Події в Україні останнім часом розвиваються з драматичною стрімкістю: за ці два місяці країна пройшла шлях від мирних протестів студентів на Майдані Незалежності в листопаді 2013 року до силового розгону Майдану та трагічної загибелі людей 22 січня 2014 року. Ми перетнули межу і впритул наблизились до небезпеки розколу нашої держави.
В ці тяжкі часи ми повинні згуртуватися ще більше і робити все для того, аби в країні запанували мир та спокій. Розумію також і те, що особлива відповідальність сьогодні – саме на політиках, на депутатах всіх рівнів.
Більшість політиків на сьогодні зрозуміли, що головне і найперше – зупинити кровопролиття та відновити мир в Україні!
Розпочалися переговори, влада нарешті почала чути опозицію та позафракційних депутатів. Але, на жаль, сьогодні в такі складні часи лишаються й ті, хто використовує цю ситуацію задля задоволення власних політичних амбіцій, поширюючи неправду та налаштовуючи людей один проти одного. Прикро спостерігати, що їхня неправда була скерована, зокрема, і на мене та моїх колег.
Тривалий час я не звертав увагу на цих горе-політиків, але моїм виборцям набридло чути цю брехню, і вони звернулися до мене з проханням офіційно прокоментувати останні події. Тому, виконуючи волю своїх виборців, офіційно заявляю:
Перше. Я, Степан Петрович Івахів, не голосував руками за жоден "диктаторський закон" 16 січня. Ми заявляли про це журналістам та надавали їм відеодоказ того, що в голосуванні руками позафракційні не брали участь. Мого особистого підпису немає під жодним з цих законів. Відповідальність за спотворення результатів голосування в Інтернеті мають нести ті, хто контролював публікацію результатів голосування.
Друге. Після того, як закони 16 січня вступили в дію, я та мої позафракційні колеги були ПЕРШИМИ, хто зареєстрував у Верховній Раді законопроект про скасування всіх "диктаторських законів" 16 січня.
Відповідний законопроект підписали 9 позафракційних депутатів та зареєстрували 23 січня 2014 року за номером 4007. Після реєстрації ми розпочали активні консультації з нашими колегами, щоб переконати їх підтримати наш законопроект та скасувати закони від 16 січня.
Третє. Нам вдалося об'єднати депутатів різних фракцій та 25 січня зробити спільну заяву про необхідність Верховній Раді взяти на себе відповідальність за події в державі та працювати у режимі пленарних засідань аж до врегулювання політичної кризи в Україні.
Ключові питання, які Парламент має вирішити в межах власних повноважень:
– відставка Кабінету Міністрів України (реалізовано 28.01.2014 );
– скасування законів, проведених через Верховну Раду України 16 січня 2014 року (реалізовано 28.01.2014);
– прийняття Закону про реальну амністію усіх учасників подій, пов'язаних з масовими акціями протесту (на порядку денному в Парламенті);
– прийняття політичного рішення про повернення до парламентсько-президентської форми правління з суттєвим зменшенням повноважень Президента (на порядку денному в Парламенті).
Робота у Верховній Раді триває. Треба ще зробити дуже багато для того, аби врегулювати ситуацію в Україні, зупинити кровопролиття та зберегти цілісність нашої держави. А всіх жителів волинського Полісся прошу бути мудрими та сильними.
Не забув і не забуваю про Вас та Ваші накази. Робота в окрузі триває, незважаючи на складні часи. Нам багато чого ще треба зробити.
І наостанок – звертаюся до всіх волинян: у неділю о 12-й годині, де б Ви не були, зупиніться на мить та вшануйте хвилиною мовчання всіх, хто загинув, відстоюючи нашу країну. А в церквах хай ударять у дзвони.
Слава Україні!
Залишити коментар