полігону скоротиться до 3,5 років.
На думку Андрія Товстиги, є кілька шляхів вирішення для міста екологічної проблеми. Найперше – будівництво третьої черги полігону ТПВ.
Наступний – влаштування сортувальної лінії, вартість якої понад 1,5 млн. грн. За її допомогою вдасться зменшити обсяг сміття, яке потраплятиме на полігон щонайбільше на 35 %., що продовжить службу третьої черги полігону лише до п'яти з половиною років.
Існує більш сучасний і економічно вигідний спосіб вирішення проблеми – будівництво сміттєпереробного заводу за кошти інвестора. При його діяльності на полігон ТПВ потраплятиме 15-20 % сміття, таким чином термін експлуатації ІІІ черги полігону продовжиться до 17,5 років.
Розпорядженням міського голови №260-р від 01.08.2013 року було створено комісію щодо розгляду питання будівництва сміттєпереробного заводу в місті. На її засіданні депутат міської ради Сергій Кошарук запропонував оголосити конкурс з визначення інвестора, долучивши пропозиції громадськості, аби поінформувати через офіційний веб-сайт міської ради про потребу міста в інвесторах для вирішення питання поводження з ТПВ, задекларував у цьому випадку свою готовність у залученні інвесторів для організації процесу переробки ТПВ.
Підприємець Олег Козел запевнив присутніх в можливості надання інвестиційної пропозиції та інвестуванні відповідних коштів у впровадження сортувальної лінії. На його думку, її встановлення несе мінімальну екологічну загрозу для навколишнього середовища.
За дорученням міського голови Олега Кіндера інвестиційна пропозиція щодо впровадження комплексу заходів із збору, сортування, утилізації та переробки твердих побутових відходів (ТПВ) і обмеження їх шкідливого впливу на навколишнє природне середовище та здоров'я людей була розміщена на офіційному веб-сайті. Коли час "вичікування" міською владою пропозицій від суб'єктів становив уже більше двох місяців, зацікавленим сторонам було надіслано запити щодо підтвердження своєї готовності у вирішенні екологічного питання міста до 28 жовтня.
Після цього надійшли пропозиції від ТзОВ "Інвестиціна компанія "Марконі", де вказані конкретні терміни, характеристики щодо результатів впровадження проекту. Листи надійшли від депутата міської ради Сергія Кошарука та співвласника ТОВ "Негабарит-Сервіс" Олега Козла, в яких висловлена зацікавленість, але відсутні конкретні пропозиції.
Начальник відділу економічного розвитку звернув увагу присутніх, що згідно з робочим проектом «Удосконалення існуючого сміттєзвалища в урочищі «Люблинець», розробленого ще в 1999 році, будівництво ІІ черги полігону ТПВ було вмотивоване тим, що "Продовження терміну експлуатації існуючого сміттєзвалища на 10-12 років після проведення комплексу робіт по його удосконаленню дасть змогу за цей період вирішити для Ковеля проблему знешкодження побутових відходів іншими альтернативними методами".
"Проблему потрібно вирішувати терміново", – резюмував Андрій Товстига.
У присутніх виникло ряд запитань до доповідача. Зокрема, найбільше турбує громадськість екологічна безпека заводу, доцільність його будівництва, сировинна база, потужності підприємства.
Сергій Кошарук повідомив, що Українська енергетична агенція планує проведення інвестиційного форуму з питання переробки сміття за участю потенційних інвесторів, представників влади, громадськості.
Зважаючи на актуальність питання для ковельчан та України загалом, голова громадської ради Микола Вельма запропонував провести засідання "круглого столу". Микола Григорович вважає, що до розмови варто запросити фахівців цієї сфери, інвесторів, ковельчан. Члени ради підтримали цю пропозицію.
Про участь громадських організацій в заходах з нагоди державних і загальноміських свят та відзначення 495-ої річниці надання Ковелю Магдебурзького права членів громадської ради поінформував заступник міського голови Ігор Прокопів.
Він повідомив, що налагоджено тісну конструктивну співпрацю влади та громадських організацій. Всі пропозиції, що стосуються підготовки свят, урочистостей неодмінно враховуються і беруться до уваги. Чимало заходів проводиться спільно з громадськими організаціями.
Ігор Ярославович висловив стурбованість тим, що ковельчани, представники громадських формувань не відвідують ряд цікавих подій, що відбуваються в Ковелі і які готуються саме для городян.
Продовжуючи тему, міський голова Олег Кіндер закликав громадських активістів до порозуміння та спільної роботи. Він наголосив, що загальноміські заходи не є «майданчиком» для окремих промовців, які мають певні претензії до влади. Їх завжди готові вислухати і розібратись з проблемою, але не під час урочистостей та мітингів, на яких вшановується пам'ять про наших загальнонаціональних героїв.
Член громадської ради Ігор Верчук запропонував визначити кілька важливих для громади заходів, які необхідно організовувати для широкого загалу, а решту – проводити «камерно», для зацікавлених осіб.
Ігор Прокопів ознайомив присутніх з планом заходів з нагоди 495-ої річниці надання Ковелю Магдебурзького права. Уже 6 грудня у фойє Будинку рад відбудеться відкриття виставки ковельських художників "Ковель – моє місто". 12 грудня заплановано проведення Всеукраїнської наукової історико-краєзнавчої конференції "Минуле і сучасне Волині і Полісся: Ковель і ковельчани в історії України та Волині". В ній візьмуть участь відомі науковці України та Волині.
Чимало краєзнавчих досліджень надійшло і від учнівської молоді. Всі вони будуть розміщені у збірнику матеріалів конференції. Книга уже готується до друку. У рамках конференції в культурно-просвітницькому центрі – відкриття виставки картин Андроника Лазарчука.
Наступного дня, 13 грудня, свої доробки юні краєзнавці представлять на малій конференції.
24 грудня в НД "Просвіта" з нагоди 495-ї річниці надання Ковелю Магдебурзького права відбудуться урочисте зібрання та святковий концерт.
Краєзнавець, громадський активіст Анатолій Семенюк подякував міський владі за те, що досить активно ведеться робота з підготовки заходів до 495-ої річниці надання Ковелю міських прав. Проведення конференції стало традицією для ковельчан. Подібний науковий форум має відбутись втретє. В його організації значну допомогу надають представники Волинського краєзнавчого музею, викладачі Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Важливо, що всі дослідження, історичні матеріали будуть зібрані в окремій книзі.
Заступник міського голови запропонував членам громадської ради подати свої пропозиції на наступний рік до плану загальноміських заходів.
Як відомо, на черговій сесії міської ради директор Волинського благодійного фонду "Ізіда" Володимир Косцьов’ят ініціював присвоєння навчально-виховному комплексу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №11-ліцей" імені Юлії Тимошенко. Серед аргументів він назвав те, що ця школа в місті – найближче знаходиться до Європейського Союзу і що значною була підтримка ковельчанами Юлії Тимошенко на Президентських виборах.
Депутат міської ради Сергій Кошарук це прохання переадресував своїм колегам як депутатське звернення. Щоправда, обранці громади його не підтримали.
Зважаючи на те, що тема набула певного резонансу, питання було внесене на розгляд громадської ради. Члени дорадчого органу одноголосно вирішили виключили його з порядку денного, оскільки громадський активіст, директор спеціалізованої дитячо-юнацької школи Олімпійського резерву "Ніка-Сільмаш", депутат районної ради Ігор Верчук нагадав, що відповідно до Закону України юридичним особам та об'єктам права ім'я фізичної особи присвоюється після їх смерті.
За словами начальника управління освіти Віктора Бичковського, батьківський комітет, трудовий колектив навчального закладу також відхилили ініціативу щодо присвоєння навчальному закладу імені Юлії Тимошенко. "Це питання суперечить людським, християнським канонам та законодавству України. Воно не на часі. Зрозуміло, що це – політика, що починаються вибори, але не варто школи втягувати у політичні ігри. Це непорядно. Для освітян найважливіше – організація навчально-виховного процесу. За нами стоять діти, батьки. У нас чимало проблем, які треба вирішувати", – наголосив Віктор Васильович.
На думку міського голови Олега Кіндера, це питання є дійсно провокаційним, незрозумілим для ковельчан, і воно лише вносить напругу в суспільство. Проте жителі міста мають бути поінформовані про такі ініціативи окремих громадських активістів, від яких страждає авторитет міста в цілому. Варто згадати попередню пропозицію про знесення пам'ятника-паровоза та інші, які викликали обурення у більшості жителів міста.
Олег Олексійович закликав усіх городян в подальшому до конструктивної, ділової співпраці.
На засіданні громадської ради були розглянуті й інші питання, зокрема, – «Про роботу басейну КЗ «Комплексна ДЮСШ імені Євгена Кондратовича». З інформацією виступила диретор школи, депутат міської ради Олена Клімашевська.
Свої думки, пропозиції висловили голова ГО «Спарта» Валерій Дружинович, голова профкому МТМО Сергій Товкач, директор благодійного фонду «Ізіда» Володимир Косцьов’ят та інші.
Члени ради позитивно оцінили діяльність керівництва КДЮСШ, її колективу з оздоровлення підростаючого покоління, особливо – з дітьми-інвалідами, й рекомендували її продовжити.
Відділ внутрішньої політики, організаційної роботи та зв’язків з громадськістю виконавчого комітету міської ради.
Фото з архіву відділу.
Залишити коментар