Відзначаючи 495-річчя наданння Ковелю Магдебурзького права, можемо твердо сказати, що ця подія стала початком шляху нашого краю у Європу. Сьогодні, незважаючи на усі політичні перипетії, ковельчани цим шляхом впевнено крокують.
Успішно діють договори про співпрацю Ковеля з містами Холмом, Бжегом Дольним, Легіоново, Ленчною (Республіка Польща), Ржевом (Росія), Вальсроде, Барзінгхаузеном (Німеччина), Утеною (Литва), Пінськом (Білорусь), Смілою, Бучою (Україна).
Впродовж двох десятків років не порушується давня традиція відпочинку ковельських школярів в німецьких містах-партнерах. Цьогоріч мали можливість відпочити 65 юних ковельчан: 43 школярі побували у Вальсроде, 22 – у Барзінгхаузені. Для них подорож до Німеччини – це надзвичайна подія. Діти мешкають в родинах, їх огортають турботою і любов'ю чужі люди, проте зовсім швидко вони стають хорошими друзями та зберігають ці стосунки надовго.
На оздоровлення до Німеччини їздять діти пільгових категорій, котрі, враховуючи соціальний статус їх сімей, мабуть, ніколи власним коштом не змогли б побувати за кордоном. Ініціаторами такої безкорисливої діяльності у Вальсроде є Міхаель Хааке, у Барзінгхаузені – Лілія Бішофф.
Влітку офіційна делегація на чолі з міським головою Олегом Кіндером, перебуваючи у Барзінгхаузені, взяла участь у засіданні "круглого столу" разом із представниками з Франції, Польщі та Саксонії (Німеччина). У ході розмови вирішено у другій половині 2014 року організувати спільний міжнародний молодіжний табір за фінансової підтримки ЄС. Планується участь у майбутній зустрічі десяти молодих людей з кожного міста: Ковеля (Україна), Бжега Дольного (Польща), Мон-Сент-Еньяну (Франція), Вурцена (Саксонія) та Барзінгхаузена.
"Двадцятирічний досвід співпраці та її позитивні результати дають вагомі підстави для того, щоб партнерство Ковеля з польськими та німецькими містами переходило на новий рівень. Оскільки інтеграція України до ЄС залишається питанням актуальним, участь у запропонованому проекті є досить вигідною для розвитку партнерських стосунків між Ковелем та країнами Європи. У Ковелі є дієві молодіжні громадські організації, активна учнівська молодь, яка може достойно представити Ковель на європейському рівні, а також використати отриманий досвід у майбутньому", – переконаний міський голова Олег Кіндер.
З кожним роком стають тіснішими політичні, економічні, культурні стосунки між Україною і Польщею, зокрема між Ковелем та рядом міст сусідньої держави. Таке партнерство набуває особливого значення, адже базується на засадах добросусідства і довіри двох народів.
Вигідне географічне розташування та близькість кордону зумовлюють активні міжнародні контакти влади та жителів Ковеля. Найбільше споріднених міст ковельчани мають саме у сусідній Польщі. У рамках двосторонніх угод вдалося реалізувати багато спільних ініціатив у галузях культури, туризму та спорту.
Варто зауважити, що шостий рік поспіль триває дружба навчальних закладів Ковеля та Бжега Дольного (Республіка Польща). Впродовж цього часу відбулося ряд обмінних візитів школярів. У червні нинішнього року було підписано Угоду про співпрацю між ліцеєм ім. Максиміліана Оссолінського м. Бжега Дольного та НВК "Загальноосвітня школа №11-ліцей" м. Ковеля. До слова, весною група школярів з польського міста перебувала у Ковелі, а восени наші старшокласники тиждень провели у Бжегу Дольному.
В Україні програма зустрічі молоді двох країн носила назву "Українські традиції". З делегацією зустрівся міський голова Олег Кіндер.
Третій рік поспіль у міжнародному фестивалі танцю "Танцююче місто" беруть участь колективи з Холма. У травні на сцені Палацу культури виступав ансамбль джазового танцю з міста Холма "Ballo". Його керівник Сабіна Енглот відзначила надзвичайно цікаву програму фестивалю та повідомила, що у Холмі теж планують з часом провести подібний захід, на який неодмінно запросять ковельські хореографічні колективи.
Дружні стосунки склались між спортивним клубом міста Легіоново та міським центром "Спорт для всіх". Підписано Угоду про співпрацю. Наші юні футболісти уже неодноразово були учасниками футбольних турнірів в місті Легіоново. У листопаді спортсмени взяли участь у чергових спортивних змаганнях, що проходили в цьому польському місті.
Налагоджено тісні зв'язки між Університетами третього віку Ковеля та Влодави. Люди старшого покоління зустрічались як на теренах Польщі, так і в нашому місті. Ця співпраця має продовження. Нещодавно на запрошення голови клубу сеньйорів "Злата осінь" Йозефа Здорського слухачі мистецького факультету Університету третього віку побували в місті Влодаві (Польща).
У ході візиту було підписано Угоду про співпрацю між клубом сеньйорів "Золота осінь" м. Влодави і Університетом третього віку м. Ковеля.
Однією із значимих подій співпраці Ковеля з містами-партнерами стало підписання Угоди про реалізацію проекту "Ленчна і Ковель – прикордонні міста двох традицій і культур". Грант отримано в рамках третього набору програми Транскордонного співробітництва "Польща-Білорусь-Україна 2007-2013".
Під час реалізації проекту у 2014 році сторони зобов'язані провести ряд заходів. Зокрема, у Ковелі відбудеться фестиваль двох культур та імпрези на День Незалежності України.
Попередньо в Польщі теж пройдуть культурно-мистецькі дійства за участю ковельських аматорів та наших народних майстрів.
Також заплановані спільні зустрічі, конференції, на яких представники двох міст глибше пізнають культуру і традиції сусідніх народів.
Співпраця Ковеля з містами-партнерами, які знаходяться в п'яти країнах, є перспективною, плідною та взаємовигідною. І вона матиме продовження і в майбутньому.
Відділ внутрішньої політики, організаційної роботи та зв'язків з громадськістю виконкому Ковельської міської ради.
Залишити коментар