В ніч з п’ятниці на суботу на Майдані Незалежності у Києві загони спецпризначення "Беркут" у брутальній формі розігнали протестувальників, використовуючи при цьому фактор раптовості і грубої сили.
Людей, серед яких була переважно молодь, били міліцейськими палицями, ногами, не даючи найменшої можливості для захисту. Десятки учасників акції були важко травмовані і затримані міліцією, хоч пізніше й випущені.
Президент В. Янукович і Прем'єр-міністр М. Азаров висловили жаль з приводу цих трагічних подій, про які вони нібито дізналися із запізненням, і обіцяли притягнути винних до відповідальності після з'ясування всіх деталей конфлікту.
У неділю на Всеукраїнське віче на підтримку євроінтеграції і з метою протесту проти антизаконного розгону мирних мітингувальників з'їхалися тисячі громадян країни. Їх кількість, за окремими підрахунками, сягала півмільйона. В числі учасників віча були й посланці Ковельщини.
Акції протесту відбувалися на декількох майданах Києва. Перед їх учасниками виступили лідери опозиції Арсеній Яценюк, Віталій Кличко, Олег Тягнибок та інші. Слово мав і лідер польської опозиції Ярослав Качинський.
Пізніше частина мітингувальників захопила приміщення Київської міської державної адміністрації, ще частина вирушила штурмувати будинок Адміністрації Президента, що багатьма політичними оглядачами і журналістами розцінено як провокація.
"Беркут" не допустив нападників у приміщення АП, застосувавши спецзасоби. Багато людей, в т. ч. правоохоронців, поранено.
Вчора із самого ранку демонстранти пікетували приміщення Кабінету Міністрів, вимагаючи відставки Уряду М. Азарова. Було заблоковано й міську державну адміністрацію, Національний банк України тощо.
Масові акції протесту відбулися й в інших містах України.
Ряд політичних діячів Заходу, зокрема Єврокомісар Штефан Фюле, керівництво НАТО заявили про підтримку мирних акцій в Україні і закликали політиків утримуватися від застосування сили.
У Ковелі минулої неділі відбулося віче, яке його організатори планували присвятити річниці проведення Всеукраїнського референдуму 1 грудня 1991 року, а також підтримці курсу України на євроінтеграцію.
Однак оскільки політична ситуація в державі загострилася, учасники віча підтримали пропозицію громадського активіста Володимира Кравчука й провели віче у вигляді імпровізованого мітингу біля Будинку рад.
Захід відкрив ведучий віча Яків Лавренко. Він надав слово колишнім міським головам Ковеля Миколі Вельмі, Сергію Кошаруку, Анатолію Семенюку. Також виступили М. Хотинська, В. Крецул, Н. Оніщук та інші ковельчани.
На завершення було прийнято відозву, в якій висловлено вимогу відставки Президента і Уряду України, а також прохання до депутатів усіх рівнів на Ковельщині, публічно стати на захист зраненої і скривдженої молоді й засвідчити їй свою безумовну солідарність та підтримку".
Вчора відбулася позачергова сесія Ковельської міської ради, на якій обговорено суспільно-політичну ситуацію в Україні. Сесію вів міський голова Олег Кіндер.
З доповіддю виступив секретар міської ради Михайло Гетьман, співдоповідь зробив Олег Кіндер. В обговоренні взяли участь Володимир Матвєєв, Святослав Степанюк, Олена Євсюк, Роман Ляшук.
Переважною більшістю голосів депутати в обговореному питанні прийняли відповідне рішення.
Після сесії відбулося віче, яке відкрив міський голова Олег Кіндер. Прийняте сесією рішення зачитав Михайло Гетьман, яке одностайно підтримали присутні на площі ковельчани.
Було повідомлено, що подібні віча відбуватимуться на центральній площі міста щоденно, починаючи з 15-ої години.
Детальніша інформація – в наступному номері "Вістей Ковельщини".
Наш кор.
Залишити коментар