Питання несанкціонованої торгівлі на вулицях міста є досить актуальним. Часто-густо люди виносять на продаж товар, зокрема, сільськогосподарську продукцію, куди їм заманеться.
Продавцям це вигідно, тому що зменшуються затрати – ні за місце, ні податків платити не треба, дозволів теж ніяких не треба. Ціна у вуличних торговців, хоч і не значно, але нижча. Але слід пам'ятати, що купувати молочні продукти, м'ясо, рибу у невстановлених місцях, м'яко кажучи, ризиковано.
Працівниками відділу громадської безпеки, а саме патрульною службою та дільничними інспекторами міліції систематично вживаються заходи, спрямовані на попередження правопорушень у торговельній сфері.
Зокрема, мова йде про торгівлю "з рук" у невстановлених місцях (ст. 160 КУпАП). Зазначимо, що за дане правопорушення передбачається штраф від одного до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі, а за торгівлю "з рук" у невстановлених місцях промисловими товарами – штраф від шести до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі або без неї.
– Співробітниками ковельської міліції за це правопорушення з початку року притягнуто до відповідальності 51 особу, – каже заступник начальника міського відділу внутрішніх справ Олександр Домнюк. – До того ж, не кожен порушник платить штраф. Частіше суд виносить попередження. Близько третини порушників – літні люди, пенсіонери, і до них часто судові інстанції ставляться поблажливо. Адже стихійна торгівля – це соціальна проблема і, як правило, таким чином намагаються підзаробити незаможні, непрацюючі люди.
Суд також враховує і той факт, чи притягався громадянин раніше за подібні порушення, якщо так, то покарання суворіше. Тож хочу звернутися до громадян з проханням дотримуватись норм Закону і вести торгівлю тільки у дозволених місцях.
Еліна БАГІНСЬКА.
Ковельський міськвідділ УМВС України
у Волинській області.
Залишити коментар